» »

innerHTML

innerHTML

Veron ::

Zadeva je taka, da želim narediti neko manjšo spletno stran, ki pa bo gostovana na strežniku, kjer ni na voljo PHP, ne mysql, saml html :)

Vendar potrebno je narediti nekako naslednje (vsaj v phpju so zadeve preporste s stavkom switch): narediš ogroje (meni + footer + logo) potem pa div z id-jem vsebina recimo, in v ta div potem le kličeš druge fajle (recimo prvastran.html).

Verjetno obstaja kje kaka javascript zadeva, ki obvlada podobno (verjetno preko innerHTML-ja) vendar: če kličem vsebino preko tega ne zazna ostalih html sintaks kot recimo "
" ampak samo goli tekst, kar je težava.

Torej zanima me, ali kdo pozna kako rešitev, da bi na only html strežniku naredil nekaj takega, da je 1 dajl (index.html), ki vsebuje glavni meni, footer, logo in nato samo vsebino preko linkov na meniju kličem? (podobno kot php switch in include)

(upam, da je razmuljivo) :))

Tody ::

Pred dolgimi časi so se uporabljali frami za to http://www.w3schools.com/html/html_fram...

chewbaca ::

Kaj točno misliš s tem da ti ne zazna ostalih html sintaks?

Probaj z jQuery: http://api.jquery.com/jQuery.ajax/
Nekje na sredini je lep primer:
$.ajax({
url: 'ajax/test.html',
success: function(data) {
$('.result').html(data);
alert('Load was performed.');
}
});

HardFu ::

Mogoce malenkost offtopic, ampak zakaj pa bi mel stran na serverju ki ne podpira niti PHPja, ko pa danes webhosting stane par EUR/mesec?
http://codeable.io

Veron ::

hardphuck, ne gre tukaj za tistih par eur, gre za povsem druge zadeve.

chewbaca, bom sprobal

tody, hja frami, mi nekaj ne dišijo :)) sicer pa bom to uporabil kot zadnjo možnost, če drugače ne bo šlo

Gost ::

gre za povsem druge zadeve.


Gre za kakšen special CMS? Preveri, če imaš tam urejene kakšne "include".

Drugače pa lahko uporabiš Dreamweaverjeve template, ki ti naredi točno to samo s html datotekami.

Javascripta se za to izogibaj, ker bodo rezultati v iskalnikih na psu s to metodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Veron ::

malo bolje pozanimal glede strežnika, je IIS, podpira ASP in HTML. Tko da se bom malo poglobil v asp pa zadevo naredil v asp + include html (upam, da bo šlo)

chewbaca ::

Ah ja, še nekaj sem se spomnil :)

Preveri če tvoj strežnik podpira Server side includes: Server Side Includes @ Wikipedia

Include funkcionalnost je ista kot pri PHP.

Badboy_ ::

Kaj pa če je " special char v javascript-u in če ga želiš izpisati je treba "escape-at" char?

primer: \" če hočeš da ti ispiše " -> "danes je pa "lep dan" -> izpiše >danes je pa - drugače je treba dat "danes je pa \"lep dan" za >danes je pa "lep dan

PS: innerHTML je za vstavljanje teksta v že obstoječ element v DOM-u. Se pravi, da mora bit element prej naložen. (window.onload)

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Badboy_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AJAX kratke naloge

Oddelek: Izdelava spletišč
192149 (1616) Yacked2
»

[javascript] zazeni, pocakaj, osvezi

Oddelek: Programiranje
6907 (740) detroit
»

PHP in JS problem :(

Oddelek: Programiranje
81629 (1437) l0g1t3ch
»

[HTML - JScript, ...] Kako prečitati txt datoteko ?

Oddelek: Izdelava spletišč
111781 (1618) kronik
»

Spletne urice: Zakaj sem obupal nad AJAXom?

Oddelek: Novice / Kiberpipa
193731 (2530) IceBreakr

Več podobnih tem