» »

USB in ozemljitev

USB in ozemljitev

motorc ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če je pri USB kablu zunanji oklop (oz. zunanji kovinski del konektorja) priključen na ozemljitev v računalniku?

Imam namreč eno home-made napravo na USB vodilu, kjer je ta zunanji del USB priključka v stiku z ozemljitvijo iz vtičnice. Po moji logiki (upoštevajoč, da je ta oklop ozemljen s strani PC-ja) načeloma ne bi smelo biti kakšnih problemov, če je s strani naprave še enkrat ozemljen. Se motim?

Rajši povprašam za dodatno mnenje preden priklopim vse skupaj na PC. Nočem, da se mi kej skuri.

Pyr0Beast ::

Oklop se samo ozemljuje, torej da se veze izkljucno na ohisje. Ne povezuje pa se oklopa in mase v kompu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

motorc ::

To pomeni kaj? Da je oklop USB kabla povezan samo na ohišje PC-ja? A ni ohišje PC-ja ozemljeno preko napajalnika?

Kako je pa s to zadevo na prenosnikih? Lahko ozemljen USB kaj skuri?

motorc ::

Sem šel na bratov PC z multimetrom izmerit, če je stik med oklopom USB portov in zemljo v vtičnici - rezultat je DA.

Na mojem prenosniku, ki ni ozemljen preko napajanja, pa oklop očitno visi v zraku oz. je v stiku z "notrajnim" ohišjem: med oklopom usb portov in oklopom VGA izhoda je stik.

Moje vprašanje sedaj se glasi ali je povezava oklopa USB-ja in s tem celega prenosnika (ter USB naprave) na zemljo varna?

Pyr0Beast ::

To pomeni kaj? Da je oklop USB kabla povezan samo na ohišje PC-ja? A ni ohišje PC-ja ozemljeno preko napajalnika?
Da. Tudi vsaj moral bi biti. Masa ohisja in masa elektronike so naceloma loceni in se zdruzijo najkasneje v napajalniku ali pa ze na sami plati.

Kako je pa s to zadevo na prenosnikih? Lahko ozemljen USB kaj skuri?
Naceloma ne.

Moje vprašanje sedaj se glasi ali je povezava oklopa USB-ja in s tem celega prenosnika (ter USB naprave) na zemljo varna?
Prenosnik naceloma nima galvanske povezave z omrezjem, tako da vse nekako "plava". Varno ali nevarno je pa stvar debate. Naceloma ni skode.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z elektriko oz. anteno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232133 (1488) andromedar
»

Cena telekomunikacijske inštalacije

Oddelek: Omrežja in internet
223802 (2858) d4vid
»

EMP zaščita omrežja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141498 (1083) Anteus
»

CRT monitor

Oddelek: Strojna oprema
61246 (1161) Pyr0Beast
»

Alu folija proti motnjam mrežnega kabla

Oddelek: Pomoč in nasveti
132491 (2218) Azrael

Več podobnih tem