» »

jQuery in frameseti

jQuery in frameseti

bsslo ::

Zdravo!

Kako naresti spletno stran z menijem (linki) , vsebina pa se prikaže v centralnem oknu brez framesetov?

Trenutno za to uporabljam jquery, ki najprej skrije div-e, nato pa jih prikaže glede na klik v meniju.

Gost ::

Več opcij:
- imaš tako kot ti (SEO to ni najbolj učinkovito, uporabniki brez javascripta ne bodo imeli tega v polni lepoti prikazanega)
- narediš za vsako vsebino novo stran
- začneš uporabljati server side jezik in uporabiš kakšno template skripto
- vsako vsebino imaš v bazi ali posebni datoteki in uporabiš ajax za branje in prikazovanje (vendar iskalniki ne bodo tega veseli)

Badboy_ ::

Kaj imaš v mislih, da ko klikneš na link se ti prikaže vsebina strani v okenčku?

Gost ::

Oprosti, ampak tvoje vprašanje, naslov teme in željene opcije mi delujejo precej nesmiselno.

Kaj sploh hočeš?

bsslo ::

Želim sledeče:

Meni ki kaže na različne segmente strani. Ko uporabnik klikne na link v meniju, nočem, da cela stran utripne ob reloadu, ampak da trenutna vsebina strani (content/tekst) oddrsi stran in pridrsi druga.

Trenutno imam tako kot sem napisal. Vsi divi z vsebinami se nahajajo na eni strani. Ko se stran naloži se skrijejo - zato so kratek čas ob nalaganju vidni. Nato pa dalje poskrbim z jQuery-jem, vsaj kar se tiče drsenja vsebine.

Nameraval sem vprašati ali je kombinacija jquery in framesetov smiselna. Baje se frameseti ne uporabljajo več, ali pač...? :)

Badboy_ ::

Ahm sicer še vedno nevem kaj natanko želiš, a si probal dodeliti divom vrednost hidden na začetku da niso vidni? Lahko probaš tudi z left: -5000px; vendar ne pozabi na position tukaj ker brez tega tudi z-index ne dela.

Kakorkoli že dobra praksa kodiranja ne priporoča frameset oz. samih frameov vendar, če drugače ni možno pač uporabiš tudi to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

jquery in div-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8710506 (9244) lisjak
»

Prikaži več gumb

Oddelek: Programiranje
363061 (2478) MrBrdo
»

Ocena moje spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
687914 (4650) Goran's Blog
»

Frame

Oddelek: Izdelava spletišč
251647 (1375) Mesar
»

Pomoč pri designu - HTML/PHP/CSS

Oddelek: Izdelava spletišč
81320 (1320) Atos

Več podobnih tem