» »

hitrost interneta (kabel, baterija)

hitrost interneta (kabel, baterija)

dmwajtjt ::

Ugotavoljam, da ko nesem svoj prenosnik v posteljo in uporabljam 4m dolg mrežni kabel in laptop deluje na baterije... mi internet deluje veliko bolj pocasi....opazil sem pri "strimingu" Family guy hehe... ker sem moral vsake 4 sekunde čakat da lowda..pol grem za mizo pa deluje hitro...

-a je res lahko zaradi samega dolgega kabla traja dalj časa?
- je mozno da je kabel poskodovan in zato bolj pocasi deluje
- obstaja software, ki bi preverjal network, testira delovanje download upload?? (ampak ne samo net speed, ampak stalne napake pri prenosu al kaj takega)

in zadnje ali so se kaksne dodatne nastavitve al je vedno tako da laptop brez napajanja deluje bolj pocasi?

blackbfm ::

4 metre ni nič za mrežni kabel. Možno je da je poškodovan, drugače pa laptop načeloma zna bremzat da ohranja baterijo.

boula ::

kje so nastavitve?

in a je pol kaksen v redu program za stestirat omrezje..kabel itd

mrBlack ::

am... www.speedtest.net

poskusi pingati z ene in z druge lokacije(win+r, cmd, ping www.google.com) kakšna razlika?

če je, poskusi še tracert www.google.com in poglej kje se pojavlja ping loss oziroma do katerega koraka potrebuje največ(če je to na obeh lokacijah isto, potlej je definitivno ali na računalniku ali pa si imel "srečo" da si stremal ravno takrat ko je bila na serverju največja "zasedenost").

prosim za feedback pa bomo reševali dalje:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows nujna pomoč.

Oddelek: Operacijski sistemi
101172 (1000) ToniT
»

Explorer dela, ostali brskalniki ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
151669 (1476) Duhec
»

internet-studentski dom Lent

Oddelek: Pomoč in nasveti
133779 (3432) seba123
»

DNS ne mora pridobiti IP naslova?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141786 (1590) samomas
»

Kaj imate za "domačo stran"?

Oddelek: Omrežja in internet
423498 (2473) MadMicka

Več podobnih tem