» »

Acer Aspire 5520

Acer Aspire 5520

DeeCoy ::

No, imam zgoraj omenjeni računalnik, core 2 duo, 2GHz. 2GB rama, 512mb grafika.. računalnik sem kupil na bolhi, gor je imel windows 7, zraven pa restore CDje za windows vista. Pred kratkim se je vse sesulo. Tudi procesor se je začel pregrevati, tako da se je računalnik ob poskusu namestitve windowsov ugasnil. Kupil sem termalno pasto in jo lepo namazal gor(Že prej sem napisal temo glede pregrevanja). Po tistem, se ni nikoli več ugasnil. No, potem mi je nekako ratalo restorati na Visto. Sedaj pa računalnik rabi kakšnih 5 min da se prižge. Včasih kakšen program kar zašteka, vse dela enkrat počasneje kot na windows 7. ko ga prižigam, je po biosovem pozdravu dolgo časa tema, potem začne nalagati Windose, potem spet tema in šele nato login screen. Je vse to normalno??? meni se ne zdi, zato prosim še za vaše mnenje in kaj storiti. Aja, pa še tole. sedaj temperatura prcesorja ne gre čez 50 stopinj, oz če gre, se takoj oglasi ventilator( na prvi stopnji) in ga ohladi. Pred okvaro, je bila temperatura včasih tudi 80 stopinj.ventilator je laufal na polno, pa ni naredil NIČ.


Vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav

kmetek ::

In koliko si dal? Imaš kaj garancije še? Če si dal preveč in je nimaš, naj ti bo to v poduk, da se rabljenih prenosnikov ne kupuje oziroma zelo pazljivo ali od preverjenih ljudi. Vedno je bolje pač dati tistih 100-200EUR za novo in z garancijo.

Drugače pa veliko sreče pri iskanju rešitve...

DeeCoy ::

no, takole. bil je 380EUR, delal pa je več kot pol leta SUPER.. ni več garancije :(... Sicer pa ne bodi preveč pameten, ker je prenosnik drag, Acerjev, na katere se zelo zanesem. Delal je tako, kot quad core in kot da bi imel 4GB rama in ne 2

kmetek ::

Nihče ni pameten, samo previdnost ni nikoli odveč. In sedaj boš pač imel dosti sranja, da ga boš spravil v red, se ti ne zdi?

Če ti nič ne rata, stran vrženih 380EUR ;((

DeeCoy ::

Ja, to pa vse drži... Upam da ga bodo na kakšnem servisu zrihtali za največ 50 evrov.. če pozna kdo kakšnega poceni serviserja v celju ali okolici naj pove...

janezek67 ::

Prvo, kar naredi, skopiraj si podatke, pa na novo naloži sveže windowse - tu ti priporočam XP ali 7. Seveda prej sformatiraj disk. Tako boš najbolje vedel, pri čem si.

DeeCoy ::

že vem, pri čem sem.. Acerjov restore komaj zaženem... KOMAJ, dela kot stara mama.. A mislite da je disk hin?? naj cel računalni razdrem in dam nazaj skup??

aja, pa še nekaj, windowsov ne morem več zagnat.. za podatke mi ni mar..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

janezek67 ::

Za štos probaj naložiti Ubuntu 9.10. Najprej samo kot live iz CD-ja. če ti ne boota, pol je kaj z Biosom - mogoče imaš kaj narobe notri nastavljeno. Osnovni ubuntu bi moral biti kar hiter - edino ne sekiraj se, če ti ne bo delal zvok. Pol instalirja ubuntu na HD. To gre tudi zelo hitro. Če ti bo tudi tu dobro delal, potem si na konju.

Pyr0Beast ::

Jep. Ce pozene ubuntu live bi morala biti zadeva vsaj delujoca. Ce ti je skripnil disk, dobis novega poceni.

Glede pregrevanja je pa tako, scisti cimprej, kasneje bo le se slabse.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DeeCoy ::

pregrevanje je preteklost... sem dal termalno pasto gor, pa se ne pregreva več. kakšen program naj bootam?? Ubuntu 9.10.. no, bom malo pobrskal, downloadal in dal na CD.. pa bomo vidl..

DeeCoy ::

no, evo, zagnal se je še kar hitro, delal pa popolnoma normalno, kot urca.. Sicer newem, javljal mi je, da je disk u "Pm".. pa tut pogledat nism mogu ka je na njem... A je mogoče z unbuntujem disk tut kako formatirat.. mislim da ga vrneš v delujoče stanje.. Sedaj poskušam Ubuntu namestit na HDD.. Poročam kmalu..

Pyr0Beast ::

Ce je HDD hin je HDD hin in mu ne mores vec pomagati. No lahko ga poizkusis regenerirati.

Ce ima sata priklop ga pristekas v navaden komp in z njega poberes kar se pobrati se da.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DeeCoy ::

kako se regenerira.. za sata bom pa pogledu..

ja, pa ubistvu mi je javlu, da ma slabe sektorje.. mam pa sam eno particijo, ki je bla na hitro formatirana, pred naložitvijo xPjev.. Na dolg način se sploh NI DALO!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Pyr0Beast ::

Potem pa ima to ze od prej. Za regeneriranje je pa HDD regenerator. Vcasih se da kaj narediti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

janezek67 ::

No, fino da je moja ideja pripomogla pri diagnozi napake. Predlagam, da najdeš denar in si kupiš nov disk. To je bolje kot da se zajebavaš s starim diskom. Glede na to, da ti tudi podatki niso na starem pomembni, pa sploh.

DeeCoy ::

no, takole je, ima sata priklop, dal sem ga na iosebni računalnik. V biosih ka je lepo zaznalo. Ko pa sem prišel v windowse je sicer pisalo, da je zaznana strojna oprema, in tudi pripravljena za uporabo, a se ga nikjer ni videlo. Če ima kdo kakšno idejo zakaj, naj prosim svetuje..

solatko ::

Določit moraš črko pogona v upravitelju diskov.

DeeCoy ::

komanda za zagon upravitelja?? čisto pozabil..

sem že našel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

DeeCoy ::

sem iz partis potegnil HDD regenerator in zdaj regeriram, bomo vidl ka se bo naredl, čene bom pač nov disk kupu.. sam je ta Seagate 250GB, eden najdražjih in ga nebi rad vrgel stran

hahaha... v 0.33% 30 bad sektorjev..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
444434 (3872) hojnikb
»

Dual boot - resen problem

Oddelek: Operacijski sistemi
101261 (1043) Robocop1
»

Ubuntu 9.10 ta Petek (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685132 (4007) bluefish
»

Triple Boot

Oddelek: Operacijski sistemi
131134 (1008) Zero0ne
»

Ubuntu Karmic Alpha 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
528395 (5959) poweroff

Več podobnih tem