» »

nVidiini gonilniki težavni

nVidiini gonilniki težavni

Pazljivo z najnovejšimi gonilniki

vir: engadget
engadget - Uporabniki nVidiinih grafičnih kartic, pozor! Najnovejša izdaja nVidiinih gonilnikov za grafične kartice (ki že ni več na voljo za prenos), 196.75 z WHQL potrditvijo, lahko poškoduje vašo grafično kartico. V primeru obremenitve s 3D aplikacijo namreč zataji avtomatsko prilagajanje hitrosti ventilatorja, ki se tako še vedno vrti pri nižjem (in posledično tišjem) številu obratov na minuto. Grafični čip seveda dela s polno paro, kar je v večini primerov povzročilo le upad števila sličic na sekundo (zaradi vgrajene zaščite proti pregrevanju), a v nekaterih primerih celo umrle grafične čipe. Kot rečeno je nVidia s svoje strani že odstranila različico 196.75 gonilnika, kar pomeni, da je zaenkrat najnovejša stabilna izdaja še vedno 196.21. Popravek umaknjene različice se že pripravlja. Težavo so prvi opazili igralci beta različice Starcraft II, ki so sprva za težave krivili nov popravek. Člani Blizzardove tehnične podpore so nato kmalu povedali, da se težava skriva v gonilnikih ter tudi obvestili nVidio.

Je ATI s pregovorno slabšimi gonilniki nVidio prehitel na še enem področju?

75 komentarjev

«
1
2

g. Oden ::

Ljudje pa pravijo, da so ATIjevi gonilniki slabi!?! Pri ATIju vsaj veš, da ti ne bo grafična crknila zaradi nameščanja novih gonilnikov.

mtosev ::

nvidiji gre fajn zadnje case:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

filip007 ::

Kaj je Fermi podpora pokvarila kaj to je zelo slabo...kaj če bi to nekdo dal na kakšno Green grafično, pa da se skuri zarad slabega driverja mislim halo, to je že smešno skoraj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

SLO_Matej ::

Nvidia ima zelo dobre grafične. Oni bojo zdej lepo vse stestiral in preverl, potem pa izdal nove s podporo DirectX 11. ATI pa je takoj izdau jih, zato pa majo tud neki težav z njimi. Nvidia je zakon!

Zheegec ::

SLO_Matej je izjavil:

Nvidia ima zelo dobre grafične. Oni bojo zdej lepo vse stestiral in preverl, potem pa izdal nove s podporo DirectX 11. ATI pa je takoj izdau jih, zato pa majo tud neki težav z njimi. Nvidia je zakon!

Kakšne težave imajo? Bile sta dve težave z gonilniki, kar bi bilo tudi, če bi zadeva prišla kasneje. nVidio kar finančno tepe, da še nima zunaj nove generacije, tako da brez skrbi, če ne bi imeli težav z njimi, bi bile že na polici.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Looooooka ::

2 tezavi.you're kidding right?
Po ene 3 ATIjevih graficnih kjer so bli konstantni problemi z driverji(od XP-jev do viste) sm sel na nvidio in ni blo nobenga problema z driverji vec.
Odkar so windows 7 zuni/ne vem a je na 32bitni verziji boljs) je pa pr nvidiji isti obcutek kot sm ga mel prej pr atiju.Skoz neki problemi z usivim driverjem.
Tko da ce je ATI koncno svoje sranje spravu na tak nivo kot ga je mela prej Nvidia....kapo dol.

Izi ::

g. Oden je izjavil:

Ljudje pa pravijo, da so ATIjevi gonilniki slabi!?! Pri ATIju vsaj veš, da ti ne bo grafična crknila zaradi nameščanja novih gonilnikov.

To se lahko zgodi vsakemu, ATI-ju se je podobno zgodilo pred leti, na enih prvih driverjev iz serije Catalist, kjer se je ventilator popolnoma ustavil, če si kartico kakorkoli navijal z njihovim vgrajenim navijalskim orodjem. Takrat sem kartico komaj rešil, je že začelo tako smrdeti iz računalnika, da sem ga odprl in pogledal kaj se dogaja, ventilator na grafični je stal in iz kartice se je malo kadilo. Kljub temu se računalnik ni zablokiral in kartica še danes deluje v mojem HTPC računalniku.

Zavedeti se je treba, da ventilator na grafični kartici upravlja izključno grafični gonilnik, za razliko od ventilatorja na procesorju, ki ga upravlja BIOS.

Zheegec ::

Jaz sem imel pa z nVidia + Vista ogromne težave, prehod na ATI je vse skupaj končno rešil. Tudi MS statistika je povedala, da je 1/3 vseh BSOD na Visti povzročila nVidia, ATI pa par %.

Tako da, zadnja 3 leta je ATI glede driverjev super, težav je izredno malo.
To se lahko zgodi vsakemu, ATI-ju se je podobno zgodilo pred leti, na enih prvih driverjev iz serije Catalist, kjer se je ventilator popolnoma ustavil, če si kartico kakorkoli navijal z njihovim vgrajenim navijalskim orodjem.

Samo je razlika, če so težave pri NAVIJANJU, ali pa pri normalnem delovanju.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

galu ::

Damn you fucking Nvidia, ravno mi je šlo 1h dela po gobe v igri, ker se je display driver nehal respondat zaradi previsoke temp!;((
Tako to gre.

CookieTime ::

Toliko o nVidiinih leet gonilnikih...:P

Kenpachi ::

Noben komentar se pa ni obregnil ob to, kako za vraga je potem tak gonilnik dobil WHQL. Očitno lepijo zdaj to tam zaradi lepšega, pač da ne piše beta zraven. Jaz bi jih tožil, če bi mi tak "certificiran" gonilnik umrl kartico.
Zaraki Kenpachi.

FlyingBee ::

naj nehajo najemat programerje it AMD/ATI, tm so jih vn spodil pa so se pr nvidii zaposlil

galu ::

Kenpachi je izjavil:

NJaz bi jih tožil, če bi mi tak "certificiran" gonilnik umrl kartico.

Bi imel vso pravico iztržit denar za pokvarjeno kartico od nvidije..
Tako to gre.

Kenpachi ::

Ne, iz principa bi jih prav tožil, zaradi goljufije. Kaj je potem sploh važno imet za kakršen koli softver certifikate, če se očitno ni za zanašati na to? V resnici pa dobiš beta2 verzijo, ki ubija hardver.
Zaraki Kenpachi.

mat3 ::

Itak vsi tisti, ki malo skrbimo tudi za grafiko, priklopimo njen ventilator na kak spodoben kontroler z nadzorom temperature vred, tako da to ni tako zelo velik problem razen seveda za vse ostale, ki tega nimajo tako pošlihtano.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

bluefish ::

Pravzaprav WHQL ni nič drugega kot certifikat, ki zagotavlja brezhibno delovanje z Windows sistemi. Sam vpliv na hardware je sekundarnega pomena: WHQL @ Wikipedia

frudi ::

Si kar predstavljam - kot pri crkujočih mobilnih grafikah, bodo spet krivi vsi drugi, razen nVidie. Najraje kar uporabniki, ker si drznejo celo uporabljati grafično...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SLO_Matej ::

No, k mate tuk govora čez Nvidio. Imajo neki težav z novimi grafami, ampak jih bojo zato pred izdajo rešil in dodobra stestiral grafične. Potem bo imela Nvidia spet bolje grafične od ATI-ja, ki ima sedaj bolše edino to, da imajo podporo DX11. Nvidia vedno izda zadnja, ampak za to najboljše.

Zheegec ::

kako veš, da bo najboljše že vnaprej? Pa prejšnje serije je bila ponavadi nVidia prva.
Hočem vam samo povedati, da je pri grafičnih karticah lojalnost znamki nesmiselna. Zanesljivost je podobna, težave z driverji so redke, ampak se pojavljajo na obeh straneh. Kar se tiče cena/performance/poraba je pač zdajle ATI boljši. To je dejstvo. Za novo serijo od nVidie pa samo vemo, da ima težave s proizvodnjo in najbrž s porabo in pa cel kup zelo zabavnih govoric :) da bo boljša pa ne vemo, razen nekaterih tukaj, ki ste strokovnjaki v tem očitno in delate pri ati/nvidia.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Se spomnite staro ime gonilnikov za zelene grafične karte? Detonator. Kot bi si mislil :)

PS. sem šel eno verrzijo nazaj. You never know.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

wooted ::

Je ATI s pregovorno slabšimi gonilniki nVidio prehitel na še enem področju?


ker so pač spregledali par vrstic za auto fan control so že kar najslabši? mislm, že sam tale komentar kar vleče na flamewar

Mipe ::

wooted je izjavil:

Je ATI s pregovorno slabšimi gonilniki nVidio prehitel na še enem področju?


ker so pač spregledali par vrstic za auto fan control so že kar najslabši? mislm, že sam tale komentar kar vleče na flamewar

Naštej primere, kjer so ATI-jevi gonilniki uničili grafične kartice.

FeniksX ::

Spet sami prepiri ... Mislim pa niti mal ne pomislite ... da če bi ena firma propadla bi stokrat bol začel preklinjat kot ste jo pa prej "ljubkoval" in upam da veste ka s tem mislim.

Vsak ma drugačne izkušnje ... enim je pač bol všeč Nvidia drugim Radeon. Men je osebno bolša Nvidia, meu 2 Radeona pa sm meu probleme .. šou na Nvidio pa nism meu več problemov.

bluefish ::

ker so pač spregledali par vrstic za auto fan control so že kar najslabši? mislm, že sam tale komentar kar vleče na flamewar
Naj bo par vrstic za kontrolo ventilatorja ali pa kaj drugega (tako za ATI kot nVidio), pojavi se napaka in nesmiselno si je zakrivati oči. Od tu naprej je le odvisno, kdaj bodo na voljo popravljeni gonilniki.

m0LN4r ::

če AMD nebi kupil ATija pa mogoče Atija več nebi blo...
Vzrok za nizke cene je pa to, da si višjih cen pri atiju ne morejo privoščit ker bi jih pokopalo.

Nvidia, ima probleme to je res, ampak se trudijo na vseh področjih grafike ne le destkop pa laptop. Recimo novi ion, tegra, tesla, tesselation, 3dvision, physics, raytracing, CUDA
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Kenpachi ::

Ej, nisem fanboy ne ene ne druge, ker v enem kompu počiva 8800GTS (p/p pred 2 leti), v drugem r5850 (p/p zdaj). Pa bom vseeno preklinjal čez to, kako so si dovolili takšno napako! Sreča, da nisem updatal gonilnikov na tole verzijo.
Zaraki Kenpachi.

Spc ::

Nvidia ima zelo dobre grafične

Celo tako dobre ima, da se same skurijo zaradi driverjev.
 

galu ::

Kake DualGPU mogoče že, ostalo pa ni šans.:)
Tako to gre.

RuN ::

Jaz pa nisem pristaš ne ATI in ne nVidie ampak Price/Performace - best buy.

Letam od enega k drugemu kjer je pač boljše razmerje med ceno in zmogljivostmi.

PrimozR ::

SLO_Matej je izjavil:

Nvidia ima zelo dobre grafične. Oni bojo zdej lepo vse stestiral in preverl, potem pa izdal nove s podporo DirectX 11. ATI pa je takoj izdau jih, zato pa majo tud neki težav z njimi. Nvidia je zakon!

You're joking right?

FireSnake ::

SLO_Matej je izjavil:

No, k mate tuk govora čez Nvidio. Imajo neki težav z novimi grafami, ampak jih bojo zato pred izdajo rešil in dodobra stestiral grafične. Potem bo imela Nvidia spet bolje grafične od ATI-ja, ki ima sedaj bolše edino to, da imajo podporo DX11. Nvidia vedno izda zadnja, ampak za to najboljše.


A samo DX 11? Kaj pa hitrost (pa se kaj drugega)? Se ti zavedas kake bedarije kvasis?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dukenukem ::

Če maš program evga precision, se da fino rihtat vente na geforcih ,aja pa na moji 8800gt itak gonilniki ne rihtajo obratov venta, zato mam ta program ,drugače bi že zgorela grafa ,tok ma pošlihtane zadeve nvidia heh

c0ck4m0u53 ::

Zaradi domnevno enakega vzroka, sta bili umaknjeni tudi zadnji dve verziji gonilnikov (195.36.08 ter 195.36.03) za linux.
Source: Nvidia Forums/ Linux Support

kmetek ::

Mi lahhko nekdo kratko in jedrnato pove, kaj je Nvidia naredila novega v zadnjem letu?

Jaz nisem najdel niti 1 nove grafične, samo repack fore.

Zheegec ::

V zadnjem letu so imeli prehod na 40nm proizvodni proces pri nekaterih modelih, arhitektura je ostala praktično enaka. Vse ostalo so preimenovanja :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Icematxyz ::

Je ATI s pregovorno slabšimi gonilniki nVidio prehitel na še enem področju?


To je šlamparija. Če ti kos strojne opreme odpove zaradi napake v gonilnikih. Zaenkrat pa menim da ATI še ni na isti evolucijski stopnji kot nVidia na področju programske opreme. In da jih čaka še nekaj dela.

Res pa je da takšna napaka z tako hudo posledico meče slabo luč na podjetje nVidia.

PrimozR ::

SLO_Matej je izjavil:

No, k mate tuk govora čez Nvidio. Imajo neki težav z novimi grafami, ampak jih bojo zato pred izdajo rešil in dodobra stestiral grafične. Potem bo imela Nvidia spet bolje grafične od ATI-ja, ki ima sedaj bolše edino to, da imajo podporo DX11. Nvidia vedno izda zadnja, ampak za to najboljše.

Okej, vidim da se ne hecaš. Si samo delusional...

Ashrack ::

Uporabljam Atijeve kartice odkar so izdali Radeon 8500 in so mi zmerom super delovale. Pac price/performance je vedno na ATIjevi strani. Problemov z gonilnikom pa tudi se nisem imel.
....

galu ::

kmetek je izjavil:

Mi lahhko nekdo kratko in jedrnato pove, kaj je Nvidia naredila novega v zadnjem letu?

Jaz nisem najdel niti 1 nove grafične, samo repack fore.


GTX295?
Pa nove Tesle...
Tako to gre.

jest10 ::

galu je izjavil:

kmetek je izjavil:

Mi lahhko nekdo kratko in jedrnato pove, kaj je Nvidia naredila novega v zadnjem letu?

Jaz nisem najdel niti 1 nove grafične, samo repack fore.


GTX295?
Pa nove Tesle...

In kaj je GTX295 in Tesla drugega, kot stari čipi? Nič novega, le drugače skupaj dano

keworkian ::

Se dobro da imam vodno hlajenje in mi ne more crknit :D
Obscenities in B-Flat

jimyboy ::

Sam imam 196.75 na 8800GT so najbolši drajverji kar jih je Nvidia izdala. Vent dela normalno. Pohitritve v igrah so neverjetne ! BC2 dela ene 3X hitreje z njimi. V določenih prizorih v SP sem imel prej dijapozitive sedaj pod 30fps ne pade na 1920x1080 vse High.

galu ::

jest10 je izjavil:

galu je izjavil:

kmetek je izjavil:

Mi lahhko nekdo kratko in jedrnato pove, kaj je Nvidia naredila novega v zadnjem letu?

Jaz nisem najdel niti 1 nove grafične, samo repack fore.


GTX295?
Pa nove Tesle...

In kaj je GTX295 in Tesla drugega, kot stari čipi? Nič novega, le drugače skupaj dano


Ja kaj pa je 5870 dugega kot manjši čip z napakanimi shaderji? Dizajn se ni spremenil nič od 2900XT, če ne še od prej.. To velja tudi za vse nvidije od G80 do Fermija (kateri bi naj imel zdaj drugačno zasnovo jedra)..
Tako to gre.

xyxyxyxy ::

jimyboy je izjavil:

Sam imam 196.75 na 8800GT so najbolši drajverji kar jih je Nvidia izdala. Vent dela normalno. Pohitritve v igrah so neverjetne ! BC2 dela ene 3X hitreje z njimi. V določenih prizorih v SP sem imel prej dijapozitive sedaj pod 30fps ne pade na 1920x1080 vse High.


Baje so res odlični driverji, škoda edino, da se tudi sam soočam z omenjenimi težavami. :'(

jest10 ::

galu je izjavil:

jest10 je izjavil:

galu je izjavil:

kmetek je izjavil:

Mi lahhko nekdo kratko in jedrnato pove, kaj je Nvidia naredila novega v zadnjem letu?

Jaz nisem najdel niti 1 nove grafične, samo repack fore.


GTX295?
Pa nove Tesle...

In kaj je GTX295 in Tesla drugega, kot stari čipi? Nič novega, le drugače skupaj dano


Ja kaj pa je 5870 dugega kot manjši čip z napakanimi shaderji? Dizajn se ni spremenil nič od 2900XT, če ne še od prej.. To velja tudi za vse nvidije od G80 do Fermija (kateri bi naj imel zdaj drugačno zasnovo jedra)..

Am... 5xxx je kar konkretna predelava 4xxx serije, čeprav je osnovni dizajn pribljižno enak.
V nasprotju z Nvidio, ki praktično ni naredila nobene spremembe, razen enega pomanjšanja proizvodnega procesa. Praktično isti čipi, ki se prodajajo pod n imeni

Icematxyz ::

In zakaj se to pogovarjate slab mesec pred tem ko bo nVidia praktično popolnoma zamenjala arhitekturo?

PrimozR ::

Ker je menjava še vedno en mesec stran in to do sedaj ne spremeni dejstva, da so na veliko preimenovali. Pa njihovi driverji suxajo.

SLO_Matej ::

PIPI, zakaj ti uporabljaš Nvidio, če pa imaš toliko proti njej? Js nimam nobenih težav z njo in sm popolnoma zadovoljen. In vem, da ma tud ATI dobre, vendar so mi Nvidie ljubše.

Icematxyz ::

Ja in kaj če so uporabljali nek čas isto arhitekturo. Glede na to da je bila dovolj zmogljiva da se kosa z konkurenco? To pa je res nekaj najbolj običajnega tako na programskem kot strojnem področju. Pa če nam uporabnikom to paše ali ne.

Glede gonilnikov pa ja. Res je da je šlampasto to da ti lahko software okvari hardware. Ampak objektivno gledano je nVidia na področju programske opreme pred ATI/AMD. Vprašanje ki se meni poraja je. A so pri ATI/AMD zaposleni ignoranti. Ali kaj točno jim ne paše da se ne spravijo v red? Tega zagotovo kot uporabnik nimam nobene potrebe zagovarjati.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon Pro Duo: zelo zmogljiv, zelo požrešen in zelo drag

Oddelek: Novice / Grafične kartice
165311 (3269) D3m
»

Problem z NVIDIA GeForce 9800 GTX/9800 GTX+

Oddelek: Operacijski sistemi
284182 (3295) Enron x86
»

nVidiini gonilniki popravljeni

Oddelek: Novice / Grafične kartice
247109 (6119) Dragi
»

nVidiini gonilniki težavni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7518851 (16725) dukenukem

Več podobnih tem