» »

Izšla Opera 10.50

1
2
3 4 5

hojnikb ::

Tale opera 10.5 zgleda ker ql, sam sn vseen navajen FF z aero temo.Res da ni najbolši in najhitrejši browser, ma pa za mene vredi izgled in dodatke.
Sploh pa je tale UI preveč eyecandy za mene.
Stvar izbire.

Bolj ko to pa čakam da enkrat porihtajo Opero Mobile, da bo delala tak ko je treba ;((
#brezpodpisa

mito1 ::

Mesko89 je izjavil:

@mito1
V Site preferences pod Networkking zavihek nastavi Mask as Firefox ;) IN ti bo delalo. :)

Sem končno dočakal polno 10.50 :P


Na žalost ne pomaga.

hokuto ::

toliko tezav kot sem imel/imam z opero 10.5 ze dooolgo nisem dozivel pri nobenem browserju, pa v bistvu na sploh pri kaksnem programu. poskusal razne verzije od alfe naprej in ce je bilo pri prvih rusenje se nekaj sprejemljivega (ceprav dev verzije chromiuma, pa alfe/bete ff zame niso bile nikoli tako problematicne), se mi zdaj v final ne zdi vec. z bookmarki ga 10.5 nekaj hudo serje, ker je personal bar ob zagonu opere zmeraj prazen in traja vec 10 sekund, ko sicer lahko ze normalno browsam, da se tam koncno pokazejo ikone. ravno tako, ce odprem okno manage bookmarks, je to sprva prazno in se sele cez cas populira. ob rusenju mi je enkrat uspela tudi unicit vse bookmarke (backup saved the day), tako da ostajam na prejsnji verziji. na sploh so bookmarki ena najsibkejsih tock opere, ker v primerjavi s chrome-om in ff nima recimo nobenega mehanizma, ki ti jasno pokaze, da je trenutno obiskana stran ze bookmarkana, glede na ff pa ji seveda manjkajo tudi live bookmarks.
doke!

darkolord ::

Ima pa sinhronizacijo bookmarkov, tako da ti je lahko praktično vseeno ali delaš upgrade ali clean install...

WamPIRe- ::

darkolord je izjavil:

Tole se mi zdi zelo moteče in me tudi ne prepriča
Sori, sam argumenti v tem stilu so zlo slabi.


Vsakemu svoje...
Če je Chrome hitrejši(vsaj zgleda) in še to deluje kot želim, tudi Opera nima argumenta, ki bi me prepričal.. tako pač je.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

darkolord ::

Jah, problem je, če ne veš, kaj želiš.

Opera je npr. že leta pred ostalimi imela odpiranje novih tabov s Ctrl-N, so pa "morali" spremeniti v Ctrl-T, ker je bilo miljon folka že v prvi minuti "Aaaaaa kolk je to zanič k Ctrl-T ne odpre novega taba tko kot v FFju!"

Zgodovina sprememb…

WamPIRe- ::

Želim da se v Operi s srednjim klikom na bookmark le-ta odpre v novem tabu.
Simple ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

darkolord ::

Ne, ne želiš ;)

YaN-cH ::

WamPIRe- je izjavil:

Želim da se v Operi s srednjim klikom na bookmark le-ta odpre v novem tabu.
Simple ;)


Saj to dela.

Jebac18 ::

jaz sem bil 2 letni uporabnik firefoxa potem prešaltal na opero bil tud ene 2 leti na njej od kar je pa crome uzuni uporablam samo še to ker je res najbolsi in za nič ga ne zamenjam opera je počasna crome je najbol men že zaradi tega ker je preprost narjen ne pa te firefox k so kr eni gumbi tm gor al pa pr operi tud

WamPIRe- ::

YaN-cH je izjavil:

WamPIRe- je izjavil:

Želim da se v Operi s srednjim klikom na bookmark le-ta odpre v novem tabu.
Simple ;)


Saj to dela.

Poglej moj prvi post na strani 1.
Hvala!
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

darkolord ::

pa pr operi tud
keri "kr eni gumbi" so pr operi?

YaN-cH ::

Ja sem prebral tvoj prvi post, in odpiranje vseh zaznamkov iz map dela s sredinskim klikom, no vsaj meni dela in to že precej časa, mislim da od kar uporabljam opero.

WamPIRe- ::

YaN-cH je izjavil:

Ja sem prebral tvoj prvi post, in odpiranje vseh zaznamkov iz map dela s sredinskim klikom, no vsaj meni dela in to že precej časa, mislim da od kar uporabljam opero.

:( Meni pa ne! Why oh why...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

PromeuZ ::

Še kdo opazil, da 10.50 "žre" občutno več rama kot predhodne verzije?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

neres ::

YaN-cH je izjavil:

Ja sem prebral tvoj prvi post, in odpiranje vseh zaznamkov iz map dela s sredinskim klikom, no vsaj meni dela in to že precej časa, mislim da od kar uporabljam opero.

To verjetno misliš v sidebaru, ne?

Ker v personal baru ni nikoli delal srednji klik v mapah. Isto v kontext menujih. Edina omembe vredna nevšečnost v Operi, IMO.

YaN-cH ::

Govorim neumnosti, res ne dela v personal baru. ners ja govru sem za sidebar. Na sidebar sem se tako navadu, da sploh nimam vklopjenega personal bara, še sreča da obstaja All-in-One Sidebar add-ons za FF.

SuperVeloce ::

YaN-cH je izjavil:

Ja sem prebral tvoj prvi post, in odpiranje vseh zaznamkov iz map dela s sredinskim klikom, no vsaj meni dela in to že precej časa, mislim da od kar uporabljam opero.

Meni tudi!
Ne razumem, od kod ljudem taksne neumnosti!

edit: ok se popravljam, personal bar + mape ni srednjega klika... ampak zakaj to rabis, saj imas sidebar, ko rabis.
Vsi silijo k temu clean design-u torej je tud personal bar dejansko ze "obsolete".

Zgodovina sprememb…

WarMaker ::

Jaz sem tudi že leta in leta uporabnik opere in iskreno povedano, me moti ta "aero style" (transparentnost). Kakorkoli že, se bom navadil tudi na to spremembo. Edina stvar, ki me sedaj resnično moti, je da ko kliknem v taskbarju na ikono od opere, mi sedaj odpre (tisti fancy preview od win7) vsak tab, ki ga imam v operi v svojem oknu, kot da bi imel 15 različnih oper (oken) odprtih.

Se da to rešiti, da prikaže samo eno okno?

lp

Tarzan ::



S testiranjem svojega laptopa sem dobil naslednje rezultate. Chromium verzija 4 mi testa sploh noče uspešno speljati, novo beta verzijo Opere bom pa dal gor šele ko bo vsaj približno stabilno delovala na Linux sistemu.

Tako je trenutno stanje na Linuxu.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

tabonir ::

Mene pa moti, da igoogle ni prikazan kot je treba! Od verzije 10.10 dalje, prej je delal normalno!

mikko ::

Opera ima zame eno ključno pomanjkljivost, da sem zaradi nje na Safariju - ne delajo certifikati za e-banko.

r0ker ::

mene pa zanima in bi res rad probal
en primer
kjer katerikoli od teh brskalnikov šije IE8. in to ne z benchmark programi, ampak na oko

Invictus ::

Zamenjam ko bo Opera imela Xmarks in Webmail Notifier.

LP I.

gpc17 ::

Kako leti fant čuj!

darkolord ::

Zamenjam ko bo Opera imela Xmarks
Kateri feature/featurje od Xmarks pa uporabljaš?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Moji rezultati za testno kišto (amd barton 2500, 2 gb rama, win xp sp3 x32, AV na off):
SRWare Iron je po testih najhitrejši, sledi 3. Safari, 4. Firefox in zadnja 3. Opera :O

Testiral sem po tem vrstnem redu:
1. SRWare Iron 4.0.280


2. Safari 4.0.4


3. Opera 10.10


4. Firefox v3.60



Link za testiranje browserja (vidim da ni še nikjer objavljen):
http://service.futuremark.com/peacekeep...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

k4vz0024 ::

Ali obstaja kakšen programček, ki shrani vse nastavitve za Opero, kot npr. MozBackup?

Ma$terM|nd ::

Men pa moti predvsem ko imam na iGooglu recimo napravljeno da mi prikaže novice iz Slo-Tech pa mi prikaže le eno, medtem ko imam nastavljeno da mi naj kaže 4, kar se dejansko tudi zgodi v ostalih browserjih. Ni ne vem zakaj, ampak je toliko moteče, da ostajam na Firefox. Če pa kdo ve kako to rešim pa še boljše.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Zamenjam ko bo Opera imela Xmarks
Kateri feature/featurje od Xmarks pa uporabljaš?


Vse, tako shranjevanje bookmarkov kot passwordov.

LP I.

darkolord ::

Bookmarke opera čist lepo sinhronizira...

mAXTER ::

Ne dela sidescrolling z mojo logitech miško...na vseh ostalih browserjih deluje normalno. Bo treba še na kakšno dodatno posodobitev te verzije počakat. Če sem čisto iskren mi tako na oko verzija 10.10 bolj tekoče deluje od 10.50.

Mitja358 ::

filip007 je izjavil:

No da se ne komu TV pokvarila...

Chrome mi dela super na Ubuntu, lušno kliknem 2x na .Deb paket in je to to, pol naprej prevzame Ubuntu update in mi ga ni treba snemati dol kot tele v nova vrata, ker vem kako je to na Polknah.


Mitja358 manjka ti Chrome 5
http://www.softpedia.com/progDownload/G...

Žal Beta brskalnikov nočem testirati. Saj lahko v tem primeru vsak dan znova testiram ker bete letijo skoraj vsak drug dan ven.

sch3ll3 ::

Ravno namestil 10.50 verzijo, moti me da na taskbaru sedaj kaže vsak zavihek posebej, prej je bil na taskbaru samo en, zdaj jih je kolikor imam odprtih (tako kot v starič časih IE). če kdo ve naj pomaga. Hvala.

darkolord ::

če kdo ve naj pomaga
Če kdo ve kaj?

Po parih dneh uporabe ugotoviš, da je to precej kul fičr - zelo hitro najdeš poljuben odprt tab, navadit se moraš edino na to, da je zadnji odprt tab čisto spodaj...

sch3ll3 ::

Površno sem napisal, pardon, zanima me kako spremeniti na prejšnji sistem ko je opere v taskbaru bil samo en tab, ne pa vsi ki so odprti zgoraj v operi.

darkolord ::

Poskusi tukaj

slitkx ::

Prvič mi je res zlo všeč. Edino, kar me (še) moti, so težave s Flashom (na Facebooku). No, morda je kej narobe na mojm kompu...

sch3ll3 ::

darklord najlepša ti dala

damirj79 ::



To je pa moj test štirih browserjev.. Opera 10.50 pomete z vsemi. Testirano na Acer 1810TZ na baterijskem napajanju in high performance profilu.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

hokuto ::

kako lahko reces z vsemi, ce vseh sploh testiral nisi no.

a je "v divjini" ze kaksna novica glede bookmark bug-a? govorim o prej omenjeni tezavi, da se bookmarki v personal bar in manage bookmarks okno nalozijo z zelo obcutno zamudo (10 in vec sekund) ob zagonu opere.
doke!

damirj79 ::

Katere naj še testiram? Edino Chrome še manjka. FF vem brez da ga testiram, da bo počasnejši, pa še nalaga se obupno dolgo.

t3hn0 ::

hokuto: cudno..meni dela super :)

tudi pri meni v peacekeeperju opera pomete z ff/ie/safari
^.^

d0rK ::

Opera rulz.

Tale 10.5 verzija je super.. Še Chrome izgled je zelo kul.. Kot Chrome ampak... Funkcionalen.

Ericssony ::

Res, da je opazno hitrejša od Chrome-a ampak še vedno ima svoje "bolhe" - tako se recimo ne morem vpisati v Slo-Tech forum... :|

hokuto ::

damirj79 je izjavil:

Katere naj še testiram? Edino Chrome še manjka. FF vem brez da ga testiram, da bo počasnejši, pa še nalaga se obupno dolgo.

heh edino chrome, ravno ta za katerega je ze nekaj ljudi pred tabo dalo graf, kjer je bil hitrejsi od opere. ne razumem zakaj je treba bit tako navijaski v takihle temah (tole govorim dokaj na splosno, zate bi sicer glede na prejsnji prispevek tudi znalo veljati, ni pa nujno), se na vsak nacin trudit prikazat svoj izbrani program kot najboljsi (v vsem) in se zaradi tega zvijat v presto pri poskusu zagovarjanju tega stalisca. noben browser namrec ni najboljsi, ker so dovolj razlicni, da ima vsak svoje prednosti, oziroma pomanjkljivosti in je potem "najboljsost" :P zelo subjektivna zadeva, pac glede na posameznikovo ponderiranje lastnosti.

@t3hno... verjamem in me veseli, da ti dela super - ce bi vsem ne delalo, bi problem ze zdavnaj odpravili, saj se vlece od alfa verzij. meni zal ne dela spodobno in ker se je iirc ze samo v tej temi pojavil en s podobnim problemom in ker opera 10.10 isti bookmarks.adr uporablja brez komplikacij, upraviceno predvidevam, da je problem v operi 10.50 in ne pri meni.
doke!

wade ::

Ko si opero dobro prilagodiš in naštimaš vse tako kot je potrebno (kar nekaj dela), postane najboljši browser, vsaj za moje potrebe. Je res, da se zna zgodit, da kakšna stvar ne bo delala, recimo kakšen certifikat, kot je prej nekdo omenil (meni na 10.5 sicer vse deluje) ampak glede funkcionalnosti in izgleda ga ne prekaša noben browser. (pa imam tudi FF in chrome na kompu, sam ju od verzije 10.5 skor ne odprem)


Če mate widescreen (se pravi vsi :D), vam priporočam da daste personal bar na desno stran, tako je res izkoriščen max prostor in bookmarki 1 click away :)

Bodo pa verjetno v 10.51 odpravljene še tiste malenkosti, na katere so pozabili oz. jih malo površno opravili ker se jim je očitno mudilo.

DuleKrtola ::

Auto update pa kar ne dela. Ne iz bete ne iz prejšne stable verzije. Čudno :S

Icematxyz ::

Kako da ne? Mene je vprašalo če posodobi. Sem dal da. Malo je v ozadju trajalo vse skupaj. In to je to?

Lion29 ::

meni tudi ni delalo iz 10.1.... sem cakal na update pa nic, sem dal help-:>chek for updates in isto, NIC... tak da sem moral na stran in nalozit znova... se bolje, mam obe, loceni verziji oz. kar tri, se 9.6
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilna Opera presegla sto milijonov uporabnikov, prihaja na iPad

Oddelek: Novice / Brskalniki
254884 (3804) hamax
»

Na voljo prva beta Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7620305 (17696) Bananovec
»

Izšla Opera 10.50 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21138083 (31673) urban99
»

Internet Explorer 6 noče umreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
748647 (6223) Poldi112
»

Apple izdal boljši brskalnik od Opere (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8513398 (7624) techfreak :)

Več podobnih tem