» »

Izšla Opera 10.50

1 2 3
4
5

YaN-cH ::

Ima še kdo probleme s pdf-ji. Meni se mi opera sesuje ko hočem zapreti zavihek s pdf dokumentom, odpre mi ga normalno, brskam po njim brez problemov samo ko hočem zapret zavihek pa zablokira brskalnik.

darkolord ::

Ne. Kateri PDF pregledovalnik pa uporabljaš?

Dragi ::

10.50 mi najeda vsak dan bolj.

Sesuva se čisto naključno, je dosti bolj požrešna, izgleda grše, je dosti slabše odzivna ter za povrhu dela še raznorazne bedarije. Recimo, dva zaslona, dve operi, youtube video na desnem, potegnem tab na lev zaslon in mi prikazuje film še vedno na desni.

Japajade...

Letim nazaj na 10.10

darkolord ::

Si uporabljal bete/RCje in nisi clean installa naredu?

Dragi ::

Clean install kot, uninstall opera, delete profile folder, install opera?

Narejeno.

Sem že na 10.10. Razen glajenja robov, love 10.10.
Ne tikam sploh novih verzij dokler ne porihtajo tega sranja.
Če kej, bi reku da je 10.50 po funkcionalnosti beta1.

darkolord ::

Sej so porihtali to sranje (karkoli že to je). Pa 10.51 je že zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dragi ::

darkolord je izjavil:

Sej so porihtali to sranje (karkoli že to je). Pa 10.51 je že zunaj.


Ne, ga niso.
Tebi mogoče lepo dela, meni ne. Na laptopu tudi ne, cimer me je tud poslal v 3pm ko sem mu namestu klik na opero kao, kaj se tok sesuva.

YaN-cH ::

darkolord je izjavil:

Ne. Kateri PDF pregledovalnik pa uporabljaš?

Uporablja Adobe reader. Teh problemov nisem imel v 10.10 verziji opere.

darkolord ::

Dragi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Sej so porihtali to sranje (karkoli že to je). Pa 10.51 je že zunaj.


Ne, ga niso.
Tebi mogoče lepo dela, meni ne. Na laptopu tudi ne, cimer me je tud poslal v 3pm ko sem mu namestu klik na opero kao, kaj se tok sesuva.
Lahko reproduciraš? Si reportal napake?

Hardstyle ::

Dragi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Sej so porihtali to sranje (karkoli že to je). Pa 10.51 je že zunaj.


Ne, ga niso.
Tebi mogoče lepo dela, meni ne. Na laptopu tudi ne, cimer me je tud poslal v 3pm ko sem mu namestu klik na opero kao, kaj se tok sesuva.


10.50 namestil na:
Moj PC 2x
Laptop 3x
za 4kolege vem, da imajo 10.50
za 2 kolegici vem, da imata že 10.50

Vsem deluje kot mora, enemu se je sicer zrušla, ko je gledal neki silverlight ampak se ni več ponovilo.

Za PDFje priporočam Foxit reader.

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

Sesuvanje ne, je čisto naključno.

Youtube okna ja.
Neodzivnost ja, počepne pri preveč zavihkih. 10.10 nima teh problemov.
Sem poskusu tud tist njihov "error gathering", napiše da ne more zbrat dost podatkov (neki podobnega).

10.50 namestil na:
Moj PC 2x
Laptop 3x

Če že bluziš, vsaj bluzi tako da bo imelo smisel.

darkolord ::

Po čem pa sklepaš, da bluzi?

d0rK ::

Foxit je postal drek. Use PDF-XChange Viewer.

Hardstyle ::

Sem sedaj odprl tolikov tabov, da več nima smisla kaj gor odpirat, ker se niti ikona več ne vidi, pa je še vedno odzivna.
Na youtube pa sem res kar dosti časa(preveč) pa zaeenkrat še teh težav ni bilo.

Poskusi 10.51 verzijo.

darkolord ::

10.51 RC1 za win

amigo_no1 ::

Kje se da v Operi 10.50 nastaviti da pokaže X za zaprtje posameznega taba ?
(tabi so locirani spodaj Bottom (Tab bar placement, skin je "Opera Standard").

tako je bilo v Operi do vključno verzije 10.10


tako je v verziji 10.50:


Vidim da je uporabnikv temle sporočilu to uspelo:
http://slo-tech.com/novice/t404821/p266...
in me zanima kaj moram spremeniti.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

bf4ed ::

tools>preferences>advanced>tabs>(spodaj)aditional tab options>show close button on each tab (odkljukaš)

amigo_no1 ::

Ne pomaga, še vedno je enako kot prej :O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bf4ed ::

jebiga potem...kopaj po nastavitvah
nekaj zmisli :D

amigo_no1 ::

Qrc, jaz grem nazaj na v10.10, tale v10.50 je polizdelek :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

darkolord ::

Zakaj že?

PARTyZAN ::

To, da očitno tega noben ni testiral na 2-monitor setupu? Recimo, tko na hitr.

darkolord ::

Kaj pa ne dela?

PARTyZAN ::

Tko, ene pol oken in hover balončkov meče randomly na drug monitor. Tab preview je eden takih ... bolj očitnih.

darkolord ::

Kateri OS? Imaš kakšen 3rd party program za upravljanje z več monitorji?

PARTyZAN ::

Win7, brez UltraMona na tej inštalaciji.

darkolord ::

Clean install Opere?

Sprašujem namreč zato, ker nas mnogo uporablja več monitorjev, pa nimamo teh težav...

Dragi ::

Ma kaj mutiš skoz z tem clean install.

Če ne dela, ne dela. Ni kriv clean install.

darkolord ::

V precej primerov je krivo to, tako da se lahko vzdržiš takih komentarjev.

Pa če nisi sposoben dat vsaj približno uporabnih informacij o napakah, bo za vse bolje (prihranek energije pa to), da se ne oglašaš.

PARTyZAN ::

Opera 10.5 je na tem sistemu prvič.

kriko1 ::

Opera 10.5 je bila nekako na silo posiljena navzen. Tipičen polizdelek z problemi, poleg tega ni za vse platforme.

Dragi ::

darkolord ne seri. Če narediš uninstall ti briše vse instalacijske datoteke. Če nameščaš čez ti jih pač prepiše.

Edino kar ostane so temp datoteke in config fajli, ki pa itak nimajo veze z ničemer.

V tej temi sam dobesedno zveniš kot preveč zagret fanboy.
Če ne verjameš, si kar sam preštej kolkokrat si svetoval "clean install".
When in doubt, bluff.

10.50 je ščiš. Sranje se sesuva, performance je v 3pm. Featursi so že novi, vse skupaj je pa hroščato, da bolj ne bi moglo bit.
Pa ne mi hodit ven z takimi "meni lepo dela". Fino, tebi dela. Drugim dela, Enim pa spet ne. In dokler nam ne, bomo ostali pri tem da je shit.

Sem bil vedno navdušen nad storilnostjo opere, sam tole nad 10.10 ni vredno počenega groša.
Edit: primer

desni zaslon


levi zaslon


Če ti ni jasno na kaj ciljam si poglej kje je video in kje bi moral biti.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

darkolord ::

Če ne verjameš, si kar sam preštej kolkokrat si svetoval "clean install".
No, ker očitno ne znam štet več kot do 0, me prosim razsvetli in mi izpiši, kje sem svetoval clean install.

In dokler nam ne, bomo ostali pri tem da je shit.
"In dokler nam dela, bomo ostali pri tem da ni shit". A vidiš, kje je problem?

Če bi vsi nemudoma naredili uninstall, ko bi zagledali prvi resen bug, pač veliko bugov ne bi nikoli bilo pofiksanih. V času, ki se ga porabi za jamranje, bi se pa kar nekaj bug reportov dalo že napisat...

Ne štekam sicer, zakaj ratajo nekateri tako napadalni, ko jim poskušaš pomagat. Mogoče ego preveč trpi zaradi misli na možnost, da sami niso zadevi uspeli prideti do dna... ?

Mimogrede, glede tvoje težave... Težavo s Flashem in več zasloni sem opazil na 10.50, na 10.51 (sedaj je RC2) pa ne.

Dragi ::

Ne štekam sicer, zakaj ratajo nekateri tako napadalni, ko jim poskušaš pomagat.

Ker se držiš svojega mnenja DA VSE PAČ DELA IN TAKO JE RES!!1
Clean install, Yes Yes meng?
To ni pomoč, to je fanbojevsko nabijanje postov.

"In dokler nam dela, bomo ostali pri tem da ni shit". A vidiš, kje je problem?
Problem je, da je ogromno folka katerim NE dela, zatorej se sklicujem na prejšnjo izjavo, 10.50 je shit.
Browser more delat vsem in pika. Če se eden dere da mu ne dela se ga ignorira, če se ogromno folka dere, da je shit (izključmo geeke tukej), potem mora že bit nekaj na tem.

Mogoče ego preveč trpi zaradi misli na možnost, da sami niso zadevi uspeli prideti do dna... ?
A potem je tud Opera butthurt ko napiše "unable to collect data" med crash report- problem analysis? Japajade.

Fyi, problem z flashem je samo eden od problemov in se ga pretrpet. Neodzivnost in brezglavo sesuvanje pač ni mali problem.

Hardstyle ::

Dragi, meni FF nabije ram v 99% zato je kurac browser, IE mi strani ne prikaže pravilno zato je še večji kurac kot FF, chrome izgled mi ni všeč zato je isti kurac kot prva dva,safari za windows je itak bedarija zato je kurac, v operi pa se zgoraj omenjene težave ne pojavljajo in je zato NAJBOLJŠI BRSKALNIK NA SVETU(zame)!

Ti je kliknilo? Če tebi ne dela potem še to ne pomeni da je brskalnik shit. Na kerem OS te laufaš? Vsi imajo buge, vsi gnjavijo z errorji vse povprek... kako to da še vedno uporabljaš OS, če pa so vsi shit?

Dragi ::

Primerjaš jabolka in hruške.

Longinus ::

No meni pa se dogaja da ko želim odpret www stran prek speed diala da se mi namest strani odpre opera portal beta stran ?!? a se da to kak odpravit ??

lp
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

darkolord ::

Ker se držiš svojega mnenja DA VSE PAČ DELA IN TAKO JE RES!!1
Ni res.

To ni pomoč, to je fanbojevsko nabijanje postov.
Seveda je pomoč. No, vsaj začetek. A če pelješ avto na servis rečeš "TA AVTO NE DELA IN JE SRANJE", ko te pa serviser sprašuje o detajlih, ga pa obtožiš fanbojevskega nabijanja? Al pa ko te pri operaterju na tehnični pomoči vprašajo, če si resetiral modem, je to fanbojevsko nabijanje?

No meni pa se dogaja da ko želim odpret www stran prek speed diala da se mi namest strani odpre opera portal beta stran ?!?
Katero verzijo imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

xyxyxyxy ::

Dragi je izjavil:

darkolord ne seri. Če narediš uninstall ti briše vse instalacijske datoteke. Če nameščaš čez ti jih pač prepiše.
V tej temi sam dobesedno zveniš kot preveč zagret fanboy.
Če ne verjameš, si kar sam preštej kolkokrat si svetoval "clean install".


A ni to čudno, da so tudi avtorji na svojem blogu, ob težavah, večkrat predlagali clean install? ;) Z Opero drugače nimam nikakršnih težav, deluje kot mora oz. po pričakovanjih.

amigo_no1 ::

Mi zna kdo rešit problem http://slo-tech.com/novice/t404821/p267... ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

darkolord ::

jeje997: MDI sistema za okna ni več, tako da s tem tudi ni več te opcije. Tiste gumbke bojo sicer verjetno vrnili enkrat v prihodnosti. Trenutno je edino kakšen workaround, da si zapiranje dodaš na kakšno tipko na tipkovnici, mouse gesture ali gumb v enega od toolbarov.

Icematxyz ::

Kmalu se začnejo prve težave z Microsoftom, ki je 24. oktobra 2001 onemogočil dostop do strani msn.com vsem brskalnikom razen Internet Explorerja. Po glasnem pritoževanju uporabnikov so si čez dva dni sicer premislili in znova dovolili dostop vsem brskalnikom, razen Operi, ki ji je msn.com pošiljal nepopolne datoteke vse do novembra.


Čeprav je delež uporabnikov Opere zanemarljiv, jo očitno vseeno imajo za resno konkurenco, zato svojo spletno stran msn.com sprogramirajo tako, da zgolj Operi pošlje zastarelo datoteko css, zaradi česar se nekateri elementi strani prikažejo 30 pik bolj v desno, kot bi se morali. Tako prikazana stran daje vtis, da gre za hrošč v Operi. Njeni avtorji zato hitro izdajo posebno različico, imenovano Bork, ki le na strani msn.com besedilo spremeni v jezik švedskega kuharja iz Muppet Showa: "Bork! Bork! Bork!" Na drugih spletnih straneh deluje pravilno.


Istočasno Microsoft v Hotmailu pošlje Operi nepopoln javascript, ki uporabnikom onemogoča sprazniti mapo z neželenimi sporočili (empty junk-mail folder).


MojMikro

t3hn0 ::

Icematxyz: kot lahko vidimo se gre za probleme iz leta 2001...
^.^

karafeka ::

A sploh mislijo kdaj izdat opero 10.50 za linux ?

darkolord ::

Ja.

barakus ::

Jaz mam tudi precej problemov z 10.50, imam vedno odprtih po 10 tabov in opere tece vec dni zaporedoma. Včasih rata počasna in neodzivna ko surfam, takrat jo skušam ugasnit in počasi se tudi ugasne, le da jo potem ne gre več pognat, ker jambra da se prejšnja opera še vedno ugaša, pomaga restart računalnika.

Stara Opera je, če si desno kliknil na ikono v task baru -> Read Mail lepo dala Opero v foreground in odprla mail tab, 10.50 pa samo odpre tab in če hočem, da se opera pojavi v ospredju ko je minimizirana, morem postopek še enkrat ponovit. Ali kdo ve čemu je sedaj tako oz. ali se da to popravit? Malenkosti, ki pa me neznansko nervirajo :)

t3hn0 ::

karafeka je izjavil:

A sploh mislijo kdaj izdat opero 10.50 za linux ?

na voljo imas ze verzije 10.52...klik
^.^

bf4ed ::

zakaj pa potem ni na uradni strani? tam piše comming soon za linux

PARTyZAN ::

barakus: namesto da rebootaš PC lahko pogledaš v task managerju, če proces še teče in ga tudi "ubiješ", če je to potrebno.

darkolord ::

zakaj pa potem ni na uradni strani? tam piše comming soon za linux
Final še ni, ker so še malo zadaj z različico za te sisteme... Za 10.5x so se odločili, da bojo začasno razvoj nadaljevali ločeno, da ne bremza ena platforma vseh ostalih, kasneje pa bojo razvoj spet združili.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilna Opera presegla sto milijonov uporabnikov, prihaja na iPad

Oddelek: Novice / Brskalniki
254884 (3804) hamax
»

Na voljo prva beta Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7620304 (17695) Bananovec
»

Izšla Opera 10.50 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21138081 (31671) urban99
»

Internet Explorer 6 noče umreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
748647 (6223) Poldi112
»

Apple izdal boljši brskalnik od Opere (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8513398 (7624) techfreak :)

Več podobnih tem