» »

eBay zajebancija?!?

eBay zajebancija?!?

SmeskoSnezak ::

Okey, preberite si tole. Danes sem spremljal avkcijo na eBayu za en USB ključek. (pustmo ob strani zakaj, dejansko sn razmisljal, da bi se registriral gor in bi lahk potem sam kdaj kaj kupil)
No, avkcija je trajala 10 dni, spremlal pa sn zadni dve uri. Bilo je kar nekaj ponudb. Najbolj me pa zbodlo naslednje.

Ob xx:yy uri je človek dal gor ponudbo Z denarja.
Ob xx+x:yy+y je nekdo drug ponudil več!

In se je prejšnemu človeku spremenila ponudba Z, v torej Z+z na isti čas xx:yy uri. Ne vem, al mam tako mišljenje ali pa je to res dejansko zajebancija in bi bilo treba nekaj narediti za to. Realen primer bi bil takšen.

Človek dejansko se trudi in ponuja vedno več na eni avkciji. Nekdo pa bi pred tem ponudil dosti več, a to avkter ne bi nobenemu povedal. To je potrata časa vsem, ki so prišli na avkcijo. In celo zajebavanje iz strani avkterja. Če je nekdo ponudil dosti več, povej kolko je njegova ponudba. To je njegova ponudba. Če da kdo več, zmaga on, sicer pa tisti ponudnik. Ne jebi folka v glavo, da nimaš bolše ponudbe. Zakaj se potem spoh trudit ponujat neko količino, če pa je nekdo že dal dost večjo?

Skregano z vso logiko in jaz osebno tega ne podpiram.
@ Pusti soncu v srce... @

Avenger ::

Najbrž si kaj zamešal... kolikor vem je tkole:

Trenutna ponudba Aja, ki je bila višja od Cjeve je 5, nato kot maksimalen znesek B vpiše 20, zadeva nato obstane pri 20,01, ker je A kot maksimalni znesek vpisal več od Bja, recimo da je dal 30; če bo nato B povišal svoj max znesek na 35, se bo ponudba dvignila na 30,01 in bo B vodilni ponudnik. Tuki je vsa umetnost.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Beli_Zajcek ::

Mah ti si skregan z logiko. Zadeva je zelo preprosta. Imaš bot, ki ti avtomatsko veča tvojo ponudbo, a le do meje, ki mu jo nastaviš. Nimajo vsi čas viseti na i-netu za vsako dražbo. Zadeva deluje tako kot resničnem življenju. Če s svojo ponudbo presežeš prednastavljeno mejo nasprotnika, boš prevzel vodstvo na dražbi. A si že kdaj videl, kako dražbe potekajo v realnosti?

SmeskoSnezak ::

Bil sem že na nekaterih in nikjer ni bilo tako kot tu gor na eBayu. Ljudje, ki nimajo časa prit na avkcijo, sodelujejo preko telefonov. Al pa jih ni. Ne morš si zmislit, pa rečt ne morem prit, rad pa bi ponudo tolko. Dokler bo folk zviševal in bil pod mojo, povej pač kolko sn jaz pripravljen dat, torej en evro več, npr. Pa kaj se zajebavate al kaj?!?

In noben ne pove avkterju že vnaprejš svoje najvišje ponudbe. Kje si te že to vido? Lepo vas prosim!!
@ Pusti soncu v srce... @

neres ::

Te dražbe so pač narejene, da kupec dobi zadevo po najnižji možni ceni.

Verjetno je zaradi tega več prometa na eBayu in se zato tak sistem eBayu splača.

Se pa strinjam, da bi lahko debatirali o korektnosti. Mogoče bi blo malo bolj fer, če bi bila najvišja ponudba vidna vsem. Čeprav kot kupec, ki ponavadi prišpara kak EUR pri takem načinu prodaje, nimam nič proti.

SmeskoSnezak ::

Čist en banalen primer. Torej jaz ponudim največ 1000EUR in me sploh ni za en teden. Medtem ljudje pridno ponujajo po 20, 30, 40, 50 in se pride do 80 EUR. Ker sem sam ponudil največ, bo moja ponudba torej 90EUR , ker je to avtomatizirano in bom dobil za toliko.

Men se zdi to noro. Če ponudiš 1000EUR, daj ta denar, naj se transparentno vidi. Ti ponujaš največ. Če bo kdo ponudil več, zmaga on. Sicer pa ti. Vsi ostali se sploh ne rabijo matrat in zapravljat časa. In to je to... zapravljanje časa na eBayu. Vse skupaj je zelo sumljivo!
@ Pusti soncu v srce... @

Beli_Zajcek ::

Pa kaj ste vi čist skregani s pametjo? Res nimate predstave kako zadeva gre v realnosti? Po popolnoma istem kopitu. Lahko si celo omisliš proxy-ja (človeka, ki draži namesto tebe, ker se ne utegneš fizično udeležiti dražbe) in mu poveš katere kose iz dražbe si želiš in koliko bi pri vsake maksimalno ponudil. Ampak, ker je ebay i-net dražba, ki poteka prek računalnikov, je tudi proxy računalnik. In zakaj bi pa povedal najvišjo ponudbo. Poveš čim manjšo, da v primeru, da noben ne zveča ponudbe, pobašeš stvar z najmanjšimi stroški. Tako se je vedno dražilo. A razumeš besedo "dražba"?
Ti nekaj sanjaš o korektnosti, pa nimaš očitno pojmov razčiščenih kaj to sploh je.

Avenger ::

Če ponudiš 1000 EUR in je to vidno vsem, pa je dejanska ponudba zdaj na 90 EUR in noben več nič ne dviga tega - kaj potem? Se stvar proda za 90 EUR? In če se čisto slučajno nato pojavi nek "kupec", ki ponudi 999 EUR? Najvišje ponudbe so skrite z enim zelo dobrim razlogom - preprečevanje zlorab.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

SmeskoSnezak ::

Zajcek, ne razburjaj se. Da te ne bo kap trofla. :)

Meni je ta koncept čisto kontra logiki, če me razumeš. Saj lepo če imaš ti na dražbi nekoga, ki je zate tam. Njemu poveš, koliko ponujaš maksimalno in se on dere kolko bo dal namesto tebe. Ampak, da je transparentno, se pokaže tudi PRAVILNI ČAS!! Torej, če nekdo da višjo ponudbo ob 18h:10, naj računalnik pokaže tvojo novo ponudbo ob 18h:11. Ne pa da je tvoja višja ponudba par ur prej zabeležena. O TEM GOVORIM!! Si sploh prebral moj prvi post??!
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Še enkrat na kratko v par točkah.

Moti me , da ni nikjer napisano. Ta človek je ob tej uri ponudil maksimalno X (lahko se skrije amount) denarja, ki je velika ponudba. Tudi če boš ponudil ti več, je možno, da je njegova ponudba večja.

(Moti me)Rad bi, da ko ponudiš svojo cifro, posledično se avtomatsko zatem doda nov zapis. Ob tem času je ćlovek torej dal novo ponudbo, ki še je vedno manjša od njegovega maksimalnega zneska! Naj se zabeleži torej tudi to.

V glavnem, bolj transparentno in korektno bi blo do vseh kupcev, ponudnikov.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Saj si dal samo ENO ponudbo, maksimalno - program potem sam dviga do maksimuma, max ponudba je bila oddana ob 18.10, če je nekdo ob 18.11 ponudbo dvignil, se bo tvoja dvignila nad tisto, oziroma na maksimalno, ki si jo že prej oddal, kaj tuki ni jasn? Sori nindža, če to ne funkcionira tko kot v živo, ampak miljardo takih dražb je šlo že čez, pa se noben še ni bunil. Over and out.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

sajko ::

Moti me, da ko ponudiš svojo cifro, posledično se avtomatsko zatem doda nov zapis. Ob tem času je ćlovek torej dal novo ponudbo, ki še je vedno manjša od njegovega maksimalnega zneska! Naj se zabeleži torej tudi to.


Sej ti tut lahko isto narediš, določiš svoj maksimum pa naj se zadeva viša dokler eden ne pride do limita. Nekateri tega pač ne uporabljajo.

V glavnem, bolj transparentno in korektno bi blo do vseh kupcev, ponudnikov.


Za kupca bi bilo zelo čudno, ker bi prodajalec lahko poklical prijatelja ali celo s svojim drugim računom podal ponudbo, ki bila malenkost nižja od kupčeve najvišje (Ki bi po tvojem bila vnaprej vidna), ter tako na suho zaslužil. To bi bila velika neumnost.

SmeskoSnezak ::

Moti me, da ko ponudiš svojo cifro, posledično se avtomatsko zatem doda nov zapis. Ob tem času je ćlovek torej dal novo ponudbo, ki še je vedno manjša od njegovega maksimalnega zneska! Naj se zabeleži torej tudi to.

Vidim, da sn tule malo zabluzo, hehe... popravek. "Rad bi, da..."

Za kupca bi bilo zelo čudno, ker bi prodajalec lahko poklical prijatelja ali celo s svojim drugim računom podal ponudbo, ki bila malenkost nižja od kupčeve najvišje (Ki bi po tvojem bila vnaprej vidna), ter tako na suho zaslužil. To bi bila velika neumnost.

Ne, ne. Napisal sn, da ne bi bila napisana... sicer pa maksimalne ne bi videl avkter, to je samo zaradi avtomatizacije, o kateri govorite.

Avenger, govorim o URI. Videl sem, da se je ponudba zvišala, ampak ura je še vedno bila ista. Prejšna! To je pač hinavsko narejeno. Naj se zabeleži nov ČAS.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

borutz ::

pa o kaksni uri ti govoris?

o uri ki je napisana nad ceno artikla?
primer : 3h 19m 40s (Mar 02, 201013:54:52 PST).

"Videl sem, da se je ponudba zvišala, ampak ura je še vedno bila ista. Prejšna! To je pač hinavsko narejeno. Naj se zabeleži nov ČAS."

malo mi prosim obrazlozi kaksen nov cas bi ti rad da se zabelezi?

Okapi ::

In noben ne pove avkterju že vnaprejš svoje najvišje ponudbe
Očitno res še nisi videl nobene resne dražbe. Ker točno tako se dela. Če nisi prisoten, niti po telefonu, lahko na vsaki resni dražbi voditelju poveš najvišji znesek, do katerega greš, on pa potem namesto tebe to postopoma zvišuje glede na druge ponudbe.

O.

SmeskoSnezak ::

@Okapi: Res al kaj? Potem pa se pač to ni prakticiralo na tistih, kjer sn bil.

@borutz: Govorim o zgodovini, ko klikneš na količino ponudb.
@ Pusti soncu v srce... @

Avenger ::

okapi, to je bolj izjema kot pravilo, v bistvu je tisti človek na dražbi ki zvišuje v imenu nekoga drugega njegov zaupnik, pooblaščenec - v tem primeru naj NIHČE DRUG ne bi vedel za najvišji znesek, ki g aje prirpavljen ponudit. V našem primeru pa je ta pooblaščenec ebay.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Okapi ::

Potem pa se pač to ni prakticiralo na tistih, kjer sn bil.
Ja, verjetno kar na vsaki dražbi tega res nimajo, ampak če je dražba vrednega svojega imena, potem ta možnost obstaja. Tako ali tako pa se to uporablja samo takrat, ko ti je precej vseeno, a boš dobil tisto, za kar dražiš. Če ti je pomembno, potem si zraven in opazuješ, kakšno je zanimanje, in temu prilagodiš najvišjo ceno, do katere greš.

Slabo pri teh spletnih dražbah je pa res to, da so časovno omejene in potem ti lahko zmanjka časa, da bi ponudil več kot nekdo, ki je vnaprej nastavil maksimum. V živo se to ne more zgoditi. Tako da kar se tega tiče, imaš v bistvu prav.

O.

Okapi ::

v bistvu je tisti človek na dražbi ki zvišuje v imenu nekoga drugega njegov zaupnik, pooblaščenec
Gledam veliko starinarskih angleških dražb po tv in velikokrat ima voditelj dražbe pred seboj vnaprejšnje ponudbe. Pogleda, katera je druga najvišja in od tam najprej začne postopoma dvigovati v imenu tistega, ki je ponudil največ. In seveda samo voditelj dražbe vidi te ponudbe.

O.

Morenov ::

Tle se ne gre o nobeni hinavščini. Prav tako folk ne rabi zgubljat cajta na ebayu zastonj. Pač js ponudim 30€ in nastavim še svojo maksimalno ponudbo na 100€, to lahko storim v 2 minutkah. In z dražbo sem končal. Če nekdo ponudi več kot 100€ oziroma je njegova maksimalna ponudba več kot 100€ bo izdelek njegov, sicer bo pa moj. In za vse to sem porabil par minutk, prav tako lahko tudi ostali to storijo. Vse čisto ko solza.
Zakaj so pa maksimalni vložki skriti so ti pa že odgovorili ostali:

Avenger je izjavil:

Če ponudiš 1000 EUR in je to vidno vsem, pa je dejanska ponudba zdaj na 90 EUR in noben več nič ne dviga tega - kaj potem? Se stvar proda za 90 EUR? In če se čisto slučajno nato pojavi nek "kupec", ki ponudi 999 EUR? Najvišje ponudbe so skrite z enim zelo dobrim razlogom - preprečevanje zlorab.

sajko je izjavil:


Za kupca bi bilo zelo čudno, ker bi prodajalec lahko poklical prijatelja ali celo s svojim drugim računom podal ponudbo, ki bila malenkost nižja od kupčeve najvišje (Ki bi po tvojem bila vnaprej vidna), ter tako na suho zaslužil. To bi bila velika neumnost.

Kar se tiče časa je vse kot bi moralo biti, morda si ti zablodil?
Ne vem pa kako si si zamišljal, da bi bil maksimalni vložek znan in obenem skrit?

Okapi ::

Če nekdo ponudi več kot 100EUR oziroma je njegova maksimalna ponudba več kot 100EUR bo izdelek njegov, sicer bo pa moj.
Problem je, če nimaš časa dati višje ponudbe, ker je prej konec dražbe.

O.

Beli_Zajcek ::

To je povsem tvoj problem. Imel si možnost to storiti prej.

Okapi ::

Ne, to je problem internetnega dražbnega sistema, ker pri normalnih dražbah se ti to ne more zgoditi. In to ni samo problem kupcev, ampak predvsem prodajalcev, ker ne iztržijo najvišje cene, ki bi jo lahko.

O.

borutz ::

ce si dolocenega artikla res zelis bos zraven ko se sekunde iztekajo ne glede kje si oz. koliko je ura.

vsi imajo enake moznosti, ce jih pa ne iskoristijo je to problem posameznika.

Namig : predno das ponudbo, poglej kdaj se pnudba iztece.
te ti cas ne odgovarja, najdi drugo ponudbo.

#000000 ::

Nisem bral vsega, če prav razumem ebay prodajalcu omogoča avto-bider (zviševanje ponudbe) To kar ponavadi delajo na bolhi (zelo ponesrečeno) kje se to lahko omogoči ker bi jest tud uporabljal ?

SmeskoSnezak ::

Okapi je izjavil:

Ne, to je problem internetnega dražbnega sistema, ker pri normalnih dražbah se ti to ne more zgoditi. In to ni samo problem kupcev, ampak predvsem prodajalcev, ker ne iztržijo najvišje cene, ki bi jo lahko.

O.

Točno tako. Okapi je skapiral, kam sem meril.

In seveda bi bilo fajn, če nekdo nastavi max ponudbo in "auto-bida", da je recimo njegova zgodovina drugače napisana/oblikovana. Tako se ve, da je nastavil neko največjo vsoto.

To je samo delček, o katerem sem govoril, ko sn odprl temo.
@ Pusti soncu v srce... @

crush ::

Mene pa zanima, kako je ce ima izdelek pridrzano ceno (reserved price).
Recimo da prodajalec nastavi pridrzano ceno na 100eur.

Trenutna najvisja ponudba je 20eur.

Jst ponudim 30eur in recem da naj gre najvec do 150eur.

Kaj bo potem eBay sam dvignil mojo ponudbo na 100eur, al se bo drazba zakljucla pri 30 - se pravi izdelek ne doseze pridrzane cene?

hvala in lp

Isht ::

Jaz konstantno kupujem preko Ebaya in ne vidim problema.

Avtomatsko bidanje pomeni, da če ima izdelek trenutno ceno 30 evrov, ti pa si pripravljen plačat 500, vneseš petsto (in te do konca avkcije ne zanima več, kaj se dogaja), lahko pa plačaš samo 35, če bo malo biderjev (ki so pripravljeni plačat manj).
Avtomatsko bidanje nima veze s prodajalcem, ampak s kupcem in je vedno vklopljeno. Stvar je v tem, da kupec plača vedno samo za odtenek več, kot naslednji interesent (in je v bistvu oblikovanje končne cene avkcije vedno pogojeno z DVEMA kupcema, ne z enim).

Basically: if you don't like it, don't use it.
Če hočeš navadno internetno trgovino, kupuj izdelke, ki imajo na ebayu 'Buy it now'.


Pri pridržanih cenah je pa bolj komplicirano... bid se ne poveča avtomatsko na pridržano ceno (čeprav si bidal več od te pridržane cene), kolikor je meni znano, tako da če se avkcija konča preden pridejo bidi do pridržane cene, čeprav je bil zmagovalec tisti, ki je ponudil več od pridržane cene, se avkcija zaključi kot neprodana. V glavnem, za doseganje pridržane cene morta vedno bit dva zainteresirana biderja, ki gresta preko pridržane cene.

crush ::

Isht je izjavil:


Pri pridržanih cenah je pa bolj komplicirano... bid se ne poveča avtomatsko na pridržano ceno (čeprav si bidal več od te pridržane cene), kolikor je meni znano, tako da če se avkcija konča preden pridejo bidi do pridržane cene, čeprav je bil zmagovalec tisti, ki je ponudil več od pridržane cene, se avkcija zaključi kot neprodana. V glavnem, za doseganje pridržane cene morta vedno bit dva zainteresirana biderja, ki gresta preko pridržane cene.


Se mi je zdelo da je tako - hvala za pojasnilo.

lp

Isht ::

In še nekaj:
Prodajalec NE vidi najvišjih ponudb, ampak samo trenutne 'avtobide'.

Isht ::

Se pa dogaja, da prodajalec na ebayu naredi alias in potem bida na lastne avkcije z namenom zviševanja cene. To je jasno goljufija, se pa dogaja in je zelo težko preverit (ker ebay za kupce ne zahteva preverjanja podatkov s kreditno kartico, da lahko kupci bidajo - ni namreč nujno plačilo kupljenega s kreditno kartico).

Tej goljufiji se reče 'shill bidding'.

Simptomi takega bidanja so, da ima 'kupec', ki kar naenkrat bida visoko, nima nobenega 'feedbacka' oziroma da je njegov feedback 0.
Na žalost pa je ebay nedavno spremenil politiko in sedaj kupci ne moremo več videti, kdo so drugi potencialni kupci, ki so bidali na določen artikel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

Tarzan ::

Si predstavljaš, da bi vsak (ali samo prodajalec) videl max. bide? Vse se bi prodalo po najvišji ceni in sistem avkcije gre papa. Če te outbidajo boti, višaj dokler nisi najvišji, če je cena že previsoka, išči drugo avkcijo za ta artikel kjer je nižja.

BlueRunner ::

Sistem na eBay-u je optimalen za kupce in najslabši možen za prodajalce. Način delovanja je pojasnjen na straneh eBay-a. SneznoSneznak je tako "odkril" nekaj, kar bi si sicer lahko prebral, še preden se mu je stvar zazdela čudna.

Stvar je bila IMHO postavljena namenoma postavljena tako, saj je uspeh spletnega mesta za dražbe odvisen od:
- števila potencialnih kupcev
- stabilnosti delovanja

Hkrati pa ni bistveno odvisen od števila prodajalcev, saj bodo ti vedno prišli tam, kjer je več potencialnih kupcev (sprehajalcev). Cena, ki jo plačajo za to, pa je ta, da bodo za izdelek vedno iztržili samo najnižno možno ceno.

Seveda obstajajo drugi načini dražb, ki zagotavljajo druge lastnosti in dajejo prednosti drugim. To je pa tudi vse. Razglabljati o "napačnosti" ene oblike pa je tako brezpredmetno. Ta konkretna se je do sedaj za spletne dražbe izkazala za zelo dobro, torej jo je težko razlgasiti za "napačno".

opeter ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Čist en banalen primer. Torej jaz ponudim največ 1000EUR in me sploh ni za en teden. Medtem ljudje pridno ponujajo po 20, 30, 40, 50 in se pride do 80 EUR. Ker sem sam ponudil največ, bo moja ponudba torej 90EUR, ker je to avtomatizirano in bom dobil za toliko.

Men se zdi to noro. Če ponudiš 1000EUR, daj ta denar, naj se transparentno vidi. Ti ponujaš največ. Če bo kdo ponudil več, zmaga on. Sicer pa ti. Vsi ostali se sploh ne rabijo matrat in zapravljat časa. In to je to... zapravljanje časa na eBayu. Vse skupaj je zelo sumljivo!


Torej ti bi dejansko želel plačati tistih 1000 € (kolikor si ponudil) za zadevo, ki je v realni eBay avkciji vredna 90 € (ali pa še manj)?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Okapi ::

Če te outbidajo boti, višaj dokler nisi najvišji,
Ja, ampak problem je, ker če se tega lotiš tik pred koncem, ti lahko zmanjka časa, preden ponudiš več. Bot te bo vedno premagal v zadnji sekundi. In prodajalec je pri tem na slabšem, ker bi ti morda ponudil še več, pa je bilo dražbe prej konec.

V resnici bi moral ob koncu dražbe teči nek ekvivalent tistega - prvič, drugič, tretjič, bang, prodano. Tako da bi lahko v miru tekmoval z botom do najvišje cene, ki si jo pripravljen dati.

Tako da očitno je najbolje, da se sploh ne trudiš s sprotnim višanjem, ampak tudi ti daš najvišji znesek in potem počakaš, da se boti zmenijo med seboj.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Lonsarg ::

Mislim da niste čisto dobro prebrali SnežkoSnežaka. Zgleda je samo eno samo avkcijo pogledal in mu še niso stvari jasne. Njemu ni všeč, ker misli, da se ne vidi OBSTOJ avtobota, kar pa ni res, seveda se ga vidi, prec ko vidiš da je nekdo šel čez tvojo stvao in ima zravn starejšo uro veš da je avtobid. Simpl :)

Bi pa jaz eBay avkcijo spremenil tako, da bi bla avkcija še dodatno časovno omejana z pogojem, da more od zadnjega bida preteče več kot 1 uro naprimer. Tako bi se skenslalo te zadne sekunde bide in bi blo tudi za prodajalce bolje, ko bi mnalo dražje prodali. Stvar bi bila potem kot prav avkcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Furbo ::

Snežko je strašansko naiven, takoj ko bi prodajalec videl, da ima možnost dobiti namesto 90EUR za artikel kar 1.000EUR, bi sam ( pod drugim uporabniškim imenom ) dvignil ceno na 990EUR in na koncu potegnil ven 1.000.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Isht ::

Nekateri sajti imajo tudi to varianto, da se ob bidu v zadnjem trenutku (do 5 minut pred koncem) avkcija avtomatsko podaljša za 5 minut.

Za sedaj ebay nima te politike, se pa jasno stvari tudi spreminjajo.
Sicer pa, kdor bida v zadnjem trenutku, naj bida NAJVEČ kolikor je pripravljen plačat. Z bidanjem v zadnjem hipu nima smisla taktizirati in postopno bidati. Pač deset sekund pred koncem užgeš svojo najvišjo ponudbo, pa je.


BTW: bot programi za 'snipanje' so zastonj na internetu, samo poiskat jih je treba. Tako da ne jamrat, ko te prebida nekdo deset sekund pred koncem. Jaz sem včasih ob treh zjutraj vstajal in čakal z dvema browserjema odprtima, da sem ročno snajpal. Zdaj to namesto mene dela softver. Jaz mirno spim, rezultat je pa na koncu isti - zmagam, če je moja ponudba OK, ali ne zmagam, če sem bidal premalo.

Okapi ::

Najvišje cene, ki si jo pripravljen ponuditi, sevede ne sme videti nihče, ker to povsem uniči smisel dražbe. Ampak konec dražbe v določeni vnaprej določeni sekundi je pa tudi neumno, ker ti lahko zmanjka časa za ponudbo. Kot pravi Azgard, ko bi se dražba ob določenem času končala, bi se moralo začeti odštevati, dovolj je recimo 5 minut, do pravega konca. In če bi kdo v teh 5 minutah dražil, bi se timer resetiral in znova začel odštevati zadnjih 5 minut. Tehnično to ne bi smelo biti težko izvesti, kakšne slabosti tega sistema pa tudi ne vidim.

Edit, tole sem napisal pred prejšnjim postom od Ishta;-)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay dražba

Oddelek: Loža
121502 (1318) techuser
»

ebay dražba

Oddelek: Pomoč in nasveti
3611455 (4889) Riff
»

eBay - "zmaga" na avkciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912000 (6678) Okapi
»

ebay bidding (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5210401 (6142) opeter
»

Licitacija bolha.com možna ˝goljufija˝

Oddelek: Loža
254843 (4128) Furbo

Več podobnih tem