» »

Chrome pridobival, Firefox in IE izgubljala

1
2
»

boolie ::

Ideja s pogrebom Internet Explorer 6 mi je prav simpatična. Četudi ste ful pristaši alternativnih brskalnikov se pa vseeno splača posodobiti tudi že nameščen brskalnik Internet Explorer na različico 8.

zvonebl1 ::

jlpktnst je izjavil:

Ma je treba podpirat underdoge, sploh če imajo tako dobro aplikacijo, kot je to opera :)

Ljudem ponavadi na operi razni detajli niso všeč, ker pač niso vajeni. Večini bi mimogrede ustrezala za osebno rabo. Zadnje čase pa sploh dobiva precej zanimivih funkcij, ko so spletne strani končno zelo dobro pokrite nekje od 9 naprej :)

Chrome je tudi precej očitno zakaj je toliko popularen, pač zelo lite zadeva, to je marsikomu všeč. Tudi sam sem ga svoj čas uporabljal, sploh za facebook in google mail. Še najbolj se ga splača mogoče za google docs in podobno, ker imaš kontekstni meni.

probaj verzijo 5 ima vse kar rabiš, samo da je najhitrejši brskalnik na svetu.

boolie je izjavil:

Ideja s pogrebom Internet Explorer 6 mi je prav simpatična. Četudi ste ful pristaši alternativnih brskalnikov se pa vseeno splača posodobiti tudi že nameščen brskalnik Internet Explorer na različico 8.

ja če imaš dovolj časa da ti odpre stran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvonebl1 ()

MrStein ::

Predvsem odpiranje novih tabov (ctrl-T) je neverjetno počasno v IE8.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Utk ::

ABX je izjavil:

poweroff je izjavil:

Te stvari niso ferrari, ki jih je malo zato, ker si ga enostavno ne more vsak privoščit. Linux in Opero si lahko vsak zastonj dol povleče, glih tako kot Chrome, Firefox ali karkoli. Pa si ne.

V bistvu to so Ferrariji.

Povlečeš si ga lahko zastonj, problem je pa, ker tega ne zna vsak vozit. Sicer pa - ne moreš pričakovati, da bo znal vsak s Ferarijem peljati po cesti 300+ brez nesreče... :D


Še hujše je, sploh ne vejo kje se prižge, zato se raje vozijo okoli v Katrci ker so pač tako navajeni.

Tolk o inteligenčni superiornosti odprtokodnikov. Bravo res. In potem se čudite, da vas nihče resno ne jemlje. Raje se vozim v katrci kot pa da porivam naokoli ferrarija.

Tody ::

Odprtokodnost nima nobene zveze s tem da so ljudje navajeni na modro ikonco. Ljudje so pač butasti, če vzameš IE ikonco in jo linkaš na chrome pomoje kr nekaj ljudi ne bo opazilo razilke... Šele ko bodo iskali favorites če jih majo bodo ugotovili ampak če bi jim reku da so posodobil program in da je zdej tam pa tam se 90% ljudi nebi spraševal zakaj in kako in bi srečno uporabljali nov IE v resnici pa bi imel chorma.

TheFoxie ::

@Tody: v to podobnost/nepodobnost ne bi bila tako prepicana. K sm mtki pa fotru pokazala Chroma, sta se obnasala kot 2 otroka: kje mam to? kako naredim to? pa cez 5 min spet, prid sm, tole poisc, jz ne znam...
in smo lepo v manj kot enem dnevu preklopili na IE8, ga lepo poznata, jz pa nimam problemov:)

Tody ::

Očitno sta power userja :) Moj fotr uporablja favoritse, moja mat pa še to ne. Najdi.si pa skb.net ji dam na tool bar in to je to :D Vidim pa tudi sodelavce, k uporabljajo vedno google ali najdi da pridejo do želenih strani, meni sicer glupa logika ampak... Kot sem rekel odvisno koliko naprednih funkciji uporabljata. Važno je pa da sta opustila IE 6 :)

gti_ ::

Najbolj podlo se mi zdi od novega Crome-a, da je šel toliko stvari kopirat od IE8 ( pod točko 2,3,4 piše zelo lepo kaj ma IE8 že od samega začetka), druga stvar zaradi katere se mi ga ne ljubi uporabljat je Googlova politika zbiranja podatkov in profiliranja uporabnikov in na koncu konca bo Google prej ko slej to izkoristil ali pa že izkorišča in mastno služi na ta račun. Raje uporabljam IE8 in vsaj vem, da mi ne "kradejo" podatkov.

MrStein ::

Tody je izjavil:

Očitno sta power userja :) Moj fotr uporablja favoritse, moja mat pa še to ne. Najdi.si pa skb.net ji dam na tool bar in to je to :D Vidim pa tudi sodelavce, k uporabljajo vedno google ali najdi da pridejo do želenih strani, meni sicer glupa logika ampak...

To še ni nič. Kaj praviš na tole:
- naloži www.google.com
- vtipka eno črko
- v shranjenih predlogih (saved form data) z miško poišče in izbere iskalne pojme, ki privedejo do željene strani
- klikne "Google Search"
- klikne na prvi zadetek
- željena stran je naložena!
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tarzan ::

Raje uporabljam IE8 in vsaj vem, da mi ne "kradejo" podatkov.


Think twice.

gti_ ::

Aja pa še link do točk 2,3,4: http://hapaxlegomena.si/2010/03/google-...

Sem preštudiral in prečital pogoje, ko si nameščaš brskalnik, tak da sem preštudiral jap ;)

mavrica_ ::

Se popolnoma strinjam s tabo gti. Tudi sama sem prebrala ta članek in ugotovila, da ima te značilnosti tudi IE8. Sama namreč uporabljam IE8 in sem zadovoljna z njim.

Tody ::

Tole je malce bull ane :) Chrome zna to že od vsega začetka pred štirimi leti, chrome ni nastal s tem ko je avtor napisal tisti članek. Pravtako noben brskalnik do takrat ni imel možnost da če se sesuje en tab da ne potegne sabo še ostalega brskalnika. Za dodatke mi je pa dosti vseeno ker jih ne uporabljam ne na IE8 ne na FF. Tko da se je še enkrat za vprašat kdo je koga kopiral :)

ahac ::

mavrica_ je izjavil:

Se popolnoma strinjam s tabo gti. Tudi sama sem prebrala ta članek in ugotovila, da ima te značilnosti tudi IE8. Sama namreč uporabljam IE8 in sem zadovoljna z njim.


Kolk si pa kaj testirala druge?

Večina IE userjev sploh ne pozna drugih browserjev. Skoraj vsi Chrome in Firefox userji pa poznajo vsaj še IE (pa velikokrat dost več).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

TheFoxie ::

ahac je izjavil:


Večina IE userjev sploh ne pozna drugih browserjev. Skoraj vsi Chrome in Firefox userji pa poznajo vsaj še IE (pa velikokrat dost več).

Tale "poznajo" je mal tko za nos privlecen, ce mislis, koliko se jih zaveda obstoja se drugih brskalnikov bi rekla da vsi, vsaj malo naprednejsi uporabniki interneta, za te k uporabljajo Chrome ali Firefox pa jz ne bi trdila, da "poznajo" IE8, ce bi ga poznal bi ga vsaj stestiral, predno pljuvajo po njem...

Icematxyz ::

Verzija 5.0.317.2 že ponuja privzeto prevajanje strani iz jezika ki ga ali nastaviš oziroma ga v osnovi Chrome zazna samodejno. V jezik po izbiri.

Se pravi lahko nastaviš da angleščine naj ne prevaja v slovenščino. Lahko pa kitajske ali nemške strani prevede v slovenščino.

BaToCarx ::

Mah Chrome mi gre tezko nekam in google, vecina ali vsi google imajo nek live install. Nobene lepo po verzijah sortane instalacije, neki po svoje se instalirajo, zdej se kao vohunijo za uporabnikom... mislim. Ker mi je chrome pac vsec za par stvari sem ko sem zvedel da obstaja Iron ki je chrome, presel na njega v portable obliki. Lahko da ni najbolj up to date, samo dela lepo in nima nobenega google logotipa al karkoli.

Pa se opazil sem da eni drajverji al nevem zdej kar neki google ponujajo, mislim wtf? Enako kot ATi ka forsira folding@home. Potem pa me frend sprasuje zakaj ma cpu na 100% cel cas.

Malo prevec si dovolijo ti taveliki, po navadi smo takim stvarem govorili adware, toolbar malaware mislim sranje ne, zdej bomo jih bomo pa kao hvalili???

Good morning people.... ur being raped and u like it.

Bor H ::

To da vohunijo za tabo ni novo, to je bilo od izida aktualno, če se ne motim so potem nekej spremenil, da ne morjo povezat podatkov z uporabnikom tako da je to njim kao le statistika.

Se pa za razliko od adwarov vse stvari, ki ti jih "tavelki" inštalirajo dajo odinštalirat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome lanski zmagovalec, IE poraženec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7230111 (8144) roCkY
»

Chrome na zgodovinskem vrhu, IE dnu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4715028 (12386) MrStein
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612207 (9925) dux
»

Chrome prehitel Safari

Oddelek: Novice / Brskalniki
194353 (3491) LordPero
»

Firefox prehitel Internet Explorer 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
869649 (7451) Lion29

Več podobnih tem