» »

samsung t260HD - črte na monitorju

samsung t260HD - črte na monitorju

andrijamen ::

Pozdravljeni,

Obiskal sem slo-tech z namenom, da bi mi pomagali, saj sem zasledil da je tukaj gor kar nekaj ljudi, ki se zastopi v stvar :)
Namreč imam prenosnik acer 5520 z graficno Geforce 7000M/nForce610 z velikostjo pomnilnika 512 MB.
Nato sem pred kratkim kupil monitor T260HD..
ko sem ga s kablom povezal na monitor ni delovalo kot bi bilo treba zato sem nato nalozil nove driverje za kartico in nato je delovalo...
vendar kljub temu sem vceraj zasledil crte, ki se pojavljajo skozi celoten ekran. crte so komaj vidne a dovolj motece.
Teme nisem takoj odprl pac pa sem prebral prejsnje poste pri katerih ste govorili o graficnih karticah kot mogocem problemu.
Je mar ta kartica res toliko slaba da ne sfolga monitor pravilno delovat??
za pomoc se najlepše zahvaljujem

popster ::

nimas ravno slabe kartice niti monitorja
updajtaj driverje od grafe, restartaj, ali probaj z live linux cdjem ce ti tam dela vredu

cekr ::

Poglej, na kakšni frekvenci je. V gonilniku nastavi na 60Hz. Lahko da se ti privzeto postavi na kakšno drugo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrijamen ::

pozdrav

hvala obema za pomoc.
toda dogaja se nekaj nenavadnega...
namrec ko imam prenosnik povezan na napajalnik...se pravi ko ne uporablja baterije, so crte aktivne..
ko pa izklopim napajalni kabel in zacne delovati na beterijo pa crte izginejo.
neverjetno... :))
v cem bi lahko bil problem...

Jankolovski ::

Probaj dati prenosnik in od prenosnika napajalnik čim bolj stran od monitorja, ker mi "smrdi" po električnem magnetičnemu valovanju.
Včasih če je neka električna stvar blizu monitorja se pojavijo barne neenakosti in pike.

andrijamen ::

odmaknil sem ga 2 m...tolikor kolikor mi dopusca kabel, ki veze monitor in laptop, ampak crte so se vedno aktivne.
mislis da sem ga dovolj oddaljil?

Jankolovski ::

Ja moralo bi biti dovolj. A električni kabel od napajalnika je na isti vtičnici priklopljen kot monitor, probaj priklopiti napajalnik na drugo vtičnico, stran od monitorjeve vtičnice.
Pa če lahko probaš še z kaksnim drugim kablom povezati laptop in računalnik, kkasen novejši kabel. Verjetno uporabljaš rgb oziroma vga kabl.

andrijamen ::

:D supeer
Jankolovski hvala!
problem je bil v vtičnici..ker sem mel monitor in napajalnik na istem podaljsku...napajalnik sem sedaj dal na drugo vticnico in deluje SUPER!
Jankolovski najlepša hvala še enkrat :))
mas pijaco v dobrem :D :)
lep dan vsem

Jankolovski ::

Eno pivo bi spil hehe. Ni panike tok da veš za drugič hehe. Zdej pa uživaj v filmih hehe.
LP
Jankolovski

andrijamen ::

enako
upam da bom lahk naslednjic kermu pomagu s kaksnim taksnim nasvetom...
enim se teme se prebrat ne da, kamoli da bi komu pomagali...
hvala ti res
LP ;)

cekr ::

Preveri, v kakšnem stanju imaš vtičnice(ozemljitev), da ne boš imel v prihodnosti podobnih problemov s kakšno drugo napravo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Scorpia ::

kot je cekr povedal, očitno imate zelo slabo ozemljitev in inštalacija hiše/stanovanja dotrajna ali pa ni vredu narejeno. Se zna zgodit, kar sem sam že doživel pri novejši hiši, kjer ni bilo dobra narejena ozemljitev. Grem pod tuš na začetku vse ok, ko sem bil že pošteno moker, se dotaknem ročke in me pošteno strese. Mi ni dalo miru in ugotovim da trese samo takrat, ko je pralni stroj uklopljen. No zadeva je zdej zrihtana ko je električar uredil ozemljitev, kot je treba.
////

andrijamen ::

hvala za nasvet
bom preveril..

lep vecer

andrijamen ::

Pozdravljeni se enkrat,

imam se eno vprasanje in da ne bom odpiral nove teme bom vprasal kar tukaj. Namreč zdaj sem monitor priklopil na sprejemnik t2 in o vklopim TV je slika izjemnooo slabe kvalitete!
kaj lahko tukaj naredim?
Menim da monitor ne more imeti tako slabe slike...kljub temu da spreminjam nastavitve iz wide na na 16:9 itn. itn. slika ohrani tisto slabo kvaliteto.

hvala

andrijamen ::

aja da se pripomnim...ko gledam iptv na prenosniku ki je nato povezan v minitor je slika bolj kvalitetna kot tista ki jo nato gledam preko tv tunerja.
je kriv receiver? namrec fa nes sem ga dobil...in daljinski upravljalnik je cisto "zlizan"..aje mozno da je dotrajan :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z zagonom računalnika (matična piska)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71682 (1466) solatko
»

Migetanje monitorja

Oddelek: Strojna oprema
71092 (882) Thompic
»

problem s monitorjem...

Oddelek: Strojna oprema
191351 (1045) solatko
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559167 (7936) Pyr0Beast
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291992 (1647) kuglvinkl

Več podobnih tem