» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
2 / 17
»»

Goody ::

slokii je izjavil:

Sej če prav razumem bo tudi višja hitrost lahko dosežena brez 5Ghz - imam namreč NAT, ki ga 2 prenosnika koristita večinoma preko wirelessa.. če temu ni tako, bi vzel 5Ghz....


Če si v hiši in znotraj le te ni veliko signalov drugih wi-fijev, potem po moje 5gHZ ne rabiš. Če pa si v bloku in je veliko wi-fijev sosedov je pa drugače. Ampak za 5Ghz boš verjetno moral dokupiti usb dongle, tudi najnovejši prenosniki namreč nimajo vgrajenega 5ghz wi-fija.

slokii ::

imam se mi zdi, Intel 5300AGN. Sem pa v bloku, ampak to se mi zdi tako-tako. Cez 1-2 leti bodo vsi meli ghz in pol je vseeno ali mas 2 ali 5. ali pac ne?

Goody ::

slokii je izjavil:

imam se mi zdi, Intel 5300AGN. Sem pa v bloku, ampak to se mi zdi tako-tako. Cez 1-2 leti bodo vsi meli ghz in pol je vseeno ali mas 2 ali 5. ali pac ne?


Vseeno ne bo, saj ima 5ghz manjši doseg, se težje prebije čez zidove...

krop ::

p3228355]V zadnjem bildu (17201) je že ntfs-3g ter fuse.ko modul. Sem si naredil en NTFS image file in ga zmountal. Deluje. Torej:



Ker firmware je to?
Jz mam v. 1.8 piše na routeru
Na spletnem vmesniku pa piše tole:
Firmware Version:
3.13.4 Build 110429 Rel.36959n
Hardware Version:
WR1043ND v1 00000000

Ne bi rad zaflešal routerja:)

blackbfm ::


Meni pri 4/1 povezavi po parih urah torrentov (omejenih na max 100 povezav) postane nedosegljiv web vmesnik ruterja (192.168.1.1),


čudno, meni se to nikoli ni še zgodilo

Modri dirkač ::

Razmišljam o nakupu te zadeve, da bi zamenjal Buffalo WHR-HP-G54 (tomato), ki sicer dela odlično in stabilno (torrent 24/7, multicast), pogrešam pa gigalan in hitrejši wlan.
Poceni sicer je, ampak je zadeva zdaj končno stabilna (stock ali dd-wrt) ali so še zmeraj razne težave z wlan ipd?
Mutlicast dela?
Everybody lies!

blackbfm ::

Meni se zdita oba firmwera stabilna. Wlan včleče cca optimalno nekje 7-8 mega, ddwrt mislim da malenkost manj.

jopar ::

Omenjeni router si lastim dva tedna in stalno se mi dogaja, da vsake 3 dni povezava pade. Po izklopu routerja iz štroma se spet postavi, za tri dni in spet znova...
Zaenkrat je naložen zadnji uradni FW. Bi prehod na DD-WRT pomanjkljivost odpravil?

St235 ::

Zanimivo, jaz ga imam na stock FW in sem ravno včeraj gledal je online že 189 ur. Resitirat z potegom iz elektrike ga pa nisem rabil niti enkrat v pol leta. Za razliko od belkina ki je to rabil 3x na dan.

krop ::

@jopar meni se enako dogaja:|

jopar ::

krop je izjavil:

@jopar meni se enako dogaja:|


Sem razmišljal, da bom fleshal na DD, samo je postopek za vrnitev nazaj na original FW zapleten baje.

krop ::

Zakaj bi biu zapleten?

blackbfm ::

Ni zapleten, je pa nek postopek.

original na ddwrt:
1) najprej narest inital flash s posebnim firmwerom..ker original fw ima neko bedno zaščito.
2) flash na ddwrt

iz ddwrt na original pa tole:
1) http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....
2) po tem pa še na najnovejši fw z original strani

krop ::

blackbfm je izjavil:

Ni zapleten, je pa nek postopek.

original na ddwrt:
1) najprej narest inital flash s posebnim firmwerom..ker original fw ima neko bedno zaščito.
2) flash na ddwrt

iz ddwrt na original pa tole:
1) http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....
2) po tem pa še na najnovejši fw z original strani


U mater ta mi je pa prva. Jz sem mislu, kar direkt flešnit kot na starem linksysu

polde66 ::

Jest sem direkt flešal na ddwrt pa ne dela nobenih problemov. Zadeva je stabilna, omogoča ful stvari, tiskalnika še nisem probal na usb prključit. Sfriziral sem ga z dvema večjima antenama ob strani in eno usmerjeno na sredini ter nastavitvami za usmerjevalnik. Prenos signala iz 1 nadstropja v klet je ok. Čeprav roko na srce prejšnjemu Linksys 54GL ni nč manjkal.
polde

jopar ::

polde66 je izjavil:

Jest sem direkt flešal na ddwrt pa ne dela nobenih problemov. Zadeva je stabilna, omogoča ful stvari, tiskalnika še nisem probal na usb prključit. Sfriziral sem ga z dvema večjima antenama ob strani in eno usmerjeno na sredini ter nastavitvami za usmerjevalnik. Prenos signala iz 1 nadstropja v klet je ok. Čeprav roko na srce prejšnjemu Linksys 54GL ni nč manjkal.


Katero verzijo FW pa imaš? Mogoče 17201?

floyd1 ::

jopar je izjavil:

krop je izjavil:

@jopar meni se enako dogaja:|


Sem razmišljal, da bom fleshal na DD, samo je postopek za vrnitev nazaj na original FW zapleten baje.


Saj iz DDWrt gre redko kdo nazaj ;), mogoče le za kako garancijo...

Modri dirkač ::

Kolikor berem razne forume, ljudje kar monožično flashajo nazaj na stock, če ga prej niso slučajno brickal seveda. :)
Tale router je očitno en kinderjajček, nekaterim dela super, nekaterim pa pada wireless na 3 minute itd.
Everybody lies!

jopar ::

Modri dirkač je izjavil:

Kolikor berem razne forume, ljudje kar monožično flashajo nazaj na stock, če ga prej niso slučajno brickal seveda. :)
Tale router je očitno en kinderjajček, nekaterim dela super, nekaterim pa pada wireless na 3 minute itd.

Ravno zato se še nisem opogumil in ga fleshal. A se splača nest nazaj v trgovino in zatežit, da mi pada povezava? Samo kaj ko bom potem 2 meseca brez in še vprašanje ko ga vrnejo če bo zadeva štimala ;(

floyd1 ::

Modri dirkač je izjavil:

Kolikor berem razne forume, ljudje kar monožično flashajo nazaj na stock, če ga prej niso slučajno brickal seveda. :)
Tale router je očitno en kinderjajček, nekaterim dela super, nekaterim pa pada wireless na 3 minute itd.

Zanimivo. Kolegu se je v nekaj urah na stock-u 2x zresetiral, potem pa je dal na DDWRT in je rekel, da od takrat še ni nikoli "padel". Je pa res, da ni preveril, a ima zadnji stock gor, ker je kar na DDWRT šel. Kupil pa ga je kak mesec in pol nazaj.

Kekec ::

Ali lahko tale router poganja torrent clienta z ddwrt-jem?

lambda ::

lambda je izjavil:

Ta zadeva mi ne zmore routat 20/20 optike, če zadeva pride čez 1MB/s in je aktivnih veliko povezav. Se še komu to dogaja?

Sem izključil "DOS attack" opcijo v router firewallu, dela fino zdj.

urosh ::

sam sem ga tudi takoj sflešal in imam gor:
DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std
(SVN revision 14896)

Dela bp že od samega začetka.

krop ::

urosh je izjavil:

sam sem ga tudi takoj sflešal in imam gor:
DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std
(SVN revision 14896)

Dela bp že od samega začetka.


Katero verzijo routerja maš?
Jz mam v. 1.8

majstor ::

blackbfm je izjavil:

Ni zapleten, je pa nek postopek.

original na ddwrt:
1) najprej narest inital flash s posebnim firmwerom..ker original fw ima neko bedno zaščito.
2) flash na ddwrt

iz ddwrt na original pa tole:
1) http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....
2) po tem pa še na najnovejši fw z original strani


Jaz sem dal gor prvo:
factory-to-ddwrt VSE OK

nato je potrebno dat gor: tl-wr1043nd-webflash to pa mi ne gre gor...napise time out...

Kje je fora?

Lahko kdo pomaga?

Lp

jopar ::

Jaz sem naložil gor samo "factory-to-ddwrt" (prvič naložil DD-WRT) in zadeva deluje stabilno že dober teden.

Kekec ::

Jaz sem pa naložil gor Open WRT priklopil zunanji disk in naložil transmission in zaenkrat ni pripomb, če bo čas dopuščal upam da še priklopim tiskalnik, zaenkrat zadovoljen.

lp

kmetek ::

Kekec: ti torrenti potem laufajo gor 24/7?

Kekec ::

to načeloma zdaj testiram, kako se kaj obnaša, zaenkrat ni težav ... ampak konkretno bom lahko to potrdil po parih dneh!

smrkecXY ::

nejchaf je izjavil:

IPTV preko kabla deluje bp, tudi net zravn nič ne šteka.

Lepo lepo prosim, da bi bil tako prijazen in napisal en vodič kako si usposobil net in siol iptv preko tega routerja.

Prej sem imel samo siolov modem in mi je vse delalo, sedaj pa sem priklopil ta router, pa mi iptv ne dela:(

HVALA!!!
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

fosil ::

Na ruter priklopi samo net, iptv naj bo še vedno priklopljen na siolov modem.
Tako je!

smrkecXY ::

sem imel, pa ni delalo. (dela samo, če disejblam mrežno za internet. oboje skupaj pa ne dela)

sem probal oba kabla preko routerja pa ne dela. nikjer ne najdem kako se omogoči multicast na tem routerju
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

smrkecXY ::

hvala, vendar žal ne.
Najprej bi rad usposobil z original FW. To naj bi ta router omogočal. Če bodo težave pa bom zamenjal. Kljub temu pa si s tvojim linkom nisem znal pomagat.

Morda sem pozabil omenit, da bi rad preko kabla imel iptv.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

Pesimist ::

Če orginalni firmware to omogoča ftaknes Data v WAN. Video v LAN1,2,3 ali 4.
Ter z drugim lan portom povezes PC. Z orginal fimwerom nevem ce deluje, z DDWRT pa mora out of box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

MilanAF ::

Pozdravljeni!

Jaz sem pa okoli zasledil na rewievih, da temu routerju pada hitrost na wifi z razdaljo. Nikjer pa ne piše na kakšni razdalji začne zadeva drastično padati. A ma kdo s tem kakšne izkušnje? sem tik pred nabavo routerja, pa me zanima, če bi bilo bol pametno kaj "dražjega" kupit ali bi bila ta zadeva dovolj dobra za cca 20-30m radius?

Kekec ::

Če sem jaz to prav razumel se to ne dogaja vsem, če bi se mojemu ga nesem nazaj in naj zamenjajo.

malix ::

urosh je izjavil:

sam sem ga tudi takoj sflešal in imam gor:
DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std
(SVN revision 14896)

Dela bp že od samega začetka.

Lahko malce bolj podrobno opišeš postopek in kje si našel potreben fajl. lp
www.malix.si

sajko ::

@MilanAF:
To da routerju pada hitrost z razdaljo ni nič novega in se dogaja pri vseh. Glede radiusa je pa odvisno od vmesni ovir (zidovi,...).

Sam sem svojega 1043ND v1.8 nadgradil na OpenWrt Backfire 10.03.1-RC6 (klik za navodila).in zaenkrat deluje brez problema. Res pa je da nisem sprobaval USB portov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

MilanAF ::

Ja glede ovir je tak...v vsako smer je cca 4-5 zidov iz ciglov. Nič betona. Načeloma me niti hitrost prenosa tolko ne moti, ker je internet mislim da 2/512 in ni neke sile zaradi tega.

Spajky ::

Če je tako švoh internet, nastavi na B-Only in 5,5Mbit max (lahko celo na 2Mbit) ... bo neslo daleč in skozi vse te tvoje zidove BP ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

urosh ::

fajl je tu: http://www.dd-wrt.com/site/support/rout... in iščeš wr1043 pa takoj najdeš.
navodila pa ne vem več, kje sem našel. sigurno pa mi je pomagal google :)

MilanAF ::

A je kdo probal uporabit tega TPlinka kot wireless repeater z tovarniškim firmwarom? A je sploh možno? Ali je bolše kr namenski repeater nabavit?

jest10 ::

841ND in 741ND mi dobro delata v tej funkciji(741 je brezžično obešen na 841). Ne vem, zakaj potem 1043 ne bi delal

Han ::

bond007 je izjavil:

Meni pri 4/1 povezavi po parih urah torrentov (omejenih na max 100 povezav) postane nedosegljiv web vmesnik ruterja (192.168.1.1), torrenti sicer delajo normalno naprej... Imam predzadnjo verzijo firmware. Na dd-wrt pa je sicer ogromna tema za ta ruter, ampak gre večina raje nazaj na tovarniški firmware zaradi različnih težav/nestabilnosti pri dd-wrt.


Imel sem enak problem - na routerju je po nekaj urah ali dneh prenehala utripat SYSTEM lučka, kar je pomenilo, da je nekaj narobe. Ali se ga ni dalo več priklicat prek 192.168.1.1 (tudi tplinklogin.net ni zagrabil) ali pa je povsem zmrznil.

Ker je TP-Link podpora (support) neodzivna, sem ga flešnil na DD-WRT. Od takrat deluje brezhibno! Celo na LAN 1 priključku imam zdaj signal (plata ima dva gigabit LAN priključka), ki ga na originalnem firmwaru ni bilo.

Originalni firmware sicer izgleda všečen in preprost, a hroščev mrgoli! Najbolj mi je šlo na živce, da se je moral router re-bootat, če si spreminjal wireless nastavitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TRIROG ::

Zdravo!

odločam se za nakup routerja TP-Link TL-WR1043ND

Glede na ceno je skoraj 2x ugodnejši od podobnih Linksysov alla E4200, E3000 z istimi funkcijami.

zanima me ali ste obstoječi lastniki teh routerjev z njimi zadovoljni ali vam je žal da niste raje malce več investirali v npr kakšnega linksysa?

Hvala LP!

M-XXXX ::

Sam imam 20/20 ter omenjeni ruter in kapo dol. Nobenih problemov, vse dela, ne prekinja, odlična hitrost. Vse!

blackbfm ::

Router je ok za današnje razmere, dobiš največ za ta denar. Edina stvar omembe vredna je ta da ne podpira 5ghz frekvenčnega pasu (zato verjetno tudi nižja cena).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

demag ::

Zdravo!

Kako pa bodo "strici" vedeli,da ni originalni FW,če router ne dela?????Če enkrat zaflešaš router,bo težko dokazat,da ni originalnega FW,ker v bistvu ni nobenega gor...
Je pa to OK router in bil sem kar presenečen, kaj zmore,seveda z DD-WRT!
Ni vse zlato,kar se zlato sveti!

birtija ::

Pozdravljeni, a lahko dostopate do IPTV preko wirelessa? Sam ne morem, čeprav mi je pri prvi uporabi to uspelo. Potem sem se igral z nastavitvami, zdaj pa nič. Sem naredil tudi že factory reset, pa nič.
Je pa priključen samo kot switch, oz. ne preko wan-a, ker je pred tem že en router. A je kaj posebnega za naredit?

««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725206 (6072) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498824 (2248) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141672 (1282) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020709 (14910) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476929 (5760) krop

Več podobnih tem