» »

i7 - 920 vs. 860

i7 - 920 vs. 860

horse ::

pozdravljeni,

sem tik pred nakupom novega računala in bi vas prosil za pomoč pri odločanju med Lynnfield-om in Bloomfield-om.

Tehnično gre za popolnoma različna "sistema", a cenovno sta si nekako zelo blizu. http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=4...
Res je, da je na prvo žogo Lynnfield hitrejši, a ima za nadgrajevanje Bloomfield precej bolj simpatično podnožje.

Kaj bi vi izbrali v tem primeru? (v obzir lahko vzamete tudi to, da bi Lynnfield imel 8GB, Bloomfield pa 6 GB - v tem primeru je cena skoraj popolnoma enaka)

Aja, še to: računalnik uporabljam za obdelavo fotografij in grafično oblikovanje (PS, AI, ID, Corel).

Hvala že vnaprej!

BALAST ::

Rabljen Core2Duo E7300, ali pa nov AMD x4 620 bo zadostvoval tvojim potrebam.
i7 je samo metanje denarja skozi okno.

horse ::

Hmmm... Naj omenim, da si s fotografijo in grafičnim oblikovanjem služim kruh. Pogosto gre za precej velike formate, ki presegajo 1-2 GB. Trenutni (domači) Athlom 3000+ seveda ni kos takšnim projektom (bišvi) službeni C2D 8500 pa je vsake toliko že kar konkretno sopihal. Kakorkoli že, odločil sem se, da "vržem skozi okno" ta denar, zanima me le, pri katerem oknu bi imel več od tega.

TOP ::

BALAST očitno nisi prebral,zakaj bo PC uporabljal.Jaz sem mel oba sitema,obdržal sem I7 860,razlika plata je bistveno cenejša.

kuglvinkl ::

In ne pozabi dati scratch diska na SSD ;)
Your focus determines your reallity

horse ::

TOP je izjavil:

BALAST očitno nisi prebral,zakaj bo PC uporabljal.Jaz sem mel oba sitema,obdržal sem I7 860,razlika plata je bistveno cenejša.


Je razlog za izbiro le cena plate? Glede na to, da mi tistih dodatnih "nekaj" € pri X58 omogoča relativno enostavno nadgradnjo na I9 oz. karkoli že bo na tem podnožu v prihodnosti, mi jih nekako ni težko primakniti zraven. Za 860 pa dvomim, da bo še kakšna (konkreno) boljša alternativa (je pa res, da o hardware-u nekako nimam dosti pojma, zato se obračam na vas).


kuglvinkl je izjavil:

In ne pozabi dati scratch diska na SSD ;)


Tudi o tem smo že razpravljali... :D

bluefish ::

Je razlog za izbiro le cena plate? Glede na to, da mi tistih dodatnih "nekaj" EUR pri X58 omogoča relativno enostavno nadgradnjo na I9 oz. karkoli že bo na tem podnožu v prihodnosti, mi jih nekako ni težko primakniti zraven. Za 860 pa dvomim, da bo še kakšna (konkreno) boljša alternativa (je pa res, da o hardware-u nekako nimam dosti pojma, zato se obračam na vas).
Glede domnevne nadgradljivosti na i9 smo se v drugih temah že kar razpisali. Povzetek je, da se ne splača računati na to, ker bodo cene procesorjev zasoljene in glede na razliko v zmogljivosti tudi nerealne za omenjene potrebe. Preveri si novico okoli tega: http://slo-tech.com/novice/t400388#crta

Tr0n ::

i5 750

emmentaler ::

+1
najbolš kobinacija med ceno in zmoglivostjo.
Sam se tudi ukvarjam z grafiko, in mi služe super dobro....za tist dnar ko ga misliš metat skozi okno si pa kupi SSD disk, pa si zmagal....Meni glih disk bremza pri vsem....sam ni denarja za SSD..lp

RazzorX ::

Drugače je pa prišla ven tudi nadgradnja 920ke, i7 930, malo višja frekvenca in podobno.

TOP ::

Ma to je isto sranje sam mal so dvignili frekvenco in ceno,ker 920 je že en čas veni in da ne upade prodaja,so naredili nov model,tako kot dela AMD.

Dr_M ::

Priporocena cena je enaka.
Bi pa sigurno raje uzel 930 kot pa 920, ker imas mnozilnik za 1 vecji :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812665 (10463) MonkeyHead
»

Core i7-860 hitrejši od Core i7-920

Oddelek: Novice / Procesorji
287804 (3502) PrimozR
»

Intelovi načrti za prihodnje leto

Oddelek: Novice / Procesorji
213293 (2666) LordPero
»

Intel izdal nove Nehaleme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
508588 (6380) LordPero
»

Intel I5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18114839 (8253) galu

Več podobnih tem