» »

Moj računalnik ni viden v omrežju

Moj računalnik ni viden v omrežju

zmaki ::

Uporabljam računalnik z WinXP SP3 in imenom (recimo) PRENOSNIK v domačem omrežju (recimo) DOM.

Če odprem Windows Explorer -> My Network Places -> Entire Network -> Microsoft Windows Network, vidim omrežje DOM, ampak prazno, v njem ni ikone za moj računalnik PRENOSNIK !

Če pa iščem Search -> For files or folders -> Computers or people -> A computer on the network -> vpišem computer name PRENOSNIK, in ga takoj najde v omrežju DOM.

Kako naj dobim moj računalnik v domače omrežje ?

st0jko ::

A to "PRENOSNIK" ne najde samega sebe, ali drug računalnik v "DOM" ne najde prenosnika?
keks?

zmaki ::

Ja, PRENOSNIK ne vidi samega sebe v DOM, pa tudi drugi računalnik (recimo NAMIZNI, ki vidi sam sebe v omrežju DOM) ne vidi PRENOSNIKA v omrežju DOM.

Prosim, pomagaj.

gorenjc ::

A je skupna raba datotoek in tiskalnikov omogočena? Je skupna raba datotek in tiskalnikov v izjemah požarnega zidu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorenjc ()

zmaki ::

> A je skupna raba datotek in tiskalnikov omogočena?
Je, v Wireless Network Connections -> Properties -> File and Printer Sharing for Microsoft Networks

> Je skupna raba datotek in tiskalnikov v izjemah požarnega zidu?
Je, v Start -> Settings -> Control Panel -> Windows Firewall -> Exceptions -> File and Printer Sharing.

Prosim pomagaj naprej.

gorenjc ::

Tukaj so napotki za reševanje težav.A je servis computer browser zagnan? A so na mašinah kakšni share-i razen privzetih ( C$,D$)?Kakšen Av program se uporablja? Je nameščen dodaten program za požarni zid?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista °&° Xp

Oddelek: Omrežja in internet
61558 (1260) AntiFriz
»

Pomagajte! Nevem kako ustimat printer preko LAN-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
81704 (1530) steev
»

LAN problem - ne prikaže računalnikov v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
112254 (2070) miles_d
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289383 (6319) bastadu
»

Luknja v požarnem zidu SP2 za Windows XP

Oddelek: Novice / Varnost
333342 (3342) Cokolesnik

Več podobnih tem