» »

kakšno anteno izbrati za usb modem

kakšno anteno izbrati za usb modem

sundavi ::

Imam modem Sierra Wireless Compass 888 zanima me kakšno zunanjo anteno ibrati kakšne so kaj cene

js osebno ::

imam anteno z 10m kabla. Stala me je 45 EUR. Imam pa enak modem. Kupil sem jo pri podjetju Telos d.o.o www.telos.si

sundavi ::

Na kablu pa ni nekih izgub ali je to profesionalni kabel.

ZGI ::

Veš da so izgube. Še vedno pa to ni 1dB/m.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

shock ::

Če je dobitek antene večji kot so izgube na kablu, pol pa ni panike. Drugače lahko si omisliš tudi kako homemade anteno kot npr. biquad anteno.

krop ::

js osebno je izjavil:

imam anteno z 10m kabla. Stala me je 45 EUR. Imam pa enak modem. Kupil sem jo pri podjetju Telos d.o.o www.telos.si


Katero pa in kolk si pridobil?

js osebno ::

Antena: P-54 GSM-UMTS, proizvajalec Iskra TELA d.d.
Pridobil sem pa precej. Tam kjer je modem sploh ni umts signala. (-107 dBm). Če priključim anteno je pa ponavadi okoli -80 dBm. Hitrost je pa tudi vedno velika.

sundavi ::

Kupil sem anteno P-54 GSM-UMTS, Iskra TELA pri www.telos.si. Pred anteno sem imel modem blizu okna, nato sem montiral anteno na balkon, ki gleda proti oddajniku. Realno gledano sem pridobil 10 dBm in seveda nihanja signala so majnša.

tictac ::

thejan2009: tam kjer prej brez zunanje antene ni bilo umts signala zdaj z zunanju anteno je??

js osebno ::

ne. Modem je v hiši, antena je pa zunaj. Ubistvu se pa UMTS signal ''prenese'' v hišo =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EDGE/UMTS signal in priklop antene

Oddelek: Omrežja in internet
112649 (2498) MTB
»

Sredi Ljubljane ni mogoče do interneta prek bakra (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5413744 (11107) x.sci
»

router s sim kartico

Oddelek: Omrežja in internet
103365 (3052) __X__
»

UMTS izgube na dolžini usb kabla

Oddelek: Omrežja in internet
213868 (3350) js osebno
»

T-2 iptv in wlan router

Oddelek: Omrežja in internet
84937 (4079) markobuzin

Več podobnih tem