» »

UMTS izgube na dolžini usb kabla

UMTS izgube na dolžini usb kabla

japol ::

UMTS ključek bi prklopu na usb hub na podstrešju in od hub-a v mojo sobo spelu usb kabel, problem je, k je to dolžina 25m, pa me zanima al je že kdo kej tazga probu narest, kake so izgube, na kolk metrov je še delovalo,...
Kako bi izgledalo, če bi imel umts ključek priklopljen na linksisa pa od njega wireless al pa po mrežnem kablu spelano, je to sploh možno?

Gapi ::

USB podaljšek 5M > hub > USB podaljšek 5M > hub > ......gre do 25 metrov BP z tem da vzameš boljši usb kabel. nisem pa siguren a mora biti ta hub powered ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

BlaY0 ::

Ja kako ga boš pa drugače 5x ojačal? Pasivno?

bf4ed ::

Nemogoče. USB max 5m. Vmes aktivni hubi kot je na Gapi napisal.

Tisto z linksysom pa je itak najboljša ideja. Pozabite na usb, ni vsemogoč. >:D

BlaY0 ::

Ja saj pravim. Moj post se je nanašal na tisti "powered".

Pa tudi 5m je preveč (vsaj pri meni bilo). Je vsake toliko cajta modem kar ugasnil.

Spajky ::

UMTS mora bit pri taki razdalji priklopljen na Powered Usb hub (napajalc posebej ali vgrajen za 230V~, lahko rabljen tudi 1.1 UsB). pol pa se dol potegne samo "Usb" kabel za signal in uporabi Cat5e mrežni kabel z Usb konektorji vmes do kompa.

Druga varianta pa je ruterček, ki prebavi na usb vhodu ta UMTS modem kot vir signala in pošlje dol preko mrežnega kabla podatke.

Tretja DIY je pa moja z 2x koaks kablom in dodatki :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

japol ::

Hvala vsem. Kriza bo na vsakih 5m napajat hube. Že zdej je kriza s to kablarijo po bajti.

Shematsko naj bi to tko nekako izgledalo:


še en link če ta ne dela
[img]http://www.shrani.si/f/2s/cD/SzdFQGg/s1...

Me zanima katera naprava bi mi to omogočla, se pravi internet iz usb in pol po mrežni naprej. Na sliki-usb je prklopljen prek 1m kabla, so mi svetoval da je to dobr ker se ključ ful greje in ni pametno ga met direktno na laptop al pa na napravo prklopleno. Tle bi tut lahk uporabu recimo 3 ali 5m kabla, pa bi pol tolk dolžine prhranu pr mrežnem kablu.

Tko da lepo prosm za linke za tako napravo (na sliki je označena v črnem pravokotniku). A pa obstaja linksys s to možnostjo?

btree ::

jaz sem problem rešil z routerjem Asus wl-500g in češkim firmware-om.

japol ::

a še flešat je treba sm upol na kako k ni treba? ka pa ta:
http://www.mimovrste.com/artikel/254002...
tega sm najdu, pa ni drag, baje kr dobr. mislte da bi mi to omogoču?

evo shema zadnjega dela:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

BlaY0 ::

O tem ruterju smo že kar nekaj povedali. Malo pobrskaj po forumu...

japol ::

Če veš da je blo to že omenjeno, pol lepo prosm link, ker ob brskanju je preveč strani da bi jih vse preberou.

BlaY0 ::

Zakaj? Ne vem linka na pamet, niti teme. Torej jaz lahko poiščem in prilepim link, ti pa tega ne moreš? Žalost.

A si sploh probal??? Namreš iskanje po nizu "edimax 6200n" ti vrne točno en zadetek in ta je pravi...

japol ::

ja pa sej, pa mi vrne to temo!!!!!ka teb ni jasno?

BlaY0 ::

Hmm zanimivo... meni namreč vrne temo "Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?".

Jaz sem dobil vse informacije (ki sem jih hotel) za razliko od tebe. Komu tukaj zdaj kaj ni jasno?

japol ::

Sm najdu, router podpira od t2 umts ključek, ga ni treba nč flešat,... ma fabriško že podporo.
Katere pa podpira pa najdete na:
http://www.edimax.com/en/produce_detail...
glej na dnu strani Download Area
in Compatibility in v zipu je pdf in v njem je tabela katere vse umts podpira

js osebno ::

No js sm se pa problema lotil na drugačen način.
Podjetje Telos d.o.o v Slovenijo dobavlja podatkovne rešitve od Sierre Wireless, ki je edini ponudnik UMTS modemov z možnostjo priključitve dodatne, zunanje antene. Kabel je za razliko od (komplicirane) USB rešitve samo en. Antena je majhna ter jo je preprosto montirati.
Tale moj post izgleda kot reklama, a drugega o tem nebi mogel pisati, saj sem z modemom več kot zadovoljen. Na področju kjer živim je zelo šibek UMTS signal, a z tem modemom (in anteno) včasih dosegam tudi 4 MB/s. Povprečno pa je 1,5 do 2.
Še link do strani: www.telos.si

Zgodovina sprememb…

japol ::

Super thejan2009, si mi zlo pomagu. Hvala

XS!D3 ::

js osebno je izjavil:

No js sm se pa problema lotil na drugačen način.
Podjetje Telos d.o.o v Slovenijo dobavlja podatkovne rešitve od Sierre Wireless, ki je edini ponudnik UMTS modemov z možnostjo priključitve dodatne, zunanje antene. Kabel je za razliko od (komplicirane) USB rešitve samo en. Antena je majhna ter jo je preprosto montirati.
Tale moj post izgleda kot reklama, a drugega o tem nebi mogel pisati, saj sem z modemom več kot zadovoljen. Na področju kjer živim je zelo šibek UMTS signal, a z tem modemom (in anteno) včasih dosegam tudi 4 MB/s. Povprečno pa je 1,5 do 2.
Še link do strani: www.telos.si


4 MB/s preko UMTS-a???

js osebno ::

Da. (preko HSDPA)
V praksi je to dosegljivo samo z programom DAP (Download Accelerator Plus), speedtest.net pokaže 3 MB. Glede programov za hojo po travnikih je pa takole: Nekaj je zafučkano, v smeri proti računalniku gre, obratno pa ne. Pomoje Mobitel to blokira, saj je efekt enak kot da bi bil nastavljen Firewall. Je pa še vedno ta povezava mišljena kot alternativa, recimo ping je pregromozanski za kakršnekoli igre. (pingtest.net sploh ne potegne xD)
In še moja trenutna hitrost :

japol ::

sm meu možnost stestirat od t2 in mi je vleklo od 3,2 do 3,6, se je pa povečevalo, če sem se prestavlou višje v hiši zato rabm tut tolk kabla, tko da to so dejansko prave številke, speed test,...

sundavi ::

Katera pa je antena pa kakšna je cena te zunanje umts antene za usb modem Sierra Wireless Compass 888

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sundavi ()

js osebno ::

no antena je slovenskega porekla, je preprost ojačevalec GSM signala. Stane 45EUR z 10m kabla. Zraven je potrebno kupiti še za 20EUR adapter za modem. Jaz sem moral kupiti tudi modem. Stal je 180EUR, vendar opažam, da je bila to dobra naložba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobitel instant internet preko Routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
152680 (2005) fujtajksel
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244240 (3984) todman74
»

EDGE/UMTS signal in priklop antene

Oddelek: Omrežja in internet
112649 (2498) MTB
»

Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
256304 (5189) Ice-Heki
»

kakšno anteno izbrati za usb modem

Oddelek: Omrežja in internet
92969 (2814) js osebno

Več podobnih tem