» »

Sony napoveduje pomanjkanje PS3

Sony napoveduje pomanjkanje PS3

PS3 Slim

vir: engadget
engadget - Čeprav poročil, da PlayStationov primanjkuje, še ni, Sony potencialne kupce vseeno svari, naj si svoj primerke zagotovijo čim prej ter naj z nakupom ne odlašajo. Nekoliko so jih namreč presenetili dobri prodajni rezultati, sploh pred in med prazniki, ko je PlayStation 3 celo uspelo prehiteti Microsoftov Xbox 360 na prodajnih lestvicah. Posledično pričakujejo upad zaloge in morda celo pomanjkanje konzol v trgovinah. Nevarnosti pomanjkanja nista zmanjšala niti počasen januar in februar, za katere je splošno znano dejstvo, da sta daleč najbolj počasna meseca v letu, kar se tiče prodaje. A tudi v primeru, da do pomanjkanja pride, bo le-to mnogo manjše kot zlati časi prodaje Wiija, ko so kupci v kratkem času izropali vse sveže zaloge, ki so jih dobile trgovine.

37 komentarjev

3p ::

Letite kupit. Zmanjkalo bo. :D

Bistri007 ::

Čeprav poročil, da PlayStationov primanjkuje, še ni, Sony potencialne kupce vseeno svari, naj si svoj primerke zagotovijo čim prej ter naj z nakupom ne odlašajo.

A ne bi bilo bolj logično, če bi želeli, da PS3 ne bi primanjkovalo na prodajnih policah, potencialnim kupcem svetovali, da naj z nakupom raje počakajo nekaj mesecev?
:|
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Abaddon ::

Dobra marketinška. Me prav zanima koliko se jim poveča prodaja na podlagi takih "svaril" :)

borchi ::

v novici manjka ležeči:

pomagajmo sony-ju, da se uresničijo njegove napovedi...
l'jga

Relanium ::

hehe yea right!
Dober marketing

xxxgeekxxx ::

Samo tu pa se res že na 15km vidi marketing. "Joj hitro kupi zmanjkalo bo!!" :))
Ke te češ

Zgodovina sprememb…

st0jko ::

Uf... Že letim po 2 komada.

BRB
keks?

FireSnake ::

Kuj zelezo, dokler je se vroce.

Kaka poceni finta :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bistri007 ::

Če nočeš, da robe na policah zmanjka, je treba ljudi prepričati, naj je ne kupujejo oz. samo če res rabijo. Ne pa obratno!!!
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Tr0n ::

...ki jo je Nintendo dodobra izkoristil.

Spock83 ::

Glede, da prihajajo same super igre zadnje čase je kar veliak verjetnost, da se bo prodaja povišala.

nodrim ::

Zakaj pa ne bi hotu, da robe na policah zmanjka?

iceman3 ::

Par dni nazaj sem kupil slim 120GB verzijo in ni mi žal, na lcd tv v sobi povezano prek HDMI zgleda grafika odlično, ne morem se pritoževati-je pa res da je tukaj v tem "svarilu" več kot očiten marketing.
The knowledge is the only true power!

xyxyxyxy ::

Haha, kaksna marketinska poteza, hitro v trgovino, zmanjkalo bo konzol! :facepalm:

jlpktnst ::

He he, drugače tisti bluetooth daljinec ni slaba naložba (v paketu za 3xx je iirc poleg 2h filmov).

Je pa edini fail na ps3, da je 80% iger 720p. Če imaš res zadnji state of the art tv se ti zdi za malo, da niso mogli dodat 1080p. Verjetno jih je matrala optimizacija :D Recimo wipeout HD je brutal na 1080p pa kakem velikem lcdju :) Nor občutek.

ss1234 ::

ma raje kje dobite ta staro verzijo ma večji disk pa še PS1 PS2 igre delajo

letmein ::

jlpktnst je izjavil:

He he, drugače tisti bluetooth daljinec ni slaba naložba (v paketu za 3xx je iirc poleg 2h filmov).

Je pa edini fail na ps3, da je 80% iger 720p. Če imaš res zadnji state of the art tv se ti zdi za malo, da niso mogli dodat 1080p. Verjetno jih je matrala optimizacija :D Recimo wipeout HD je brutal na 1080p pa kakem velikem lcdju :) Nor občutek.


Tole tudi mene zelo moti.

boost3 ::

js mam 250gb verzijo in deluje odl. na lcd tV

Bistri007 ::

720p je 1Mpix, 1080p je 2Mpix - torej je potrebno dvakrat več grafične zmogljivosti (no, ni čisto linearno, pa vseeno).
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

3furious ::

Naslednji mesec jih res zna zmanjkati, ko izideta dolgo pričakovani Final Fantasy XIII in God of War III. Kar se 1080p iger tiče, jih je verjetno še manj kot 10%, pa še te so večinoma PSN igre.
In the age of information, ignorance is a choice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3furious ()

Tr0n ::

Pa ne pozabit na Heavy Rain.

Pa The Last Guardian.

It's hard to be a gamer. ;)

nodrim ::

Jp, letos je končno fajn bit lastnik PS3 :)

3furious ::

Heavy Rain imam prednaročen, samo dvomim da bo tak prodajni hit kot FF13 in GOW3. The Last Guardian in GT5 pa bosta šele jeseni poskrbela za pomanjkanje PS3jev;)
In the age of information, ignorance is a choice.

Jst ::

>Je pa edini fail na ps3, da je 80% iger 720p.

Jaz sem že ob izidu napovedal, da bodo igre v 720p resoluciji in potem upscale-ane. Sony je pa zagotovo spisal state of the art upscaler iz 720p na 1080p za PS3. 1920x1080 je ogromna/malo prehuda ločljivost za nvidio 7800.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kar-nekdo ::

Ja samo to se tricert ljudi ne razume, da ma ps3 v primerjavi z procesorsko mocjo graficno izredno slabo. To je isto kot da mas v pc nevem kako hud procesor, pa pet let staro graficno pol pa se sprasujes zakaj, ti spili ne delajo gladko.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Sej tudi procesor ni tako močan. Ima en PPE, ki fura 2 threada - to je nekako primerljivo z x86 procesorji. Ta PPE ne predstavlja neko hudo moč.

Poleg tega je pa PPE kontroler za 6 SPEjev (1 rezerviran, 1 izklopljen). TI SPEji so pa vektorske enote, ki so ultra hitre samo za ozek spekter problemov.

PPE razdeli delo na SPEje na dva načina. Ali jih fura paralelno ali pa jih chain-a (ne najdem bolj primerne besede kot - poveže) zaporedno.

Vektorske enote so pa kot extension-i v x86 CPUjih, kot recimo MMX, SSE (1, 2, ....). Torej SIMD.

Double precision mu poreže performance za ene 20krat manj.

Naslednja varjanta Cella, poimenovan PowerXCell8 reši ravno ta problem, da je procesor uporaben tudi za znanstvene namene - tam si pa brez double precisiona isto kot brez ene noge in šestih prstov.

Cell ima tudi druge težave/pomankljivosti: glavna, ki nas programerje muči je pomanjkanje branch prediction. To cell kompenzira z compilerjem.

Ampak to je samo ena izmed stvari, ki programiranje tako oteži, da je skoraj nemogoče izkoristiti poln potencial.

Če bi PS3 izšel ene dve leti pred XBoxom, potem bi bila slika pomoje hudo drugačna. Devi bi se navadili na pain in the ass in začeli vedno bolj pametno izkoriščati PS3. Ker jih je pa MS prehitel z X360 z Power arhitekturo, ki jo programerji poznamo še iz časa Appla in so orodja* dobra pravtako dokumentacija*, PS3 ni dobil pravega zaleta.

Shit happens.


*Development environment in pripadajoča dokumantacija je bila ob izidu PS3 žalost. Kakšno je stanje sedaj ne vem, predvidevam pa, da so se izredno izboljšala.

Cell banda (IBM, Sony, Toshiba) se je odločila za čudno arhitekturo procesorja in kolikor je meni znano, so nadaljni razvoj opustili. Ampak na letošnjem CESu je Toshiba predstavljala zelo pameten HDTV, ki ima v sebi Cell. (PPE+8xSPE je namreč idealna kombinacija za obdelavo videa)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

__Devil__ ::

Zaj ko lahko igraš piratske igre na PS3 ja valda da bo naval zaj :P. Še mene mika :)

Zgodovina sprememb…

iceman3 ::

__Devil__ je izjavil:

Zaj ko lahko igraš piratske igre na PS3 ja valda da bo naval zaj :P. Še mene mika :)


Aja od kdaj pa?
The knowledge is the only true power!

e-marko ::

Nič ne moreš igrati piratskih iger na PS3. __Devil__ je malo pobrkljal. Sicer se nekaj premika v tej smeri ampak vprašanje kdaj/če bo kaj iz tega.

LP
...somebody, somewhere...

Tr0n ::

Me niti ne zanima piratizirat PS3. Vsak spil, ki sem ga kupil, je bil vreden tistih 40-45 EUR and then some.

Uncharted 1/2, Rachet & Clank, Demon's Souls, Darksidiers, God of War Collection - worth every penny. :)

Zmajc ::

Dobra marketinška poteza.

__Devil__ ::

Nekje sem zasledil novico o "odklenjenem" PS3. Sedaj pa nevem koliko je v tem resnice. ;)

lp

Zmajc ::

Tip ki je heknil iPhone (Geohot) je delno uspel na tem področju samo to je še daleč od česarkoli uporabnega in delujočega za mase. :)

__Devil__ ::

Zmajc je izjavil:

Tip ki je heknil iPhone (Geohot) je delno uspel na tem področju samo to je še daleč od česarkoli uporabnega in delujočega za mase. :)


ok, potem pa sem zgleda malo pomešal z tem.

BigWhale ::

Tr0n je izjavil:

Pa ne pozabit na Heavy Rain.


Mnja, jest sem demo trikrat preigral. ;>

iceman3 ::

BigWhale je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Pa ne pozabit na Heavy Rain.


Mnja, jest sem demo trikrat preigral. ;>


Tista očala ki jih ima agent FBI-ja v Heavy Rain demo so huda zadevca, kolko kombinacij enih tipk moras prtiskat, je pa ze kr manjsa umetnost v tem spilu, sploh ko plezaš gor po unem mini hribčku, kamor te sledi vodijo do ceste gor.
The knowledge is the only true power!

Tr0n ::

BigWhale je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Pa ne pozabit na Heavy Rain.


Mnja, jest sem demo trikrat preigral. ;>

Pa vedno je bilo nekaj drugega. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba v Sonyju raste

Oddelek: Novice / Rezultati
307210 (4933) PrihajaNodi
»

PlayStation 4 se prodaja bolje od Xbox One

Oddelek: Novice / Konzole
4914652 (11908) matejdro
»

Prodanih 50 milijonov PlayStation 3

Oddelek: Novice / Konzole
83549 (3185) revvs
»

Xbox 360 ni niti na polovici življenja

Oddelek: Novice / Konzole
455359 (2970) MrStein
»

PS3 Slim povečal prodajo

Oddelek: Novice / Igre
275354 (4069) BigFoot

Več podobnih tem