» »

zaklenit nastavitve računalnika pred otroci?

zaklenit nastavitve računalnika pred otroci?

promocija ::

pozdrav,

verjamem da je že mogoče bila kakšna takšna tema, vendar sem trenutno na tesnem s časom,...
Gre se zato, da brata uporabljata moj računalnik za igranje iger, kar me ne moti, moti me to, da itak nimata pojma (6 in 8 let) pa mi vse premečeta, spremenita vse možnosti v nadzorni plošči, "križ kraž" nekaj brišeta, inštalirata igrice pa prejeb*eta vse internet nastavitve....no, saj je jasno.

Je kakšna možnost, da jima dovolim okrnjen dostop do kompa, ter da jima onemogočim dostop do važnejših stvari?

hvala, lp
ni podpisa

xxxgeekxxx ::

Ja lahko narediš še en uporabniški račun ki ga nastaviš da ni administratorski ampak da je omejen user, tako ne moreš na tistem računu nič inštalirati in brisati.
Če pa imaš kakšne mape do katerih nočeš da dostopata, pa se ti prijaviš pod tvoj administratorski račun(ki ga daš pod geslo če nočeš da se ti brata prijavljata, kjer imata poln dostop) in mape preprosto skriješ, tako boš ti mapo videl, ko boš pa prijavljen v račun ki nima vseh pravic pa je mapa nevidna.
Vrsta računa se naredi ko ustvarjaš novega uporabnika, samo izbereš če naj ima polni oz v tvojem primeru omejen dostop.
Ke te češ

fosil ::

Tako je!

MIHAc27 ::

En fin programček je tudi Deep freeze. Zakleneš, ta mali se igrajo in ko resetiraš PC gre nazaj na stanje pred zaklepom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP - skupna raba samo ene mape

Oddelek: Operacijski sistemi
321803 (1410) tonccy
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305089 (4696) SLO_Matej
»

brisanje praznih map

Oddelek: Programska oprema
253266 (2875) Cold1
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913709 (10544) fosil
»

Program ki zaklene določeno mapo

Oddelek: Programska oprema
82095 (2043) charlotte

Več podobnih tem