» »

Iščem spletno aplikacijo

Iščem spletno aplikacijo

Vzdevek ::

Iščem eno open source spletno aplikacijo, ki bo registriranim uporabnikom, omogočila izgradnjo svoje strani.
Pogoji so, da je preprosta in da je open source, to pa za to, ker bomo to aplikacijo namestili na šolski strežnik, da bodo lahko dijaki sami izdelali spletno stran. Npr. Dodajali svoje slike izbirali teme, dodajali besedila in video.

Nekaj podobnega kot je google sites in free webs (če še ta sploh obstaja). Zaželjeno bi bilo, da je narejen kot cms za hitro upravljanje uporabnikov. Jezik programa ni pomemben (zaželjeno je pa slo in ang).

Prosim če mi kdo posreduje kakšen link. Vsa mnenja so dobrodošla. :)

Lp,
  • polepsal: root987 ()

Uros!no ::

Vzdevek ::

Aha hvala.

Mogoče še obstaja kakšna ,ker ni to to kar iščem :'(


Lp

Zeberdee ::

Če to, kar ti je predlagal Uros!no ni rešitev, je rešitev le še to, da odpreš interni webhosting service, kjer se ob kreaciji računa neka skripta avtomatično inštalira. Po pravici povedano druge variante, če WP ni dober, ni.

Vzdevek ::

Ok hvala, bom razmuslil v tej smeri. :)
imam pa še eno vprašanje, obstaja še kakšna rešitev za izdelavo spletne strani (samo v html), brez namestitve programa?
Zato ker, na 30 mašin namestitev traja.

Lp,

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: root987 ()

JayKay ::

ja, dreamweaver portable :)

Zeberdee ::

Obstaja. Notepad ima vsak računalnik, a to ni primerno za take uporabnike.

Obstajajo tudi html in css predloge. Seveda bi, da bi uporabniki lahko izbrali nek template potreboval vse drugo kot html. Kompliciraš, kjer ni potrebno. Če želiš CMS imaš rešitev zgoraj.
Če želiš CMS v htmlju, obstajajo rešitve. A potem moraš na vsak računalnik inštalirati program, zadeva je pa totalno neuporabna.

Vzdevek ::

Zeberdee je izjavil:

Obstaja. Notepad ima vsak računalnik, a to ni primerno za take uporabnike.

Obstajajo tudi html in css predloge. Seveda bi, da bi uporabniki lahko izbrali nek template potreboval vse drugo kot html. Kompliciraš, kjer ni potrebno. Če želiš CMS imaš rešitev zgoraj.
Če želiš CMS v htmlju, obstajajo rešitve. A potem moraš na vsak računalnik inštalirati program, zadeva je pa totalno neuporabna.


@Zeberdee
Ta projekt se bo izvedel na šoli med 23 dijaki ,ki nimajo pojma o pojmu kaj je vsaj HTML. A miliš ,da bodo potem sposobni v 10 urah ,ki so predvideni za to projekt ,pisati kode v beležnici? Ti jaz povem ,da ne.

Sem na začetku jasno povedal ,kaj iščem. Kaj naj vsakemu na strežnik namestim svoj CMS pa ga naj urjejajo?
In ne ni kompliciram ,ker je v ozadju polno administrativnega dela ,ki po zakonodaji RS pač mora biti.
In ja html predloge so na internetu ,ampak nimamo programa ,da bi jih urejali ,namestitev le teh pa ni možna, zato sem iskal tako stvar ,da bi jo namestili na strežnik.

@JayKay Hvala ,to tudi sam vem ,ampak mora biti program popolnoma brezplačen in legalen!

overlord_tm ::

@Zeberdee
Ta projekt se bo izvedel na šoli med 23 dijaki ,ki nimajo pojma o pojmu kaj je vsaj HTML. A miliš ,da bodo potem sposobni v 10 urah ,ki so predvideni za to projekt ,pisati kode v beležnici? Ti jaz povem ,da ne.


Mi smo bili sposobni. Ucili so nas pa po temle. Sicer ni nek up-to date tutorial z najnovejsimi pristopi, ampak sigurno pa vec uporabnega odneses kot ce ti en kaze klikanje v dreamweaverju. Od klikanja po CMSju pa se manj odneses.

bluefish ::

Sicer ne vem, kaj je konkreten cilj programa, vendar dijaki na omenjen način klikanja in vlečenja gradnikov ne bodo odnesli preveč od tistih desetih ur.

Karlos ::

Vzdevek je izjavil:

Ok hvala, bom razmuslil v tej smeri. :)
imam pa še eno vprašanje, obstaja še kakšna rešitev za izdelavo spletne strani (samo v html), brez namestitve programa?
Zato ker, na 30 mašin namestitev traja.

Lp,


KompoZer Portable
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Vzdevek ::

Naj vam še enkrat obrazložim, da boste vedeli za kaj se gre.

Cilj tega projekta ni učenje programskih jezikov ampak, je predstavitev sebe na spletni strani ,to pa zato, ker naši dijaki sodelujejo v projektu Comenius. Tako se bodo lažje spoznali z dijaki tujih šol. Ker pa so izrazili željo, da bi si stran sami uredili, jih bomo to poskušali omogočiti. Saj so tako bolj motivirani ;)
Ker pa ta trenutek zaradi tehničih težav na vsak posamezni računalnik ni mogoče namestiti nobene programske opreme, jih to poskušamo omogočiti preko serverja.
Nobeden ne govori o CMSju, ki bi ga dijaki sami urejali. Povprašal sem le o aplikaciji, ki omogoča izdelavo spletnih strani preko interneta. Tako, kot google sites. Predlagali smo tudi, da bi uporabili kar to aplikacijo ampak je prišlo do zapletov, in se nadrejeni pač niso strinjali.
Tako, da sedaj približno veste za kaj se gre.

Karlos; Hvala ti za to povezavo, mogoče bomo uporabili kar ta program.

Lp,

nikorag ::

http://www.weebly.com/ - morda tole?

Glede na projekt znajo angleščino torej bi s tem znali narediti predstavitveno spletno stran.

Looooooka ::

jst sm bil s temle kr zadovoljen:
http://www.boonex.com/

Gandalfar ::

google pages?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo izdeluje klasične HTML/CSS/JS spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
222695 (1811) Phantomeye
»

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

Oddelek: Izdelava spletišč
243489 (2143) sistemc
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535870 (5058) Mipe

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10139980 (27943) Primoz
»

Konkretna cena izdelave strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
888776 (6097) _Beast

Več podobnih tem