» »

Android - katere aplikacije

Android - katere aplikacije

««
25 / 50
»»

Rast ::

Dr.Akula, v tem je ravno štos da nisem priklopljen na net (niti na mobilne podatke niti na wireless) pa lahko na obeh aplikacijah v živo na karti spremljam moje gibanje, na Endomondu pa moram biti tudi na netu. Od kod torej ta možnost, karte, živo spremljanje??

dr.Akula ::

Oprosti, slabo sem prebral prvi post. Mogoče si enkrat imel nevede vlkopljen net in so se mape prenesle za tisto območje. Sklepam da če boš šel na čisto drugi konec države in imel izključen net, da se mape ne bodo naložile. Pa to res samo špekuliram, ker ene srednje možnosti tu ne vidim :). Mogoče kdo drug...
ni podatka

francek1 ::

zelo koristna aplikacija, če vam telefon ukradejo, ga zgubite, ne veste, kje v stanovanju je itd. Prey.
Ko je inštaliran, najdete lahko lokacijo telefona, mu ukažete, da piska, zaklenete zaslon, itd. preko te spletne strani.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

knesz ::

francek1 je izjavil:

zelo koristna aplikacija, če vam telefon ukradejo, ga zgubite, ne veste, kje v stanovanju je itd. Prey.
Ko je inštaliran, najdete lahko lokacijo telefona, mu ukažete, da piska, zaklenete zaslon, itd. preko te spletne strani.

Aplikacije sicer nisem nameščal, ampak glede na opis, vse to zna Android nativno. Jaz imam telefon šifriran ter zaščiten z pin kodo, s pomočjo upravitelja naprav pa lahko vidim kje se telefon nahaja, ga briše, ukažem da piska, na lock screen pa lahko postavim številko, na katero me lahko najditelj pokliče tudi če je telefon zaklenjen.
Ne vidim potrebe po 3rd party appu.

Egidij88 ::

Uporabljate kaj Google Voice, ki je zdaj že nekaj časa integriran v Hangouts? Sinhronizacija med vsemi napravami je kul, ampak koliko ima pomen klicati in pisati čez to... zadeva stane (klici, kolikor vem?), za tujino so pa boljše rešitve (viber...)?

Je pa videokonferenca za do 10 uporabnikov kul.

EDIT: Just for laughs, sem zdaj default sms app iz messengerja spet šel na hangouts. Ker sem si enkrat vmes uredil phone contacts only, mi ne najeda več toliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

N4m31355 ::

knesz je izjavil:

francek1 je izjavil:

zelo koristna aplikacija, če vam telefon ukradejo, ga zgubite, ne veste, kje v stanovanju je itd. Prey.
Ko je inštaliran, najdete lahko lokacijo telefona, mu ukažete, da piska, zaklenete zaslon, itd. preko te spletne strani.

Aplikacije sicer nisem nameščal, ampak glede na opis, vse to zna Android nativno. Jaz imam telefon šifriran ter zaščiten z pin kodo, s pomočjo upravitelja naprav pa lahko vidim kje se telefon nahaja, ga briše, ukažem da piska, na lock screen pa lahko postavim številko, na katero me lahko najditelj pokliče tudi če je telefon zaklenjen.
Ne vidim potrebe po 3rd party appu.


jaz uporabljam za to avasta, ker je mozen tudi via sms control.
Si kdaj testiral default?
Testiral sem tudi prey, pa se ni izkazal kot zelo zanesljivega.. res pa pogresam taking photos pri avastu(uporabljam free verzijo)

Outcast ::

Živjo, to temo sem začel pred časom že v 'Nexus 5' temi, pa mi še vedno ne da miru:D
Namreč jezi me Google Koledar, ki je na Lollipop 5.0.1 zelo nepremišljeno osnovan; do sedaj me motita dve stvari: RD iz stikov in gmaila ter notification za le-te.

V koliko skenslaš RD iz gmaila, ti koledar avtomatsko skensla tudi RD iz stikov, s tem da za RD sploh ni možnosti nastavitve obvestila o le-tem. Tako da če ne odpreš vsak dan koledarja, sploh ne veš za določen RD.

Tako sem probal Today Calendar, je pa isto sranje, se sinhronizira z google koledarjem in si zopet na istem.
Zaradi mene lahko ročno vnesem vse RD, za katere moram vedeti, ne rabim pa, da mi je na koledarju RD tipa, kateremu 1x letno pošljem mail.
Predlog?

Mavrik ::

Joj, rojstni dnevi so shranjeni v ločenem koledarju in z aplikacijami nimajo veze (zato jih vidiš v vseh aplikacijah).

Če nočeš videti rojstnih dnevov, odstrani tisti koledar na Google Calendar spletni strani ali ga pa v aplikaciji preprosto skrij.
The truth is rarely pure and never simple.

Outcast ::

jaz bi imel samo RD, ki so vnešeni v stikih, ostalih ne.
Hvala, bom sprobal, ko pridem domov!

Outcast ::

Mavrik je izjavil:

Joj, rojstni dnevi so shranjeni v ločenem koledarju in z aplikacijami nimajo veze (zato jih vidiš v vseh aplikacijah).

Če nočeš videti rojstnih dnevov, odstrani tisti koledar na Google Calendar spletni strani ali ga pa v aplikaciji preprosto skrij.


Dela, hvala ti za pomoč!

pepsi89 ::

Obstaja kaka aplikacija za android za radio brez internenetne povezave(slovenski radiji).

knesz ::

pepsi89 je izjavil:

Obstaja kaka aplikacija za android za radio brez internenetne povezave(slovenski radiji).

Vsak telefon, ki ima vgrajen radijski sprejemnik, ima tako aplikacijo ponavadi privzeto že vgrajeno.
Sicer je pa tvoje vprašanje v stilu oglasa "prodam internet na 12 DVD-jih. Komplet."

pepsi89 ::

Ja jz na lg nexusu 5 nimam aplikacije za radio nameščene.
Tako da je moje vprašanje kar na mestu.

nanoleet ::

Nexus 5 nima FM receiverja.

knesz ::

pepsi89 je izjavil:

Ja jz na lg nexusu 5 nimam aplikacije za radio nameščene.
Tako da je moje vprašanje kar na mestu.

Ja, tvoje vprašanje je namestu.
Bom pa tako vprašal: na kakšen način, če ne preko podatkovne povezave in radijskih valov, naj bi stream prišel do tvojega telefona?

clothes ::

pepsi89 je izjavil:

Obstaja kaka aplikacija za android za radio brez internenetne povezave(slovenski radiji).

Spirit UL real FM radio

Pithlit ::

clothes je izjavil:

Spirit UL real FM radio

In kako to dela brez FM sprejemnika?
Life is as complicated as we make it...

klemenSLO ::

Pithlit je izjavil:

clothes je izjavil:

Spirit UL real FM radio

In kako to dela brez FM sprejemnika?

Težko :) Saj na strani piše katere telefone podpira.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Pithlit ::

Mojega ni... pa sem ziher da bi moralo delat. Pa od tamale ga tud ni... on sem (sicer malenkost manj) tud ziher da bi stvar delala. Tko da, ti seznami pač nikol niso popolni.
Life is as complicated as we make it...

black ice ::

Uporablja kdo Pushbullet? Kako se obnese?

GTX970 ::

Pithlit je izjavil:

clothes je izjavil:

Spirit UL real FM radio

In kako to dela brez FM sprejemnika?

Kakor berem opis gre za "OTA radio", torej gre preko data povezave.
Kaj ima to s fm radijem ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Pithlit ::

GTX970 je izjavil:

Kakor berem opis gre za "OTA radio", torej gre preko data povezave.
Kaj ima to s fm radijem ?

Precej... če upoštevaš to kar je uporabnik vprašal:

pepsi89 je izjavil:

Obstaja kaka aplikacija za android za radio brez internenetne povezave(slovenski radiji).
Life is as complicated as we make it...

dr.Akula ::

black ice je izjavil:

Uporablja kdo Pushbullet? Kako se obnese?

Odlično, pushi se pojavijo sekundo po tem ko jih oddaš na računalniku ali na telefonu. Jaz ga ogromno uporabljam, na računalniku ga imam kot extension v Chromu.
Dobra funkcija je tudi možnost preslikavanja notificationov iz telefona na računalnik in pa odgovarjanje na sms-e iz računalnika.
ni podatka

black ice ::

Super. Hvala.

Jerry000 ::

black ice je izjavil:

Uporablja kdo Pushbullet? Kako se obnese?

Mi je airdroid nekako boljši :)

mitja_i ::

Pushbullet ima še eno izjemno noro uporabno funkcijo. Copy-paste na telefonu in nato takoj copy-paste na računalniku (chrome)

Jst ::

Jaz pa iščem že nekaj časa "floating menu". (Odkar imam Liziko, vsake toliko časa, ko brskam po Google Play.)

Izgleda tako, da imaš eno piko, krog, ki ga lahko premikaš po ekranu kamorkoli hočeš. Zadeva je vedno vidna, tudi nad full screen appi ali igrami.

Ko pa "klikneš", se pojavi menu, katerega si sam nastaviš.

(Se mi zdi, da je na KitKat-u (bil) en xposed modul, vendar se xposed framework ne razume z Liziko.)

Našel sem Floating Apps, ki je plačljiv in ima preveč funkcij, za to, kar bi potreboval jaz.

Floating Toucher je pa uporaben šele Premium.

Tistega, ki sem ga imel jaz (se mi zdi, da je bil pod xposed, nisem pa prepričan), pa ne najdem.

Zadeva je zame ultra uporabna, ker je vedno nad vsem in za hiter dostop še nisem videl boljše rešitve. Če te pa moti v kakšni aplikaciji ali igri, jo pa preprosto "odpelješ" v en kot.

Ali se komu sanja, kaj sem uporabljal? Mogoče celo kdo tu uporablja?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jerry000 ::

kako je sploh s tem xposed, bo to sploh za liziko al bo treba nazaj na kit kat da se lahko z xposed špilam?

Pithlit ::

To je torej en zelo dober razlog zakaj liziko ignorirat... vsaj dokler se to ne zrihta.
Life is as complicated as we make it...

exibo ::

Jst je izjavil:

Jaz pa iščem že nekaj časa "floating menu". (Odkar imam Liziko, vsake toliko časa, ko brskam po Google Play.)

Izgleda tako, da imaš eno piko, krog, ki ga lahko premikaš po ekranu kamorkoli hočeš. Zadeva je vedno vidna, tudi nad full screen appi ali igrami.

Ko pa "klikneš", se pojavi menu, katerega si sam nastaviš.

(Se mi zdi, da je na KitKat-u (bil) en xposed modul, vendar se xposed framework ne razume z Liziko.)

Našel sem Floating Apps, ki je plačljiv in ima preveč funkcij, za to, kar bi potreboval jaz.

Floating Toucher je pa uporaben šele Premium.

Tistega, ki sem ga imel jaz (se mi zdi, da je bil pod xposed, nisem pa prepričan), pa ne najdem.

Zadeva je zame ultra uporabna, ker je vedno nad vsem in za hiter dostop še nisem videl boljše rešitve. Če te pa moti v kakšni aplikaciji ali igri, jo pa preprosto "odpelješ" v en kot.

Ali se komu sanja, kaj sem uporabljal? Mogoče celo kdo tu uporablja?


https://play.google.com/store/apps/deta...
tole?

DuleKrtola ::

Našel sem Floating Apps, ki je plačljiv in ima preveč funkcij, za to, kar bi potreboval jaz.

Floating Toucher je pa uporaben šele Premium.

Tistega, ki sem ga imel jaz (se mi zdi, da je bil pod xposed, nisem pa prepričan), pa ne najdem.

Zadeva je zame ultra uporabna


Pa se ne bi stegnu 3€ za app, ki je "ultra uporaben"?

Jst ::

Za teh 2 in 3 EUR appov sem se že tolikokrat "stegnu", da jih imam cel kup, vendar niso več inštalirani, ker so za svoje verzije Androida, posodobitev pa ni. Eni so bili res *nujni* na Donut, drugi *potrebni* na Gingerbreedu, tretji *uporabni* na ICS/JB,... In sedaj jih imam neinštalirane, ker jih več ne rabim.

Takoj se stegnim, ko najdem pravo stvar - če zadeva dela tako, kot se spodobi. (Na takšnem položaju sem se znašel že dostikrat, kjer sem fouš Apple uporabnikom, kjer v App Storu ni 50 podobnih appov, a samo en uporaben/spoliran/feauture_rich_just_enough/no_bullshit. Pa ponavadi še z podobnim ali celo istim imenom.)

Zato jo pa iščem. In če si bral, sem na KitKatu eno zadevo uporabljal, a ne podpira Lizike.


---

exibo: Hvala za suggestion, vendar *zame* tamu app-u manjka kustumizacija (oz. features).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Map ::

Iščem kak dober predvajalnik glasbe, s katerim lahko dostopam do glasbe na PCju prek wifija.

Griffin R500 ::

Pozdravljeni,

zanima me, kater firewall app najpogosteje uporabljate oz. katerega priporočate.

Hvala za odg., lp

N4m31355 ::

LBE Security
altrenativa pa avast

BladE_ ::

LBE je precej hard zadeva ja :) Sicer pa rajši ne nameščaj te krame od "antivirusnih" zaščit na telefon, žre baterijo nimaš pa kaj dosti od tega...
Akcija - Reakcija

Griffin R500 ::

hvala, razni antivirusi me ne zanimajo..zgolj firewall

antivirusi so samo krama, kot si rekel

N4m31355 ::

Kaj uporabljate od LBE? Jst update, firewall pa permission manager..

BladE_ ::

Že nekaj časa nič... Največ sem ga rabil za permissions ampak odkar je tukaj xposed je alternativ, kar nekaj...
Akcija - Reakcija

Go-ahead ::

Ali kdo pozna kak program, ki bi s pomočjo GPS približno določil meje parcel.

N4m31355 ::

lahko si pri avastu nastimas da ti usako min pobere gps podatek in se sprehajas po mejah. natancnost zunaj je 3-6m, redko slabse.

sinalko ::

LP. Uporabljam Google aplikacijo "Moje poti" za izračun kalorij in ostalih podatkov (razdalja, lokacija, povprečna hitrost, hitrost, nadmorska višina...), recimo pri dejavnosti "hoja". Vse lepo deluje, ko hodiš po ravnem. Pri vzponu v hrib pa se mi zdi, da ne upošteva višjo porabo kalorij. A obstaja kakšna podobna free android aplikacija, ki zna tudi to pravilno računat? Hvala.

Zaphod_B75 ::

Kaj uporabljate za organiziranje fotografij?

Najrajš bi to naredil v cm11s galery app samo mi je le ta dokaj neuporaben. Zaenkrat imam samo en velik messy grid view, ne rata pa mi naprimer napravit več albumov da bi v njih posortiral fotke po dogodkih, ne samo po datumu itd. A obstaja način da bi označu recijmo 21 fotografij in jih kr povleku v en album (npr Berlin), pa pol spet drugih 11 fotografij pospravu v nek drug album in tko naprej.
Ne iščem nečesa z miljonom featurjev ki jih ne rabim in oh in spljoh online storeageom in vsemživim bloatom zravn, pač pa neko gladko delujočo lightweight rešitev.
hvala

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Si nardis mape??? :)

Egidij88 ::

... in QuickPic galerija? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Jerry000 ::

Iščem aplikacijo za vreme. Želje:
- da je widget za homescreen
- podatki o vremenu za danes in za min jutri in max za celi teden naprej
- mi javi zjutraj ali kadarkoli če bo dež danes (nočem da mi javi zdaj so možne padavine ampak vsaj za pol dneva vnaprej)
- če je možno bi rad dobil zjutraj predno grem na delo, opozorilo o vremenu ter ali bo danez dež (ker se na delo vozim z kolesom)
- da je stilski in minimalistični widget

Bellzmet ::

Dež.

Jerry000 ::

Kje se pa nastavi da me vsak dan zjutraj ob določeni uri vrže opozorilo kako vreme bo čez dan? Je še kak app takšen?

skyline ::

Rain alert ima Weather Timeline.

Gremio ::

Jerry000 je izjavil:

Iščem aplikacijo za vreme. Želje:
- da je widget za homescreen
- podatki o vremenu za danes in za min jutri in max za celi teden naprej
- mi javi zjutraj ali kadarkoli če bo dež danes (nočem da mi javi zdaj so možne padavine ampak vsaj za pol dneva vnaprej)
- če je možno bi rad dobil zjutraj predno grem na delo, opozorilo o vremenu ter ali bo danez dež (ker se na delo vozim z kolesom)
- da je stilski in minimalistični widget



Weather Timeline
««
25 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257490 (434) marS
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408889 (7569) joze67
»

Migracija na nov Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4011556 (6825) BladE_
»

Spam kot notifications na androidu

Oddelek: Mobilne tehnologije
94434 (4096) CaqKa

Več podobnih tem