» »

NUJNO! Kako naj ugotovim kater IP sproza povezavo na inet

NUJNO! Kako naj ugotovim kater IP sproza povezavo na inet

matic ::

Imam en veeeelik problem! Imamo Zyxelov router in ISDN povezavo.. ta se priklopi kadar pac nekdo v mrezi potrebuje internet!
Sedaj je problem da nekdo nonstop 24h na dan sprozi vsako minuto neko informacijo po mrezi da se router priklopi na nternet.. tako je bil prejsnji mesec racun za telefon OGROOOMEN! In bilo cca 11.000 priklopov!!! Kako naj ugotovim in preprecim to!? Router mi izpise zadnji paket ki je sprozil inet povezavo ampak ta mi nic ne pomeni, so pac neke hexa cifre.. kako naj kaj razberem iz njih?

Ker je 24h na prizgan eino server.. je verjetno server tisti ki to dela.. kako naj ugotovim zakaj in kdaj.. kako naj to prprecim!!!!!????

PROSIM POMOC!!! NUNO! :\

ToniT ::

Tiste Hexa cifre pretvori v decimalne in boš dobil ip adreso, ki ti to dela, ali pa daj copy/paste celo vrstico in jo pošlji sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

matic ::

ja sej je v bistvu logicno ker 255 je enako ff, izpis pa je:

LAN Packet Which Triggered Last Call: (Type: IP)
45 00 00 40 CF 73 00 00 7F 11 D1 E5 C0 A8 0A 01 C0 A0 0F 0A 0F 60 00 35
00 2C 50 42 00 93 01 00 00 01 00 00 00 00 00 00 03 77 77 77 0B 6D 65 64


samo vseeno mi ni najbolj jasen

kico ::

prvo kar moraš preverite je če imaš na routerju omogočeno možnost BOD, kar pomeni da ti povečan internet promet dvigne tudi drugi ISDN kanal in ti s tem povečuje račun. To možnost nastavi na newer.
Če vse to ne pomaga si DL program z tega linka: http://www.sysinternals.com/ntw2k/freew..., ki ti kaže kateri programi uporabljajo TCP protokol!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kico ()

ToniT ::

Iz izpisa je razvidno, da ti mašina z ip 192.168.10.1 hodi gledat na mašino z ip 192.160.15.10 ( eiger.k2.net).

b ::

eiger.k2.net je k2-jev mail server (poglejte si kam maze pop3.k2.net in mail.k2.net)

lp,
Borut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

matic ::

hja.. to sem tudi sam potem razbral da je masina 192.168.10.1 ki je server.. ki je bil takrat trenutno prizgan.. Priklp pa povzriocajo vsi racunalniki z win2k in to non stop ko so prizgani.. pa ceprav nobena aplikacija ne laufa in priklaplajt se zacne ze ko se win2k nalagajo (proti koncu nalaganja se sprozi).

Potem ko so nalozeni se malo poredkeje priklaplja, samo priklapja se pa vseeno, vsakih nekaj minut.. Med tem ko med nalaganjem se priklaplja non stop! Cetudi ga prekinem se takoj priklopi nazaj.

Mislm da ima to kaj povezave z domeno na win2k serverju! ko se userji logirajo se logira tudi preceeeeej dolgo! Precej dlje kot pa vcasih.. Potekle so tudi neke licence za domeno.. ampak to nimam jaz ces tko da.. se komu kaj sanje?!?

Bom pa se nalozil tist program, ki ga je zgoraj kico omenil..

ABX ::

Sicer ne vem kako imaš speljano mrežo, vendar se marsikaj da zaklenit z firewall-om.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Uporabnik ::

možnost: imajo odprt outlook in jim čekera mail na 5 min

ABX ::

Uporabnik: da bi bog dal da bi bilo vse tako enostavno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

b ::

Heh...na ocitne stvari sem pozabil v prejsnjem postu.

eiger.k2.net (192.160.15.10) je tudi DNS server.

Najverjetneje ti masine posiljajo kaksne DNS requeste,
ki pac dvignejo povezavo.

Ce ne tece noben program, ki bi to pocel, potem imas slabo
skonfigurirano masino.

lp,
Borut.

matic ::

Verjamem da so slabo konfigurirane masine.. sploh trenutno so "kar nekaj".. hmm samo jaz vseeno moram ugotovit kje in kaj je narobe in to odpravit.. :\

Uporabnik: otlook ziher ni.. ker ni noben program odprt, pa tudi dogajat se to ze zacne ko se win se nalagajo in ko se user logira!!

Hm.. glede dns streznika mi tudi nekaj ni cisto jasno.. te imam vpisane v routerju in pa na vsakem racunalniku posebej! Ampak sploh mi ni jasno.. Prej smo bli na k2.netu, sedaj nic vec, takrat sem tudi pobrisal dns od k2.neta in namesto teh vpisal, najprej od mojstreznik.com, a vsakic ko sem odprl npr. stran ww.sfsafasd.com (ki ne obstaja) se mi je odprla stran www.mojstreznik.com, zato sem vpisal streznike od arnesa.. a sploh ne prime povsod, ponekod se mi se vedno odpira www.mojstrenik.com.. pa ne stekam zakaj!? Npr. na 2 rac. z win98 sem dal enake nastavitve, a na enmu se mi odpre omenjena stran na drugemu pa normalno.. !??!?! :\
Poleg tega pa tisti, ki odpirajo www.mojstrenik.com mi ne odprejo serverja na intranetu z naslovom http://server007/ Res da ravno vsega nevem, ampak tole je trimuch.. Kak nasvet!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

ToniT ::

poglej si malo mašino, ki ti hodi gor (verjetno strežnik) in porihtaj DNS-je. Preveri datoteko hosts....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wired racunalnik se mi ne poveze na router

Oddelek: Omrežja in internet
51072 (956) dotArj
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473126 (2677) RuskiSnajper
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152626 (2313) gorenjc
»

Gajba piva za rešitev mrežneag problema Vista-W2K

Oddelek: Omrežja in internet
303206 (2330) just_a_cook
»

problem pri postavitvi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
151732 (1632) Meamoto

Več podobnih tem