» »

Nakup tihe mrcine

Nakup tihe mrcine

1
2
»

axee ::

urosz je izjavil:

Da ne bom odpiral nove teme.. Ventilator na CPU je preveč glasen (okrog 20 decibelov, vrti se pa z okrog 2000 rpm). Procesor je Intel Celeron 2,60 GHz.

Bi bil tale ventilator dober, ali je preslab? http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z...

btw računalnik se ne uporablja za igranje iger, obdelavo videa, itd, ampak zgolj za internet, tako da mislim, da bi 1000rpm bilo dovolj.

Ali je bolj sigurno vzet tega recimo: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/z... ?


20 dB pri 2000RPM skoraj ni mogoče...ampak to zdej tu ni pomembno.

Če imaš originalni intel hladilnik menjava ventilatorja ni mogoča, boš moral kupiti kompletno nov hladilnik. Pred tem pa temeljito očisti računalnik praha, morda imaš reže zabasane s prahom in se poslednično ventilator hitreje vrti.

Če si pripravljen kupiti nov hladilnik, koliko bi dal zanj? No, neglede na vse bi bila Katana 3 ravno pravšnja zate, tih hladilnik, relativno dobre temperature, 22€. Se kar splača.

Druga možnost za čim manj denarja je Cooler Master TX 3, a je preglasen.

urosz ::

axe hvala za odgovor vendar moram pripisati da imam nov hladilnik kpl z ventilatorjrm, ki pa je preglasen. No ta ventilator pa se da zamenjati z standardnim ventilatorjem fi 80 zato sprašujem samo za ventilator.

moowy123 ::

Vzemi cenejšega in tišjega :).

axee ::

S-FLEX

Clemento ::

Super tema, jaz se tudi večno ubadam s tišanjem računalnika.
Upam da tema ne bo zamrla in da poročate naprej.

Grafična PowerColor AX5750 1GBD5-NS3DH Go! Green, Radeon HD 5750,je že na radarju:
http://geizhals.at/eu/a496815.html

Cene pa se gibljejo od 155-165eur, samo z manjšo porabo ne vem če opraviči
tistih 30eur več proti non-green pasivni varianti.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

axee ::

Manjša poraba->manjše gretje->nižje temperature->večje možnosti da v ohišju še bolj omejiš pretok zraka. Vse to poleg manjšega računa ter odsotnost dodatnega. Seveda pa čakam SPCR test, da vidim če stvar resno manj porabi, čeprav bi mogla, glede na to da nima niti dodatnega napajanja...

urban99 ::

rofl... naletel na to temo prek gugla, ko sem tudi sam opazil, da je grafična na radarju in se spustil v lov. Cena je kar navita, prave zaloge tudi še ni. Mi pa ni jasno, kdaj jo lahko pričakujemo v Sloveniji in predvsem kje jo dobiti. Mogoče kdo ve, kdo je uvoznik za Powercolor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

Clemento ::

Grafične kartice so v tujini že na zalogi in tudi najugodnejši ponudnik jih ima
po ca. 140eur. Ali lahko kaj špekuliramo, kakšne znajo biti cene kaj pri nas in
v kolišnem času jih lahko pričakujemo. Ker drugače obstaja varianta, da skupinsko
naročimo iz Nemčije, ker je tudi poštnina draga, če se gre samo za en izdelek.

@urban99: Sporoči če si začel že kaj sestavljat in kaj si ugotovil glede matične plošče,
ker meni se tudi ne da po dveh letih spet menjat plate, če stara spet odleti in
s tem potegne za sabo kup nepotrebnih stroškov. Z Epoxko sem imel slabe izkušnje
saj sem na njej zamenjal že vse kondenzatorje
katere je napihnilo kot po tekočem traku. Da o Abitki NF7-S 2.0 sploh ne govorim.
Kje so stari dobri časi, ko so delali plošče kova Abit BH6, katero imam še sedaj
v kleti z celeronom 300@450mhz in lavfa kot urca (v uporabi dnevno)že 15let.

Sicer imam pa jaz ogledano takole kombinacijo:
HyperX 4GB RAMKit 2x2GB DDR3 1600MHz 9-9-8-24 DIMM nonECC CL8
Intel i5-750 Quad Core Sockel 1156 8MB Cache boxed
SpinPoint F3 1TB 7200rpm SATA 32MB 3,5Zoll
ANTEC Midi Tower Solo
PowerColor AX5750 1GBD5-NS3DH Go! Green
MSI P55-GD85 Socket1156 DDR3 ATX USB3.0
Mugen 2 rev B.
Scythe Kaze-JYUNI 120 mm "Silent"
Scythe Scythe Kaze-JYU 100 mm "Silent"
Čitalec kartic akasa AK-ICR-05 (vgradni)

ca. 854,27eur z kombiniranjem pri najugodnejših ponudnikih

+napajalnik OCZ modstream 450W in dvd-rw Samsung katera imam že od prej.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

urban99 ::

Počasi uletavajo ja, upam da bodo cene res okrog 140EUR. Ko sem videl prve okrog 160EUR me je kar malo stisnilo - to se mi vseeno zdi malo pretirano za ta rang. Mislim pa, da jih nekatere trgovine še nimajo na zalogi, kljub drugačnim navedbam.

Sam bom z nakupom počakal še dva tedna, ker me čaka službena pot in bom res poskusil pri Kitajcih pogledat in se tako izognil stroškom pošiljanja. Sicer pa potem najprej pri nas... če jo bo sploh kje moč dobiti.... oziroma v Avstriji/Nemčiji.

Glede matične... status quo. Žal izbire ni prav veliko in se sedaj nekako (ponovno) nagibam h Gigabyte P55 UD3. btw: tvoja MSI je huda mrcina, ampak meni se zdi mogoče malo predraga... kaj pa vem. Si kje zasledil, da je best bang for a buck, da si se tako odločil?

Clemento ::

Gigabyte GA-P55A-UD3 je tudi odlična plata po specifikacijah, 2x sata600 + 2x usb3.0 samo še govorita v prid.
Samo po večih forumih sem zasledil o raznih random rebootih, nekompatibilnostih z rami itd. Mene tudi mika ta
plošča zgolj zaradi ugodne cene. Npr MSI P55-GD85 ima vgrajene zelo dobre in moderne komponente (dodatne usb krmilnike, satakrmilnike...),
samo je cena dosti višja, in ne vem če je vredna tega.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

galu ::

GD85 je top (v čist vsem kakor gledaš), UD3 pa pač malo budget varianta, se pravi, ne pričakovat polno od nje.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

urban99 ::

GD85 je 215EUR 8-O

Clemento ::

Zakaj bi bila Gigabyte GA-P55A-UD3 napram Microstar P55-GD85 budget varianta. Plošče ponujata enak nabor funkcij.
Mene skrbi pa samo stabilnost in kvaliteta vgrajenih komponent. Malo argumentiraj zakaj je top in zakaj UD3 ni...

Za GD85 sem se odločil pač zgolj zaradi parih pozitivnih testov na internetu. Ker je plata še
dokaj nova niti ni veliko napisanega po forumih glede težav z njo.

edit:
@urban99: MSI GD85 je 185eur v Mylemon.at
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

cvetko2005 ::

Clemento je izjavil:

Gigabyte GA-P55A-UD3 je tudi odlična plata po specifikacijah, 2x sata600 + 2x usb3.0 samo še govorita v prid.
Samo po večih forumih sem zasledil o raznih random rebootih, nekompatibilnostih z rami itd. Mene tudi mika ta
plošča zgolj zaradi ugodne cene. Npr MSI P55-GD85 ima vgrajene zelo dobre in moderne komponente (dodatne usb krmilnike, satakrmilnike...),
samo je cena dosti višja, in ne vem če je vredna tega.

malo offtopic sam vseen...govoril si o nekompatibilnostih z določenimi rami itd...zanima ce si na forumih zasledil točne podatke o takih ramih? je fora v frekvenci ramov,firmi itd? sam jo nameravam kupit in se nocem ubadat s nokampatibilnostmi...saj hocm da mi sluzi vsaj 4 leta...

LP

Clemento ::

Ja gre se za neke nekompatibilnosti z npr. Corsair rami, kateri ne delujejo z SPD latencami, katere
je potrebno ročno nastaviti ali sprostiti ali pa bolj agresivne nastavitve in nekoliko dvigniti,
voltaže, bral sem tudi nekaj, da plošči ne pažejo 64bitni Windowsi 7 in podobni problemi, ko
se racunalnik restira z BSOD ali pa povsem random brez errorja.

Če hočeš izbrati poplnoma kompatibilne rame, si na gigabaytovi strani poglej prav za to ploščo "compatibility list",
da vidiš kateri rami so "certified" za to plato.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

urban99 ::

Hja... po dolgotrajnem čakanju na komponente sem danes naletel na težavo pri obavi hladilnika Mugen 2 rev B... Menda naj bi jih proizvajalec nehal delat in se jih ne da dobit. Mi lahko kdo prosim svetuje kakšno alternativo?

(sicer pa prav tako čakam že juhuhu časa na Scythe Kaze-JYUNI 120 mm "Silent" ventilatorje. Naročilo oddano pri AGT, vendar sem od njih do sedaj dobil samo sporočilo, da bo treba počakat...)

axee ::

Za ta denar alternative ni, za cca 60EUR pa počasi bo. Sprejemljivo?

Prolimatech Megahalems

+

Scythe Kama PWM

Na AGT imajo obupno slabo zalogo, lahko tudi odpoveš Slipstream-e in kupiš v Cool-pc, dobiš najbrž že nasledni dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

urban99 ::

Silence is golden, tako da sprejemljivo, ja :)

Tnx za tole, res, grem v nabavo.

ncc2000 ::

Ob Megahalemsu resno razmisli o temule ventu namesto Scythe Kama, če ti je neglasnost pririteta. Sploh če te kdaj prime navijat. Večji pretok pri bistveno manjši glasnosti. Ja, pa dupla cena.

urban99 ::

o hvala, si bom ogledal. Čakam, da vidim kako je z dejansko zalogo vseh stvari v trgovinah, da se bom sploh lahko odločil.

axee ::

ncc2000 je izjavil:

Ob Megahalemsu resno razmisli o temule ventu namesto Scythe Kama, če ti je neglasnost pririteta. Sploh če te kdaj prime navijat. Večji pretok pri bistveno manjši glasnosti. Ja, pa dupla cena.


Scythe Kama PWM sem že stestiral (ta stvar je nevrjetno tiha nad 800RPM v primerjavi z ostalimi, turbolenten zvok je zelo tih), nameravam pa v bližnji prihodnosti nabavit tudi apache, na SPCR forumih sem bral da premakne ogromno zraka (nekaj je bilo samo govora o glasnosti pri večjih obratih, kar zna biti moteče).. Se strinjam, tudi to je odlične možnsot, samo bolj za navijalske podvige.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

urban99 ::

Sem se pozanimal - Mugen 2 in Prolimatech Megahalens se še lep čas ne bo dalo dobit v Sloveniji :( Mugena najbrž celo nikoli več... tako da bo te stvari potrebno naročit iz tujine, ni druge.

Isto je z Scythe Kaze Jyuni 12mm Super Silent - edina alternativa je Scythe Slip Stream 800rpm, 120mm (oz 500 rpm). Vzamem to? (kaj dosti izbire niti nimam, razen tujine mogoče, doh)

ncc2000 ::

Si TU tudi povprašal?

urban99 ::

:O!!! superhvala... imajo na zalogi, naročil!

axee ::

Btw a si hotel kej druzga kot Slipstream 800RPM? 1200RPM je že prehiter in preglasen.

urban99 ::

Em... am... v bistvu ne :) Sem danes dobil dodaten milijon mailov o zalogi v Sloveniji in južni Avstriji in sem čisto nameden od eksotičnih imen teh propelerjev. Tvoje besede Kaze-JYUNI je le drugo ime, da nebo pomote mi zdaj odzvanjajo v betici :P

axee ::

Mja pri Scythe imajo domišlijo (in najbrž otroštvo anime risank). Že škatle so tako ogabne da jih nikoli nebi kupil če nebi vedu kaj je not.

urban99 ::

Ok, propelerje smo zrihtali, ampak sage še ni konec... v trgovini kjer sem naročil Mugena imam zdaj dobropis, ki ga moram izkoristit. Upam, da se komu sploh še da brat tole lol

Naročeno imam matično ploščo MSI P55-GD85,ki je seveda precej nova in še ni veliko poročil s terena o njenih zagatah. Zraven sem vzel 2x RAM Kingston CL9 KVR1333D3N9/2G. Nič posebnega, ampak preprosto edina stvar, ki je bila na uradni test report listi (PDF)in hkrati v trgovini.

Zdaj pa imam na računu dobropis (Mugena niso mogli dobavit), ki ga moram izkoristit... in bi vzel boljše RAMe. Izbira je torej žal omejena na ponudbo trgovine (e-tec)in ceno do nekje 140EUR.

Gledal sem Corsair TW3X4G1333C9DHX G, ampak je cela veselica (1, 2) z voltažo in stabilnostjo... čeprav uradno testirani na 1.5, jih je baje treba ročno dvignit na 1.7 (khm, tega ne bi šel delat). Folk poroča o BSOD...

Ima kdo mogoče kak nasvet, kateri RAM do cca140EUR izbrat iz te liste?

Steinkauz ::

ČE maš dobropis naj ti vrnejo keš ša je ane...

urban99 ::

Jah, v skrajnem primeru bom moral res to naredit, ampak če se da, bi vseeno izbral kako boljši RAM. Izbira le-tega mi je že od vsega začetka predstavljala težavo :S

urban99 ::

Uf, tele teme nisem uspel apdejtat s konkretnim poročilom, se opravičujem + res hvala za pomoč vsem v tej temi!

Komp je sestavljen takole:

1. Antec Solo ohišje
2. Enermax +87 500W
3. Intel i5 750
4. Matična MSI p55-GD85
5. 2x Kingston CL9 KVR1333D3N9/2G. (uradno požegnan RAM, nisem hotel komplikacij)
6. SSD Intel X-25 80G (tenkjulord)
7. Prolimatech Megahalens
8. 2X S-FLEX + 1x APACHE (na hladilniku za proc)
9. BeQuiet obloge
10. Grafična Powercolor Radeon HD5750 GoGreen

Večino sem kupil v E-TEC (A), disk v Pixmania, ventilacijo in hladilnike pri mojcomp.net ter comshop.si

Žal nisem imel časa niti, da bi stvar konkretno obremenil (razen malo Il-2 Šturmovika), kaj šele izmeril temperature... je pa tako, da sem s tišino nadvse zadovoljen. To je to! :)

Edini problem je grafična - nakup le-te odsvetujem, ker je očitno problematična in v tem času niti ni konkretno prišla na trg. Izklopit sem moral Aero in jo malenkost downclockat, da sem sploh prišel do osnovne stabilnosti (pa nisem edini). Kljub temu, se mi je komp kakih 3x že usul. Pa še par drugih misterioznosti, ki jih moram še raziskat, je, ampak bom preživel, ni take panike. Je pa očitno nekaj narobe z njo :S

Toliko zaenkrat... res hvala vsem za pomoč :praise: Ko bom utegnil zadevo apdejtam še s kakim temperaturnim stresom. Lahko pa potrdim, da je glavni cilj bil dosežen - stvar je tiha mrcina :)

Sylar007 ::

Kolko pa si dal za to tiho mrcino če ni skrivnost? Ker nakupujem nekajtakega , edino malo boljšo grafično
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657635 (5719) axee
»

Katana 3 - izkušnje uporabnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393619 (2237) TeraTM
»

Neslišen računalnik, kaj dati okrog drobovja?

Oddelek: Kaj kupiti
111888 (1506) WamPIRe-
»

Zračno hlajenje za lga1156

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
324270 (3220) huelz
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483573 (2597) jcb

Več podobnih tem