» »

Samsung združuje zaslone in senzorje za dotik

Samsung združuje zaslone in senzorje za dotik

Omnia HD uporablja AMOLED zaslon

vir: engadget
engadget - Pri Samsungu se pripravljajo, da bodo zagnali proizvodnjo 3,3-palčnih AMOLED zaslonov, ki bodo senzorsko plast, ki je odgovorna za zaznavanje dotika, imeli vgrajeno že v sam zaslon. Do sedaj je bil LCD panel in senzorski del ločen, kar se pozna v praznem prostoru med stekleno površino, v kateri se nahaja senzor, in LCD zaslonom, ki bi ga lahko porabili v druge namene. Plast za kapacitivno zaznavanje, debelo le 0,001 mm, bodo postavili na zaslonov substrat, ki proizvaja svetlobo in posledično sliko, poleg prihranka na prostoru pa bo ta sprememba omogočila tudi nekoliko svetlejše zaslone. Masovna proizvodnja zaslonov z ločljivostjo 800 x 480 pik naj bi se začela že marca.

52 komentarjev

«
1
2

smash ::

super..naj delajo samo zaslone, telefone naj raje pustijo boljšim

M-XXXX ::

smash je izjavil:

super..naj delajo samo zaslone, telefone naj raje pustijo boljšim

Tole so pa kar ostre besede, ki letijo na telefon ki je med najboljšimi na hardwarski ravni (in to že kar nekaj časa) softwersko pa tudi ne zaostaja kaj zelo veliko (posebno po updajtu, ki je prišel kašna 2 dni nazaj).

smash ::

mogoče (ne poznam zadnjih modelov)

jest10 ::

smash je izjavil:

super..naj delajo samo zaslone, telefone naj raje pustijo boljšim

Boljši pa so?

M-XXXX ::

smash je izjavil:

mogoče (ne poznam zadnjih modelov)

Glede na to, da je telefon zunaj že eno leto nebi mogel ravno trditi da je novejši model. Ob enem pa ga imaš celo v sliki v novici.

PrimozR ::

Omnia HD? Ima en velik velik problem - Symbian S60 5th. GLede na ANdroid telefon (Galaxy) pa Samsung tudi ni bogvekaj oh in sploh. Že HTC Magic/Hero s svojimi 256 RAMa nista ravno obdarjena, Galaxy ga ima pa samo 128 MB.

M-XXXX ::

Omnia HD? Ima en velik velik problem - Symbian S60 5th.

Sem uporabljal že kar lepo število operacijskih sistemov na raznih telefonih in do sedaj mi je bil symbian najboljši, je pa res, da še nimam izkušenj z Androidom. In kdaj si do sedaj potreboval več kot 256MB rama?

shadeT ::

In nisi mel izkušenj z Maemotom ;) To sta pa trenutno najboljša OS-a... Imam N900 in sem imel zadnjič v rokah Omnio HD, nič ne rečem, HW je res primerljiv z N900, ampak S60 v5 je gnilo ;) In ja, je bila updatana ;) Pač symbian je fail, če bi poskusil N900 bi mi dal prav ;)

M-XXXX ::

Imam N900 in sem imel zadnjič v rokah Omnio HD, nič ne rečem, HW je res primerljiv z N900, ampak S60 v5 je gnilo ;) In ja, je bila updatana ;)

Nope ni bil, ker je updajte prišel včeraj...

r0ker ::

n900 je pa res large, clunky marvel of unused potential

mtosev ::

saj amoled zasloni so ze nekaj casa zunaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lion29 ::

mtosev je izjavil:

saj amoled zasloni so ze nekaj casa zunaj


in?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dejanslo ::

M-XXXX, govoriš o i8910XXJA1? Kolikor sem bral, ni baš nekega ful napredka napram zadnjim verzijam in kuhancem? Sedaj pa res ne vem .. HX2.0 ali to, ali bodoč nevemokdaj prihajajoč plačljiv?, ali kaj.. ? Vsak teden pa tudi ne bi flashal..
There`s More Than One Way To Do It

M-XXXX ::

Jap... Popolna podpora kinetic scrolingu, sama odzivnost telefona je opazno izboljšana, prav tako je brskalnik prenovljen.

gt55gre ::

Samsung bi si moral dat spremenit ime , npr sg it kot lg , ki je bil včasih Goldstar. Samsung ima drugače zelo visoko raven kvalitete izdelave , tako ,da prodaja trpi samo zaradi imena tam kjer.

SpaWn ::

Kaj še manjših niso mogli začet delat??? Na papirju super napredek, v praksi epic fail.

Omen3 ::

smash je izjavil:

super..naj delajo samo zaslone, telefone naj raje pustijo boljšim


Se vidi da nimaš pojma in nekaj govoriš na pamet.Koliko Samsung telefonov pa si že lastil (ali uporabljal) da lahko daješ take izjave.
Samsung ni samo znan po kvaliteti izdelave,imajo med drugim tudi dobre photo-phone,se pravi z dobro kamero.Evropa je kot kaže del Balkana in veliko Samsung modelov (in drugih) sploh ne pride do nas.Azijske države imajo že leta nekatere Samsung telefone z optičnimi objektivi (3x in več)
Symbian S60 mogoče ni najbolj posrečen SW,toda ni več nov.Logično je da prihajajo kakšni novejši in boljši (mogoče) kot Maemo in Android.Ki pa imata še oba neke začetne težave in tudi še nista "spiljena".




mtosev je izjavil:

saj amoled zasloni so ze nekaj casa zunaj


Amoled zasloni so res že nekaj časa zunaj,toda ta bo narejen drugače (če si prebral novico)
Citat:
"Pri Samsungu se pripravljajo, da bodo zagnali proizvodnjo 3,3-palčnih AMOLED zaslonov, ki bodo senzorsko plast, ki je odgovorna za zaznavanje dotika, imeli vgrajeno že v sam zaslon." konec citata
Do sedaj senzorska plast ni bila vgrajena v sam zaslon.



shadeT je izjavil:

In nisi mel izkušenj z Maemotom ;) To sta pa trenutno najboljša OS-a... Imam N900 in sem imel zadnjič v rokah Omnio HD, nič ne rečem, HW je res primerljiv z N900, ampak S60 v5 je gnilo ;) In ja, je bila updatana ;) Pač symbian je fail, če bi poskusil N900 bi mi dal prav ;)


tudi N900 boš moral še velikokrat updatat,da bo ta opeka imela smisel.In bo treba še počakati,da bodo naredili še kaj dodatnih programov.

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Omnia HD? Ima en velik velik problem - Symbian S60 5th.

Sem uporabljal že kar lepo število operacijskih sistemov na raznih telefonih in do sedaj mi je bil symbian najboljši, je pa res, da še nimam izkušenj z Androidom. In kdaj si do sedaj potreboval več kot 256MB rama?

Symbian najboljši? Še WIndows Mobile je boljši, če ne zaradi drugega zato, ker ga lahko fino predelaš. Symbian je naravnost oduren.

Hero ima, sicer zaradi SenseUI, nekoliko problemov s hitrostjo. Obenem mi 6120c konstnanto jamra, da ji zmankuje RAMa, zato hočem biti na varnem. Nexus One s 512 MB torej! :)

Omen3 je izjavil:

mtosev je izjavil:

saj amoled zasloni so ze nekaj casa zunaj


Amoled zasloni so res že nekaj časa zunaj,toda ta bo narejen drugače (če si prebral novico)

Pričakuješ da jo je? Pozabi, spet pametuje na pamet :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bor H ::

PIPI: ne ni oduren, kvečjem malenkost v zaostanku, tko k tvoje izjave

M-XXXX ::

Symbian najboljši? Še WIndows Mobile je boljši, če ne zaradi drugega zato, ker ga lahko fino predelaš. Symbian je naravnost oduren.

Meni: Ja. Komaj sem čakal, da se znebim prekletega WM, ki je bil vsaj na Omniji počasen nagravžen in ob enem grd. Vendar je to pač subjektivna ocena, razen seveda hitrosti, ker pa lahko kakorkoli obrneš je bil telefon počasen. Naprimer zdaj pa na Symbianu (Omnia HD) naravnost leti, pa ravno v eni drugi temi je tekla podobna debata in smo prišli do zaključka da je symbian od ostalih OS najhitreje naloži.

Obenem mi 6120c konstnanto jamra, da ji zmankuje RAMa, zato hočem biti na varnem.

You must be joking right? Telefon ima 64MB rama, kako lahko kaj takega sploh notri vmešaš? Recimo N87 ga ima 128MB pa nima nobenih problemov, recimo Omnia HD ima 256 pa je tako kot sem že rekel: vrh glave dost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

PrimozR ::

Boot time je praktično nepomemben. Ja, Omnia je sama po sebi utter crap, ampak to je dobra lastnost WinMo, kakor se čudno sliši, da lahko kustomiziraš. Na Omnio zlahka vržeš SenseUI oz. TouchFlo.

Jah ja, ma 64 MB RAMa, a to ne spremeni dejstva, da recimo na slo-tech.com že zajamra, da je RAMa premalo. Temu se hočem izogniti. Dobro, na ANdroidu ni problem, ker pri rootanem telefonu lahko uporabiš Swap2SD, ampak to je počasneje od nativnega RAMa. Kot sem rekel, že Hero je z 256 MB RAMa nekoliko počasen, tako da si res ne predstavljam Galaxyja s 128 MB. Očitno je Android pač zahtevnejši, ampak pri današnjem HWju to itak ni problem. Če so pa npr. pri Nokii glupi, da dajejo v telefone star HW (recimo 400 MHz ARM11 v N97/X6), je pa to drug problem.

Aja, da ne omenjam, OS; ki leta 2010 nima kinetic scrollinga, pač ni resen OS. Ja, Symbian zdaj ima. Zdaj. Pa da recimo ne omenjam double tapa za izbiro elementa (select confirm). S Symbianom so MOČNO zabluzili in samo upate/mo lahko, da bo Symbian^3 oz ^4 boljši. Amapk itak je že jasno, da ne bo šel na trenutni HW.

shadeT ::

ja boot time je najpomembnejši podatek pri OSu kajne? meni je to popolnoma nepomembno, saj imam N900 prižgan po okrog teden skupaj.

N900 kaj manjka? vem da bo potrebno še updatati, ampak trenutno ne pogrešam nič, mogoče samo izboljšanje kamere in nastavitev za le to. programov je pa že OGROMNO!

symbian je res nagravžen, sem imel N97 in zadnjič v rokah Omnio HD in je res poden. Pač sam izgled in to. Odzivnost je resda super pri Omnii HD, ampak vseeno, ne grem na nič drugega kot Maemo! Edino še android pride v poštev

Wirko ::

Že prej sem se spraševal, ali senzorji dotika uporabljajo iste elektrode kot LCD oziroma OLED matrika (pač na tisti strani, ki je bližje uporabniku). Zgleda, da nekaj izumljajo v tej smeri, čeprav se da to v novici razlagati tako ali drugače.
[:4{#]

M-XXXX ::

Pa da recimo ne omenjam double tapa za izbiro elementa (select confirm)

Tole pa ne razumem: to manjka ali te moti?

Kot sem rekel, že Hero je z 256 MB RAMa nekoliko počasen,

Kdo pa pravi, da je zaradi rama počasen?

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Pa da recimo ne omenjam double tapa za izbiro elementa (select confirm)

Tole pa ne razumem: to manjka ali te moti?

Kot sem rekel, že Hero je z 256 MB RAMa nekoliko počasen,

Kdo pa pravi, da je zaradi rama počasen?

Zaradi kombinacije malo RAMa in nekoliko počasnega proca. DOuble tap me pa seveda moti. Pritisneš item pa kar zdi tam, tebi pa nič jasno. In nato pritisneš še enkrat. Popolnoma neintuitivno, sploh če si imel pred tem v rokah že kak spodoben touchscreen telefon.

Wirko je izjavil:

Že prej sem se spraševal, ali senzorji dotika uporabljajo iste elektrode kot LCD oziroma OLED matrika (pač na tisti strani, ki je bližje uporabniku). Zgleda, da nekaj izumljajo v tej smeri, čeprav se da to v novici razlagati tako ali drugače.

Iste elektrode? Mislim da bo zate pravilen odgovor ne. DO sedaj sta bila touch in display del takšnega zaslona popolnoma ločena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Bor H ::

Jst pa rajš vidm dvoklik kot pa da se ti hitr zgodi narobe klik.

PrimozR ::

Jah saj pri Symbianovemu UIju je res bolje imeti dvoklik ja. Če bi bil UI spodoben (pač, dovolj velike ikone za finger-friendly use) doubleclicka ne bi potreboval.

No ampak Nokia je itak orto fan rezistivnih zaslonov, tako da...

Pa tale debata bo najverjetneje pobrisana (oz. vsaj forkana), glede na novico, v kateri komentarjih debatiramo :)

Bor H ::

Am, Nokia uporablja tudi rezistivne zaslone, ampak dokler sistem ni 100% optimiziran za prste, torej da rabiš občasno stylus (konec koncev ima tudi handwriting recognition) more biti kapacitiven zaslon.

Aja, zdj sm kak mesec brez stylusa (zgubu drugega) in kak teden brez tiste trzlace (imam 5800) in lepo shajam s prsti. Tolk o problematični uporabi.

M-XXXX ::

DOuble tap me pa seveda moti. Pritisneš item pa kar zdi tam, tebi pa nič jasno. In nato pritisneš še enkrat. Popolnoma neintuitivno, sploh če si imel pred tem v rokah že kak spodoben touchscreen telefon.

Čisto isti sistem kot windowsi in se obnese vsaj pri bolj finih zadevah opazno bolje.

Če bi bil UI spodoben (pač, dovolj velike ikone za finger-friendly use) doubleclicka ne bi potreboval.

Marsikje je single klick.

PrimozR ::

Bor H je izjavil:

Am, Nokia uporablja tudi rezistivne zaslone, ampak dokler sistem ni 100% optimiziran za prste, torej da rabiš občasno stylus (konec koncev ima tudi handwriting recognition) more biti kapacitiven zaslon.

Aja, zdj sm kak mesec brez stylusa (zgubu drugega) in kak teden brez tiste trzlace (imam 5800) in lepo shajam s prsti. Tolk o problematični uporabi.

Misliš kontra v prvem delu? :)

M-XXXX je izjavil:

DOuble tap me pa seveda moti. Pritisneš item pa kar zdi tam, tebi pa nič jasno. In nato pritisneš še enkrat. Popolnoma neintuitivno, sploh če si imel pred tem v rokah že kak spodoben touchscreen telefon.

Čisto isti sistem kot windowsi in se obnese vsaj pri bolj finih zadevah opazno bolje.

Če bi bil UI spodoben (pač, dovolj velike ikone za finger-friendly use) doubleclicka ne bi potreboval.

Marsikje je single klick.

TS telefon primerjaš z desktop kompom z miško? Ne, res ne... Pa itak gre več ali manj vse na web, kjer double clickov ni :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

M-XXXX ::

TS telefon primerjaš z desktop kompom z miško? Ne, res ne...

Zakaj ne? Glede, da v veliko primerih opravlja IDENTIČNO funkcijo in delaš na njim IDENTIČNE STVARI lahko brez problema primerjam ja.

Bor H ::

ja, sorry pipi, tko so mi hecni izrazi pa včasih zamešam

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

TS telefon primerjaš z desktop kompom z miško? Ne, res ne...

Zakaj ne? Glede, da v veliko primerih opravlja IDENTIČNO funkcijo in delaš na njim IDENTIČNE STVARI lahko brez problema primerjam ja.

Že res da delaš identične stvari, a na drugačen način. A na TS telefon s QWERTYjem tipkaš desetprstno? Na desktopu samo s palci?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: PrimozR ()

M-XXXX ::

Že res da delaš identične stvari, a na drugačen način.

Kako odpreš mapo v windowsih: Klikneš na mapo (jo označiš) še enkrat klikneš in jo odpreš.
Kako odpreš mapo v symbianu: Klikneš na mapo (jo označiš) še enkrat klikneš in jo odpreš.

Kako odpreš sliko v windowsih: Klikneš na sliko (jo označiš) še enkrat klikneš in ti jo pokaže.
Kako odpreš sliko v symbianu: Klikneš na sliko (jo označiš) še enkrat klikneš in ti jo pokaže.

Kako zaženeš progam iz start vrstice v win: klikneš na njega ti ga odpre
Kako zaženeš progam iz menije v symbianu: klikneš na njega ti ga odpre

Wau, kašna razlika:D Bi lahko bilo kaj bolj identično kot je?

PrimozR ::

Kako je pa na vseh ostalih mobitelih (notice the mobitelih)?

HeMan ::

Zdaj pa še razloži zakaj točno si jo označil in boš dokazal svoje :)

M-XXXX ::

HeMan je izjavil:

Zdaj pa še razloži zakaj točno si jo označil in boš dokazal svoje :)

Kako imaš naštimano v windowsih? Enojni klik ali dvojni? V prvem primeru vprašaj ostalih 95% zakaj jim tako bolj ustreza.

LordPero ::

Hm, glede kvalitete izdelave telefonov je imho Samsung najboljši med proizvajalci (seveda ob tem izpustimo tiste najcenejše za par 10€, ker te ima tudi Nokia/SE/vsi podobno shitty). Problem je, da je software overall povprečen -to pa večinoma zaradi veliko bugov, ki nikoli ne vidijo popravka (nasploh ima Samsung daleč premalo software updatov).
Da še malo povežem z novico; Omnia II je imho najboljši mali pametni telefon (osebno preferimam WinMo pred Androidom oz. mi je ta zanimiv komaj od 2.0 naprej), v primerjavi z npr. HTCjem D2 ima neprimerno boljši ekran, CPU in baterijo, pa še manj ga je (a Samsungov ROM od 256MB RAMa userju zelo pogosto pusti le kakih 30).

Glede dclicka pa se bi strinjal z M-XXXXom (sicer nisem nikoli še imel problemov s tem, samo razumem argument).

r0ker je izjavil:

n900 je pa res large, clunky marvel of unused potential

True 8-) (škoda, ker ni smajlija v obliki srčka -me loves Maemo).
LordPero

HeMan ::

M-XXXX je izjavil:

Kako imaš naštimano v windowsih? Enojni klik ali dvojni? V prvem primeru vprašaj ostalih 95% zakaj jim tako bolj ustreza.


V windowsih imam dvojni klik. In ti bom razložil zakaj imam tako. Ker je oznacevanje ikonic ali datotek pomembno, saj jih na ta način lahko premikamo iz mape v mapo, kar je zelo razširjeno na PCjih. Sedaj pa ti meni povej, kolikokrat si na telefonu to počel? Jaz vem da bolj malo premikam ikonice. Imam android telefon in ko hočem na namizju kaj premaknit, malo podrzim klik in se premika, kar ni zamudno, ker to ne počnem vsak dan. Tudi na internetu ne označiš linka in ga na to odpreš, ker za to ni potrebe, saj linka ne premikaš po ekranu. Jaz osebno ne vidim kaj je uporabnost dvoklika na telefonu in ga sam sploh ne pogrešam. Zdi se mi kvečjemu zamuden.

M-XXXX ::

Tudi na internetu ne označiš linka in ga na to odpreš, ker za to ni potrebe, saj linka ne premikaš po ekranu.

A na symbianu ga pa mogoče?:D Kaj pa če bi kašne trditve preverili prej, preden takele bedarije pišete, ne pa da v prazno streljate.

Ker je oznacevanje ikonic ali datotek pomembno, saj jih na ta način lahko premikamo iz mape v mapo, kar je zelo razširjeno na PCjih.

Premikat se jih da tudi z nastavljenim enojnim klikom.

PrimozR ::

Ja se da, ampak je daleč od praktičnega glede na način inputa, ki ga imamo.

M-XXXX ::

Ja se da, ampak je daleč od praktičnega glede na način inputa, ki ga imamo.

Pa smo le prišli do istega zaključka: na windowsih NI praktično z enojnim klikom, na symbianu ni praktično z enojnim klikom:D

PrimozR ::

Nihče ni rekel da v WIndowsih ni praktično z enojnim klikom, nedvomno so ljudje, ki to uporabljajo. AMpak out of the box pride dvoklik in folk se je tega navadil. S prehodom v cloud se bodo pa tega verjetno odvadili.

In dvoklik v Symbianu NI praktičen.

EDIT: tudi dvoklik v WIdnowsih ni najbolj intuitiven, a ga poznajo vsi, ker je pač osnova za delo z računalnikom, tudi na drugh OSih predvidevam. ČEprav je zmešnjava popolna, ko v quicklaunchu in start meniju ni treba dvoklikati, da ne omenjam na tone ljudi, ki dvoklikajo na spletu.

Symbian je pa z dvoklikom edini med touchscreen teleofni (po mojih izkušnjah), kar ga naredi še toliko bolj neintuitivnega. Pritisneš item (kot sem že rekel) in čakaš, gledaš meni ter se sprašuješ, če je mar friznil telefon. Pritisneš še enkrat in se odpre. Ko 5x to ponoviš dejansko dojameš, da je takšen koncept. Da ne omenjam ko še ni bilo kinetic scrollinga. Potegneš po itemih v meniju in ti enega za drugim selecta. Premika pa ni. Še en WTF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

HeMan ::

M-XXXX tebi pa tole dokazovanje ne gre najbolje. Še vedno nisi pokazal zakaj je 2 klik na simbianu uporaben. Jaz sem ti povedal zakaj imam 2 klik na winsih in zakaj ga na telefonu nimam. Dokaj preprosto. In seveda se da z enojnim klikom tud v winsih preživet, halo no! :) Daj ne streljaj takih neumnosti.

M-XXXX ::

Ampak out of the box pride dvoklik in folk se je tega navadil.

In vsak ima možnost zamenjat, kar pomeni, da če bi folku bil enoklik boljši, bi uporabil le njega (da se navadiš na enega ali drugega potrebuješ nekaj minut...)

To 5x to ponoviš dejansko dojameš, da je takšen koncept

Rabiš celih 10s da pogruntaš, da deluje isto kot v windowsih in se sistema navadiš. Wau, tole je pa res težko in dolgotrajno učenje. Ubistvu edino kar potrebuješ pogruntat je sledeče: ooo glej, saj je isto, kot sem že navajen.

M-XXXX tebi pa tole dokazovanje ne gre najbolje. Še vedno nisi pokazal zakaj je 2 klik na simbianu uporaben.

Zakaj: ker nam je dvoklik boljši od enojnega, kar tudi potrjuje 90-95% uporabnikov, ki uporablja dvoklik. Zakaj bi spreminjal nekaj, kar se obnese odlično? Jaz že ne vidim razloga...

dejanslo ::

Kera debata :| Sedaj sem šel čez telefon in sem dvoklik rabil le v default file managerju in pa galeriji. Big f*ckin deal. V galeriji je celo uporaben, ker ti ob označbi napiše ime fajla, kar pride zelo prav, ko imaš več zelo podobnih fotografij ali pa je na thumbnailu tema (no, zakaj pa je tako, je pa druga zadeva).
There`s More Than One Way To Do It

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Ampak out of the box pride dvoklik in folk se je tega navadil.

In vsak ima možnost zamenjat, kar pomeni, da če bi folku bil enoklik boljši, bi uporabil le njega (da se navadiš na enega ali drugega potrebuješ nekaj minut...)

To 5x to ponoviš dejansko dojameš, da je takšen koncept

Rabiš celih 10s da pogruntaš, da deluje isto kot v windowsih in se sistema navadiš. Wau, tole je pa res težko in dolgotrajno učenje. Ubistvu edino kar potrebuješ pogruntat je sledeče: ooo glej, saj je isto, kot sem že navajen.

M-XXXX tebi pa tole dokazovanje ne gre najbolje. Še vedno nisi pokazal zakaj je 2 klik na simbianu uporaben.

Zakaj: ker nam je dvoklik boljši od enojnega, kar tudi potrjuje 90-95% uporabnikov, ki uporablja dvoklik. Zakaj bi spreminjal nekaj, kar se obnese odlično? Jaz že ne vidim razloga...

Dvoklik na windowsih folk uporablja ker je prednaložen in ker tega NE zna spremeniti.

In dvoklika na telefonu nisem navajen, torej ne rečem 'o lej, tole pa že znam', ampak 'WTF so teli tipi pri Symbianu kadili?!?'. Enako za scrolling.

M-XXXX ::

Dvoklik na windowsih folk uporablja ker je prednaložen in ker tega NE zna spremeniti.

Jaz poznam ogromno folka, ki zna spremenit in tudi so spremenili pa ugibaj koliko jih je nazaj spremenilo na dvoklik :D?

PrimozR ::

Tudi jaz poznam ogromno folka, ki zna spremeniti to. Ampak to je daleč od reprezentativnega vzorca.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D Touch poredil novi iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
1016789 (3557) VaeVictis
»

Samsung združuje zaslone in senzorje za dotik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5216731 (15742) PrimozR
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468624 (5817) bluefish
»

Prenosnik prihodnosti

Oddelek: Loža
131178 (787) ;-)
»

touchscreen laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
283177 (2473) BaRtMaN

Več podobnih tem