» »

bass reflex

bass reflex

LordTado ::

lp

Predelal sem si en zvočnik in je zdej samo bass not tri visokotonce pa sem vzel ven...
Ali bi mgel tiste lukne zapret kjer so bli visokotonci not?
Bass ima reflex spodaj dve lukni,sedaj pa so zdoraj še tri zraven...

Uporabljal bom ga samo za rač,se pravi efekte in glasba ampak ne rabim trdega bass efekta ampak mehkega,zato sprašujem ker je število reflexov povezano s tem ali ne?Frekvenco bassa mam nastavljeno na 70Hz v nastavitvah pri zvočni...se pravi gain.

lp
  • spremenil: LordTado ()

AtaStrudl ::

Seveda moras zapreti.
Bas refleks ni samo luknja, ampak Helmholtz resonator (volumen skatle kot kondenzator in cev za bas refleks luknjo kot tuljava), ki skupaj z resonanco nizkotonca naredi sklopljeni nihali, da se bas peak razsiri in zniza.

LordTado ::

Kaj pa je to za zvočnik?
A je to kaki visokotonec?



Not je ena taka trda membrana...
Prklopleni so bli trije na en box in vezani direkt na skupne sponke...
Nobenih kretnic vmes...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

LordTado ::

No ven sem vzel te ker mam zdej samo bass frekvence gor in so tile trepetali in se je grdo slišalo...

S čim pa bi blo najlažje zapret likne?
A bi bil lesonit dovolj?lukna je 10cm široka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

___ ::

kakšno leseno ploščo prišravfaj ali prilepi čez luknjo...


Zakaj pa si tisti zvočnik vzel ven? Ga potrebuješ? Znajdi se....daj zvočnik nazaj v luknjo, le kable ne pritrdi nanj, tako da ti bo le luknjo zapolnil, igral pa ne bo...če ga ne potrebuješ, je to še najboljša rešitev:)


lp

LordTado ::

Saj sem prvo tako nardil,ampak od vibracij ga trosi zaradi bassa,ker ne grejo gor visoke frekvence in ne igra...
Gor mam samo bass frekvence...

lp

vlado1 ::

silikonom jih zalimaj če ga maš kje pri roki pa jih not pusti kot je kolega omeno.
drugač pa so to piezoti -ali pa kupi nove cca10eu komad(mogoče majn)gor veži en kondič 2.2mikro(bojo dlje zdržali)

LordTado ::

Če pa jih ne rabim...ker ni takih frekvenc gor 27000-35000 Hz...

vlado1 ::

SEM NAJDO PIEZZOTE PO 4 EU ,ČE BOŠ DAL KONDIČ GOR BO ŠPILALO NEKJE OD 2-5 KHZ NAVZGOR

___ ::

ja okej jih ne rabiš...saj ti govoriva da jih imej notri samo zato DA NE BO LUKNJE...kable odtrgaj dol s teh visokotoncev, saj kakor si rekel, jih ne rabiš.

Če boš visokotonce dobro privijačil, jih ne bo treslo...v nasprotnem primeru robove zalij s silikonom, ali pa vsaj kakšnim neustikom...

vlado1...če sem prav razbral iz njegovih izjav, bo on iz tega zvočnika naredil woofer, ki bo igral frekvence od 0-70hz...tako da ne rab nč gor dajat..le luknjo naj zamaši in bo lepo igralo:)


aja še en nasvet...frekvenco probaj spustit na kakih 40-50 hz. Tako imam jaz narejeno, saj je bas drugače zeloooooo trd, s takim rezom pa je lepo globok in mehek...malo se poigraj z nastavitvami:)

LordTado ::

Men se zdi 70Hz kar lepo pri gralsbi in filmih...

Ja box je oblečen z blagom in sem privil zlo močno te visikotonce gor pa so tresli in dajali grozen zvok kot da bi nekej trgal...Ampak ne zaradi tega ker nebi bli pritjeni dovolj,pa še na blagu so bli gor tako da niso se tresli na stični površini ampak not,ker ni gor take frekvence da bi delovali so mirovali ampak jih je tresel bas od znotraj, se pravi tistole malo membrani ki imajo not...
Sedaj semgor dal les 1.8mm močno pritrdil in je zvok čist...

Saj ko sem mel box za igranje vseh frekvenc na ojačevalc prikloplen je bil super zvok...ker so takrat piecoti delali...

lp

___ ::

no samo da si rešil problem:)

prej sem narobe razumel, sem mislil da ti dajejo čudn zvok ker so priklopljeni nekam...

lp

matej_jack ::

Tudi jaz ti svetujem, da bas spustiš pod 60Hz, sploh če imaš velik zvočnik.

LordTado ::

150W je JBSYSTEMS,če ga spustim niže že pokvari zvok na 70HZ pa je glih prav mehak...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ali ne avtoojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
181962 (1630) steev
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236529 (19988) čuhalev
»

lukna za kable...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91220 (888) Gray_Warden
»

kako narediti zvočnike?

Oddelek: Zvok in slika
134186 (3979) vlado1

Samogradja Subwooferja!!!!!

Oddelek: Zvok in slika
286135 (5704) CaqKa

Več podobnih tem