» »

Eduroam na Asus eee 701

Eduroam na Asus eee 701

whatever ::

Je komu uspelo na omenjenem prenosniku usposobiti eduroam? Namreč, na nobeno wireless povezavo se noče konektat drugače kot preko Atheros clienta. Z windows wireless vgrajeno povezavo se noče konektat niti na domačo wireless omrežje, eduroam client pa je prilagojen, da laufa preko vmesnika v windows. Torej Asus eee 701 + eduroam + windows xp 32 bit, kako usposobit zadevo?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

subby ::

eduroam sem nameščal na 1101HA, na aspire one in potem še na nekaj starejših travelmatov in je povsod delal normalno.
zajebalavo je samo v primeru, da sistem ni imel nameščenga sp3, ki ima wpa2... in še v primeru, ko sem delal po teh navodilih, kjer ti v enem koraku piše "Pod zavihkom General (Splošno) odkljukajte možnost QoS Packet Scheduler in protokol TCP/IP." ... Tako da sem ta korak preskočil pa zadeva ni delala problemov

Guliwer ::

Na svoj 1000hg sem ga namestil brez problemov. V osnovi naložiš eduoram client, vpišeš username in password v client, nato pa greš pod nastavitve omrežij v windowsu in das da uporabi secure w2 - se pravi client od eduorama.

P.S. Če hodiš na ŠCNM ti lahko pomagam v šoli =)

markk1 ::

jaz sem dal starejše verzije clienta gor in deluje. na novejših mi ni delovalo.

c00L3r ::

Ta Atheros client je dodatna aplikacija za povezovanje? Z dodatnimi aplikacijami so vedno težave z eduroam. Odstrani to aplikacijo in preveri, če imaš nastavljeno da Windows nadzoruje povezave:

whatever ::

Jp, je. Vem ja. Preko windows clienta se ne konekta nikamor, niti na nezačiteno wireless omrežje ne, kaj šele eduroam. Sicer zdaj nisem na faksu, tako da ne morem sprobat če bi delovalo po zgornjih navodilih. Pred pol leta sem se nekaj matral z enimi podobnimi navodili pa ni šlo. Problem je v tem, da se na bilokakšno wireless omrežje konekta le preko Atheros clienta, preko windows clienta nikakor... Kot rečeno, bom šele čez kakih 14 dni imel priložnost sprobat. Zanimalo me je pač, če je kdo točno ta model prenosnika z winxp sp3 32bit uspel usposobit za delovanje z eduroam, pa zgleda da ne.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eduroam in ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5213713 (7871) ramiz?!
»

Eduroam na Samsungovi Omnii 7

Oddelek: Mobilne tehnologije
385425 (4195) crystal
»

Windows 7 in brezžična povezava

Oddelek: Omrežja in internet
152880 (2291) Berni_01
»

SecureW2; Žična in brezžična povezava na istem laptopu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
577415 (6761) ArchNem
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332949 (2157) pujsek_

Več podobnih tem