» »

apple tablični računalnik

apple tablični računalnik

boziceklol ::

mene pa zanima če ima kdo kakšne informacije o novem apple tabličnem računalniku.zanimajo me funkcije, ki jih bom imel in če se bo na njem dalo igrat pc igre(glede na to da je mešanec med PRENOSNIM RAČUNALNIK in telefonom)

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

boziceklol ::

kaj pa igre??? sam sem sicer velik ljubitelj video iger pa me zanima če bodo igre ki jih lahko kupis v trgovinah(primer: pc igre) ali bodo to igre ki jih bos lahko kupil samo v apple trgovini? in pa še eno vprašanje.kdo bo proizvajalec iger za ipad?

Zgodovina sprememb…

opeter ::

kaj pa igre??? sam sem sicer velik ljubitelj video iger pa me zanima če bodo igre ki jih lahko kupis v trgovinah(primer: pc igre) ali bodo to igre ki jih bos lahko kupil samo v apple trgovini? in pa še eno vprašanje.kdo bo proizvajalec iger za ipad?


Proizvajalec iger? Vsi veliki in mali. Programe boš lahko kupil v Apple AppStore-u (kot si to lahko do zdaj delal za iPhone, iPod).

Aja, to sem pozabil: PC (Windows) igre ti ne bodo delovale. Razen če bo za iPad kakšen x86 emulator.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

boziceklol ::

kaj pa igre??? sam sem sicer velik ljubitelj video iger pa me zanima če bodo igre ki jih lahko kupis v trgovinah(primer: pc igre) ali bodo to igre ki jih bos lahko kupil samo v apple trgovini? in pa še eno vprašanje.kdo bo proizvajalec iger za ipad?


Proizvajalec iger? Vsi veliki in mali. Programe boš lahko kupil v Apple AppStore-u (kot si to lahko do zdaj delal za iPhone, iPod).

Aja, to sem pozabil: PC (Windows) igre ti ne bodo delovale. Razen če bo za iPad kakšen x86 emulator.



a potem kakšen modern warfare 2 ali pro evolution soccer ne bo mogoče igrati v taki obliki kot na namiznem računalniku.

LuGi ::

Asznoru. 8-O

Ne ;)

opeter ::

a potem kakšen modern warfare 2 ali pro evolution soccer ne bo mogoče igrati v taki obliki kot na namiznem računalniku.


Mogoče bodo priredili kakšno verzijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

boziceklol ::

a potem kakšen modern warfare 2 ali pro evolution soccer ne bo mogoče igrati v taki obliki kot na namiznem računalniku.


Mogoče bodo priredili kakšno verzijo.



sama a se bo dal miško prklopt al pa kksn joystick k za strelske igre rabs miško al pa joystick!

LuGi ::

To ni za igre namenjeno.. in kot kaze ne saj nima usb priklopa.

boziceklol ::

To ni za igre namenjeno.. in kot kaze ne saj nima usb priklopa.



za kaj pa je pol namenjeno?

LuGi ::

beri druge teme:
Apple iPad - povzetek
Danes Apple-ove tiskovne konference, domnevno predstavljen tablični Mac


Beri..

Drugače pa je to bolj kot ne za kaksen mail prebrat, web browsat, videje-fotke gledat, ebook brat.. nic kaj ekstremenga.

opeter ::

To ni za igre namenjeno.. in kot kaze ne saj nima usb priklopa.


za kaj pa je pol namenjeno?


Saj verjetno lahko igraš igre, ki so (oz. bodo) narejene za iPhone in iPod Touch.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LuGi ::

Pa ne v taksnem "extremu" kot on misli CODMW2-PES itd..

taksne in drugacne bedarije bos lahko igral :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

boziceklol ::

Pa ne v taksnem "extremu" kot on misli CODMW2-PES itd..

taksne in drugacne bedarije bos lahko igral :D



samo zadnji 2 sta dokaj dobri in zanimivi ostalo pa je crap!!!

d0rK ::

Evo ti, tipicen kupec iPada! \o/

T-h-o-r ::

. Ni kamere

Ne, nima kamere. To pomeni nič priložnostnega fotkanja in uploadanja na Facebook in nič videocybersexa. Izgleda, da pri Applu veliko bolj ciljajo na uporabnikovo komponento uživanja digitalnih vsebin, kot na produkcijo le teh.

2. Ne podpira >>Drag and Drop<< urejanja datotek

Naprava, ki je alfa in omega zaslonov občutljivih na dotik dejansko ne omogoča premikanje datotek s prsti.

3. Ni USB vrat

Zato pa lahko kupite poseben Applov konektor, da lahko uporabljate svoje SB naprave na iPadu. Hvala Apple ...

4. Ni reže za SD kartico

To pomeni, da smo omejeni z 16, 32 ali 64 GB spomina, kolikor ga iPad ponuja. Sicer lako priključimo USB ključ, vendar samo za prenos datotek.

5. Ni HDMI izhoda

Naprava, ki bi naj bila idealna za gledanje videa, je precej nepriročna za priklop na TV v dnevni sobi.

6. Ne podpira 1080p predvajanja videa

To pomeni, da bo tvoj tehnološki čudež za gledanje videa moral konvertirati vse tvoje piratske Full HD filme en korak nazaj v 720p.

7. Ni Widescreena

Ločljivost 1024×768 pik pomeni z drugimi besedami razmerje stranic zaslona 4:3. A ni 16:9 zdaj prevladujoč standard? Nismo rekli, da bomo zdaj vse prilagodili temu formatu?

8. Ni pravega GPS-a

Je le približen GPS s pomočjo alociranja uporabnika, ki uporablja iPad s pomočjo postaj mobilnih operaterjev.

9. Ne moremo imeti odprtih več aplikacij naenkrat

Pa dobro, ajde. Imamo prenosnike za resno delo. Lahko preživimo.

10. Ni podpore za Flash
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Keyser Soze ::

@boziceklol
Glej, roko na srce, iPad ni zate. Obstaja pa tam zunaj še malo morje drugih naprav, ki imajo isto ali zelo slično zasnovo. Počakaj eno malo, pa bo kmalu prišla ven kakšna tabletka, ki bo imela vgrajeno "standardno" strojno opremo in bo zmožna poganjat polnokrvne operacijske sisteme. S tem se bodo tvoje opcije neizmerno povečale.

Je pa res, da se boš kar fino načakal, da bodo tableti dobili dovolj zmogljivo strojno opremo (predvsem grafični del), ki bo sposobna poganjati igre, ki jih ti želiš (na dovolj visoki ločjivosti, detajlih in FPSjih).

P.S.: Pozabljaš tudi eno bistveno lastnost teh naprav. Njihov namen. Primarno so tableti IMO najbolj primerni za poslovno(pisarniško - terensko) rabo, potem za multimedijo (glasba, slike, video, igre), niso pa primerni za hardcore igričarsko rabo. Vsaj ne še. Premajhni, preštorasti, prešvoh.
OM, F, G!

boziceklol ::

Keyser Soze je izjavil:

@boziceklol
Glej, roko na srce, iPad ni zate. Obstaja pa tam zunaj še malo morje drugih naprav, ki imajo isto ali zelo slično zasnovo. Počakaj eno malo, pa bo kmalu prišla ven kakšna tabletka, ki bo imela vgrajeno "standardno" strojno opremo in bo zmožna poganjat polnokrvne operacijske sisteme. S tem se bodo tvoje opcije neizmerno povečale.

Je pa res, da se boš kar fino načakal, da bodo tableti dobili dovolj zmogljivo strojno opremo (predvsem grafični del), ki bo sposobna poganjati igre, ki jih ti želiš (na dovolj visoki ločjivosti, detajlih in FPSjih).

P.S.: Pozabljaš tudi eno bistveno lastnost teh naprav. Njihov namen. Primarno so tableti IMO najbolj primerni za poslovno(pisarniško - terensko) rabo, potem za multimedijo (glasba, slike, video, igre), niso pa primerni za hardcore igričarsko rabo. Vsaj ne še. Premajhni, preštorasti, prešvoh.



hvala vsem za pomoč.sem se rajš ,odločil da bom kupil apple macbook pro 17 z 3.06ghz intel core 2duo, 500gb trdi disk dve gradični itd.za to sem se pa odločil ker gre nek znanec v zda pa mi ga bo s tam prinesel, ker je veliko ceneje.v sloveniji bi ga dobil za 2500€, v zda pa ga že dobiš za 1700€!

destroyer2k ::

boziceklol

Potem še bo moral carino plačati in tudi pretvornik moraš še kupiti (110 voltov imajo v zda).

Tac20 ::

Jst mislm da je tole troll tema :)

imallears ::

Evo ti, tipicen kupec iPada! \o/


tole sem se pa nasmejal :)

Jst mislm da je tole troll tema :)


tudi jaz, drugace pa zelo zanimiv T-h-o-rov post.

dronyx ::

boziceklol je izjavil:

To ni za igre namenjeno.. in kot kaze ne saj nima usb priklopa.

za kaj pa je pol namenjeno?


iPad je namenje temu, da ti v Apple štacuni izmolzejo čim več dolarčkov. Zadeva je podobna kot igralne konzole. Ti dobiš napravico relativno poceni, potem pa večkratnik vrednosti napravice zapraviš za vsebino (moje daljše mnenje tule). :))

nejck ::

destroyer2k je izjavil:

boziceklol

Potem še bo moral carino plačati in tudi pretvornik moraš še kupiti (110 voltov imajo v zda).



carine se naceloma da izognt.. vrzes embalazo stran pa ga mas kot da si ga ze s sabo prnesu... pa upas da ne zahteva racuna,... ;)

nekega posebnega pretvornika ne rabis... zadostuje obicn napajaln kabl kakega radija starega (brez ozemljitve - kar sicer ni fajn ampak ajd..)...

boziceklol ::

kok časa bi pa držala baterija pri gledanju filma na iPadu?

mtosev ::

iPad ? it's a big iPhone :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

boziceklol ::

mtosev je izjavil:

iPad ? it's a big iPhone :D



ja je ja.mi lahko zdaj odgovoris na vprasanje?

Mavrik ::

Apple pravi da 10 ur. Ker še ni noben modela resno stestiral, bo zaenkrat treba verjeti tej številki.
The truth is rarely pure and never simple.

boziceklol ::

mhm a če bi kupil ipad v združenih državah ameriki in bi imel potem probleme z njim bi ga lahko nesel na applov servis v sloveniji?

zee ::

Naceloma ne, vendar bi zaradi odsotnosti uradnega Applovega serviserja v Sloveniji lahko imel kaksne tezave. Sploh pa kaze, da ti Apple v primeru okvare poslal kar nov iPad. vir.)

Se pro et conta glede nakupa iPada
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

boziceklol ::

samo neki da še prašam. ali ima ta ipad usb vhod.primer da bi lahko z osebnega računalnika naložil nanj filme in glasbo?

zee ::

Ne, zaenkrat (se) uporablja Applov (proprietary) konektor, ki je tak kot od iPoda. Filme in glasbo bos na napravo nalagal s programom iTunes - nic drugace kot na na iPhone/iPod.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

boziceklol ::

zee je izjavil:

Ne, zaenkrat (se) uporablja Applov (proprietary) konektor, ki je tak kot od iPoda. Filme in glasbo bos na napravo nalagal s programom iTunes - nic drugace kot na na iPhone/iPod.



sicer sam nimam se nobenega applovega izdelka.a je za itunes za plačat da naložiš film ali glasbo na napravo? sam bi sicer filme in glasbo rad naložl z računalnika ali pa mobilnega telefona.je to možno?

Zgodovina sprememb…

zee ::

Predvideno je sicer, da glasbo in filme kupujes, vendar to v Sloveniji ne spila.

Lahko pa glasbo, ki jo ze imas, enostavno uvozis v iTunes in nalozis na napravo. Glede filmov je pa tako, da jih moras prekodirat - pretvorit v obliko, ki jo nato uvozis v iTunes in nato na napravo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

boziceklol ::

zee je izjavil:

Predvideno je sicer, da glasbo in filme kupujes, vendar to v Sloveniji ne spila.

Lahko pa glasbo, ki jo ze imas, enostavno uvozis v iTunes in nalozis na napravo. Glede filmov je pa tako, da jih moras prekodirat - pretvorit v obliko, ki jo nato uvozis v iTunes in nato na napravo.



a pol načeloma se da zaston filme pa musko ufurat gor na ipad.aia pa se neki da prasam.evo tapru dam link spodaj pa vprašanje od 0:48 do 0:53

a je kakovost slike tudi taka če jo pretvoriš v mp4 in das potem gor na ipad?

zee ::

Ja. Mogoce za odtenek slabsa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

boziceklol ::

zee je izjavil:

Ja. Mogoce za odtenek slabsa.



ok ker zdaj na tem mobilnem telefonu ki ga imam zdaj sem dal film nanj in se ni nič videlo.vse je bilo razpacano.upam da tu ne bo tako, ker ipad bom kupil večinoma za predvajanje filmov in glasbe.

dzinks63 ::

Če rabiš samo za predvajanje filmov in glasbe, je dovolj že nekaj takega.
TOSHIBA SD-P73SWE Portable DVD Player

boziceklol ::

dzinks63 je izjavil:

Če rabiš samo za predvajanje filmov in glasbe, je dovolj že nekaj takega.
TOSHIBA SD-P73SWE Portable DVD Player



ne rabim samo za to, ampak filmi in glasba bosta najveckrat uporabljena.seveda pa bom občasno tudi malo pobrskal na netu in odigral kakšno igro.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo onemogočil piratske igre in neavtorizirano opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20069858 (56865) trnvpeti
»

Win 8 in xbox igre

Oddelek: Igre
71167 (903) win64
»

Alan Wake le za Xbox 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5516642 (14727) ahac
»

apple prenosniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
152630 (2421) sirotka
»

Najboljših 5 iger v zgodovini (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6712834 (8643) imagodei

Več podobnih tem