» »

Mugen 2

Mugen 2

Mare3 ::

Včeraj sem namontiral mugen 2 v računalnik vendar mi nekaj ni jasno. Temperatura se je spustila le za par stopinj 2-4 za razliko od default hladilnika. Kaj bi lahko bilo narobe?

psytoma ::

si dal novo termalno pasto? razkiraj tistih par EUR za arctic silver

svetetko ::

v idle sploh ni nujno, da je kaka razlika med stock in aftermarket hladilnikom. Lahko da ima procesor fiksirane senzorje pri najnižji temperaturi. Pri e8500 sem imel najnižje temperature 38 stopinj, zdaj pri q9550 pa 28. Če je pa to v loadu, je pa najbrž nepravilna montaža.

Mare3 ::

dal sem tisto termalno pasto ki jo dobiš zraven. Če vam ni teško prilimajte link za kakšno dobro pasto, ker je verjetno slaba ta ki jo dobim zravem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

svetetko ::

ni tako slaba, obstajajo pa boljše :)
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...
S tema dvema ne moreš zgrešiti. Razlika je minimalna, zato lahko vzameš dvojko, ki je cenejša.

Mitja358 ::

Saj v idle ne more bit -10. Poglej razliko v full loadu.

psytoma ::

js mam tole http://www.cool-pc.org/productdetail.ph... uporabljam pa isti cooler

Mare3 ::

Še eno vprašanje imam. Kako bi bil računalnik bolj ohlajen če je zaprt ob strani in ima dobre ventilatorje ter dva ventilatorja zadaj k bi vroč zrak pihala ven ali da je ena stranica računalnika odprta?

svetetko ::

Najbrž bi bilo bolje z odprto stranico, vendar tukaj žrtvuješ 'lepoto' in tišino.

axee ::

Se ne strinjam! Če imaš dobro poštimano hlajenje po ohišju je VELIKO bolje imeti PC zaprt in imeti svoj začrtan pretok zraka. Če pa imaš ohišje, ki je komaj kaj ohlajeno (večina PC-jev) oz. slabo ohlajeno, pa odprta stranica včasih pamaga, ampak pazi; pasivno hlajene komponente (disk, matična itd) se bodo veliko bolj segrevale z odprto stranico, saj za hlajenje le teh skrbi pretok zraka ohišja, ki pa ga v tem primeru ni. Z zaprto stranico se bo vspostavil pretok zraka (če imaš pravilno urejeno), z odprtim ohišjem vsak ventilator vrti zase.

No pa zaključek za Mare3-ta: vse je odvisno kakšno ohišje imaš. Načeloma (ob slabših ohišjih) bo držalo, da bo Mugen veliko bolje hladil, če imaš odprto stranico (zajema vedno svež zrak iz okolice). Dobro ohlajeno ohišje (recimo Antec 300) pa se ti veliko bolj splača imeti zaprtega (se pozna razlika kar nekaj stopinj).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Mare3 ::

Ohišje je zelo slabo hlajeno razen tega ventialtorčka na zadnjiji strani ohišja, hladilnika za procesor ter ventilator v napajalniku druhig ventilatorjev ni. Kako predlagate postavitev novih ventilatorjev?



Steinkauz ::

Spredi spodi enga 12 centi pa zapri stranico pol. To bi mogl precej pomagat.

Mare3 ::

Spredi sem tud sam razmišlju in bom kupu enga 120mm kakšnga pa spodi nej dam pa kako nej bo postavljen, pa kako nej ga pritrdim?

Steinkauz ::

Sej dobiš šraufe zravn.
Tko da not piha.
Krj tazga
http://www.cool-pc.org/productdetail.ph...

Mare3 ::

Ja sej vem da dobim šraufe zravn samo spodi ni nobenih luknjc za pršraufat spredi so luknje zadi jih pa ni.

TOP ::

Imaš luknje dobro poglej.Sam moraš prednjo masko dol znet.Imaš pa premajhno razliko v tempu,meni je bla 6 stopinj.Morda si dal premalo ali preveč termalne paste,pa zategnu si dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Mare3 ::

Sej pravim da spredaj imam ludnje na dnu pa lukenj ni poglej par postov nazaj kje sem objavil slike ohišja.

axee ::

Uf slaboo hlajeno ohišje. Poleg 12cm venta spradaj daj zadaj še en 8cm (ta bo dovolj tih). Naslednič pa premisli preden kupiš ohišje :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Mare3 ::

Ohišje je staro 3-4 leta takrat pa še nisem imel pojma o računalnikih :D

axee ::

Razumljivo, pred leti sem bil na istem, pa smo vrtali, šravfali in podobno kot novi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NMT Egreat EG-M31C: stabilno, tiho in hladno

Oddelek: Zvok in slika
384148 (2383) Bellzmet
»

Tih, kvaliteten 12x12 ventilator

Oddelek: Kaj kupiti
62069 (1875) lasse007
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483579 (2603) jcb
»

Ventilator za ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
71264 (1147) Steinkauz
»

kje bi se dalo dobit naslednje ventilatorje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91428 (1230) miko 55

Več podobnih tem