» »

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Prodaja po pošti in ne-prevzem

amigo_no1 ::

Našel sem že tole temo: Prodaja po pošti in ne-prevzem , vendar je žal zaklenjenga, jaz pa imam eno vprašanje:
prodal sem preko Bolhe eno zadevo (preko pošte slo, paket&odkupnina) in je kupec ni prevzel;

Vprašanje1:
zanima me kolikšen znesek mi bo pošta zaračunala za vrnitev paketa (samo poštnino za paket ali celotno odkupnino), kajti na listku, ki sem ga dobil je napisana celotna odkupnina in nočem da ma peljejo žejnega čez vodo.

Na ceniku pošte sem našel samo tole:
CENIK POŠTNIH STORITEV V NOTRANJEM PROMETU
Vračanje priporočenega ali vrednostnega pisma s storitvijo odkupnina poštnina... po masi

Vprašanje2:
Kaj se zgodi če paketa ne grem iskat ?
  • spremenilo: amigo_no1 ()

IceIceBaby ::

Pri priporočenem pismu ti pošta zaračuna toliko, koz znaša poštnina, brez dodatnih stroškov in storitev.

Recimo, če si za pošiljanje paketa z odkupnino plačal 1,5EUR (do 250g) + 1,14EUR za stroške odkupnine ti bodo za vračilo zaračunali samo 1,5EUR.

amigo_no1 ::

Poslal sem v obliki paketa.

IceIceBaby ::

Če je šlo kot priporočeno pismo (lahko pošlješ tudi škatlo, oblika ni toliko važna) potem velja tisto zgoraj. Pri paketih bi moralo biti enako.

Skratka, pri povratnem paketu ne boš plačal stroškov odkupnine, samo poštnino.

TekO ::

Zaračuna ti poštnino, ki pa si jo itak moral že plačati (če je ta na strani kupca, jo šele kasneje dobiš povrnjeno), tako da ne vidim smisla zakaj ne bi šel iskati paketa.
Ideas are bulletproof.

amigo_no1 ::

Samo če kupec ne prevzame pošiljke tudi poštnine (plačana ob oddaji na pošti)) jaz ne bom dobil nazaj.Ali pač ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

IceIceBaby ::

Poštnino plačaš ti. Za obe smeri.

NazgulRR ::

Zato pa se zmeni, da ti prodajalec drugič vplača vnaprej. Ne samo da se ti zaščitiš s tem, tudi njemu bo boljše, ker bo manj poštnine za njega (odpade strošek odkupnine, provizija pošti ter strošek plačila položnice).

T-Majo ::

Jaz imam pa druge probleme. Najrajši itak osebno prevzamem, če ni osebno, potem rajši drug oglas poiščem. Pri meni so pa poštarji problem. Sem doma, včasih nalašč, on se pa pripelje in spoh ne pozvnoni, samo listek vrže v nabiralnik. In potem se moram voziti 3-4km do pošte. Pa sem jih klical, pa ni bilo nič bolje naslednjič. Aja, pa če naročaš iz mimovrst, ti vedno zaračunajo okrog 1EUR preveč, ker ne poznajo pogodbe PS in mimovrste glede poštnine. Če jih pa opozoriš, te pa samo debelo gleda.

finpol1 ::

NazgulRR je izjavil:

Zato pa se zmeni, da ti prodajalec drugič vplača vnaprej. Ne samo da se ti zaščitiš s tem, tudi njemu bo boljše, ker bo manj poštnine za njega (odpade strošek odkupnine, provizija pošti ter strošek plačila položnice).


Kako pa lahk to izvedeš v praksi na najbolj enostaven način? sporočiš mu številko TRR, pa ti nakaže pred nakupom?

lp

amigo_no1 ::

Da.

T-Majo je izjavil:

Aja, pa če naročaš iz mimovrst, ti vedno zaračunajo okrog 1EUR preveč, ker ne poznajo pogodbe PS in mimovrste glede poštnine. Če jih pa opozoriš, te pa samo debelo gleda.

Kdo te debelo gleda ?
Jaz sem šel zaradi tega šel lepo na pošto (nisem prevzel), ko ženska za okencem v 15 minutah še vedno ni dojela sem zahteval nekoga višje na lestvici, tako da so na koncu razumeli in je bilo urejeno.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

Imel le 1x problem z pošto in mimovrste, da je pošta preveč računala sam nisem niti pomislil a mi je poštar naslednji dan prinesel denar nazaj na dom in se opravičil :)

menjalnik ::

V ponedeljek sem poslal paket z odkupnino 90€ + 3,70€ poštnine sem dopisal in tip ga ne bo prevzel. Paket pride nazaj do mene v 14ih dneh? Potem plačam še enkrat 3,70€?

Poslal sem že veliko paketov z odkupnino in prvič se mi je to zgodilo zato me zanima, hvala za pomoč!

St235 ::

ne, ne plačaš še enkrat.

kixs ::

Seveda bo se enkrat placal postnino v obratno smer.

menjalnik ::

3,70€+ziher kakšna provizija od pošte?

Map ::

Kaj lahko narediš, če preko interneta nekaj kupiš, ko paket dobiš, pa ugotoviš, da je bil nateg?

Nimam takega primera ampak sprašujem samo iz radovednosti. Če kupiš preko eBay se verjetno da zrihtat, ampak iz kakih strani s slabšo podporo (bolha in podobne, recimo popularno je nakupovanje airsoft pištol iz poljske in češke kolikor vem) pa verjetno ne.

St235 ::

kixs je izjavil:

Seveda bo se enkrat placal postnino v obratno smer.


še vsakič je bila pošiljka vrnjena brez dodatne poštnine (pismo do 2kg AR ali AR z odkupnino)

_koki_ ::

Tudi na ebay-u te lahko nategnejo, če kupiš od koga ki ima za plačilo le direktno nakazilo, samo preko paypal si zavarovan...

kixs ::

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

Seveda bo se enkrat placal postnino v obratno smer.


še vsakič je bila pošiljka vrnjena brez dodatne poštnine (pismo do 2kg AR ali AR z odkupnino)


Meni se je samo enkrat zgodilo, da clovek ni hotel dvignit. Po 15 dneh sem dobil posiljko nazaj in placati sem moral se postnino. Ce tebi rata... super, ni kej.


_koki_

Tudi na ebay-u te lahko nategnejo, če kupiš od koga ki ima za plačilo le direktno nakazilo, samo preko paypal si zavarovan...


Ja. Lahko te. Imam pa vseeno dobre izkusnje. Graficna kartica ni delala v 3D nacinu in mi je lepo, cisto brez problemov, nakazal nazaj na moj TRR.

Vse je odvisno s kaksnim tipom cloveka imas opravka.

lp

_koki_ ::

Seveda nisem s tem mislil da med takimi ki nimajo paypal kot plačilno sredstvo ne najdeš kakega, ki te ne "nategne", zavarovan si pa le pri paypal plačilu, jaz se takih ki nimajo paypal plačila na ebay-u izogibam, ziher je ziher le s paypal...

an3333 ::

_koki_ je izjavil:

Tudi na ebay-u te lahko nategnejo, če kupiš od koga ki ima za plačilo le direktno nakazilo, samo preko paypal si zavarovan...

a) pri ebayu tezje izterjas izvensodno
b) stealth paypal

shadeX ::

St235 je izjavil:

kixs je izjavil:

Seveda bo se enkrat placal postnino v obratno smer.


še vsakič je bila pošiljka vrnjena brez dodatne poštnine (pismo do 2kg AR ali AR z odkupnino)


Kaj pa vem. Enkrat nekdo ni prevzel moje pošiljke katero mi je nato pošta po 14 dneh vrnila. Poštnino sem za tja plačal 2.5€, ko mi je prinesel je pa zahteval "samo" 0.90€.

Plačal pa sem (kar je nekako tudi logično saj pošta opravi 2x isto storitev).

bastadu ::

A ni tako, da plačaš povratno poštnino le v primeru, da pošlješ pošiljko z odkupnino? Namreč takrat se pošta zaveda, da je pošiljka nekaj vredna in da boš plačal povratno poštnino, ki je skoraj sigurno manjša od vrednosti vsebine pošiljke ... Če pošlješ zgolj priporočeno lahko da je vrednost 0 in bodo težko od tebe 'izterjali' povratno poštnino, saj paketa nisi dolžen prevzeti ...

St235 ::

ne vem, jaz sem do sedaj pisma vedno dobil kar nazaj v nabiralniku, če niso bila prevzeta. Mogoče je drugače za pakete.

bendDspoon ::

Poštnino si plačal že ko si paket poslal, za toliko pa je bila večja poštnina predvidevam. Če kupec paketa ni prevzel boš plačal ravno toliko poštnine za pošiljanje nazaj.

Eden je predlagal naj plača vnaprej, nevem kdo bi plačeval nekaj vnaprej saj bi hitro prišlo do nategov. Se mi je pa ravno pred kratkim naredilo isto, prodajal na bolhi, z kupcem sva bila dogovorjena, paket sem mu poslal, on pa ga ni prevzel...cigan.

shadeX ::

St235 je izjavil:

ne vem, jaz sem do sedaj pisma vedno dobil kar nazaj v nabiralniku, če niso bila prevzeta. Mogoče je drugače za pakete.


mogoče je za pisma drugače ja. Jaz sem pošiljal paket z odkupnino.

s6c-gEL ::

Eden je predlagal naj plača vnaprej, nevem kdo bi plačeval nekaj vnaprej saj bi hitro prišlo do nategov.

Kupec in prodajalec si prvo izmenjata osebne podatke (email/sms).

Ko dobiš paket ga odpreš pred poštarjem, če dobiš namesto telefona čokolado greš direktno na policijo in prijaviš prevaro.Bodo ukrepali, imajo vse potrebne podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

facepalm ::

jaz sem moral placati tudi povratno (paket cca 0.5kg z odkupnino).
zanimivo pa je tudi to, da ce ves da naslovnik ne bo sprejel posiljke in bi jo rad preklical (da pac ne cakas tistih 15dni) ti dodatno zaracunajo. mislim da so zahtevali okoli 15eur. edina varianta je, da gre naslovnik sam na posto in odkloni paket. v tem primeru jo dobis takoj naslednji dan brez stroskov (razen povratne postnine seveda)

St235 ::

zakaj pa 0,5 kg težke zadeve pošiljate kot paket?

kixs ::

Sej verjetno je poslal kot pismo... ampak reces tezko pismo, ker posljes skatlo.

St235 ::

Samo pri pismih imam v zadnjem letu 2 primera, ko sem pošiljal ps3 igre in jih prejemnik ni dvignil. Obakrat me je pošiljka čakala v nabiralniku in mi ni nihče nič računal. Poslano kot pismo s povratnico in odkupnino.

matobeli ::

Zanimivo, meni se je že 2x zgodilo da sem moral plačati ker človek ni prevzel "paketa" (pomoje je bil res paket). Je bilo pa že dolgo časa nazaj, če sedaj kaj prodajam je edina opcija trr ali paypal.

Mi je pa pri predplačilu nekaj smešno: kupcu sem predlagal plačilo preko trr ali paypal, on reče če lahko fizično pošlje denar v kuverti. Ok, zaradi mene :)
Potem se mi pa posveti da je to, če nimaš spletne banke ali paypala, najcenejši transfer denarja (34c).

bastadu ::

matobeli je izjavil:

Mi je pa pri predplačilu nekaj smešno: kupcu sem predlagal plačilo preko trr ali paypal, on reče če lahko fizično pošlje denar v kuverti. Ok, zaradi mene :)
Potem se mi pa posveti da je to, če nimaš spletne banke ali paypala, najcenejši transfer denarja (34c).
Poceni način že, ampak precej rizkanten za pošiljatelja, sploh za malo večje zneske ... Provizija za spletno nakazilo (Klik) je 0,36 EUR, tako da ni take razlike in veliko bolj zanesljiva metoda za komu poslat denar, pa še dokažeš lahko koliko si prejel/poslal, če pride do kakih problemov ...

St235 ::

Problem transferja denarja v kuverti, je da se hitro zgodi da se kuverta "po nesreči" odpre in kaj ven pade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

matobeli ::

Da je precej velik riziko je že res (če se ne bi šlo za majhne vsote bi najbrž plačnik tudi rezkiral tist 1€ za UPN na okencu). Vseeno je butasto da je fizični prenos denarja cenejši od digitalnega.

Utk ::

Ko dobiš paket ga odpreš pred poštarjem, če dobiš namesto telefona čokolado greš direktno na policijo in prijaviš prevaro.Bodo ukrepali, imajo vse potrebne podatke.

Ja ker poštar nima bolj pametnega dela kot čakat, da ti odmotaš pol kile papirja. Pa tudi če potem najdeš kamen not, kaj ima poštar s tem? Isto je, če odpreš pred svojo mamo, glih tako je lahko priča.

s6c-gEL ::

Brez skrbi, ima čas.
Vsekakor je bolj kredibilna priča kot sorodnik.

Alamar ::

matobeli je izjavil:

Da je precej velik riziko je že res (če se ne bi šlo za majhne vsote bi najbrž plačnik tudi rezkiral tist 1€ za UPN na okencu). Vseeno je butasto da je fizični prenos denarja cenejši od digitalnega.
Ni cenejši, če upoštevaš vse stroške (kuverta, znamka, pot do pošte-nabiralnika). Poleg tega imajo nekatere banke cenejše provizije od 34c. Recimo delavska hranilnica ima online nakazilo 20c provizije.

Sicer pa ne morem verjet, da ljudje še poslujejo z odkupnino preko bolhe, kljub neštetim temam na netu o prevarah. Odkar se je zadnja leta pri nas čez vse meje razpasla ciganija je edini varen način predhodno nakazilo na račun (osebni, paypal...) ali še posebej pri zadevah kot so telefoni in tehnična roba, oseben ogled in prevzem.

menjalnik ::

Danes sem poklical pošto in gospa mi je rekla, da na mojo zahtevo lahko takoj pošlejo nazaj vendar stane 3,70€+2,08€ = 5,78€ mojih stroškov. Če pa počakam, da preteče 15 dni in potem oni pošljejo me pa stane 2,08€

solatko ::

Praviloma se paket vrne brez dodatne poštnine, kot da je naslovnik neznan. Še vedno sem poslano stvar dobil nazaj, brez dodatnih stroškov.
Zaradi tega, ker nekateri ne dvignejo naročenega paketa in ga dobiš nazaj šele po 15-ih dneh, vse kar prodam na bolhi, izključno na osebni prevzem ali plačilo na osebni račun.

V 15-ih dneh se zadeva lahko poceni, izgubi interes....., skratka si na izgubi, sploh v primeru, da bi stvar bila prodana v teh dneh.
Delo krepa človeka

menjalnik ::

Sej to:|Eh jaz bom počakal teh 15 dni, na izgubi sem vsega skupaj 5,78€ in zdaj bo moja politika osebni prevzem ali pa imam predmet raje doma. Je pa zanimivo toliko paketov sem že poslal in vedno je folk prevzel že naslednji dan in potem se najde bosanc, ki mi pokvari dan. Upam samo, da se moj telefonček živ in zdrav vrne domov in da ga niso metali po tleh

St235 ::

solatko je izjavil:

Praviloma se paket vrne brez dodatne poštnine, kot da je naslovnik neznan. Še vedno sem poslano stvar dobil nazaj, brez dodatnih stroškov.
Zaradi tega, ker nekateri ne dvignejo naročenega paketa in ga dobiš nazaj šele po 15-ih dneh, vse kar prodam na bolhi, izključno na osebni prevzem ali plačilo na osebni račun.

V 15-ih dneh se zadeva lahko poceni, izgubi interes....., skratka si na izgubi, sploh v primeru, da bi stvar bila prodana v teh dneh.


ja, pri meni je bilo do sedaj enako. Tako, da ne vem od kje pošta nekaterim zaračuna dodatno povratno poštnino.

GTX970 ::

Poslal paket v drug konec slo, gledam na http://sledenje.posta.si/Mobile.aspx in že več dni piše "Pošiljka preposlana pošti".
Kaj to pomeni ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214229 (7478) matobeli
»

Neprevzem pošiljke z odkupnino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311320 (6897) c3p0
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114097 (3311) Alamar
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4334961 (27006) kmetek

Več podobnih tem