» »

NUJNO ODGOVR -- prosim!

NUJNO ODGOVR -- prosim!

Gh0st ::

Hellow!

Sory ker morim s takimi naslovi, ampak nujno in hitro bi rabu odgovor na moje vprašanje:

S kolegom sva hotla na novo namestit Win98 na eno mašino. Najprej sem z FDISK-om pobrisal particijo in naredil dve nove in aktiviral primarno particijo. Potem sem formatiral oba pogona in nato poskušal naložiti Winze iz bootable CD-ja (kot že 100x prej). Tu pa se pojavi napaka, ki sem jo 1. u lajfu vidu...

Namrel, ko dam ukaz Boot From CD --> Install Windows from CD mi zadeva nekam pride, samo ko pa napiše:
Initializing Setup mi pa na koncu izpiše:
"Setup potrebuje najmanj 44092kB velik executable program, prosim odstranite vse diskete iz pogonov in pritisnite katerokoli tipko za ponovni zagon" ????????????;( WTF?!

Probal sem drug Win98 CD (btw VSI SO ORIGINALNI!), celo angleške Win98SE pa mi je izpisalo isto...Je kaj narobe z račnalnikom? Problem je, ker rabim mašino čimprej delujočo, Winzov pa nikakor ne morem namestit...

PLEASE HELP!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

||_^_|| ::

ponavad je napaka na ramih.

Gh0st ::

Pa se da to rešit?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Han ::

Zamenjaš ram. :P

Če je v mašini več čokoladic, odstrani vse razen ene oziroma prestavi obstoječo v drugo režo...

Mogoče je kriva kakšna eksotična komponenta (kartica) ali pa star bios.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MadMax ::

Seveda. Zamenjas RAM.

Ali pa odvijes masino oz. spihas hladilnik in vent na procu.



:D Le nekaj sekund prepozen...;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Gh0st ::

OK naredu sm še to:
Spihal CPU cooler, zamenu RAM slot, zamenu celoten RAM iz druge mašine.... ISTA napaka...

Vam to kej pomaga.::
Za diagnostiko sem bootal WinXP boot CD (sej nisem nameraval namestit) in tam je napisalo sledeče:
" na ta računalnik ne morete namestiti Windows NT. Setup je zaznal 510 kB low memorya, rabi ga 512 kB. "

V tem stilu....any idea?:O
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Slavček ::

Mašino booti iz diskete ali pa kak drugač, da boš lahko v komandni vrstici napisal setup. Napiš Setup / ? ali h ne vem točn in poglej kateri switch dodaš, da ti ne zažene ScanDisk al pa še kakšne druge podrutine. Če to ne bo laufal potem imaš HW problem.

Gh0st ::

To sem že probal...Scandisk mi itaq lepo laufa in vse preveri, če ga samostojno zaženem...

očitno je res HW...;((
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Han ::

Si pogledal v bios, kako je konfiguriran ram?

Gh0st ::

Na kaj nej bom pa pozoren?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Han ::

Kaj pa vem - na timinge, shadowe (te vse izklopi), memory hole, integrirano grafiko ipd.

Slavček ::

Ja laufa ti že. Sam štos je, da ne sme laufat, ker ti pobere memorijo. Zato ga izključi z switchom in tud vse ostale checke na začetku. Če to ne gre probi še dat BIOS na default. Sam prej si zapiš stanje.

Gh0st ::

No bom poskusu...pol se beremo...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje-Težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
241755 (1174) luksorzi
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443081 (2319) xpozed
»

Težave pri Inštalaciji Win Me

Oddelek: Pomoč in nasveti
10936 (812) Lith
»

Bootable CD

Oddelek: Operacijski sistemi
171307 (1191) Aspirinix
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523601 (3028) ToniT

Več podobnih tem