» »

PlayStation 3 zlomljen?

PlayStation 3 zlomljen?

Presenetljivo varna konzola

vir: Wikipedia
engadget - George Hotz, že pred tem poznan v krogih igranja in hekanja iPhoneov (blackra1n), trdi, da je zlomil PlayStation 3 in tako omogočil prve korake proti podpori varnostnih kopij iger. Trdi, da ima dostop do procesorja na strojni ravni ter možnost branja in zapisovanja v delovni pomnilnik. Vse, kar ostane do delujočih varnostnih kopij, je zgolj programske narave s pomočjo povratnega inženiringa. Prav za slednje je dejal, da je pred njim še dolga pot do uporabnih rezultatov. Če je novica o dostopu do sistema resnična, je za to trajalo kar 3 leta, 2 meseca in 11 dni. George je na projektu delal 5 tednov in za to ni potreboval posebnega modchipa. Kot je dejal je postopek zahteval le nekaj preproste strojne opreme in nadvse zapleteno programsko opremo. Točnih rezultatov ne bo razkril še nekaj časa, saj se boji, da bo Sony implementacijo močno otežil s popravki firmwarea (zgodba, poznana iz PSP). Vseeno je Hotz mnenja, da razen otežitve uporabe luknje ni mogoče popolnoma zakrpati.

39 komentarjev

antonija ::

Tele konzole so zabava za vse generacije. Mlado igra na njih igre, staro pa igra crackanje konzol na njih :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tr0n ::

Dolgo so rabli.

mtosev ::

better late then never:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GLAVNI ::

Dvomim, da bo uspelo.

jlpktnst ::

Jap, kot je povedal lahko oreng otežijo, samo čisto 100% zapret se (Zaenkrat) ne da. Mogoče kdaj.

Je pa očitno, da je to prekleto težko naredit in se ni izplačalo do sedaj.

r0ker ::

samo 5 mescev je rabil. prej se nihče ni resno lotil
pardon.. mindfart.. hvala antonija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

antonija ::

George je na projektu delal 5 tednov
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Mikrohard ::

Tele konzole so zabava za vse generacije. Mlado igra na njih igre, staro pa igra crackanje konzol na njih :))

Raje poglej, koliko je George Hotz star ;)

Jst ::

Mislim, da je PS3 tako trd oreh tudi zaradi arhitekture. PS3-jeva, na Cell procesorju temeljoča arhitekura, je relativno nova zadeva, zasnovana v tem tisočletju, dočim je x86 še iz 70ih, xboxova PPC pa iz 90ih.

Ker je xbox skrekan na nivoju dvd enote, pa lahko sklepamo tudi, da se MS ni potrudil na področju varnosti. Pa tudi če bi se, bi po mojem mnenju bilo krekanje konzole dosti lažje.

>Raje poglej, koliko je George Hotz star ;)

wiki: George Francis Hotz (born October 2, 1989)

George Francis Hotz

vir: Wikipedia



Hehehe, smešen tip. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

fiore ::

trdi, da je zlomil PlayStation 3 in tako omogočil prve korake proti podpori varnostnih kopij iger

ni fora v poganjanju backup iger, ampak v tem da, če razbijejo zaščito, se bo končno dalo nalagati poljuben softver in s tem naredit konzolo bolj uporabno (recimo en decent multimedia player ali pa linux s polnim dostopom do hardvera).

destroyer2k ::

To je že do zdaj 3x bilo narejeno. A nobenem od tistih ni uspelo priditi do naslednjega koraka.

FireSnake ::

destroyer2k: vir?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

zee ::

Kolikor vem, polnega dostopa do strojne opreme Linux nima...ce bi bilo to res, bi mi v sluzbi ze imeli cluster PS3-jev. >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jlpktnst ::

Tisti linux ki laufa uradno na PS3 dela kot guest OS. Dostop do grafičnega čipa je kolikor vem bil restriktiran... pač strojna virtualzacija. Ne poznam čisto v detajle, tako da ne me linčat koliko sem mimo ustrelil.

V končni fazi mi je čisto vseen za ta "mod", saj ga niti ne rabim. Je pa res, da bi se dalo kakšne sedanje težave rešit. Naj raje sony podpre mkv pa bo :D

fiore ::

Naj raje sony podpre mkv pa bo :D

s custom firmwarom ne bi bilo potrebno čakat sonyja, ker bi si skupnost to sama naredila :-)

Jst ::

Jep, dostopa do strojne opreme nimaš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

cebelar123 ::

So what. Itak do zdaj ni bilo in še ni praktično snemanje iger zaradi modrega žarka. Ko pa bo to na ravni DVD enot pa bo PS3 100% zlomljen .Imajo še kr nekaj časa tako da niso nič pozni, če se gleda iz te strani.

Testman42 ::


Ker je xbox skrekan na nivoju dvd enote, pa lahko sklepamo tudi, da se MS ni potrudil na področju varnosti.


Kaj ni potrudil, IMO je prav namenoma tako lahko shekat.

Jst ::

Cebelar: Verjemi, da raziskovalni inštituti budno spremljajo situacijo in ko/če bo mogoč polni dostop, si bodo nabavili cluster PS3jev in izkoriščali paralelno moč, ki jo nudi.

Interes je velik. Sploh ker se PS3 prodaja pod ceno in sony služi z igrami in ne s konzolo samo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Tr0n ::

So what. Itak do zdaj ni bilo in še ni praktično snemanje iger zaradi modrega žarka. Ko pa bo to na ravni DVD enot pa bo PS3 100% zlomljen .Imajo še kr nekaj časa tako da niso nič pozni, če se gleda iz te strani.

Saj ne rabis poganjat preko bluraya. Sheras network, skopiras na PS3 HD, pozenes. :)

Gregor P ::

Mah to so ga v bistvu najeli kar Sonyjevci sami in mu izdali, kako zaobiti vse zaščite ker niso zadovoljni s prodajo konzole pa želijo vse skupaj malo pospešiti oz. še boljše, so ga najeli, da samo govori o tem, kako naj bi zaobšel zaščito, da vzbudi lažno upanje v dosedanjih in prihodnjih kupcih :P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

XsenO ::

Dvomim, ker večino konzol (no razen wiija) se prodaja z izgubo oziroma z vsaj pozitivno ničlo. Denar pride iz prodaje iger in licenc zanje.
1 + 1 = 1

simnov ::

sploh se niso trudili zakaj zato , ker so bili blu-ray mediji še dragi samo zdaj so pa poceni.

destroyer2k ::

x800xt

Cena blu-ray medija jim je bilo čisto vseeno, ampak zmaga formata je bilo jim važno. Sedaj ko je sony zmagal z blu-ray bo vedno dobil nekaj denarja, ko se licencira kakšni firmi blu-ray format.

simnov ::

Pa jaz mislim za te crackerje ne Sony

Brane2 ::

Cebelar: Verjemi, da raziskovalni inštituti budno spremljajo situacijo in ko/če bo mogoč polni dostop, si bodo nabavili cluster PS3jev in izkoriščali paralelno moč, ki jo nudi.

Interes je velik. Sploh ker se PS3 prodaja pod ceno in sony služi z igrami in ne s konzolo samo.


Če bi bil jaz head razvojnega inštituta in bi me matral poceni computing, bi prej šel nabavit prgišče čipov kot cele Sonyjeve piksne. Bistveno manj problemov pa nižjo končno ceno bi imel.

A mam močan feeling, da bo stvar precej močno izpušila proti Fermiju 2 ali mogoče 3. Že sedaj ni primerjave za področja, ki jih GPU doseže, teh bo pa vedno več, tako da tu Cell bolj slabo zgleda.

Po vsem tem razvoju v Cellu pravzaprav ni tako veliko videt. Par oskubljenih PowerPCjev prvih generacij za nabildanimi vektorskimi enotami, vse skupaj nafrizirano na 3GHz.

Če bi mene skrbel parallel computing, bi naredil veliko več jeder in spustil frekvenco do zlatega maximuma MIPS/W, ki je ravno tam nekje okrog frekvenc današnjih GPUjev.

Cell po začetnem hypeu ni naredil kaj veliko razvoja in naslednik PS3 bo moral ponuditi nekaj na tem področju.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Brane2 - Sony je že povedal, da naslednjik ne bo imel Cell arhitekture... programerji pa so odprli šampanjce :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jst ::

Brane: Sej v bistvu se strinjam s tabo,.... sploh če pomislim, da smo leta 2010 in GPUji napredujejo s svetlobno hitrostjo proti HPC. Ampak še danes za ceno 350EUR nudi dovolj, da bi se splačal cluster, v kolikor bi imel dostop do hardware-a.

Cell se pa uporablja tudi v nekaterih Toshibinih malo bolj pametnih TVjih. Tako so rekli na CESu, kjer so jih nekaj tudi predstavili.

Je pa res, da se grem rajši učiti web development, pa sem totalni ANTI Design boy*, kot pa mučenje z Cellovim application development toolkit in ibmomvim xl c++ compilerjem. Čeprav, kolikor slišim od kolegov, je desetka vsaj na nivoju.


*Ker sem ANTI Designer imam raje backend, kjer se ne rabim ukvarjati z GUIjem in imam lep mir. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kiFni ::

Too:D Zdaj pa naj sam še XBMC portajo. Pa bo eden najbolših pleyerjev. Za piratke mi ni tok, No mal že>:D

MrStein ::

Jst, a na backendu ni designa? Delaš na horuk? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

GUI Design, sem mislil, da je jasno napisano.

TAm so exeji, dllji, baza, sql, triggerji, tcp/ip komunikacija, razne offline sinhroinzacije med različnimi fizičnimi lokacijami, scheduled optimizacije, debugging informacije iz log filov (prvi korak),....

Ni niti G od GUI, s katerim bi end user imel kaj stika.

Resno, jaz sem tako anti art, da ne znam niti kroga na list papirja narisat, kaj šele kakšno skico hiše. Pač, nikoli nisem znal risati in mene spraševati kaj je lepše... mislim, da bi še od kakšnega kanarčka ali morskega prašička dobil boljši odgovor, kot od mene.

Tudi ko grem v trgovino kupovati cunje, VEDNO vzamem s seboj Žensko in ko mi pove, katere hlače/puloverji/srajce/... mi pašejo, ponavadi vedno kupim potem vse po dva. Dvoje enake jeans hlače, dvoje enakih puloverjev,... You get the point.

Nismo vsi za vse...

Sem pa po drugi strani sposoden v VBoxu laufati več OSov in razvijati (delati) v vsakemu svoj del. Ponavadi to prakticiram, kadar spremenim kakšen dll in moram stestirati če je v vseh verzijah MSjeve platforme vse OK. In če ni, debug vsepovsod. Kar se mi dosti ljudi čudi in ne verjame, da sem tako bolj efektiven, kot pa da bi zaporedoma delal one OS at the time.

Ti Rišeš jaz pa ne; Ljudje smo si različni...
Ti veš, kaj je lepo, jaz pa ne; Ljudje smo si različni...

:))

Ta melodija mi je med tem pisanjem šla po glavi in si nisem mogel kaj. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Rezultat dela je ze objavljen.

http://geohotps3.blogspot.com/2010/01/h...

Po hitrem pregledu, je tole se priblizno svetlobno leto in pol do prve homebrew aplikacije, ki bo dejansko delala na native PS3. :> Do prvega loaderja pa verjetno se malo vec, ce sploh.

Je pa zanimiv exploit in ga bo tezko zakrpati, ker deluje s pomocjo hardware-a.

Tr0n ::

Zanimivo, zelo zanimivo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

driver_x ::

GUI Design, sem mislil, da je jasno napisano.


GUI design je itak stvar oblikovalcev in ne programerjev. Pri nas tudi na GUIjih delajo programerji čeprav je design naredil nekdo drug.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PARTyZAN ::

Reveži, ki berejo to popovo skropucalo se mi smilijo.

nodrim ::

Reveži, ki berejo to popovo skropucalo se mi smilijo.


če pogledaš par komentarjev, je še hujše .. sm že hotel kaj napisat, pa sm obupal pri takihle ...

Če tako pogledaš modelu se sploh ne gre za igranje piratskih igric, ampak je pokazal svojo sposobnost.
model je car da je lohk vdru not, nobeden od nas ne bi mogel tok da svaka mu čast.)

kaj bluzite kle da se ne da piratske igrat na PS3, mam znanca, ki igra piratske špile cca. že 6 mescev in ga je pršlo 50€, tako ne se delat pametnega, da vse vete o računalnikih a lastite si PS3 ki je narejen za butce,
cd in-->play. Kle pri tem heckanju je bolj mišljen poudarek na "Take over"ju PS3 prek spleta in podobne zadeve!!!

Jaz se ne bi tok hvalil ...
sony je tok premozen, da ga loh lepo assassanira in zgledalo bo kot da ga je kap.

c3p0 ::

To še niti "Hello world" ni. Niti ni možen zagon na PS3 slim, ki ima odstranjeno podporo za OtherOS. Je pa zanimivo, da je uspelo nekomu, ki je v škatlo gledal le 5 tednov.

Slovenci smo pa itak fenomen. Eni že celo leto zbirajo prednaročila za PS3 mod-chip, drugi že dalj časa igrajo na PS3 pirate, ni da ni...

Jst ::

Četrti pa na XBox360 igrajo PS3 igre :)))))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Musk obljublja samovozeče Tesle do konca leta 2017

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3210943 (9072) fpbs
»

Geohot šel na spring break, Sony mu očita pobeg in uničevanje dokazov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
10224759 (22116) ABX
»

Kalifornijsko sodišče dovolilo izročitev IP-naslovov obiskovalcev Geohot.com

Oddelek: Novice / NWO
94100 (2643) 3furious
»

Sony toži skupino fail0verflow zaradi objave zasebnih ključev PS3

Oddelek: Novice / Tožbe
3911188 (8823) BigWhale
»

PlayStation 3 zlomljen?

Oddelek: Novice / Konzole
396154 (3666) Jst

Več podobnih tem