» »

Windows 7 začel uspešno

1 2
3
4

Jst ::

Kaj je bilo z Visto vse narobe sem jaz v detajle razložil v neki temi tukaj na slo techu. SP2 je veliko stvari spoliral, ampak vseeno še vedno žre preveč CPUja in je manj odzivna, kolikor bi lahko bila.

Sedmica je superfetch in readyboot dejansko naredila uporabne. Če se vam kje valja kakšen hiter 4 ali 8GB USB ključek, se ga splača formatirati v exFat in nastaviti "dedicate this device..." za Readyboot. Seveda v kolikor nimate SSDja.

V Visti mi je pa računalnik po tednu dni dejansko delal počasneje. Sedmica je to dobro spolirala, ker ideja je dobra, implementacija v Visti (not pred SP2) pa močno šepala. SP2 pa nisem toliko testiral.

Če v kontroliranem okolju (virtualizirano, seveda) laufam Visto in 7, oboje up-to-date in delam iste operacije, bo Vista kurila več CPUja.

Aja še to. Nekaj ljudi je omenilo, da Win7 pušča več prostega rama. To ni čisto točno. Task Manager res pravi, da je ram na voljo, ampak si sedmica tako kot Vista pušča stvari v ramu. Task manager je malo zavajujoč glede tega.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

techfreak :) ::

Kaj mi ne deluje na 7ki? SQL Server Management Studio Express 2008 in PHP na IIS.
Oboje (ostalim) na 7ki čisto lepo deluje...

Ja, zelo me zanima kaj drugim dela. Meni PHP (in še veliko drugih stvari) brez težav dela na OS Xu in nimam namena prestavljati. Sem pa 7ko preizkusil in na zgoraj opisane težave sem naletel.

MrStein ::

darkolord:
64 bitna 7ka. 32 pa itak prek PAE.

Tukaj MS trdi, da je max 4GB na 32 bitnem Windows 7.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Ja, zelo me zanima kaj drugim dela
Jah, PEBKAC.

techfreak :) ::

Ja, zelo me zanima kaj drugim dela
Jah, PEBKAC.

Ti se kar hecaj, ampak problem leži nekje drugje, verjetno pri MSju.

darkolord ::

Precej precej precej bolj verjetno leži pri tebi :)

Če imaš interes ti dve težavi rešit (da ne bo to skozi nekaj, kar "ne dela" :P), lahko pomagam.

techfreak :) ::

Precej precej precej bolj verjetno leži pri tebi :)

Če imaš interes ti dve težavi rešit (da ne bo to skozi nekaj, kar "ne dela" :P), lahko pomagam.

Za prvo vem rešitev (namestitev VS SP1, potem ta management studio in potem še SP1 za ta studio), vendar je to VELIKO preveč dela za takšno stvar. 2x SP, ker drugače niso znali narediti? Očitno je le problem pri njih.

PHP pa mi ni delal že na Visti, zdaj pa tudi na 7ki. Na strežniku (prej 2008, zdaj 2008 R2) pa sem normalno namestil in deluje brez problema.

e-marko ::

Bolhca je napisal svoje probleme nekaj nazaj. Pa da ne bo edini bom prilepil tiste, ki jih imam tudi sam. Namesto Diabla 2 sem spodaj napisal Crysis, ker je praktično enak problem.


2. odpreš calculator ni privzeto/aktivno okno, se pravi morš še v taskbar na ikono kliknt...
4. Odločno predolg boot-time
9. alt+tab v določenih igrah totalni fail, ker te potem k tabaš nazaj v igro, pritisk na ktero koli tipko vrže ponovno na desktop
10. isti problem, kot pri deveti točki, vendar s kombinacijo win+tab
17. stalno zatikanje premikanja in FPS-jev pri Crysis, pomaga samo restart. Potem deluje tekoče.


Omenil bi samo, da za odpiranje kalkulatorja uporabim tipko na multimedijski tipkovnici in enako se dogaja tudi, ko odprem My documents ali My Videos in podobno... Vse moram še enkrat klikniti.
Če poženem kalkulator preko start menija se odpre normalno.

Drugače pa nimam težav in sem glede stabilnosti precej bolj zadovoljen kot prej z Visto. Računalnik je prižgan 24/7. Motijo me samo tiste svari zgoraj. Pa še tiste z igrami niso neki blazen problem, ker tako ni časa kaj dosti igrati. Boot time je nenormalen glede na to kakšne eni pišejo.

LP
...somebody, somewhere...

bluefish ::

Eto, sem testiral Calculator z zagonom preko tipkovnice in se zažene normalno kot aktivno okno. Uporabljam Logitech tipkovnico z nastavljenim zagonom preko SetPoint orodja.
Tako je možno, da je problem odvisen od tipkovnice oz. gonilnikov zanjo.

e-marko ::

Tudi sam imam Logitech in Setpoint. Sedajle sem spet poskusil in kot po čudežu se je normalno zagnal. Res ne vem ali zaradi kritike tukaj ali je res neka magična kombinacija odprtih programov, ki prepreči normalno odprtje... :D Sem pa vmes instaliral en program, mogoče je pomagalo, hehe.
Ostalo pa ostaja.

LP
...somebody, somewhere...

bluefish ::

Boot-time je v veliki meri odvisen od konfiguracije, nameščenega programja, mreže,... Za kakršnokoli pomoč okoli tega bi bilo dobro poznati ozadje.

To glede preklapljanja iger se včeće že precej časa in je škoda, da MS ne objavi nekih splošnih vodil za developerje. Pri nekaterih ni stranskih efektov, spet druge se po ponovnem priklicu nazaj opazno upočasnijo,...

Ctysis večini deluje normalno, torej je tukaj spet kak problem vezan na specifičen sistem.

noraguta ::

darkolord:
64 bitna 7ka. 32 pa itak prek PAE.

Tukaj MS trdi, da je max 4GB na 32 bitnem Windows 7.

iz strani katero si podal
Limits on memory and address space vary by platform, operating system, and by whether the IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE value of the LOADED_IMAGE structure and 4-gigabyte tuning (4GT) are in use. IMAGE_FILE_LARGE_ADDRESS_AWARE is set or cleared by using the /LARGEADDRESSAWARE linker option.

Limits on physical memory for 32-bit platforms also depend on the Physical Address Extension (PAE), which allows 32-bit Windows systems to use more than 4 GB of physical memory.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jst ::

>Eto, sem testiral Calculator z zagonom preko tipkovnice in
>se zažene normalno kot aktivno okno. Uporabljam Logitech
>tipkovnico z nastavljenim zagonom preko SetPoint orodja.

Tanajnovejši setpoint, logitech wave tipkovnica, w7x64 up-to-date.

Kadarkoli zaženem kalkulator ali katerikoli program, vezan na funkcijske tipke, se odpre v ozadju.

Tudi nekatera okna se odprejo v ozadju, čeprav jih kliknem z miško na ikono.

Nisi edini s tem problemom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BoLhCa ::

No celo par jih je nekaj probalo. Clap Clap. Še ena nova ctrl + shift +f1 v Total Commanderju za predogled slikc ne deluje, dočim ctrl + f1 oz. ctrl + f2 deluje~ Narobe svet so tile winsi :)

Jst ::

Meni se kar večino oken odpira v ozadju, ne samo prek funkcijskih tipk na tipkovnici. Tudi prek start menija.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BoLhCa ::

No finu ti maš potem še nadgradnjo mojega problema.. Lej kokr pravjo, išči problem v uporabniku in ne v softwarju, kaki bullshit ti je to~

techfreak :) ::

BoLhCa je izjavil:

Lej kokr pravjo, išči problem v uporabniku in ne v softwarju, kaki bullshit ti je to~

Ni bullshit, ampak kot vsako drugo pravilo ima tudi to izjeme.

vorantz ::

to kar vi opisujete se meni dogaja samo, ce zazenem program in takoj zatem kliknem nekje
tako da rata neko okno aktivno in potisne novo odprto okno v ozadje

BoLhCa ::

OK, to bi bilo logično ane, vendar pri nam ni tako. Vse pustiš na miru on odpre zadaj. Zadaj kot so win7 zadaj za Visto :)

vorantz ::

Mal narobe sem se izrazu :P
Mislu sem, da klikneš program, in ko se še ni zagnal kliknem nekaj in se ta zagnani odpre nekje zadaj in v taskbaru rumeno utripa ikona tega programa(to ste najbrž mislili?)

Jst ::

vorantz: Ne. Imaš odprt en foler, recimo My Computer, okno imaš recimo na desni strani, ena petina površine. Potem pa dvo-klikneš ikono na namizju (ali pa jo klikniš enkrat, in potem ENTER), in tako se ta aplikacija odpre v ozadju.

Včasih, ampak res včasih, je potem to okno novo odprte aplikacije tudi aktvne.

Zato sem si pa v Delphi-ju napisal program, ki gleda procese in ko se pojavi nov PID mu reče Bring to Front. Dela pa kot servis.

Imam original w7x64, še vedno prva inštalacija, vse up-to-date.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

Včasih, ampak res včasih, je potem to okno novo odprte aplikacije tudi aktvne.
Zanimivo, pri meni je ravno obratno.

Morda bi bilo lažje ugotoviti, katera aplikacija ti krade fokus ob zagonu programov...

Jst ::

Meni se klikanje klinkov (shortcut) ali .exe fajlov obnaša, kot da bi bil kakšen rule: "for every new window open in background."

Največji problem so igre, ki se štartajo v backgroundu in včasih kakšna potem zmrzne, ko jo kliknem, da gre v full screen. Ali pa ne delajo komande - to je še največkrat.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Še dobro, da je v Delphiju tako lahko napisati program, ki gleda PIDe in vsakemu novemu reče Bring To Front. Ene 15min dela. Ime servisa: "jebenimssamozate." S tem sem rešil vse opisane težave, le kakšen antivirus ga prepozna preko hevristike za nevarnega. Primarno lokalno laufam Avast, ampak vsake toliko časa poženem še online virus scanner. Ne vedno istega, ampak na random prvih 6 googlovih rezultatov.

Tako sem lahko 99%, da je mašina malware free...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Bor H ::

Nadležen bug/feature, vsak sistem jih ma nekaj, je pa hecno da se očitno to pojavlja na tem forumu očitno le tebi.

BoLhCa ::

Ja seveda, pred tem postom ni bilo pa nobenga ne? Še zdaleč ni edini. Kaj mi že presedate z vedno istimi izjavami, samo ti imaš ta problem, samo tvoj HW je fuč, samo tebi se to dogaja, verjetno je user kriv.. fuck, kake oslarije.

Bor H ::

Ne, ampak pravim da to ni najbolj znan hrošč, obstajajo v OSih velik bolj nadležne zadeve kot je to, seveda se jih da kje rešt, ponekod pač ne. Ampak je treba pomilt na mogoče kakšen program ali driver, ki dela neumnosti in na to sploh ne bi pomislu.

c00L3r ::

Tudi jaz sem mnenja da nek program ali gonilnik potiska okna v ozadnje. Jaz bi se zadeve lotil tako.

    Na novo namestiš OS
    Preveriš kako je z okni
    Namestiš gonilnik za prvo napravo
    Preveriš kako je z okni
    Namestiš gonilnik za drugo napravo
    Preveriš kako je z okni
    ...
    Namestiš gonilnik za zadnjo napravo
    Preveriš kako je z okni
    Namestiš prvi program, ki ga potrebuješ
    Preveriš kako je z okni
    ...
    Namestiš zadnji program, ki ga potrebuješ
    Preveriš kako je z okni

Nekje med tem postopkom se bodo začela okna odpirat v ozadju. Tako ugotoviš kje je vzrok.

Utk ::

Ali pa pogledaš na google, sigurno nisi edini s tem problemom.

PrimozR ::

Jst ::

cooler: To je pri meni več kot 24 ur zaporednega dela. Imam več developer orodij, helpov, debugerjev, ajajaj, tega sranja je gor na tone in VSE rabim.

Visto ko sem kupil sem jo imel samo enkrat inštalirano, potem sem kupil W7. Pred Visto je bila inštalacija XPjev stara vsaj 2 leti.

Jaz ne inštaliram OSov got menjam gat.

Sicer me pa ta problem NE MOTI VEČ, ker sem ga rešil z mojim programerskim znanjem.

Oglašam se samo zato, ker userjem, ki imajo takšne probleme pravite idioti. In idiot, ki je sodeloval pri aplikaciji, ki jo večina uporablja dnevno, pa se sploh ne zaveda,.. ta idiot se oglaša tudi zato, da se drugi, ki imajo te probleme, ne bodo počutili manjvredne, kakor to hočete VI, popolneži.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

MrStein ::

Ne se sekirat, Jst.
Preprosto ignorirat paciente tipa "to se dogaja samo tebi", "ni šans da ima Windows* eno, še najmanjšo, pomanjkljivost".

* - oziroma bilokateri drugi izdelek

Po drugi strani me zanima psihološko ozadje sindroma "ne drzni mi govorit, da svet ni popoln". A ve kdo kako se temu strokovno reče?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Bor H ::

optimizem 8-)

darkolord ::

Joj kolk ste eni črnobeli.

MrStein ::

Če misliš s tem "ločimo med dejstvi in domišljijo", potem smo ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

S tem mislim, da vidite samo dva ekstrema.

Jst ::

darkolord:

eno dejstvo: Kakšen dev forum, kjer se pogovarjamo o winapi. Recimo kako se ista funkcija obnaša drugače v 32bit in 64bitnih windowsih Vista/7/Server.


---

Kako se potem ne bo potem kakšna napaka pojavila samo pri določeni skupini ljudi, ki imajo kakšno točno določeno kombinacijo, sploh ko mora že povprečen uporabnik windowsov imeti zajetno količino frameworkov, ki jih zahtevajo in zraven inštalirajo kakšni programi?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

Sej nisem trdil, da se ne pojavljajo takšne napake. Ampak po mojih izkušnjah (in imam jih kar precej) je takšnih bugov v samem OSu res zanemarljivo malo v primerjavi s številom tistih, ki se nahajajo v slabo napisanih 3rd party programih ali driverjih.

Nekateri prav z užitkom v zlobnem tonu zamomljajo "Windowsi..." ko jim bilokaj ne deluje (tudi v 3rd party programih). Če pa omeniš, da je bolj verjetno kriv kak program (saj imajo gor "na tone sranja"), so pa užaljeni.

PS. Imaš ForegroundLockTimeout na default vrednosti?

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

Nekateri prav z užitkom v zlobnem tonu zamomljajo "Windowsi..." ko jim bilokaj ne deluje (tudi v 3rd party programih). Če pa omeniš, da je bolj verjetno kriv kak program (saj imajo gor "na tone sranja"), so pa užaljeni.


Precej žalostno je, da je precej takega sranja od samih avtorjev OSa. .NETi, Windows Live in windows update so po vseh teh letih še vedno živ poden. Preden me začnete prepričevat v nasprotno, prosim poskusite inštalirat Windows Live...:)

jan01 ::

@oldguy
Kaj je problem s windows live?

oldguy ::

Si poskusil inštalirat Windows Live Messenger? Google talk, naprimer, se downloada in inštalira v petih minutah. Windows Live Messenger ima ločen download manager, setup je zaspaman z nepotrebnimi opcijami, installer je naravnost ogromen za simple messaging program, poleg tega pa še inštalacija traja celo večnost. Vse to preden ga sploh začneš uporabljat... Zame je to dokaz, da Microsoft izgublja kompas. Resnično, če že en simple Messaging program tako huronsko zajebejo, kaj se dogaja šele z bolj pomembnimi aplikacijami, kot je dotNet Framework. Preveč middle managementa, če mene vprašaš...

.NET je podobna zgodba: updatanje preko windows update je poden, integracija ali ločena inštalacija vseh SPjev zanje tudi, podobno crappy download manager kot pri Liveu, poleg tega se včasih ob updatanju kakih starejših .netov prav lepo sesuje sistem libraryev, nakar imaš lepo jebo poštimat stvar v delujoče stanje. Problem piscev software-a, pravite? Jaz pravim, da je to problem slabega designa.

Hočete še Windows Update?

darkolord ::

Windows Live Messenger ima ločen download manager, setup je zaspaman z nepotrebnimi opcijami, installer je naravnost ogromen za simple messaging program, poleg tega pa še inštalacija traja celo večnost.
Nevem, kje ti živiš. Download manager je velik 1MB, z njim lahko namestim ene par uporabnih Live programov (Mail, Photo Gallery, Messenger, Movie Maker) tako da samo kljukico dam zravem in kliknem Install - težko bi bilo bolj enostavno. Namestitev je pa tudi relativno hitra (odvisno pač, katere komponente namestiš).

Updatanje preko windows update je poden, integracija ali ločena inštalacija vseh SPjev zanje tudi, podobno crappy download manager kot pri Liveu
Kaj če bi malo argumentiral?

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Pravzaprav je WLM postal glomazen. Poleg glavne aplikacije namesti še vsaj tri dodatke, pa če to želiš ali ne. Tudi vmesnik programa se iz verzije v verzijo širi - verjetno eden od razlogov, da je MS pred kratkim zamenjal razvojno ekipo.

Jst ::

darko: pa sej ravno to je problem, ker so vsi programi, frameworki in "sranja" od MICROSOFTA samega! Te se tepejo.

Me ne bi čudilo, če bi se ugotovilo, da se tudi kakšena funkcija dllja obnaša drugače med Windows7 Home Premium in Ultimate.

Zakaj moraš imeti petnajst .NET frameworkov od verzije 1 do zadnje?

In pa, ko je popravek za zadnjega, crknil nekaj v verziji 2.0. Ali pa bilokakšno kombinacijo si pač izmisliš.

Ne bom trdil da je ravno ta, ampak GetNamedPipeClientProcessId (mogoče Session) od kernel(kernel32.dll) managementa mi je začel javljati false, ko sem inštaliral SP za en .NET framework. PA .NET in ta funkcija NIMATA VEZE s Pipe-i in je nelogično zakaj bi se kar na enkrat začela obnašati drugače.

Kako naj Third party developerji shajamo z takšnimi neumnostmi oz. nekonsistentnostmi??

Včasih je one man band dev firma lahko naredila cel program, sedaj pa rabiš samo za testiranje manjših stvari celo ekipo izkušenih programerjev. Medtem ko so testerji včasih lahko bili Janez Kranjski in njegova sestra.

EDIT: Ni čudno, da se čedalje več seli na konzole in namenske naprave.

/END OF EDIT

Zato pa pravim, da MS potrebuje novo arhitekturo from scratch up, without luggage. Sem upam, da bo naredil bold move z 64bitno verzijo, ampak žal sem se motil.

Mogoče bi moral x86 izginiti iz zemlje, da bi bilo kaj bolje, pa še to lahko MS uporabi code reuse.

oldguy: Ti si pa nek čuden inštaler dobil, ker jaz sem uporabil takšnega, ki ga je opisal darko.

Aja še glede inštalerjev. Kako MS ne more imeti za vse svoje stvari EN sistem za inštalacijo in EN sistem za Update?? To mi tudi nikol ne bo jasno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

darkolord ::

Me ne bi čudilo, če bi se ugotovilo, da se tudi kakšena funkcija dllja obnaša drugače med Windows7 Home Premium in Ultimate.
Mene pa bi.

Zakaj moraš imeti petnajst .NET frameworkov od verzije 1 do zadnje?
Ni jih treba imet. Kdo pravi, da jih rabiš?

In pa, ko je popravek za zadnjega, crknil nekaj v verziji 2.0. Ali pa bilokakšno kombinacijo si pač izmisliš.
Malo bolj konkretno?

PA .NET in ta funkcija NIMATA VEZE s Pipe-i in je nelogično zakaj bi se kar na enkrat začela obnašati drugače.
Seveda je nelogično, zato je treba poiskat odgovor drugje. Kakšen error je vrnila funkcija?

Kako naj Third party developerji shajamo z takšnimi neumnostmi oz. nekonsistentnostmi??
Kakšnimi?

Kako MS ne more imeti za vse svoje stvari EN sistem za inštalacijo in EN sistem za Update??
Ker je to "malo" večja zadeva kot one man band dev firma. Čeprav bi bilo fino, je v praksi zelo težko izvedljivo, glede na to, da je toliko popolnoma različnih ekip z različnimi potrebami.

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

Nevem, kje ti živiš. Download manager je velik 1MB, z njim lahko namestim ene par uporabnih Live programov (Mail, Photo Gallery, Messenger, Movie Maker) tako da samo kljukico dam zravem in kliknem Install - težko bi bilo bolj enostavno. Namestitev je pa tudi relativno hitra (odvisno pač, katere komponente namestiš).


Lej, saj se lahko zagovarjaš da ni bloat, če ti pravi download size prikrije kvazi download manager, a dejstvo ostaja: za simple messenger aplikacijo se jebeš pol ure in preklikaš menijev za en SQL server. Zraven ti pa turijo še bogainpol programov, ki jih niti nisi želel. Useless bloat, skoraj na ravni Norton Securitya.

Updatanje preko windows update je poden, integracija ali ločena inštalacija vseh SPjev zanje tudi, podobno crappy download manager kot pri Liveu

Kaj če bi malo argumentiral?


Update fails with error 0x8007007E. WTF? 8x8007007E brez npr. linka na obrazložitev? Že leta? Ni dovolj? Kaj pa Recurring Windows Updates? Poleg tega je njihov Automatic updates tako ali tako joke za kakršenkoli resni sistem. Server verzija bi postponala reset, skenslat se ga pa ne da (pa pusti group policy pri miru)?


Kako MS ne more imeti za vse svoje stvari EN sistem za inštalacijo in EN sistem za Update??

Ker je to "malo" večja zadeva kot one man band dev firma. Čeprav bi bilo fino, je v praksi zelo težko izvedljivo, glede na to, da je toliko popolnoma različnih ekip z različnimi potrebami.


Ne, darko. Imaš sicer delno prav, velika firma so, s takšno velikostjo pridejo tudi veliki problemi, predvsem v managementu projektov. Pa ne mislim, da je kar vse, kar izdajo, pofl, nasprotno, precej uspešno podjetje so. Ampak tvoj aroganten dolgoletni jamr kako so za vse krivi third party developerji in stupid userji, ne drži vode. Dejstvo je, da ga mnogokrat serjejo, in to konkretno na parih področjih. Poleg že naštetih so tu še novi EBS in zadnji Exchange, ki za mala podjetja nista ne simpl, ne poceni, ne zanesljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

MrStein ::

darkolord je izjavil:


Kako MS ne more imeti za vse svoje stvari EN sistem za inštalacijo in EN sistem za Update??
Ker je to "malo" večja zadeva kot one man band dev firma. Čeprav bi bilo fino, je v praksi zelo težko izvedljivo, glede na to, da je toliko popolnoma različnih ekip z različnimi potrebami.

Na Ubuntu so še bolj raznoliki, pa jim vseeno rata imet en update system. Ki celo deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

a dejstvo ostaja: za simple messenger aplikacijo se jebeš pol ure in preklikaš menijev za en SQL server.
Evo, samo zate. V Bing sem vpisal "messenger", downloadal installer, ga pognal:

prvi korak



Izbral Messenger na spisku, kliknil Install. Me je opozoril, da mora nekaj programov zapret, če hočem bit siguren, da mi ne bo treba rebootat.

drugi korak



Okej, sem kliknu Continue. Po hitrem postopku zapiranja programov se je pričela instalacija, ki je trajala cca. 2 minuti.
Po končanem postopku, tole:

predzadnji korak



Na koncu pa samo še okno, kjer ti pove, da je namestitev končana in klikneš Close.

Torej en checkbox sem obkljukal in porabil manj kot 5 minut. Torej, kje je zdaj to tvoje "dejstvo"?


Server verzija bi postponala reset, skenslat se ga pa ne da
Zakaj bi pa hotel skenslat tisto opozorilo o resetu, če ga že enkrat dobiš? Če ima uporabnik server OS, pa a) ne zna nastavit automatic updates ali b) izklopit teženja, pol je opozorilo o restartu čisto na mestu?

Ampak tvoj aroganten dolgoletni jamr kako so za vse krivi third party developerji in stupid userji, ne drži vode.
Ma, še vedno nisem dobil nobenega dobrega kontra argumenta. Ne bom trdil, da je MS software perfekten, ampak take stvari, kot jih delajo 3rd party developerji pri velikih in popularnih programi, ojej ojej. En tipičen primer, Windows ima v zadnjih verzijah vgrajen redirection za sistemske folderje - vsa ta komplikacija je le zaradi tega, ker ima toliko programov hardcodane poti do sistemskih map. Če ne bi tega nardili, bi na stotisoče programov crknilo, kriv bi bil pa seveda MS ("KAKO NE DELA ČE PA JE V XP DELALO?!" stil)

Poznam kar veliko developerjev in na prste mizarjeve roke lahko preštejem število tistih, ki so prebrali "Designed for Windows XP Application Specification", kjer med drugim čisto lepo piše, kam in kako naj aplikacija shranjuje podatke, da ne bo nikakršnih težav.


Na Ubuntu so še bolj raznoliki, pa jim vseeno rata imet en update system. Ki celo deluje.
Če smo čisto odkriti, tudi tam je včasih precej težav z updejti. Glede raznolikosti se pa ne bi čisto strinjal - koliko produktov imajo?

ne zanesljiva
Zanesljiva v kakšnem smislu?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Mavrik ::

Kar se tiče Window developmenta je precej dobro branje OldNewThing, kjer je tudi precej povedanega čez nesposobne 3rd party razvijalce.
The truth is rarely pure and never simple.

oldguy ::

Na koncu pa samo še okno, kjer ti pove, da je namestitev končana in klikneš Close.

Torej en checkbox sem obkljukal in porabil manj kot 5 minut. Torej, kje je zdaj to tvoje "dejstvo"?


Moje "dejstvo" je kar v slikici, ki si jo sam pripel. 66 Mb za Messenger. A so na glavo padli? Ali pa se preseravamo zato, ker se pač lahko? Je pa res, da je bila inštalacija enkrat vmes poenostavljena. K sreči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 še ni prehitel XP-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9737886 (33636) zmaugy
»

Delež Windows XP padel pod 50 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6317784 (15393) MrStein
»

Windows 7 na vrhu v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7016555 (14564) MrStein
»

Windows 7 prehitel Visto

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
267183 (6031) BoLhCa
»

Windows 7 z dvomestnim tržnim deležem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10834408 (31971) dejvid1

Več podobnih tem