» »

Tri četrtine Linuxove kode napisali profesionalci

1
2
3

BlaY0 ::

Ne večini ni jasno da OpenSource ti lahko prodajo! Nikjer ne piše da ne smejo :D

Samo moraš pač tako prodajat da bo folk kupil.
Prodajaš lahko tudi meglo v stekleničkah. Če bo kdo kupil si zmagal.

BlueRunner ::

Rečejo mu sicer RAD, pa ima ene par pluginov in dodatnih orodij

Bingo. To je tisto, kar plačaš. Poslovnega modela samo na temu, kar si lahko vsak pobere na eclipse.net ali kernel.org ne bo naredil nihče. Tudi, če je to umetnik, ki bi arabcem pesek in eskimom sneg uspel prodati.

Samo moraš pač tako prodajat da bo folk kupil.

Ne "tako prodajat", ampak "to prodajat". Velika razlika je med tem, da prodaš produkt ali storitev, ki bazira na OSS ali pa, da poskušaš (seveda neuspešno) prodajati to, kar si lahko vsak sam legalno sname in uporablja, če se mu to da.

Prodajaš lahko tudi meglo v stekleničkah.

Reče se vodo v stekleničkah prodajat. Npr. Evian. Če to ni najboljši in najbolj dragocen (priceless) nateg desetletja, potem res ne vem kaj je.

Poldi112 ::

Voda v stekleničkah je super zadeva - ne rabiš čutare, kasneje se usmradi, če jo pozabiš jo nabaviš v prvi trgovini, lahko jo imaš zraven sebe ko besno delaš in ne dehidriraš, ker se nočeš odtrgati od monitorja,...

Pač, plačaš udobje. Kaj je s tem narobe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BlueRunner ::

Čisto nič. Po drugi strani pa jo ljudje kupujejo (kupujemo) za vsepovsod. Tudi tam, kjer imajo pipo s pitno vodo pri roki. V službi si natočiš stekleničko in potem imaš mir. Če jo popiješ, jo popiješ toliko kot kupljene, če je ne popiješ na koncu šihta zaliješ zelenjavo na policah - ni razloga, da ostaja oziroma ni možnosti, da se bi kje usmradila.

Najboljša bizarka pa so IMHO baloni z vodo v podjetjih. Tam gre človek potem raje po kozarec k balonu, kot pa s kozarcem k pipi...

Če to ni dober marketing, potem pa res ne vem kaj je. Zato temu pravim priceless.

Nisem pa še srečal podjetja, ki bi enako uspelo storiti z odprto kodo. Nekaj, kar je za ceno 0 na voljo vsem, nenadoma začeti zaračunavati in pričakovati, da bo to nenadoma poslovni uspeh.

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

Nekaj, kar je za ceno 0 na voljo vsem, nenadoma začeti zaračunavati in pričakovati, da bo to nenadoma poslovni uspeh.

well ni čisto direkt, ampak google močno bazira na odprti kodi, pa ne kaže da bi mu šlo tako slabo pri prodaji, mogoče je boljši primer redhat.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ABX ::

Jaz ne razumem kaj je tukaj posebnega, firma namesto da plača za OS, raje investira ta denar v plačo programerjev / sistemcev ki bo open source customiziral za njihove potrebe.

Zato Linux ni (še) za domače uporabnike, ni (še) firme ki bi videla v tem dobiček / prednost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BlueRunner ::

ampak google močno bazira na odprti kodi

Google mi ne poskuša prodati nekaj, kar si lahko zastonj prenesem iz kernel.org. Še bolje. Sploh mi ničesar ne prodaja, ampak izkorišča podatke, ki jih od mene zbere za to, da z njimi potem zaračunava oglaševalcem. Torej prodaja nekaj čisto tretjega, brezplačni viri (odprta koda, moje klikanje, ...) pa mu omogočajo, da to počne dovolj poceni, da s tem dobro služi.

Jaz ne razumem kaj je tukaj posebnega

Nič. Samo nekaterim ne potegne, da se prodaja dodana vrednost in ne prepakirane stvari, ki jih lahko vsak dobi za 0EUR. Lepljenje nalepk v tem poslu pač ni dodajanje vrednosti. Ko bo pa IT v podjetju enakovreden modi in predvsem statusni simbol pa bo tudi nalepka morda nekaj vredna (Gucci, RL, ...).

Občasno pa se pojavi FUD na temo zanesljivosti, porfesionalnosti, ipd... avtorjev kode. Ta raziskava je npr. v mojih očeh predvsem potrdilo, da je Linux tudi po PHB metriki "kdo ga dela" dejansko zelo kvalitetna stvar.

Zgodovina sprememb…

Stipex ::

Potem pa pride do sporazuma med Novell in Microsoft, ki ga večina FOSS skupnosti ne odobrava in zaradi tega bojkotirajo distro.

Poldi112 ::

>Samo nekaterim ne potegne, da se prodaja dodana vrednost in ne prepakirane stvari, ki jih lahko vsak dobi za 0EUR.

Kaj si potem misliš o RHEL, SLES, ...? CentOS recimo dobiš za 0EUR, pa je RHEL še vedno precej popularen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

borchi ::

Kaj si potem misliš o RHEL, SLES, ...? CentOS recimo dobiš za 0EUR, pa je RHEL še vedno precej popularen.

da je dodana vrednost v supportu, ki ti ga nudi redhat...

(kaj pa naj bi bilo drugega?!)
l'jga

BlueRunner ::

da je dodana vrednost v supportu, ki ti ga nudi redhat...

Itak, saj za RHEL plačaš leten (ali pa trileten) support, ne pa samo SW. SW si lahko pobereš in ga namestiš tudi zastonj. Za SLES pa ne vem kaj jim piše v pogodbi, ker z njimi do sedaj še nisem imel opravka.

(kaj pa naj bi bilo drugega?!)

Mnja... morda se najde našel še kdo, ki bo še kaj drugega prodajal. Npr. VMware ima za svoj COS dejansko prevedeno kodo RHEL-a - torej uporablja nekaj, kar je praktično zastonj, prodaja pa nekaj (vSphere), kar ni niti pod razno zastonj (razen ESXi brez podopore - podpora pa je znova komercialna pogodba).

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Toliko o tem da kodo pišejo mulci v nedeljo popoldne. In še kaka bolj krepka kdaj pade.

imagodei ::

@Ice,

kar se tiče linuxa oz. kakega drugega resnega projekta (OpenOfficeOrg, MySQL, Apache,...) - koliko časa pa si živel v tako hudi zablodi?
- Hoc est qui sumus -

Icematxyz ::

koliko časa pa si živel v tako hudi zablodi?


Mislim da si to na napačen naslov naslovil.

imagodei ::

Ja? Pol sem pa dolžan opravičilo... Oprosti. ;)
- Hoc est qui sumus -

Poldi112 ::

>SW si lahko pobereš in ga namestiš tudi zastonj.

Dvomim - mi daš link? Pa ne na pirate bay.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

3p ::

Zadeva je pač zelo podobna Web-u. Googlaš zastonj. Ko guglaš vidiš reklamo za nove teniske (alias X). Ko kupiš teniske (X), plačaš še Google, pa piz***, zakaj so teniski dragi.

Ko uporabljaš brezplačen Linux, plačaš še IBM, da plača programerje da ga razvija. IBM da Linux zastonj, da lažje trži (čisto fiktivno) Lotus Notes. Notes drago plača Coca-Cola. Ko kupiš v trgovini Coca-Colo jo drago plačaš, in piz** zakaj je rjava sladka voda tako draga.

Ljudje pač rajši damo denar za robo, ki se da primit, kot pa za nekaj virtualnega...

nejc45 ::

Škoda, ker profesionalci niso poskrbeli še za ostalo četrtino ;)
nejc

BlueRunner ::

>SW si lahko pobereš in ga namestiš tudi zastonj.

Dvomim - mi daš link? Pa ne na pirate bay.


Bo RedHat-ov lasten strežnik zadoščal? Glede na to, da imajo tam vso kodo že od, uff.... dlje kot mi spomin seže nazaj. Vsekakor najmanj zadnjih 5 let.

Icematxyz ::

Škoda, ker profesionalci niso poskrbeli še za ostalo četrtino ;)


To četrtino pa morda predstavljajo Microsoftovi programerji ki zvečer premetavajo kodo malo za trening? Da so potem na delovnem mestu bolj uspešni?

Khamul ::

Linux resen igralec? 1%?

Icematxyz ::

Linux resen igralec? 1%?


1% česa?

BlueRunner ::

Zadeva je pač zelo podobna Web-u. Googlaš zastonj. Ko guglaš vidiš reklamo za nove teniske (alias X). Ko kupiš teniske (X), plačaš še Google, pa piz***, zakaj so teniski dragi.

Ko uporabljaš brezplačen Linux, plačaš še IBM, da plača programerje da ga razvija. IBM da Linux zastonj, da lažje trži (čisto fiktivno) Lotus Notes. Notes drago plača Coca-Cola. Ko kupiš v trgovini Coca-Colo jo drago plačaš, in piz** zakaj je rjava sladka voda tako draga.

Ljudje pač rajši damo denar za robo, ki se da primit, kot pa za nekaj virtualnega...


Ironija tvoje hipotetične zgodbe je samo ta, da lahko IBM zato, ker je privarčeval pri izdelavi Lotus Notes, Coca-Coli zaračuna manj, s čemer uspe iriniti tekmeca MS Exchange. Zato, ker je Coca-Cola za svoj IT plačala manj, pa to pomeni, da je s tem znižala stroške svojega poslovanja in na trgu, kjer mora tekmovati za žejna grla s Pepsi-jem, znižala ceno. To pa posledično pomeni, da je v trgovini ta posladkana rjava voda še vedno draga, vendar pa je dejansko cenejša, kot pa bi bila, če se IBM ne bi zanašal tudi na odprto kodo.

V tej zgodbi pridobijo:
- IBM, ker lahko proda ceneje od konkurence, še vedno pa lahko zalsuži več kot bi sicer
- Coca-Cola, ker ima možnost kupiti cenejši produkt, vendar pa zaradi tega IT ne deluje čisto nič slabše
- Kupec Coca-Cole, ker lahko kupi to pijačo ceneje, kot jo bi sicer

V tej zgodbi izgubijo:
- Microsoft, ker je njegov razvoj dražji, kot pa konkurentov, produkti pa so posledično manj konkurenčni
- Pepsi, ker ne dohaja Coca-Cole pri optimizaciji stroškov poslovanja

V naslednjem koraku se Pepsi ravno tako znajde in tudi on preide na cenejšo rešitev, ki uporablja odprto kodo. Posledično ostane edini zgubaš v teh zgodbi samo Microsoft oziroma podjetje, ki se ne zanaša na odprtokodne rešitve.

Tr0n ::

Linux resen igralec? 1%?


1% česa?

User OS trga. :)

Icematxyz ::

Ja no. Microsoft trdi drugače:

Steve Ballmer of Microsoft estimates Linux's share of desktop users to be higher than the web stats suggest. In a speech to investors in February 2009, Ballmer presented a slide based on Microsoft's research: it shows Linux's share of business and home PCs about the same as Apple's


Nekje v rangu Apple je Linux kot desktop OS. Potem Apple tudi ni resen igralec?

Se pa strinjam da bo potrebno delati na procentih. Da bodo tudi večji komercialni ponudniki programske opreme tržili svoje programe tudi za Linux desktop platformo. Word for Linux, Photoshop for Linux, Aion Linux client... To bodo prinesli procenti.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Ah, saj tudi Windows niso ravne resen igralec z 1% deleža.

Na TOP 500 HPC.

noraguta ::

Ah, saj tudi Windows niso ravne resen igralec z 1% deleža.

Na TOP 500 HPC.

no ja no ....
podobno kot če omenjaš , da je exchange zgubil 3 stranek v prid 300 nasprot lotus notes. seveda bom pa prosil lokalni forum pri postavitvi clusterja če bom imel te probleme...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

destroyer2k ::

Icematxyz

Apple nikoli ni bil in nikoli ne bo resen igralec. Ker oni imajo predrage računalnike za povprečne uporabnike. Tudi OSX se ne uporablja več toliko v studijih, ker večina ima windows rajši. So nekatere firme, ki imajo izklučno mace, ampak ne zaradi delovnega okolja, ampak promocijo (pride naročnik vidi te stvari in si misli da je odlična firma).

Poldi112 ::

>Bo RedHat-ov lasten strežnik zadoščal? Glede na to, da imajo tam vso kodo že od, uff.... dlje kot mi spomin seže nazaj. Vsekakor najmanj zadnjih 5 let.

Mene zanima iso za instalacijo? Zdaj v kolikor se motim se posipam s pepelom, ampak tu izgleda so bolj paketki za update-e. In tudi po spominu, ko sem bil nazadnje na redhat-ovi strani, so za dl zahtevali registracijo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

Icematxyz

Apple nikoli ni bil in nikoli ne bo resen igralec. Ker oni imajo predrage računalnike za povprečne uporabnike. Tudi OSX se ne uporablja več toliko v studijih, ker večina ima windows rajši. So nekatere firme, ki imajo izklučno mace, ampak ne zaradi delovnega okolja, ampak promocijo (pride naročnik vidi te stvari in si misli da je odlična firma).


Torej edini resen igralec na tem področju je Microsoft. Nekako tako kot demokracija v enostrankarskih sistemih. Kjer imaš izbiro. Ampak kaj ko to pomeni le enega kandidata na volilnem lističu.

Heh. Bo že. Počasi se daleč pride. Trenutno se bitka bije na področju spletnih brskalnikov. Potem pa gremo dalje. Do tistih 20% bo že prilezel na desktopu Linux. Ko bo kar naenkrat čudežno vse delalo na njem. Se pravi vsi ("resni") veliki komercialni programski paketi ki se sedaj jim pač ne splača izdajati verzije za Linux. Bodo že to malomarnost plačevali kasneje. Ko jih bo prehitel čas.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

heh. Bo že. Počasi se daleč pride. Trenutno se bitka bije na področju spletnih brskalnikov. Potem pa gremo dalje. Do tistih 20% bo že prilezel na desktopu linux. Ko bo kar naenkrat čudežno vse delalo na njem. Se pravi vsi veliki komercialni programski paketi.
ja bo ja sploh, če ti tko rečeš, kaj pa ima v boju glede spletkarjenja pri klijentih, svg? Pa en kodek. Bombastično.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

destroyer2k ::

Icematxyz

Bolše da MS vlada kot apple, ker apple je najslabša firma od vseh (ne bom se poglablav sedaj v to).

Linux pa dvomim da bo dobil veliko tržnega deleža, ker je preveliko različnih verzij in tudi sigurno ne bo znal inštalirati OS na svoj računalnik (če bi po čudežu vedel katera verzija je zanj).

borchi ::

Bolše da MS vlada kot apple, ker apple je najslabša firma od vseh (ne bom se poglablav sedaj v to).

je že mogoče boljše, da ima prevlado MS kot pa apple (navsezadnje je nesposobneža veliko lažje spravit na kolena), ampak za prevlado, na kateremkoli področju, prosijo pa samo bedaki!

če bi po čudežu vedel katera verzija je zanj

katera verzija? tazadnja, stupid!
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Icematxyz ::

Ma kakšna prevlada. Kot da bi za to ker je Ferrari drag bili vsi srečni da Renault proda 95% avtomobilov.

Linux pa dvomim da bo dobil veliko tržnega deleža, ker je preveliko različnih verzij in tudi sigurno ne bo znal inštalirati OS na svoj računalnik (če bi po čudežu vedel katera verzija je zanj).


Spletni brskalniki lepo pokažejo da je strah uporabnikov odveč. Da ne bi vedeli kaj naj uporabljajo. In da to en more biti argument. Se pravi da je za to bolje da ima eden izdelek monopol. Ker uporabnik ne bi znal izbrati.

Prej ko bo tekma. Prej bomo mi (uporabniki) dobili več. In ne manj kot se zmotno ponavlja.

Zgodovina sprememb…

jlpktnst ::

Linux bo dosegel večji % po zaslugi tretjega sveta :) Ker tam si windowse težje privoščijo, pa začeli so jim težit zarad piratstva. Afrika, kitajska imo največji linux trgi naslednje dekade.

Icematxyz ::

Jaz osebno mislim da bo dosegel večji % za to ker bo smiselna izbira za uporabnika. In ker si bo ga uporabnik želel uporabljati.

destroyer2k ::

borchi

Nisem rekel da je fajn, da kdo vlada ampak med MS in apple more MS vladat!

Preden rečeš nekomu stupid premisli kaj je mišljeno! Tazadnja verzija nič ne pomaga, če pa povprečen uporabnik ne bo vedel katera distribucija je za njega (fedora, ubunto...)!!!

Pa preden kdo reče da lahko to preberejo vsepovsod je NEPOMEMBNO, ker oni bi radi samo download in konec (mac je dober primer, da uporabniki njihovi hočejo vse naštimano in da dela takoj ko vklopijo).

3p ::

V tej zgodbi izgubijo:
- Microsoft, ker je njegov razvoj dražji, kot pa konkurentov, produkti pa so posledično manj konkurenčni
- Pepsi, ker ne dohaja Coca-Cole pri optimizaciji stroškov poslovanja


MS in Coca-Cola naj zaradi mene kar izgubljata. Ampak zdi se mi, da se posledično dodana vrednost celega SW foha seli drugam. Res pa je tudi, da MS konkurenci kaj drugega najbrž preprosto ni preostalo.

borchi ::

Preden rečeš nekomu stupid premisli kaj je mišljeno!

ti pa mal poglej kako je v debatah uporabljan "it's the [?], stupid", stupid! sicer pa me tvoja užaljenost niti ne zanima...

Tazadnja verzija nič ne pomaga, če pa povprečen uporabnik ne bo vedel katera distribucija je za njega (fedora, ubunto...)!!!

povprečen uporabnik ne ve niti katero verzijo winblowzov je za njega.

mac je dober primer, da uporabniki njihovi hočejo vse naštimano in da dela takoj ko vklopijo

no, vidiš, pri MS še tega ne dobiš...
l'jga

Icematxyz ::

Ja saj načeloma sodobne Linux distribucije za množice. openSUSE pa Ubuntu in podobne.

Uporabnik vklopi in dela? Tukaj ne vidim jaz težav. One click install zadeva. Ali pa iskanje programov v search vrstici. In click na namesti. Komercialni programski paketi se namestijo tako da vstaviš CD in klikneš ponavadi install skripto. V čem je problem?

Uporabniška izkušnja je za moje pojme na zelo visokem nivoju. Če pa pomisliš kako je napredovala uporabniška izkušnja v zadnjih 10 letih. Pa si samo lahko misliš kakšna bo čez naslednjih 10 let.

3p ::

Jaz osebno mislim da bo dosegel večji % za to ker bo smiselna izbira za uporabnika. In ker si bo ga uporabnik želel uporabljati.


Najbrž res. Razlika med OSi na namizju se pač manjša - oziroma vsi limitirajo v neko "dovolj dobro za 99% uporabnikov" stanje. Najbrž ni razloga, da bi v tem končnem stanju slehernik plačeval za OS.

destroyer2k ::

Icematxyz

Evo kakšne izkušnje je imel eden z linux.
http://wordmunger.com/?p=823

camx ::

destroyer2k: ta nesposobnež je pa dokaz, da je linux neuporaben/težek/ne deluje 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

techfreak :) ::

Icematxyz

Evo kakšne izkušnje je imel eden z linux.
http://wordmunger.com/?p=823

Če ne zna uporabljati Boot Campa, potem niti Windowsa ne more uporabljati ... in se razburja, da mu Linux ne dela.

Icematxyz ::

Pol bi pa uporabil LiveCD distribucijo če je res hotel to čudo imenovano Linux videti. Spet ima opcijo. Ampak seveda če realno sploh želi zadevo preskusiti. Ne pa le vzbujati pozornosti na svojem blogu.

Zanimivo pa da zna uporabljati internet. Celo svojo osebno stran z svojo domeno ima na spletu. Custom made skin. Pa blog piše.

Ne ve pa kateri Linux naj sname z interneta in kako ga namestiti na računalnik.

Nekaj ne gre skupaj?

Se pa strinjam da ni niti primerno da kar vsak namešča operacijski sistem. Če je računalnik prazen. Potem ni težave. Drugače pa pač mora to storiti oseba ki ve kaj dela.

Tu pa niti Linux zaenkrat ne zna pomagati. To se pa strinjam. Mogoče pa bo v prihodnosti se računalnik sam poštimal če boš mrežni kabel vtaknil v ustrezen konektor na modemu in ga prižgal. Trenutno še ne. Saj pravim. Kaj veš kaj bo pa čez 10 let že na voljo da izboljša uporabniško izkušnjo.

Zgodovina sprememb…

destroyer2k ::

Ja kaj je zdaj tako narobe? To je povprečen uporabnik, in verjetno več kot 50% uporabnikov računalnika je takšen.

Meni je to čisto normalno ker veliko niti ne ve kaj je brskalnik ali bios itd. potem pa vi pričakujete, da bi vedli kaj je boot camp.

kitaj ::

Ja kaj je zdaj tako narobe? To je povprečen uporabnik, in verjetno več kot 50% uporabnikov računalnika je takšen.

Ti tudi windowsev ne bi znali inštalirati. Na njihovo "srečo" so ti že inštalirani na skoraj vseh novih računalnikih. Zakaj je že Microsoft plačal 2 milijardi kazni?

BlueRunner ::

Mene zanima iso za instalacijo?

Za ugodje (i.e. dodano vrednost) se plača. Če ugodja ne potrebuješ, imaš izvorno kodo. Če ne rabiš komercialne podpore (tudi dodana vrednost), vzemi CentOS. Poanta je v temu, da ne plačaš za kodo, temveč plačaš za storitev. Koda je na voljo zastonj. Minimalno ugodje, ki ga nudi CentOS, pa nekaterim, ki potrebujejo več, pač ne odtehta.

Ampak zdi se mi, da se posledično dodana vrednost celega SW foha seli drugam.

Tako, kot so predilni stroji in strojne statve med industrijsko revolucijo dodatno vrednost celega tekstilnega foha odselile nekam drugam. Pa ne vem, da se bi 50 let po tem kdo kaj veliko sekiral zaradi tega.

Kar se tiče Oken, pa bom rekel tako: 99% izvorne kode oken so verjetno spisali plačani programerji, ki jih plačuje MS. Pri temu jim je pod prste gledalo < %0,1 tujcev. Imam pa potem že raje 75% plačane izvorne kode, pri čemer lahko po kvaliteti le te pljuva vsak, če le ima 5 minut časa. Na koncu pa vedno ostane tisto vprašanje: kako veš, da ni vgrajenih stranskih vrat? Za domačo uporabo nepomembno vprašanje. Za države, finančne ustanove in Google pa eno izmed bistvenih vprašanj.

Zgodovina sprememb…

borchi ::

Zakaj je že Microsoft plačal 2 milijardi kazni?

zaradi zlorabe monopolnega položaja.

(sej je ja pisalo povsod...)
l'jga

krokar ::

tolko panike za kaj ze? novicka govori le o jedru in ne o programski oprem, ki dela linux to kar pac je.


Ja kaj je zdaj tako narobe? To je povprečen uporabnik, in verjetno več kot 50% uporabnikov računalnika je takšen.

brez truda lahko najdes protiprimer vrste Windows is useless. Kjer hoce nekdo prepricat vesolni svet da se je spravu instalirat win., z namenom, da popolnoma "objektivno" oceni izdeliek. Kjer je volja je pot. to velja za Linux in Windows.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preizkus popravkov za Meltdown in Spectre: Intel ob 10 odstotkov

Oddelek: Novice / Procesorji
318619 (6239) D3m
»

Zaradi hude ranljivosti bodo Intelovi procesorji do 50 odstotkov počasnejši (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Procesorji
620125331 (95323) krneki0001
»

Vse najboljše, Linux!

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4917928 (14747) Kenpachi
»

Kdo piše Linuxovo jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7330134 (23783) AndrejO
»

Odkrit razlog za večjo porabo energije v novem Linuxovem jedru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7323382 (18744) MrStein

Več podobnih tem