» »

Matematika matlab, minimum in maksimum

Matematika matlab, minimum in maksimum

nuclear ::

Hoj. Zanima me kako iz tega grafa razbrati štiri minimume?



funkcija je:

f = (x-0.5)^2 * (x+1)^2 + (y+1)^2 * (y-1)^2


rešitev minimumov je:

-1 1
0,5 1
-1 1
0,5 -1

Za risanje grafa se uporabi funkcija:
ezmesh(f, [-3 3], [-3 3])

Še tale range me zanima. Zakaj -3 do 3? Se da izračunati iz funkcije, ali od oka to gre? Samo dvomim da je od oka.
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB
  • spremenil: nuclear ()

McHusch ::

Potrebni pogoj za ekstrem je, da je parcialni odvod funkcije po vseh spremenljivkah enak 0. Nastavi sistem dveh enačb z dvema neznankama \frac{\partial f}{\partial x}=\frac{\partial f}{\partial y}=0 (napaka se odpravlja) in ga reši. Vse kombinacije koordinat vstavi v Hessovo matriko in preveri, katere so res ekstremi.

nuclear ::

Ja fajn, ampak js morm to iz grafa razbrat. In sem rabu enga, da mi pove kako za vraga razbrat iz onga grafa zgoraj minimume.. Kako vrted, da bi čimbolj videl, ker na vajah se je delal tak, da si razbiru ven.. Nimaš kej tu računat je rekel profesore.. Sam tisti graf je tak čuden, da ne morš nč ven razbrat.

Anyways mi je eden na drugem forumu pomagal z wolframaplha, kjer malo bolje ponazori graf, in se minimumi zlahka preberejo.
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

redo ::

Ja seveda nimaš kaj računat, če pa je takšna funkcija. Je gotovo nenegativna in člena sta ločena v spremenljivkah. Minimum te funkcije bo tam, kjer je enaka 0. To pa je, ko bosta oba člena hkrati enaka nič. ... Glej funkcijo, ne pa grafe. Samo FFS, če tega ne vidiš, potem greš računat, pa ni važno kaj ti kak model s kako titulo reče. Boš ob tem računanju hitro spoznal, zakaj ni potreben in boš vedel za naslednjič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematična analiza naloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
576328 (4678) lebdim
»

Matematika

Oddelek: Šola
313368 (2148) Math Freak
»

matematka

Oddelek: Šola
233138 (2117) lebdim
»

Matematika - pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10426499 (23074) daisy22
»

Pomoc pri matematiki.

Oddelek: Šola
343248 (2009) A. Smith

Več podobnih tem