» »

Pomoc pri matematiki.

Pomoc pri matematiki.

modic666 ::

A bi mi lahko kdo prosim pomagal resit to cudo =)?Resit sem znau samo 4 nalogo.
Hvala

Naloga
Graf

LP

miko 55 ::

1 naloga y=2x+14
3 naloga vrednost limite = -30 ( L`Hopitalovo pravilo )
6 naloga maximum (točka na grafu T(0,3)) torej je potem f(3)=2*3^3-...
7 naloga ( per parets ) x/3 sin(3x) + 1/9cos(3x)

Tele naloge se mi je dalo reševati, za ostale ti naj pa ostali pomagajo

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

modic666 ::

ej najlepsa ti hvala tud za to res si frajer =) tnx se 1x

LP

DimmniBurek ::

Vidim da si tudi ti Štromar in da se lotuješ zdaj ko je že gosto :D

Nikakor ne morem pogruntat 5.
zadnjo sem vtipkal v mathematico in rešil grafe... čeprav bi se dalo jih rešit na roke...
2. sploh ne razumem kaj pravi?!?!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

kopriwa ::

Pri drugi nalogi pogledaš funkcijske vrednosti tega intervala. Pogledaš najprej mejne vrednosti, se pravi x=-8 in x=0. V obeh primerih dobiš -93. Veš da je funkcija konkavna. Pogledaš kako se obnaša na tem intervalu, če prav vidim ima teme pri x=-4. Izračunaš funkcijsko vrednost v -4 in dobiš -45. Se pravi interval [-8,0] zavzame vrednosti od -45 do -93, iz tega sledi je dolžina intervala enaka 48. (če se nisem zmotil pri računanju)

DimmniBurek ::

Da se drugo rešit tako, da vstaviš x-e
Jest imam interval od [1,9]...
vrednosti grejo takole:
X|Y
1|-81
2|-67
3|-57
4|-51
5|-49
6|-51
7|-57
8|-67
9|-81
torej 81-49 je 32!
DELA!!!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Dejte mi prosm rešit te dve nalogi, oz. še raje povedat kako... Mogoče mal bolj podrobno razložit...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fizikalko ::

9 in 18.

Uvedeš zvezno funkcijo, odvajaš, poiščeš ničle odvoda, nato pa pogledaš bližnja člena.

tomooo ::

DimmniBurek:
zadnjo sem vtipkal v mathematico in rešil grafe... čeprav bi se dalo jih rešit na roke...


Bi lahko tole men nahitro razložil kako si prisilil Mathematico da ti je rešil tele grafe, ker meni nekako ne uspe.

Hvala za odgovor, lp

modic666 ::

uf cedalje bolsi smo v matematiki...hehe...napredujem sam se 6,8,9 mi mankajo ostalo sm pa resu =) kdo kej ve kako resit?

LP

kopriwa ::

8 nalogo se reš tko da najprej pogledaš kje se funkciji sekata. Dobiš da se sekata pri x=7 in x=4. Da dobiš ploščino med tema krivuljama najprej izračunaš določeni integral obeh funkcij v mejah od 4 do 7. Vsak integral posebej predstavlja ploščino funkcije do abscisne osi v teh mejah. Če od večje ploščine odšteješ malo, dobiš ploščino med krivuljama.

9 naloga je lahka. En primer. [0.75sin(x)-0.5]. Sinus je funkcija ki zavzame vrednosti med -1 in 1. Pomnožiš jo s 0.75. Se pravi funkcija 0.75sin(x) bo zavzemala vrednosti med -0.75 in 0.75. In zdej celotno funkcijo premakneš za 0.5 dol. Tako bo funkcija 0.75sin(x)-0.5 zavzemala vrednosti med -1.25 in 0.25. Pogledaš še recimo kakšno drugo točko. Sinus ima ničle pri večkratnikih PI, se pravi bo pri "x=0" funkcija imela vrednosti -0.5. Tako že veš kako zgleda funkcija. Na sliki je to modra črta. Vse ostale primere rešiš s podobnim sklepanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

Fizikalko ::

No, ok, še šesta:


Klik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

modic666 ::

no ok tole z 8 mi ni jasno cist :D, 9 sm pokaperu.zdej sm ugotovu da sm meu 7 narobe pa mi ni jasn kaj sm zajebu :S sej gre tko postavis meje pol pa za prvo mejo vstavis tisto vrednost ki je pod integralom krat tisto vrednost ki je nad integralom pol pa use skp sestejes in dobis rezultat a je tako?

kopriwa ::

Pr 8 nalogi si nariš obe funkciji pa ti bo takoj jasn kaj morš integrirat. Pri 7 izračunaš integral v teh mejah. Vstaviš najprej zgornjo mejo in odšteješ spodnjo mejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

DimmniBurek ::

če kdo rabi vam zvečer napišem za cel 2. sklop navodila...
vem da imate sam še 3dni za vpisat...


Glede Mathematice in grafov... jest imam 5.0 in imaš kao un tutorial... najdi kjer je narisan en čist lep graf( menda sinusoida) in spremeni kar tam skoz tutorial parametre...
Drgač pa poglej v kako knjigo za 4. letnik alpa 3., takrat ko so ble te vse možne funkcije..
There Is No Stronger Drug Than Reality

modic666 ::

uf najlepsa vam hvala usem k ste mi pomagal =) sm resu skor use sam 2 nalogi nism biu prej nov let :D.Srecnga pa zdravga usi k ste pomagal in ostali.

LP

DimmniBurek ::

Če kdo rabi nej povej kero nalogo... Pa mu napišem prbližen postopek
There Is No Stronger Drug Than Reality

tomazsss ::

Živjo!

Mam problem z matematično nalogo in sicer:

1)
Določite oglišče D paralelograma ABCD, kjer so ostala oglišča: A(-1,-2,3), B(2,-3,0), C(0,-1,-2)

Tukaj mi je uspelo dobit, da je x-koordinata D oglišča=-3

2)
Izračunaj višino iz oglišča A v trikotniku u oglišči: A(3,-1,-2), B(-1,0,3), C(3,4,0)

Hvala vsem za morebitno pomoč!

kupola ::

1.
D(-3,0,1)

tomazsss ::

Tnx

a mogoče kdo ve kako se drugo reši?

gzibret ::

Poišči enačbo premice BC, pol pa izračunaj oddaljenost točke A od te premice.
Vse je za neki dobr!

Fatboyslim ::

Lahko bi tudi izračunal dolžine stranic in naprej delal z trigonometričnimi izrazi

tomazsss ::

Fatboyslim hvala za namig! zdej sm končnu naredu še zadno nalogo. TNX again

tomazsss ::

živjo!

zanima me kako dobiš D oglišče paralelograma ABCD kjer so ostala oglišča A(0,-2,-2) B(0,1,3) C(0,3,0)?

gzibret ::

Paralelogram leži v ravnini x=0. Iz tega sledi, da je x koordinata ogljišča D tudi 0. Za y in z pa se znajdi sam (hint: nimaš več 3D ampak le 2D).
Vse je za neki dobr!

modic666 ::

Fatboyslim kaj mi lah sam napises tista pravila pol da probam resit?
tnx

na tem linku so pa drugace naloge Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modic666 ()

Fatboyslim ::

Prvo takoj rešiš po TEJ formuli

Ostali dve dobiš rešeni čez nekaj minut

modic666 ::

tnx sm jo resu po uni formuli. hvala ti za to formulo je kr zanimiva :)

Fatboyslim ::

Še drugi dve nalogi:

http://shrani.si/?untitled1uk6y.jpg

Upam da boš znal razbrati kaj iz slike, ker grdo pišem a še slabše fotografiram:8)
Možno je tudi da sem naredil kakšno računsko napako, a postopek je pravilen

Zgodovina sprememb…

modic666 ::

hvala ti Fatboyslim za pomoc. aja samo toliko da ti omenim pri tretji si se zmotil pri det A3 rezultat je -30, z je pa potem 3. se 1x hvala.

modic666 ::

ej 2 kar ne vem kako bi izracunu ker mi nikol ne pride pravi rezultat...sm probu ze na sto nacinov pa kr noce :( little bit of help :D

Pegaz ::



Pri tem nisem prepričan o 3. vrstici. A se lahko tisto množi tako, kot sem naredil in je rezultat pravi?
Malo sem že pozabil :8)
Hvala

modic666 ::

hm zdej mi manjka samo se 5 naloga =) kako se pa una oglisca dobi se mi pa ne sanja =)

modic666 ::

Evo spet jst :D mam neke nove naloge za matematiko :)) Ce bi lahko bili toliko prijazni pa mi malo pomagali (spet).:)

Matematika

Hvala

A. Smith ::

Mene pa zanima rešitev tegale (še posebej postopek!) :

Določi v tako, da bo funkcija y = x * Jv(x) rešitev diferencialne enačbe xy'' - y' + xy = 0 , kjer je Jv(x) Besselova funkcija!

Hvala za pomoč.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika spl. matura 2011 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
518915 (7537) hexor
»

Izračuni

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
818294 (18090) radiator
»

Matematika

Oddelek: Šola
192056 (1346) modic666
»

Matematika na maturi 2004

Oddelek: Šola
422690 (1985) s5cougar
»

Limitiranje

Oddelek: Znanost in tehnologija
313006 (2196) CHAOS

Več podobnih tem