» »

Uvoz procesorjev s Kitajske

Uvoz procesorjev s Kitajske

black ice ::

Zgolj iz gole radovednosti sem začel malo raziskovati koliko stanejo procesorji, ki so pri nas ocenjeni na vrednost 200€+, na Kitajskem. Naj omenim, da sem se osredotočil na večje ponudnike, ki imajo zmožnost dostave več 1000 kosov na dan. Pozanimal sem se samo za model Core i7 920 in sem dobil sledeče informacije:

Minimalno naročilo: 5-30kom (odvisno od ponudnika)
Cena: 85-100$/kos
Poštnina: nekje 50$
Carina: 0
Davek: 20%
Skupna cena: 100-120$/kos + poštnina

Izdelki bi bili poslani preko DHL, pošiljka bi bila zavarovana in obenem bi imel omogočeno možnost sledenja pošiljke. Kar se garancije tiče je 3 letna worldwide.

Zadeva izgleda prelepo, da bi bila resnična. Kaj menite?

kanon ::

Še carino in DDV prišteješ pa imaš realno ceno :)

galu ::

če ga dobiš pod 130EUR meni domov, you've got a buyer!:D

P.S. kanon, carina iz Kitajske je 0EUR/brezplačno.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

kitewing ::

Ali so box ali tray?

Steinkauz ::

carina iz Kitajske je 0EUR/brezplačno.


Za vse izdelke?

Tarzan ::

Za računalniško robo ni carine, je pa 20% DDV.

black ice ::

Še carino in DDV prišteješ pa imaš realno ceno :)

Saj sem napisal:

Carina: 0
Davek: 20%
Skupna cena: 100-120$/kos + poštnina


Slednje velja v primeru, da nisem česa spregledal:
Za računalniške komponente, ki se uvrščajo v 8473. poglavje, se carina ne plača, ker je carinska stopnja 0. Ob uvozu naštetih proizvodov se plača DDV po stopnji 20 %.

Klik

EDIT: Procesorji so box varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

49106 ::

To je noro ugodno. Ali je možno da so procesorji ponaredki(fašeš 10let star proc :D)? Kakšne so pa cene matične in ddr3?

kitewing ::

To je noro ugodno. Ali je možno da so procesorji ponaredki(fašeš 10let star proc :D)? Kakšne so pa cene matične in ddr3?

Verjetno je kaj narobe z njimi, da slo trgovine kupujejo procesorje v EU.

black ice ::

Verjetno je kaj narobe z njimi, da slo trgovine kupujejo procesorje v EU.

Popolnoma možno. Ali pa se enostavno ne znajdejo.

@Messiah: Katere matične in kateri ddr3 ram modeli te zanimajo?

kitewing ::

Nekaj vprašanj:
- kako veš, da je večji ponudnik? Ali poznaš firmo? Ali v resnici podjetje obstaja?
- kaj pa provizija za plačilo? min 12€ (plačati moraš provizijo naše banke in provizijo Kitajskih bank)
- čas dostave? 3 dni preko DHL, da dajo na DHL pa traja in traja...

shark_nm ::

ammm nič ni narobe z njimi. Menda ja niste šele sedaj pogruntalč da imajo poševnooki dost cenej to robo, ker jo tam delajo. Predvsem Malezija ;)Kakšna provizija? Če plačaš z viso,je enako kot amazon. Torej po taki ceni me štejte zdraven... Pa se še poštnina na manjše kose da...

lp

Poldi112 ::

Pa pozabil si davek na poštnino.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

black ice ::

Plačilo je možno preko TT, Western Uniona in Moneygrama. Nimam nobenih izkušenj z Moneygramom, zato me zanima kako reagirati v primeru, da ne dobiš dogovorjenih artiklov. Dobiš denar povrnjen kot pri Paypalu ali lahko kar pozabiš nanj?

kitewing ::

Ja smrk, smrk...provizija na WU tudi ni kar tako..

Ja smrk, smrk...provizija na WU tudi ni kar tako..

S kitajci moraš biti zelo previden. Obljubijo ti vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitewing ()

black ice ::

@kitewing:
1. BAJE bi naj bili večji ponudniki, trenutno še zbiram informacije. Je možno dobiti kakšne informacije pri kakšni izmed slovenskih državnih ustanov?
2. Za provizijo se še nisem tako konkretno zanimal, seveda je v mojem interesu, da najdem najugodnejšo rešitev.
3. Čas dostave bi naj bil 3-5 dni.

Vem, da se tukaj velikokrat pojavljajo besede BI, ČE, BAJE, MOGOČE.... Trenutno nimam nobenih realnih podatkov, zato želim priti z enim izmed distributerjev do dogovora, da naročim karseda čim manjšo možno količino artiklov, zmanjšam tveganje ter posledično izgubo denarja v primeru, da zadeva ne bi uspela.

kitewing ::

Ja lahko prosiš Japti in tudi nekaj firm se ukvarja s tem, da ti preverijo, če je firma "zanesliva".
Pred kratkim sem nekaj kupil pri njih. Plačati sem moral provizivijo od naše banke in od njihove banke, DHL in seveda račun. Cena izdelka cca 50EUR + 150EUR stroškov.

T0RN4D0 ::

Mja, na kitajsko prek WU al pa česa podobnega keš poslat je tud mal optimistiš, po mojem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

black ice ::

Mja, na kitajsko prek WU al pa česa podobnega keš poslat je tud mal optimistiš, po mojem.

Ravno zato sem spraševal, če ve kdo kaj več o Moneygram varianti.
Seveda se ne bom prenaglil in bom celotno zadevo temeljito preučil preden se bom sploh podal v to.

kmetek ::

pol pa dobiš celerone e1400 :D

Okapi ::

Plačilo je možno preko TT, Western Uniona in Moneygrama.
To je že sumljivo. Vsaka normalna štacuna posluje prek kreditnih kartic (Visa, MasterCard...) ali vsaj preko PayPala. Na netu imaš pa milijon fake štacun z noro nizkimi cenami, prepoznaš jih večinoma tako, da poslujejo prek Western Union.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Vsaka normalna štacuna posluje prek kreditnih kartic (Visa, MasterCard...) ali vsaj preko PayPal
"Štacuna" ja. Distributerji/proizvajalci pa zelo velikokrat ne.

49106 ::

Ja lahko prosiš Japti in tudi nekaj firm se ukvarja s tem, da ti preverijo, če je firma "zanesliva".
Pred kratkim sem nekaj kupil pri njih. Plačati sem moral provizivijo od naše banke in od njihove banke, DHL in seveda račun. Cena izdelka cca 50EUR + 150EUR stroškov.


Ja ampak stroški se pri več artiklih porazdelijo.

kitewing ::

Poštnina pri DHL strmo narašča s kilogrami. Lahke in majhne zadeve niso problem. Glej cenik: http://www.dhl.si/publish/si/sl/tools/c...

darkolord ::

oštnina pri DHL strmo narašča s kilogrami. Lahke in majhne zadeve niso problem. Glej cenik: http://www.dhl.si/publish/si/sl/tools/c...
Ja to je uraden cenik. Pri več kg se uporablja navadno cena na kilo.

Tam okoli $10/kg pride DHL pri malo več kilah. Je treba pa Kitajcem težit, da ti poiščejo najugodnejšo varjanto - najprej ti dajo seveda najdražjo, potem če pa dovolj jamraš, pa kar iz nekje potegnejo nekajkrat nižjo ceno.

d0rK ::

Nas DHL cenik je NATEG. Vsaj tako se mi zdi.

Paket dveh cevljev, ene knjige pa se enga brivnika iz Nemcije [amazon] = 15eur. Kolk bi to prislo preko DHL.si ?

Double_J ::

A zmorete naročiti tudi en kontejner procesorjev? Da slišim...
Dve šivanki...

Avenger ::

Lahko bi šli procesorji v tist kontejner s stoli...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

celada ::

Kolikšna je cena od intla pri bulk sales, torej pri nakupu vsaj 1000 komadov?

Če je višja od tega pol je tole zih scam :)

black ice ::

Ravno sem gledal njihov reseller program. Dvomim da bi kar tako izdali cene procesorjev če nisi v programu, torej preostane edino brskanje po spletu.

Okapi ::

Intel(R) Core™ i7-920 Processor
284 USD - Prices are for direct Intel customers in 1000-unit bulk quantities.

O.

black ice ::

Intel® Core™ i7-920 Processor
284 USD - Prices are for direct Intel customers in 1000-unit bulk quantities.

O.

Pa tako lepo piše. Kako za vraga sem lahko spregledal? :D
Klik

T0RN4D0 ::

Ma z WU (moneygram mislim da je isto) ne pošljem nikamor ničesar. V glavnem pozabi na to. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499568 (54429) Mare2
»

DHL carina, naročanje od kitajcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5318937 (13356) Ales
»

Davek na računalnike iz tujine

Oddelek: Strojna oprema
273635 (2996) Blazz
»

Kako plačati že dobljeno blago iz Kitajske ??

Oddelek: Loža
7940 (685) Alamar
»

Relacija: Kitajska - Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5014769 (11813) Garibaldi

Več podobnih tem