» »

možnost povezav v poslovnostanovanjskem objektu

možnost povezav v poslovnostanovanjskem objektu

AglioAlio ::

Lep pozdrav!

Upam da mi bo znal kdo okvirno svetovati kako in kaj. Kot družina smo investirali v objekt, v katerem bo šest enot. V pritličju bosta dve ločeni poslovni enoti(2 x 3 pisarne). Potem še dve stanovanji v nadstropju in dve mansardi.

Za elktriko imamo ločeno, pač 6 števcev. Pri telefonu pa nevemo kaj narediti. Dve liniji za pritličji sta obstoječi. Recimo za pisarne v pritličju bi bilo.
Ker so časi negotovi in se ne ve, ali bo najem stanovanj šibal ali ne, kolebamo ali bi naročili še štiri telefonske linije ali ne.

Recimo da analognega telefona v stanovanjih ne rabimo. Rabimo internet in po možnosti tudi anteno(v rezervi je kabelska). Fizične povezave za kable so med etažami omogočene.

Nekaj malega izkušenj imam z vzpoztavljanjem mrež. Z Coyote linux-om sem imel povezanih nekaj računalnikov....
Kako mislite da je v praksi izvedljiva taka povezava, da bi pač spodnje pisarne sharale internet z zgornjimi stanovanji? recimo da odmislimo faktor obračunaavnja stroškov.

vesel bom bilo kako mnenja, hvala
lp

zee ::

Vsako stanovanje oz. enota naj ima svojo internetno povezavo, za kar pa mora vsako stanovanje imeti telefonsko linijo (t.j. kabel).

Druga moznost je, da ima vsako stanovanje svoj prikljucek za kabelsko.

Najem stanovanj bo mojem sibal, sploh ce boste imeli zmerne najemnine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AglioAlio ::

ja vem da najboljše bi bilo imet 6 fizičnih linij, ampak kot nam je bilo rečeno, morajo fizično posodobit linije iz centrale do hiše. Zato sprašujem a kake druge možnosti.

zee ::

Mislim, da druge moznosti ni, kajti dvomim, da bodo stanovalci pripravljeni delit/sharat svojo internetno linijo. Najemniki poslovnih prostorov bodo temu zagotvo nasprotovali.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BadB0y ::

Postavis en požarni zid( npr. IPcop) in namečeš notri mrezne kartice in lahko internet lepo razdeliš.


AglioAlio ::

hvala za vaša mnenja

Yacksy ::

Jaz se isto strinjam. Ena ali dve močnejši povezavi v internet (se izkoristi zdajšnje parice za kaki SHDSL), potem pa se internet deli na ruterju. Seveda to ni neka enostavna postavitev, če upoštevaš, da morajo biti omrežja firm ločena. Telefonijo pa lahko rešiš s kakšnim Asterisk strežnikom ali čem podobnem (za klice ven pa uporabiš SIP Trunk, ki uporablja obstoječo internetno povezavo).
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Locen internetni dostop

Oddelek: Omrežja in internet
5856 (677) SeMiNeSanja
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7114000 (11416) Skyman
»

Parkirni avtomati - Bežigrad (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15635219 (29785) solatko
»

pomoč pri porazdelitvi interneta v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
71033 (772) x.sci
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509723 (8241) Vanich

Več podobnih tem