» »

Sinhronizacija dveh MS Outlook preko Google Calendar Sync [ne dela]

Sinhronizacija dveh MS Outlook preko Google Calendar Sync [ne dela]

imagodei ::

Imam dva računalnika, v dveh domenah in uporabnik želi imeti sinhroniziran Outlookov koledar na obeh mašinah. V ta namen sem na oba PC-ja inštaliral Google Calendar Sync, ki bojda zna sinhronizirati Outlook z Google Calendar.

Na obeh računalih imam nastavljeno obojestransko sinhronizacijo, tako da bi v teoriji morala oba Outlookova koledarja dobiti dogodke iz drugega in tako prikazovati vse dogodke. V praksi se dogaja, da kakih 10% dogodkov GCal Sync ne prenese na GCal, tako da jih "tuji" Outlookov koledar nikoli ne dobi.

Log javlja napake:
* "SEVERE: Participant is neither attendee nor organizer"
* "SEVERE: The user has exceeded their quota, and cannot currently perform this operation"

Kot kaže se napaka pojavi samo, kadar uporabnik skliče sestanek preko opcije Plan Meeting v Outlooku (čeprav za to nisem siguren). Definitivno pa je skupna točka vseh ta, da imata polji Meeting status in Organizer naslednje vrednosti:
* Meeting status: Meeting organizer
* Organizer: (izpiše uporabnika računalnika)

Imate kakšne ideje? Tnx!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Pregledal sem cel širni svet za rešitev problema, pa nič. :(
- Hoc est qui sumus -

lopov ::

Zdaj bom morda napisal neumnost, a če se ne motim, ne moreš posodabljati istega koledarja.

IIRC gre tkole - na PC1 imaš koledar + google sync, na PC2 pa če imaš 2007 samo to, s starejšo verzijo (2003) pa še google sync. Koledar, ki ga na na PC1 sinhroniziraš lahko v outlook na PC2 vneseš le kot drugi koledar - ne moreš posodabljati primarnega koledarja, torej ne gre za popolno sinhronizacijo. Omejitve ima tako Outlook na PC kot iCalendar na OSX; tko je "by design". Za popolno sinhronizacijo je treba uporabiti katerega od komercialnih dodatkov za Outlook, na primer SyncMyCal.
Glede napak ki jih dobivaš žal nimam rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

imagodei ::

Zadevo sem rešil en mesec nazaj, točno tako, kot sem si zamislil. Nima veze s primarnim pa sekundarnim koledarjem. V obeh Outlookih gre za sinhronizacijo primarnih koledarjev.
- Hoc est qui sumus -

lopov ::

Super, očitno jaz delam nekaj narobe. Na isti mašini mo outlook ne sinhronizira, Sunbird pa dela odlično :S

Matej33 ::

Pozdravljeni.
Imam en PC (MS outlook 2010) ki ga uporabljam za službene namene.
Za doupst bi rabil vse maile iz tega PCja prenesti-sinhronizirati na svoj laptop (isto MS outlook 2010)
To sem med zimskim dopustom že naredil s CODETWO programom (http://www.codetwo.com/outlook-sync/), vendar
pa je demo verzija omejena na 30 dni polnega delovanja.
Zadeva je sicer odlična vendar to sinhronizacijo potrebujem 2x na leto in mi je skoraj malo škoda dati 70$...
Verjetno obstaja kakšna podobna free varianta?
Ali pozna kdo poceni/zastonj rešitev?

darkolord ::

Ročno skopiraš .pst fajle

lopov ::

Ali pa najdi starejšo verzijo, katera ni imela omejitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xperia Neo (Android) vs Omnia7 (WP7)

Oddelek: Mobilne tehnologije
354560 (3836) Moshi
»

Office 2010 je tu, Hotmail prenovljen

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
197822 (6501) aco111
»

Organiziranje svojega življenja

Oddelek: Programska oprema
353787 (2823) neres

Več podobnih tem