» »

Xperia Neo (Android) vs Omnia7 (WP7)

Xperia Neo (Android) vs Omnia7 (WP7)

brbr21 ::

sem pred dilemo kaj vzeti. primarno uporabljam telefon za sledece:
- PIM obvezna odlicna povezava z outlookom na desktopu (mail, task, contacts, calendar, brez exchange serverja)
- dobra podpora office dokumentom (tako view, kot edit)
- navigacija, zazeljeno, da so mape lokalne (veliko v tujini, prenos podatkov drag)
- internet
- fotoaparat

ceprav sem racunalnicar, se mi ne da vsak dan sarit in nastavljat telefona, ampak ga predvsem preprosto uporabljat. torej ease of use steje. po obseznem brskanju sem zozil izbor na SE Xperia Neo (€280) in Samsung Omnia7 16Gb (€214). sicer noben ne izpolnjuje mojega osnovnega pogoja, enorocnega upravljanja s telefonom. kot dolgoletnemu uporabniku SE P800, P900, P1i, semi res tozi po kolescku, back tipki in fizicni tipkovnici za slepo tipkanje. s cimer pa sem se ze sprijaznil, da tega pac nima vec noben.
torej kaj vzeti? predlogi? izkusnje podobnih uporabnikv? pri androidu me moti kaoticnost sistema (imel 14dni na testu galaxy S), pri WP7 pa nezmoznost direktne komunikacije z desktopom (cloudi mi ne disijo). hvala za vsak namig.

_Dormage_ ::

Težko svetujem ker nisem probal obeh. Sem lastnik Omnije 7, ki je precej odzivna in izpolnjuje večino tvojih zahtev. Z povezavo z desktopom pa se lahko sam spišeš software glede na to, da si računalnikar :)
Obstajajo pa applikacije, ki delajo podobne stvari, odvisno kaj točno rabiš.

Tilen ::

Brbr21, WP7 ti omogoca wifi lokalno sinhronizacijo slik, filmov, ... iz telefona na pc. Brez clouda. Edini problem trenutno je navigacija, kar se bi pa moralo urediti z Mango posodobitvijo v septembru (Ovi/Nokia services).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LuGi ::

Če imas odklenjen aparat tudi navigacija deluje in sicer Navigon.

Tilen ::

Če bo kupil nov telefon le ta ne bo odklenjen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Thunder wave ::

Če ti je pomembna kamera, vzemi raje Xperio Neo.

St235 ::

- PIM obvezna odlicna povezava z outlookom na desktopu (mail, task, contacts, calendar, brez exchange serverja)

Že tukaj se zatakne, sploh če uporabljaš novejši office, ki podpira kategorije. Android se bo sicer sinhroniziral, samo ne bo znal prenest kategorij, ker Outlook uporablja nek svoj sistem. Windos mobile 7 pa se brez exchanga sploh NE sinhronizira z outlookom. Edina rešitev je povezava z live hotmail/windos live accountom in potem sihronizacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

brbr21 ::

_Dormage_ je izjavil:

Z povezavo z desktopom pa se lahko sam spišeš software glede na to, da si računalnikar :)
heh, pozabil dat v narekovaje. je ze kaksnih 15 let kar sem nazadnje napisal kaksno resno vrstico kode. :)


LuGi je izjavil:

Če imas odklenjen aparat tudi navigacija deluje in sicer Navigon.

Tilen je izjavil:

Če bo kupil nov telefon le ta ne bo odklenjen.
mislita rootpwd, ali odklep od operaterja? telefon kupujem nov, brez vezave, brez brandinga.


Thunder wave je izjavil:

Če ti je pomembna kamera, vzemi raje Xperio Neo.

ja kamera je kar faktor in zaradi odlicne optike in HDMIja me sploh vlece k xperii (plus nekaj manjsi format - 3,7"). kako pa je s kamero v samsungu? po testih je sicer slabsa, ampak a se da v resnicnem zivljenju ziveti s fotografijami? predvsem kadar svetloba ni optimalna?


St235 je izjavil:

- PIM obvezna odlicna povezava z outlookom na desktopu (mail, task, contacts, calendar, brez exchange serverja)
Že tukaj se zatakne, sploh če uporabljaš novejši office, ki podpira kategorije. Android se bo sicer sinhroniziral, samo ne bo znal prenest kategorij, ker Outlook uporablja nek svoj sistem. Windos mobile 7 pa se brez exchanga sploh NE sinhronizira z outlookom. Edina rešitev je povezava z live hotmail/windos live accountom in potem sihronizacija.
ja ravno ta del me najbolj skrbi. kar berem po forumih sta glede tega obe platformi precej zalostni. se najbolje naj bi bilo to reseno na iphoneu, ki pa ga ze iz 'inata' nocem imeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brbr21 ()

St235 ::

Android (HTC) imam tudi sam in se v osnovi brez težav povezuje in sinhronizira z outlookom (kontakti in koledar). Edina resna omejitev so kategorije, ker MS uporablja svoj sistem , ki ni kompatibilen. Obstaja pa software (companion link), ki tudi to težavo reši. Kategorije močno dvomim, da lahko sinhroniziraš tudi na iphonu.

Windows mobile pa je res katastrofa, ker nisem mel nobene želje ustvarjat hotmail accounta in ne vem še kaj je bila zadeva nerešljiva, zato sem se na koncu odločil za Androida.

LuGi ::

WP7 sinhronizira kontakte,email,kalendar in to vse preko google accounta. Windows live account potrebujes le za marketplace in mislim da je pri guglu tudi potreben google account za njhiov market?

LuGi je izjavil:

Če imas odklenjen aparat tudi navigacija deluje in sicer Navigon.

Tilen je izjavil:

Če bo kupil nov telefon le ta ne bo odklenjen.
mislita rootpwd, ali odklep od operaterja? telefon kupujem nov, brez vezave, brez brandinga.

Če bos dobil pre-nodo verzijo potem namestis le chevron unlock.. drugace bos pa potrebval pre-nodo rom (dobis na xda (vsaj za htc trophy vem da so na voljo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

St235 ::

WP7 sinhronizira kontakte,email,kalendar in to vse preko google accounta. Windows live account potrebujes le za marketplace in mislim da je pri guglu tudi potreben google account za njhiov market?


Kaj točno ima to z sinhronizacijo z outlookom? Preko google accounta gre, pa tudi preko windows live gre. Samo lokalno ne dela, kar je največja pomanjkljivost.

Glede na našteto mislim, da je android za brbr21 boljša izbira. Ker sinhronizacija outlookm dela out of the box (brez kategorij, ampak tega ne mogoča niti windos live, niti sync preko googla), pa tudi navigacija (iGO) lepo dela na androidu, brez kakršnihkoli posegov in rootanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

LuGi ::

Spregledal outlook :O

_Dormage_ ::

Omnia zna na cajte nardit dobre fotke. V primeru teme pozabi na fotoaparat !

Bananovec ::

LuGi je izjavil:

WP7 sinhronizira kontakte,email,kalendar in to vse preko google accounta. Windows live account potrebujes le za marketplace in mislim da je pri guglu tudi potreben google account za njhiov market?

LuGi je izjavil:

Če imas odklenjen aparat tudi navigacija deluje in sicer Navigon.

Tilen je izjavil:

Če bo kupil nov telefon le ta ne bo odklenjen.
mislita rootpwd, ali odklep od operaterja? telefon kupujem nov, brez vezave, brez brandinga.

Če bos dobil pre-nodo verzijo potem namestis le chevron unlock.. drugace bos pa potrebval pre-nodo rom (dobis na xda (vsaj za htc trophy vem da so na voljo)

Za Windows Live account lahko uporabiš Googlov račun ali katerikoli drug email. Lahko uporabiš tudi janez.kranjski@tabulsaklobasa.si, če si ta email tudi lastiš.


St235 je izjavil:

Android (HTC) imam tudi sam in se v osnovi brez težav povezuje in sinhronizira z outlookom (kontakti in koledar). Edina resna omejitev so kategorije, ker MS uporablja svoj sistem , ki ni kompatibilen. Obstaja pa software (companion link), ki tudi to težavo reši. Kategorije močno dvomim, da lahko sinhroniziraš tudi na iphonu.

Windows mobile pa je res katastrofa, ker nisem mel nobene želje ustvarjat hotmail accounta in ne vem še kaj je bila zadeva nerešljiva, zato sem se na koncu odločil za Androida.

Za uporabo M$ storitev ne potrebuješ njihovega maila, lahko uporabiš svojega ali že obstoječega.
Dela na Windowsih pri Messengerju, pa pri Games for Windows - Live in verjetno vseh ostalih storitvah. Najlažje je, če si pri registraciji novega MSN Live računa izbereš že obstoječega (gmail, janez.kranjski, ...) in tistega uporabljaš za vse M$ storitve.
BTW: Pa ne mi rečt, da ne gre, ker ta opcija obstaja že najmanj 5 let.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

St235 ::

in nič od naštetega ti ne omogoča lokalne sinhronizacije.

brbr21 ::

verjetno mi bo kmalu zal, a sem bom ze navadil. lokalna sinhronizacija (+companion link), boljsa kamera, manjsi format, in lokalna navigacija brez pretiranega mrcvarjenja so odlocili - narocena xperia.

hvala vsem za vse informacije in nasvete.

GeForce ::

Bi lahko ko jo dobiš malo povedal o njej iz prve roke? Sam namreč gledam Xperio Arc ali PLay ki sta ravno tako iz 2011 SE kolekcije, tako da bi malo vedel kaj za pričakovat od njihovega 2.3 Androida, ker 2.1 na X8 je bil poden.

St235 ::

med 2.1 in 2.3 ni drastične razlike, kaj konkretno ti je bilo pri 2.1 poden? bo mogoče tako lažje povedat če je kakšna razlika.

RejZoR ::

Največja prednost 2.2 je da lahko aplikacije premikaš na SD kartico. Drugih opaznih razlik pa ni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Poden na 2.1 je bil Sony Ericssonov vmesnik, ki je bil preveč za 600Mhz procesor, in me zanima da niso kaj podobnega naredili na 2011 seriji telefonov. Saj njihov predelan android vmesnik je zgledal super (moje mnenje) ampak deloval je pa bolj "tako-tako".

brbr21 ::

evo po skoraj enem tednu uporabe xperie prvi vtisi.

android je predvsem mali racunalnik, ki pogojno zna tudi klicati... eh. :)

glede xperie pa tole: kamera je precej kvalitetna, slike ostre, dokaj nepopacene, fokus hiter, dokler je dosti svetlobe. navkljub oh in sploh obljubam marketingarjev, eximor r vseeno ne dela cudezev. pri slabsi osvetljenosti, se dokah hitro pojavi sum oz. zrnatost slike. vendar glede na to, da je to 'telefon' uporabno.

po forumih in raznih reviewih se obcasno omenja slaba baterija. pri novem telefonu si ponavadi kot mali otrok in stalno nekaj dr*kas, mi zdrzi baterija vec kot 2 dni (izklapljam prenos podatkov, puscam WiFi prizganm osvetlitev skoraj na max). namenoma nisem uporabljal USB kabla, da se vmes ne polni.

zaslon odlicen, samo kadar je svetlo (direkt sonce) ga SGS (sem ga imel na testu) z AMOLEDom krepko potolce.

3,7" zaslon je odlicna izbira. dovolj velik za browsanje, gledanje filmov, branje knjig in poskeniranih stripov..., a vseeno ne prevelik, kot so mi 4.0" telefoni.

lag? kaj je to? do sedaj se mi je samo enkrat malce ustavil, a se takrat sem v ozadju sinhroniziral kontakte. originalno je prilozena 8Gb microsd class2 kartica. po menjavi za vecjo s class 10, se pozna razlika pri slikanju. je veliko prej pripravljen za naslednji posnetek. ni bilo motece, je pa prijetnejse, ko ga prakticno nic ne cakas.

sony ericsson timescape? eh... kr nekaj. mogoce za ultra fane SMSanja, FBanja, twitanja... SE contacts ima tezavo, ker ne zna sortirati po priimkih ampak samo imenih. baje pride popravek.

ohisje na prvo zogo malce plasticno, ampak brez pripomb. uspesno prestal prvi padec z mize na parket. brez posledic. tipke odlicne, razen treh androidovih na sprednji strani. precej kitajske. :(

PC sinhronizacijski SW je #/%$(/$%"(/&#%"/&#"(&#% (vstavi poljubne kletvice). mislim, da firme kar tekmujejo kater bo naredila slabsi PC connecting SW. nokia je imela dokaj spodoben PC suite, pa so ga posrali z OVIjem, samsung ima neuporabni skret z imenom KIES. se dobro, da obstaja myphoneexplorer, ki ga uporabljam se od casa P900, P1i.

skratka, ko postudiram se PIM in upam, da se bosta companion link in dejaoffice pricela lepse obnasat, bom cisto zadovoljen in pojedel, da uporabljam zmedo z imenom android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brbr21 ()

Moshi ::

Kje si kupil? Mene tudi zelo zanima ta telefon!

brbr21 ::

u dojčland. cene se noro spreminjajo in od mojega narocila pred dvema tednoma, do sedaj je padla za cca 30ojrov. predlagam, da pogledas tule in izberes najugodnejsega. pazi samo na postnino, ker je le ta lahk opri nekateih tudi €40 ali vec. se najlazje je, ce imas moznost posiljanja v avstrijo, kjer so stroski posiljanja med 0 in 10 ojri.

brbr21 ::

se nekaj zabave na temo xperie:

Moshi ::

A lah linkaš direkt na stran, kjer si jo ti kupu. Kokr gledam nbena ne pošilja v SLO... Kako pa misliš uveljavljat garancijo?

HarryRed ::

Tudi jaz se zelo zanimam za nakup tega mobitela. Predvsem me zanima vprašanje predhodnika, kako se uveljavlja garancija v primeru okvare mobitela. Predvidevam, da tega mobitela najverjetneje nebo na voljo pri slovenskih operaterjih? Če ima kdorkoli še kakšne izkušnje v zvezi s tem mobitelom bi prosil, da napiše..

SkyEye90 ::

Tudi sam sem čakal ta telefon pri naših operaterjih, kasneje sem vzel Xperio mini, ki je tudi lahko potrdim telefon vreden nakupa, ima vse kot Neo, le da je manjši, ima 5MP kamero in nima Exmor, ostali hardware je enak. Sicer pa je Xperii Neo zelo podoben Ray, poglejte še ta model, tega pa imajo naši operaterji, samo imam občutek, da so ga malo precenili (240eur z naročnino).

Še primerjava http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Aja, velik plus za moje pojme je, ker ima spodnje dve tipki za na dotik in ne fizični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

HarryRed ::

Ja sej sem gledal tole Xperio ray in se mi tudi zdi malce drag mobitel z naročnino, poleg tega pa me malce moti (pre)majhna velikost ekrana. Pri Neotu mi je všeč predvsem velikost zaslona 3,7", ki ni premajhen in ne prevelik.

gdjv ::

kje bi se dalo videt xperio neo na štajerskem, prekmurje?

operaterji je nimajo, bigbang ne,... je mogoče v Grazu kje?

naročil bi pa si jo menda na mobisvet.

SkyEye90 ::

Oglej si Xperio Arc ali Ray, saj so telefoni po hitrosti, odzivnosti, zaslonu, strukturi menijev, kamero..praktično čisto identični. Edino zapakirano je v drugačnem ohišju.

gdjv ::

ja saj to vem, samo bil vseeno rad sprobal kako leži v roki preden kupim

SkyEye90 ::

Jaz sem ga v živo videl v avstriji v media markt-u. Po mojem mnenju je super oblika, sicer pa je oblika enaka kot Vivaz, ki se super prilega.

HarryRed ::

gdjv ti nameravaš kupiti tega neota v mobisvetu? Tudi sam sem razmišljal o nakupu preko te trgovine, vendar sem bral že o nekih pritožbah glede te spletne trgovine, predvsem z uveljavljanjem garancije. Osebnih izkušenj z njimi sicer še nimam, tako da ne vem kolikor je to res.. So pa precej ugodni v primerjavi z drugim prodajalci mobilnih telefonov.

gdjv ::

koliko pa je kaj cena v media marktu?

SkyEye90 ::

Po pravici povedano sploh nevem če sem jo opazil, res nisem bil pozoren ;((

Moshi ::

Evo jz sm kupu Neota v Mobisvetu, dobil takoj naslednji dan. Izredno zadovoljen z mobitelom, 8 GB kartica je zraven, odziven, lep, super ekran, ...

Samo pohvalim ga lahko! Zelo priporočam nakup.

Sem pa preden sem ga kupil, poslal email Mobitelu, če ga mislijo dodati v ponudbo in so odgovorili da ne! Saj, tudi če bi ga dodali v ponudbo, bi bila cena za mene (Džabest paket), najmanj 300 €, sem prepričan. Tako, da sem ga raje kupil v Mobisvetu.

Še enkrat, priporočam!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347272011 (176772) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32683039 (49459) Ciklamen
»

Singhronizacija GSM, Outlook in Exchange

Oddelek: Pomoč in nasveti
214183 (4057) SLO_Matej
»

Windows Phone 7.5 Mango nared (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6521075 (17750) Gregor Spagn

Več podobnih tem