» »

[java] gui premikanje, kako preprečim?

[java] gui premikanje, kako preprečim?

Beezgetz ::

Čau SloTech,

Še eno začetniško vprašanje, heh...

Ko dodajam komponente v okno, se dogaja to, da mi jih NetBeans sam premakne, in jim sam določi pozicijo.
Prihaja do tega, da se okno razširi, in pol imam neverjetne probleme da spravim na željeno velikost, celo do te mere, da moram začeti iz nule, in na novo postavljat komponente...

Tudi ko zaženem aplikacijo, se dogaja, da se glavno okno 'resize-a', pač glede na komponente ki to takrat vidne....

Pogrešam tudi to, da lahko določene komponente (recimo jLabel, ali jTextField), postavim na določeno pozicijo, na recimo poljubno mesto x, y.

Celi vikend sem preživel v frustraciji, ker nisem mogel vizualno postaviti komponente kot sem želel...

Ko sem programiral v C#-u, tega ni bilo - kamor sem postavil komponento, tam je stala. Lahko sem celo določil pozicijo kam naj se postavi kaj...

Kako v Javi (uporabljam NetBeans) onemogočim 'resize' in kako določin x,y pozicijo nekega jLabela, recimo?


Hvala.

l0g1t3ch ::

Men je bil tudi netbeans GUI builder bolj čuden. Tako da še zmeraj v večini ostajam pri programskem pisanju GUI-ja.
Z uporabo layoutov se da ponavadi gui prov lepo narest skozi kodo.

Tr0n ::

Poglej si Java layoute.

Nuke_H2 ::

edit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nuke_H2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[java] problem z decimalkami

Oddelek: Programiranje
91500 (1174) NeOman
»

[JAVA]Barvni string v labeli

Oddelek: Programiranje
8862 (790) Infinity
»

[Java]Vprašanja

Oddelek: Programiranje
242029 (1497) Bela01
»

[java] NetBeans

Oddelek: Programiranje
141972 (1647) morbo
»

C++ ali Delphi

Oddelek: Programiranje
201473 (1473) gfighter

Več podobnih tem