» »

excel graf - pomoč

excel graf - pomoč

ann ::

želim narediti garf (črtni), ki bi imel oznake pri:
vodoravna os x: 0, 0.5, 1, 1.5, 2, 2.5
navpična os y: 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100

Meni x os označi 1,2,3,... želim pa to spremeniti v 0, 0.5, 1, 1.5, 2, 2.5 in Y os v 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100.

Imam pa tabelo z dvojnimi podatki;
pri 0,06 =40
pri 0,5 = 50
pri 1,2 = 55
pri 2,11 =82

Prosim za pomoč kako to naredim? imam excel 07
hvala

maia ::

desno-klikni na os, pa mora bit opcija za urejanje osi (format axis). tam boš videl da maš intervale naštimane na "Auto". To skenslaš in jih naštimaš sam - pač na 0.5 v tvojem primeru. pri 2007 mislim, da je ta opcija takoj ta prva, če ne pa malo poglej okoli po zavihkih.

ann ::

havala maja...to mi je znano...
pri y osi se to da nastavit, kaj pa pri x osi, ker mi pri "format axis" pokaže tole-kot kaže slika in ne vem kje moram vpisati te št od 0,5 do 2,5 :|

 format axis

format axis

Ajrina ::

Interval unit daš na 0,5?

ann ::

ne gre nastavit na 0,5 :/

poleg tega se mi zdej pojavljata dve premici in ne ena..
na y osi želim imeti oznake 10,20,30
na x osi pa 0.5, 1, 1.5, 2...

podatki:
pri 0,06 =40
pri 0,5 = 50
pri 1,2 = 55
pri 2,11 =82

prosim pomoč

ann ::

mi lahko kdo prosim mogala kako se nastavi x os na določene številke...
ker sem poskusil marskiaj in ne gre :(

x os želim imeti označeno z 0.5, 1, 1.5 do 2.5

hvala lp

milc ::

Pošlji še sliko od grafa...
Drgač pa probaj interval unit nastavit na 0.5 ... pazi pika ne vejica

Pa še preveri, da maš data source pravilno naštiman... ena serija Y v columns. Sam X pa spada v Category (X) axis labels. Meni če naredim dve kolonici X in Y, vse označim in kliknem ikono za graf naredi dve seriji--- in to je narobe. Treba zbrisat x kot serijo in ga dodat kot Category (X) axis labels:

sloxl8 ::

Tip grafa spremeni v Scatter (Raztreseni), potem boš lahko nastavil intervale tudi za X-os.

RuN ::

Kaj pa, če ko imaš graf narejen, z desno klikneš na belo površino grafa (tam ko ni podatkov ali x, y osi) in izbereš IZVORNI PODATKI -> jeziček NIZ -> nato pri Oznake osi kategorije (x) izbereš celice oz. podatke 0.5, 1, 1.5 ...

okorson ::

Pozdravljeni,
nebi rad odpiral nove teme, pa bom kar tukaj vprašal.
Delam neko poročilo in imam na enem listi približno 20 različnih grafov. Poročilo je mesečno, kar pomeni, da vsak mesec dobimo en stolpec zraven in seveda je treba na grafu prikazat zadnji mesec. Problem pa je, da morajo biti vsi grafi enaki z 12 mesečno zgodovino, kar pomeni, da so do zdaj vsak mesec vsakemu grafu posebej na novo nastavli merilo (za februar npr. 01/03/2010 do 01/02/2011).
Moje vprašanje je ali obstaja kakšna možnost, da se vsem grafom na listu na enkrat določi merilo? Če obstaja možnost celo za cel dokument pa še bom bolj vesel :). Hvala za predloge.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: okorson ()

okorson ::

Glede na to, da to da se nihče ni odzval to načeloma pomeni 2 možnosti :). Ali sprašujem bedarije in je to očitno kako se naredi, ali pa ni možno narediti, kar pa skoraj ne morem verjeti tako, da še enkrat lepo prosim za pomoč, če je le mogoče.

LP

prtenjam ::

Danes je nedelja in nerealno je pričakovati odgovor v par minutah...

No, kar se tiče odgovora je dokaj preprost. Interaktivno tega ne morete narediti, vsako stvar urejate vedno in izključno za EN konkteren graf. Je pa stvar seveda rešljiv z makrom, ki se sprehodi skozi 14 grafov in jim nastavi želene lastnosti...
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prtenjam ()

smetko ::

Polek možnosti z makri, je še možnost z predpripravo podatkov. Na delu tabele narediš kopijo podatkov, kateri se prepišejo iz tvoje osnovne tabele. Graf pa narediš na osnovi te prepisane tabele. Za izdelavo kopije tabele uporabiš funkcijo offset.
No comment


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628959 (3288) omni-vor
»

Excel grafikon

Oddelek: Programska oprema
101610 (1481) superb_
»

Mi lahko kdo razlozi ta graf?

Oddelek: Šola
302822 (1401) BorutK-73
»

Odvodi - preprosta razlaga

Oddelek: Šola
69064 (8800) Invictus

Več podobnih tem