» »

switch

switch

st0jko ::

V kratkem nameravam svoje domače omrežje nadgraditi na gigabitno, in sicer za čim nižjo ceno. Zato me zanima če ti najcenejši gigabitni switchi kaj bremzajo omrežje. Saj ne potrebujem ravno gigabita, vsaj ene 40MB/s bi mi pa bilo všeč, če leti. Priklopljena sta samo 2 računalnika, občasno 3(prenosnik).

Hvala tudi za kakšen konkreten predlog za switch.
keks?

rejven ::

pri treh compih povzanih na net brez ruterja maš lahko probleme pri nekaterih ponudnikih pri dodelovanju ip naslovov (t-2 da samo 2) tako da razmi o ruterju z giga porti.

trnvpeti ::

vseeno kaksen giga switch
najsibkejsi clen ti disk na giga mrezi

Gost ::

Za takšne potrebe je res vseeno, kakšen switch. Kupi nekaj do 8 portov. Router že imaš?

st0jko ::

Dobim 3 ip-je pri T-2(neuradno dobiš 3). Pravtako, ko je tretji računalnik priklopljen, ni glavni internet, pačpa prenos podatkov preko mreže.

Hvala trn.
keks?

rejven ::

neuradno dobiš dva sem delal tam , tretjega dobiš zarad napak na njihovem serverju... ( lahko ti ga dodeljuje več mescov...). preberi si v omrežje in internet je precej napisanega glede tega in težav, ki jih lohk imaš. Če maš t-2 in tri ipje rabiš ruter če hočes stabilno delovanje in miren spanec:)

st0jko ::

Saj pravim... 3 računalniki so samo občasno priklopljeni, ko pride kolega z prenosnikom za par ur. Do sedaj mi je vedno delal internet dobro z tremi računalniki. Pa tudi če nebi delal, prioriteta, ko je prenosnih priklopljen, ni internet, pačpa kopiranje podatkov. Nebom investiral v router dokler ga ne potrebujem. Pa še takrat lahko nastavim ICS na enem izmed dveh račualnikov, ki dobita IP, in povezavo delim z tretjim računalnikom. Pravtako zna bit dober gigabitni router predrag za moj budget. Cenejši pa baje bremzajo hitrost.

Razmišljam o tem. Se da iti ceneje? >:D
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

wooted ::

gigabitni switch ne razdeli internetnega bandwitha ne?

jRk0 ::

3 ipje mas ce mas statiko, pol mas +2 dinamicnega
You fuck up once, you loose two teeth.

Hogar ::

Ojla,

za doma bi potreboval switch pa nevem točno kakega potrebujem. Internet ponudnik je Siol. Imam njihov router Iskratel ki ima en dohodno port za povezavo, 2 izhodna za telefone in 4 ostale izhode. Na mreži doma bi imel pa 2 mogoče nekoč 3 kompe, 2x Siol TV (SAGEM), 1x Media player (Playon HD) in 1x TV (internet TV).
Kaj predlagate?
Gledal sem nekaj takega:
http://www.ceneje.si/racunalnistvo/mrez...

lp
every day a birth day


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563777 (606) c23po
»

Network switch (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6015716 (13632) Poldi112
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278640 (6772) war-dog
»

Predelava modema

Oddelek: Omrežja in internet
214297 (3806) Pesimist
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333663 (2657) Ursus

Več podobnih tem