» »

fotografski tehnik?

fotografski tehnik?

pozitron ::

Mlajša sestra, se bo morda odločila za srednjo šolo FOTOGRAFSKI TEHNIK. Zanima me, če kdo obiskuje to šolo in lahko pove kaj pozitivnih in negativnih stvari. V šoli pravijo, da je zelo likovno nadarjena (učiteljica za likovno ji pomaga pri pripravah), verjetno test nadarjenosti ne bo težava. Ali pač?

Zanima me tudi kakšen fotoaparat rabijo ti dijaki in kdaj? Šola razpiše specifikacije za fotoaparat, ali ga vsak kupi po svoje?

LP

bluefish ::

Odkrito povedano - naj se raje vpiše na splošno gimnazijo in potem nadaljuje s študijem na eni od umetnostnih fakultet oz. akademij.
Fotografija je do takrat lahko resnejši hobi, ki ga lahko precej dobro razvije tudi brez šolanja + ni omejena z zahtevami in pogosto nazadnjaškimi pogledi na vse skupaj.

V vsakem primeru pa na takih področjih naziv velja le malo in je za resno zaposlitev ali pa freelance delo bolje imeti močne reference.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

pozitron ::

Zelo podobno sem ji svetoval tudi jaz. Da naj ji bo fotografija hobi. Sicer ima dobre ocene (4,5), le matematika in fizika pa ji ne ležita (2,3) pa čeprav se trudi. Zato bi ji bilo v gimnaziji verjetno zelo težko.

Nekaj je premišljevala tudi o medijskem tehniku. Meni se zdi to skoraj bolj uporabno, pa naprej potem visoka za grafično in medijsko tehniko.

Zanima me res kako je s tem fotoaparatom na fotografski?

Jebac18 ::

jst sm na medijski in moram rečt da če ji matematika ne leži bo pomojm tukaj najbolje kajti ni tako težko

black ice ::

Pozitron, gimnazija ni takšen bavbav kot ga hočejo prikazati svetovalne službe (no vsaj tista na moji oš jo je hotela tako prikazati). Gimnazijo se da narediti brez problema z dobrim uspehom in to z minimalnim vloženim delom.

Tvoji sestri toplo priporočam, da se ne zanaša samo na nasvete svetovalne službe, saj si marsikatera svetovalna služba ne zasluži tega naziva. Na njenem mestu bi raje povprašal kakšnega prijatelja/prijateljico, če hodi na šolo za katero se zanima, saj tako dobi največ koristnih informacij.

Vseeno velja razmisliti, če jo bo fotografija veselila tudi čez 4 leta, v primeru gimnazije si čez 4 leta lahko vseeno premisli - v poklicni šoli pa bolj težko.

;-) ::

Tvoji sestri toplo priporočam, da se ne zanaša samo na nasvete svetovalne službe, saj si marsikatera svetovalna služba ne zasluži tega naziva. Na njenem mestu bi raje povprašal kakšnega prijatelja/prijateljico, če hodi na šolo za katero se zanima, saj tako dobi največ koristnih informacij.


Tako je, veliko pomenijo mnenja tistih ki se šolajo na šoli na katero misliš it. Svetovalna služba nima pojma kako potega delo na drugih šolah, sploh tista v OŠ, če pa povprašaš na šoli na katero se misliš vpisat pa čuješ same rožice in cvetke, ko pa si 1x vpisan in se začne zares pa vidiš da ni to to.

Jebac18 ::

jst namreč hodim na medijsko in tudi ce bi rada šla pol kam drugam lahko še vedno nrdi to šole in gre potem na maturo splošno tko da nwem..če mene prašaš je najbol da narediš poklicno pa potem se splosno kajti tudi ce ne naredis mas vsaj poklicno narjeno :D

teoo ::

jebač, koliko procentov učencev pa je na medijski pismenih?
defying gravity

Jebac18 ::

teoo če misliš zajebat bol da zginš od tuki ...

pozitron ::

Sej to je, da ne pozna nobenga ki bi hodil na fotografsko. Ravno zato sem računal, da kdo s foruma hodi tja in ima kaj informacij.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravni izpiti

Oddelek: Šola
101927 (1593) buttplugs
»

Plačljivi popravni izpit

Oddelek: Šola
71649 (1418) matobeli
»

Splošna matura iz 4 predmetvo

Oddelek: Šola
6839 (744) zee
»

Kako dokončati šolanje!?

Oddelek: Šola
5843 (578) martincek1
»

Nasilje v druzini

Oddelek: Problemi človeštva
103018 (2598) Tear_DR0P

Več podobnih tem