» »

Reševanje datotek

Reševanje datotek

slovenec_89 ::

LP!

A se da rešit eno datoteko, ki je poškodovana? Poškodovala se je pri shranjevanju. Ni treba da ravno "rešim" datoteko. A obstaja kakšen program, s katerim bi datoteko "postavil nazaj v čas"? System restore opcija ne pride v poštev, ker nimam nobene obnovitvene točke. Torej poznate kakšen način, kako naj rešim datoteko? Prosim sporočite mi, saj gre za nujni primer.

c0dehunter ::

Mal več info...
Za kako datoteko gre? Še maš dostop do medija, kjer je bla datoteka prvotno shranjena? Ni važno, če je že bla zbrisana..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

slovenec_89 ::

Ne ni bila izbirsana. Napisal sem da je poškodovana. Imam dostop do nje, je pa datoteko formata .i3d. (Ne vem če poznaš, je pa izhodna datoteka pri GIANTS Editor-ju, programu za urejanju map.)

c0dehunter ::

Aja, sem narobe prebral - mislil sem da se je poškodovala med kopiranjem.
Glede na to da ni ravno znan format in da se je datoteka poškodovala pri shranjevanju tukaj skor ni možnosti, da jo "popraviš".
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

slovenec_89 ::

Pa ne nujno "popravim". Če se da nekako "zavrtet čas nazaj" tej datoteki?

Okapi ::

A to misliš, da bi ji spremenil podatek o času nastanka oziroma spremembe (da bi lahko rekel, da jo je nekdo drug pokvaril)?

O.

slovenec_89 ::

Ne. Ne razumete me. Tako kot deluje "System Restore" funkcija, ki jo ima Widnows, tako jaz rad naza zavrtel datoteko. Malo bol po domače napisano.

jishiri ::

problem pri system restore je to da ti ponastavi nastavitve in popravi poskodovane sistemske datoteke... za ostale datoteke je pa se kak problem vec... mogoce bi lahko povedal katerega tipa datoteke je poskodovana.

Okapi ::

Tako kot deluje "System Restore" funkcija, ki jo ima Widnows, tako jaz rad naza zavrtel datoteko
Ne bo šlo. Če Giants Editor ne shranjuje rezervnih kopij, ali če nimaš kakšnega drugega programa, ki to sproti počne, potem ne moreš obnoviti neke prejšnje različice.

Lahko sicer klikneš na datoteko z desno tipko, izbereš Properties in pogledaš, če je kaj v zavihku Previous Versions. Ampak ne bodi preveč razočaran, ker tam ne bo nič.:P

O.

imagodei ::

Če imaš Visto ali pa Win7, je možno, da imaš vklopljen Shadow Copy. Poglej pod Previous Versions, kot ti je rekel Okapi. Samo poskusi na nadrejenem folderju, ne na datoteki. ;)
- Hoc est qui sumus -

slovenec_89 ::

Potem ni variante. :(... Gre mi 5 mesecev dela v nič...

Okapi ::

Vsaka šola nekaj stane. Ta te je naučila, zakaj je pomemben backup.

O.

tlozej ::

Meni so "izginile" nekatere datoteke in sem jih reševal s tem programčkom:
http://www.snapfiles.com/get/pcinspecto...
Na disku mi je odkrilo malo morje kopij iskanih datotek, ki so se ohranile, ko sem datoteko premikal, kopiral... Od prvega shranjevanja pa do zadnjega.

Mogoče bo kaj uspeha tudi pri tebi - poizkusiš lahko.

LP

c0dehunter ::

Ja, ampak pravi da ni kopiral datoteke ampak da se je poškodovala pri shranjevanju. Tako datoteko boš težko "popravu".
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

slovenec_89 ::

Meni so "izginile" nekatere datoteke in sem jih reševal s tem programčkom:
http://www.snapfiles.com/get/pcinspecto...
Na disku mi je odkrilo malo morje kopij iskanih datotek, ki so se ohranile, ko sem datoteko premikal, kopiral... Od prvega shranjevanja pa do zadnjega.

Mogoče bo kaj uspeha tudi pri tebi - poizkusiš lahko.

LP


Program mi je našel eno datoteko, katero iščem, ampak je že preveč stara, pa še shrani jo ne dobro, tako da ma program težave pri nalaganju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arhiviranje podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121898 (1445) MoRp
»

Poskodovana word datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
141782 (1455) fosil
»

mi lahko kdo reši podatke iz txt

Oddelek: Pomoč in nasveti
172676 (2030) sajmon
»

Flash v avi

Oddelek: Programska oprema
71121 (1031) kretenosoid
»

Program za shutdown po n-minut neaktivnosti računalnika

Oddelek: Programska oprema
252002 (1498) darkolord

Več podobnih tem