» »

Kaj naredit s streznikom?Pomoc!

Kaj naredit s streznikom?Pomoc!

SanDee ::

Uaahh, sem strasno nesrecno bitje v tem trenutku in prosim za pomoc. Ko sem brskal po forumu, sem videl da je veliko ljudi, ki se spozna na te zadeve...

Doma imamo kabelski internet preko Telema**a in imam zeljo postavit web server skupaj s forumom in galerijo za neko zadevo katere sem ljubitelj.

Najprej sem hotel vzeti poslovni paket*2, ki mi omogoca postavitev streznika in pride cca. 25k SIT/mesec. Vse lepo in prav, problem pa je jasno v tem, da je bandwith premajhen 512 download/128 upload, kar bi v mojem primeru moralo biti ravno obratno.

Jasno je, da je galerija (slikice) zahtevna in bo vseskupaj pocepnilo. Tudi, ce vzamem paket st.3, ki ima 1M-256 pa se ta cena je za vola ubit, cca. 50k SIT/mesec.

Poleg tega mi je jasno, da so te prenosne stevilke ena sama bala in dvomim, da kdaj sploh pride do takega prenosa.

Najbolj me pesti galerija, katera bo zahtevala velike kapacitete na diskovju. To pa pri najemanju stane. Imel sem pa namen to storitev ponuditi zastonj, ker sem kot receno ljubitelj zadeve (hobi).

Ko sem brskal po forumu, sem nasel, da je slo-tech server postavljen pri telemachu(?). Teh cen ni na ceniku, nocem pa zaenkrat tezit pri njih, ker bi rad dobil vase mnenje kaj je tisto tapravo oz., da mi svetujete kaj je najceneje in najbolje. (mi ni problem kupit masino, ki bi bila pri njih - kolikor sem razumel, to niso ta najmocnejsi modeli, AMD 1700+ preko glave dovolj)

Se najraje bi imel stvar doma, samo najetje voda prevec stane razen, ce bi imel kak poslovni model zavsem tem, ker je pa to prevec denarja za hobi namene. :))

Kako v takem primeru resujete financne probleme? JAsno nekaj z reklamami, ampak, ko si se neznan, to ne gre. No na tole vprasanje ne pricakujem kakega pametnega odgovora, ker je verjetno poslovna skrivnost.:D

Skratka, na pomoc!:(
lp,
SanDee

Elemen_T ::

Zakaj se enostavno ne odločiš za webhosting?
Recimo www.mojstreznik.com ali kaj podobnega?

SanDee ::

Nisem sel v detajle, ampak tezava je ravno v stroskih MB prostora. Jaz pricakujem, da se bo scasoma nabralo veliko slik in naprimer, 400 Mb kot ponuja paket XL, bo kmalu polen.

Ce imam svoj streznik, dodam not dodatni disk, pa je. Kaj pa vem, jaz sem mislil startat s 160 Gb...

Elemen_T ::

Hm...
Ni problem kapaciteta.
Problem je bandwidth.
(govorim o non-dedicated variantah)

Če boš imel ti maljon slik in jih nihče ne bo kaj dosti gledal - se ni problem zmenit.
Če imaš triljon slik in dobro obiskanost ter še večji badwidth - se tudi ne bo problem zmenit.
Pa še ceneje boš skoz prišel.

Elemen_T ::

Ali pa si preberi TOLE pa ti bo vse kristalno jasno 8-)

SanDee ::

Hja, vriti sem.:))

Bi moral skup dnar vrst pa sami nekaj naredit. he he he

Ce sem dobro razumel, je PaJo zdilal najboljsi deal pri Am***. Verjetno je to tudi moja najboljsa resitev? cccc

Pri nekomu naredit kolokacijo... bom videl, kaksna beseda bo se padla na to temo!

PaJo ::

Ja glede moje kolokacije ti bom zanal povedat vec cez kakih 14 dni, ko se bomo stvar do dobra zmenili. Sicer pa nekaj za 35k na mesec ni problem dobit kolokacije, tako da ce si pripravljen toliko vlozit bi celo slo skozi. No mogoce ti bom celo jaz kaj zanimivega lahko ponudil, ko bomo enkrat imeli server nekje:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SanDee ::

He he, vidim, da imamo skupne probleme... ce pa ne, si jih pa naredimo.:)

Sem malo gledal po domacih ponudnikih gostovanja, pa sem nasel do sedaj le dve, ki ponujajo kolokacijo

1) netsi - pri katerih pride 54k SIT/mesec. Pa 18k prikljucnine je kar lep kupcek denarja. O uni dodatni storitvi o ponovnem zagon (on/off) 9.6k, se pa raje ne spuscam razumet.
2) spletovanje.com -stane celo 60k/mesec in brez stroskov prve instalacije. Pa neki omenjajo, da lahko prides masino porihtat.

Uahh, kaksne cene. A tu konkurenca nic ne pomaga, al je to nek ceh? 8-O

PaJo, kje pa si uspel najti za 35k? A so se kaki stroski?

Pa nekaj me se zanima, mi ni cisto jasno. Kolokacija je v bistvu samo to, da je tvoja masina pri njih, ce se kaj pokvari, moras ti iti tja zadevo preinstalirat ce se sesuje ali pa kaj crkne, jasno obisk stane...

Kako je pa v primeru dedicated serverja? A lahko prosis za diskovje kot bi ga sam rad imel oz. kupis diske, da se jih vgradi in potem oni skrbijo za masino. (vzdrzevanje na temo, reinstalacija, backup,...)

Kaj je bolj pametno. Se bojim, da najetje dedicated serverja z veliko diskovja veliko stane.

recimo modronebo ima moznost najetja streznika, pa imajo vsi premalo kapacitete diskovja...

Sploh pa mi ni jasno, kaj si clovek lahko pomaga z raznimi CPaneli, vidim da so drazje cene, ce se lahko vse preko telneta zrihta, ce imas jasno root dostop...

Uff, spet sem en roman spisal.

SanDee ::

Sem pogledal malo tele toole, ala Plesk in mi je jasno zakaj gre. Vredu managing zadeva, ce naprej ponujas domene itd.0:)

PaJo ::

Ja ce mas dedicadet server ti oni vzdrzujejo masino samo, ti skrbis le za operacijski sistem in vse programe da deljajo ok, ce pa crken kaki kos naprave pa oni popravijo. Ce pa mas lasten server pa za vse skrbis ti. Kar se pa tice teh cen je vse bolj dvomljivo, ker namrec vse te cene se dajo pogajat in tako lahko prides tdi do dosti bolj ugodne ponudbe, vse je namrec stvar dogovora:D
Kar se pa tice teh raznoraznih Cpanel in podobnih zadev pa jih kod dober administrator clovek ne rabi, to je samo za to da nekomu olajsas administrcijo, ce ni vesc dela preko konzole. V obeh primerih pa se zmeraj rabis root pravice, ker vse se ne da zmeraj porihta preko teh zadev:)
Glede serverjvev ki jih ponujajo pri modronebo, so vse te masine locirane v ameriki, kar pa ce ciljas na slovensko obcinstvo po moje absolutno odapde, vsaj jaz tako mislim.

Glede na tvoje velike diskovne potrebe pa bos verjetno resnicno moral sestavit lasten server in ga nekomu zaupat da ti ga bo dal na net, zagotovo pa te bo stal vsaj 30k na mesec, to pa je skoraj ziher, razen ce se ti rata za kake sponzorske zadeve dogovorit:) V glavnem, veliko srece, ker jo bom jaz tudi potreboval:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Elemen_T ::

Tudi jaz :'(

Ales ::

Ponudba strežnikov na modronebo.net so samo vzorčne konfiguracije. V največ primerih gre samo za trenutno najbolj optimalno razmerje med ceno in uslugo.

Tudi če kdo želi npr. 120 GB disk, več RAM-a, FreeBSD namesto linuxa ali karkoli podobnega, je to seveda možno dobiti.

Kakšno stvar bo tudi potrebno že posodobiti na strani, pa jo še nismo. Npr. RH 7.1 ne ponujamo več, samo še RH 7.2 in 7.3, pa Pentium IV in Athlon XP sistemi so tudi že na voljo...

Elemen_T ::

Amapak strežniki so še vedno v tujini...?

SanDee ::

Odkrito povedano, sem si malo vzel casa in gledal tuje ponudnike (se nisem dal vsega skozi). Tisti ta dobri, ala RackSpace imajo take hude SLAje, da jaz tega v vecini sploh ne rabim.

Nasplosno, pa je dedicated server drazji od kolokacije, seveda z razlogom.

PaJo: Kje naj najdem ponudnika za cca.30k? S tem, da imam dostop do mojega serverja, ce se kaj pokvari?

Ales: Kaksna je potem pri vas cena s 120 GB?
Kar rabim je RH 7.3 instaliran pa root access, brez kakih konzol ala cpanel itd.

Kako je v primeru, ce se kaj sesuje? Clovek ne more na daljavo instalirat OSa. Jasno mi je, da se da zmenit, sam kolk to stane? Tam so fantje napisali 9.6k za on/off storitev. Pol me pri taki storitvi ubijejo s ceno, ce bi rabil reinstalirat masino.8-O

Elemen_t: A ti imas tisti fajni aaunique portal?

Jaz sem resno zainteresiran za eno pametno ceno.

lp,
SanDee

PS: Pa kaj smo samo trije ki jokamo za istim problemom???:O

|GrEgOr| ::

SanDea: na tvojem mestu bi se jaz dogovoril se z enim ali dvema, sestavil skupni streznik in si delil stroske kolokacije.

KKSNet

SanDee ::

Sem razmislja o tem ja, zato sem pa spraseval, ce smo samo trije. he he he

Samo ne vem kako bi potem to vsak svoje zelje uresnicevali. :))

Za cca. 30-35k na mesec sem pripravljen zadevo sam furat, ce se pa lahko kej pametnega zmenimo sem pa rade volje za dogovor! Dajmo se kaj zmenit, pa enga ponudnika v sloveniji probamo nagovorit za ugodno ceno.

Edino, nekako bi morali skrbeti za razlicne domene na istem serverju, kar pa verjetno ni problem.

Evo, beseda padla.

PaJo ::

Glej kar se tice cen raznoraznih ponudnikom, je najboljse da jih popvrasas, ker vso podatki na spletnih straneh niso zmeraj azurni. Recimo Moj.net mi je posalv ponudbo za nekej med 35 in 45k, amis je pravtako rekel da bi slo za nkej 35k, kks online pravtoako govoril za nkej 35k. V glavnem nekej podobne cene so pri vseh, stvar je samo v tem kaksen dostop imas potem do masine. Recimo pri Amisu bi se verjetno dalo zmenit, pri Moj.netu se prav tako da dogovorit. Na koncu koncev je tu vse stvar dogovorov in nic drugega:(
Kar se tice vec domen na enem strezniku stvar sploh niti najmanj ni problematicna, lahko jih imas skoraj neomejeno:D
Glede tega da pa imamo vsi podoben problem pa sva se ze elementom ze enakj pogovarjla in verjetno bo tudi kaj slo skozi, bomo videli. Zdaj pa ce se nekdo znjade zraven in je pripravljen se kaj vlozit pa lahko stvar se tolko boljse speljemo do konca:D
No edini blem je zdaj v tem da jaz nasledjen 3 tende niam glih najbolj cas, potem bi pa se dalo kaj orgnizirat, oziroma najboljsi bi bil en sestanek na eni pijaci pa da dorecemo kak in kako.
No jaz sem se na koncu koncev odlocil da nekj bom speljav do konca, pa tisti kes za mesecno narocnino bom tudi spravil skupaj, zdaj se samo cakam da najdem dovolj primerno ponudbo zame, namrec najbolj mi je vsec AMis ker je najblizji mojemu domu in vem da se da tam dokaj dobro dogovorit kak in kaj se bodo stvari vzdzevale. No v glavnem ko bom imel kaj vec porocam:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

cyc ::

Hmm glede amis.neta - kaksne so cene sicer ne vem, sem samo root na eni masini, ki je hostana tam. Vprasanje kako si to zamisljate, ce bi stalno tam viseli verjetno ne bi bilo ok :D V ljubljani, v bistvu je to od ABMa, je to v kleti Cankarjevega doma in notri ne prides kar tako, sploh pa ni osebe ki bi stalno tam visela in cakala da bi sel kdo prckat po kisti, ki jo imajo na gostovanju ... Kar sicer ni problem, kar se mene tice, saj itak vse remote delam, uptime je >>100 dni, res ni potrebe po tem da bi tja hodil :D
Z linkom pa ni tezav, kar ok dela ... imajo pa drugi ISPji se mi zdi bolje poskrbljeno glede obiskov masine ki se gostuje, na Amisu je pac tako, da delujoco kisto brez monitorja tja priklopis, eventuelno kaj popravis in priklopis monitor ki je tam (recimo, nastavis IP :D ) in potem je to to ... tezko si predstavljam, da bi kdo dosti tma doli visel, ze zato ker je sobica natrpana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cyc ()

TheBeeZee ::

cyc, kolokacijo imas na ABM-u, ne na Amisu. ABM ni Amis.

PaJo ::

Jaz imam namen server imet v Mariboru ne v Ljubljani in tu mi je AMIS najboljsa resitev:D Saj majo tu zelo velike prostore, tako da majo verjetno tudi dovolj prosotora za serverje. Bom moral it pogledat in vam bom takrat lahko nazancno povedal:D :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

cyc ::

Ma ... kakor se vzame, je in ni - bil je del Amisa, pa se ne marajo vec prav prevec, ampak hoces noces so vezani drug na drugega :D :D

TheBeeZee ::

cyc, glede "vezani drug na drugega" - absolutno ne.

Ales ::

Elemen_T: ja, ponudba je še vedno za strežnike locirane v ZDA.

Drugače se pa strinjam s tistim, kar je cyc povedal glede dostopa do strežnikov. Enkrat ko strežnik stoji, je vse kar potrebujes ssh dostop. Itak ni nobene razlike med tem in delom neposredno na konzoli. Pri kolokaciji je fizični dostop nujen le zato, ker si v celoti odgovoren za strežnik, pri najemu pa za strojno opremo in omrežje garantira ponudnik, zato fizičnega dostopa pravzaprav ne potrebuješ.

SanDee: kam naj pošljem ponudbo za strežnik z 120 GB diskovja? Nimaš kontaktnih informacij v tvojem profilu na slo-techu. Če želiš, me lahko kontaktiraš na mail ali po telefonu, oboje boš našel če klikneš na moj username tukaj.

Ponovna namestitev operacijskega sistema je v tej ponudbi brezplačna, če ne bo potrebna ravno 3x dnevno :) Tudi nadgradnje strojne opreme so enkraten strošek, glede na trenutne cene komponent.

Ne da je ponudba kaka skrivnost... objavil bi jo kar tukaj, če še koga zanima, samo ne vem, če je to še v mejah pravil slo-techa glede oglaševanja. PaJo oz. kdo drug...?

SanDee ::

Ales: Sorry za kontakt, e-mail je: sandee@email.si. Moram spremeniti profile.

Kar se pa tice samih on-site obiskov, se popolnoma strinjam z vami. Saj sem ze na prejsnjih postih omenil, da bi potreboval obisk (kolokacija) samo v primeru, ce se kaj pokvari, oz. se s strokovno administracijo sesuje sistem.:))

Ce hoces opravlajti remote management, potrebujes delujoc sistem. Bolj je bilo misljeno, v tem smislu. Pokvari se disk, poklices ponudnika, da bi prisel na obisk, da pogledas kaj sploh je. Prvi obisk je ugotovitev kaj je narobe, drugi pa, ko saniras napako.

Tu so naslednji hakeljci. Izvajalec kolokacije ni dosegljiv v cim hitrejsem casu, ali pa ti obisk zaracunajo da dol pades. (Ala un on/off za 9.6k SIT):P

V takem primeru je boljse imeti dedicated server, samo kaj ko so obratovalni stroski visji - tako, da je clovek prisiljen iti v kolokacijo, ce hoce zreducirati stroske pa ceprav skrbis sam za cel sistem (HW+SW) in se s tem izpostavljas dolocenim tezavam. Ampak, ni pa kompliciranja!

Scenarij:
Postane premajhen disk:
1) kolokacija: jaz lahko naredim image disk starega diska, zadevo prekopiram na vecji novi, pridem na obisk zadevo vgradim in guala.
2) Dedicated server:
ponudniku placas 19k SIT za vecji disk (40GB), plus 10k SIT na mesec. NE me narobe razumet, jasno, da so stroski, da gre eden od zaposlenih zadevo porihtat. Samo tu imate priloznost za value added ponudbo, ki jo lahko uporabniku ponudite. To je, stranka placa disk, vi pa zaracunate svoje delo plus marzo. Stranka zadovoljna, vi zasluzili. Jasno, je pa ponudnik ob mesecno 10k SIT. Samo tako je, racunalniska industrija gre v franze in vsepovsod se cene stiskajo in stranke hocejo boljsi servis za manj denarja. Dobro, da se ne spuscamo v razne garancije tistega bogega diska pa to, to se lahko brez problema zaracuna oz. je jasno stvar dogovora.

Torej frekvenca obiskov se zdalec ni visoka, odvisna od visje sile. Je pa vsekakor pomemben parameter pri izbiri ponudnika.

Skratka, komaj cakam ponudbo!

Se se tipkamo...

lp

PaJo ::

Samo konktetna objava cenika ne bi bila glih ok, lahko pa objavis en link na cenik, to pa ni blema:D
Namrec tudi mene zanima ce imas kaksno zanimivo ponudbo, se pa s tabo strinjam da ko server enkrat stoji druga kod ssh ne rabis, amapk na tem svetu je zmeraj tako da ce gre kaj narobe gre kar vredu narobe in takrat je obisk serverja obvezne in tu je fajn ce lahko to opravi administrator sam, zato mi nekako bolj disijo ponudbe serverjev pri nas, pa se hitre povezave bodo imeli vsi ciljni uporabniki, kateri so po vecini tako in tako tu doma v sloveniji:D
No pa daj link do tvoje ponudbe da vidimo:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Yohan del Sud ::

Mmm. Bi samo dodal na tvoj prvi post. Sam imam strežnik na enaki povezavi ravno tasko preko kabla telemaha, samo via Voljatel in plačam točno pol manj (12400)...

Kakih resnih prpomb nimam, četudi je res da nisem zelo tečna stranak. V mesecu dni je povprečno en dan veza zelo zabasana in pol dneva down...

Po mojem se da zmenit tudi za koko bolj razumno ceno za večji bandwith, verjetno rabiš edino kaki bolj eksotičen in dražji modem... Ako ni problem omejitev na drugi strani...

Ales ::

Evo, ponudba je objavljena na našem forumu, v oddelku "Akcije". Nekoliko dlje je trajalo, ker zaradi vikenda nismo takoj dobili cen za 120 GB diske.

PaJo ::

Zanimiva ponudba:D
To so cene z DDV-jem?

Ce ti strezniki ne bi bili cez luzo bi stvar vzel takoj, zdaj pa malo se razmislimo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Ales ::

Cene so končne, ja... :) Nismo zavezanci za DDV.

Pohamoz ::

hm ne razumem a boš ti mel tok obiskal al kaj. Ker jst mam doma na navadnem kabelskem internetu 2 serverja. na enem ma eggdrope na drugem pa ftp strežnik pa use dela normal. na dan imam obiska cca 100 folka

SLOWWWeb.net ::

In kakšen link imaš?
Sicer pa za 100userjov res ne rabiš kaj več kot 128k :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

pajo: zanima me, zakaj si tako proti streznikom, lociranim drugje kot v slo.
v tujini (niti ne v evropi) so cene bistveno nizje kot v slo.
tako kot je nekaj folka reklo: v slo je kolokacija 35K+, volja ima mislim da 30K oz. nekaj takega, s tem da nima peeringa s siolom...
v ZDA recimo dobis dedicated server z zadovoljivo opremo (1Ghz, 512ram, 40G disk) za okoli 25K, brez zacetnih stroskov, linki so zelo v redu etc.
ce pogledas, da moras za kolokacijo kupiti svoj streznik, kar te pride min. 150K (vbistvu ne sistem, namenjen za server ampak iz komponent namenjenih za "navadne" PCje)

recimo modronebo.net je lociran izven slovenije (ev1.net oz. temu providerji pripada IP), pa vsaj meni stran deluje bistveno hitreje, kot nekatere slovenske strani...

izpadi linka slo. ISPjev v tujino so zadnje case redki, tako da glede tega jaz nimam nevem kaksnih pomislekov, odzivni casi so tudi OK (sicer odvisno od ponudnika), prenosi povecini taki kot iz slo. streznikov.

jaz osebno bi se odlocil (upam da se bom kmalu) za tujino...

PaJo ::

Zakaj so mi bolj vsec slo ponudniki?
Zato ker vem kje se masina nahaja in vem kaksne povezave imajo po sloveniji, od koder prihaja moje ciljna grupa strank in uporabnikov:D
Za Voljo se ne bom odlocil, ker majo malo bedno omejitev z trafficom, ker taksno ponudbo dobim pri katerm od Slovenskih ISP-jev komot in z boljsimi pogojo.
Glede masine mas prav, da jo je treba pri nas kupit in da je to v bistu navaden pc, ja kaj pa te mislis da ti bodo oni tam cez luzo noter dali v tvoj server, cisto obicne pc komponente, serverskih za tako ceno zagotovo ne, edino ce bos kako dvoprocesorsko masino vzel:\
No pa se to me moti da ce je cez luzo, potem gre celoten promet cez ocean, kar pa mi prav tako ni vsec, probaj recimo naredit trace do slo-techa, potem pa do strani cez luzo, pa ti bo kar jasno kaj je razlika;(
torej definitovno slo ISP ker:
- vem kje je masina
- mam moznost fizicnega dostopa
- ce je kaj narobe klic na poceni ali pa celo brezplacne stevilke
- slovenska podpora in zakaj ne bi podpirali slovenskih firm, ceprav so cene malo visje, ampak tudi nacionlisti smo lahko malo:D
- pa lazje se je dogovorit za kaksne dotaten usluge ali pa celo ceno

Edini minus, ki ga pa vidim je pa nakup masine, torej zacetni strosek, ampak to ni taksen minus, ker tako in tako lahko masino zmeraj odneses in jo uporabis kje druge:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolokacija strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
233362 (2172) schtr4jh
»

Kako "poteka" gostovanje streznika?

Oddelek: Omrežja in internet
212971 (2479) Bakunin
»

Zakup ali koolokacija strežnika? Kje, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
213090 (2734) Uporabnik
»

Strežniki za nadaljno prodajo ...

Oddelek: Omrežja in internet
312333 (1770) [BISI]
»

Gostovanje streznikov - kolokacija

Oddelek: Omrežja in internet
143215 (2934) Ales

Več podobnih tem