» »

Gostovanje streznikov - kolokacija

Gostovanje streznikov - kolokacija

SubOrbit ::

Zanima me, ce ima za kdo kaj izkusenj s tem, katere ponudnike priporocate, hitrost, kvaliteta, podpora glede na ceno itd.

Sem resno zacel razmisljati o cem takem...
V bistvu je treba dobiti samo dovolj folka, ki gostuje pri tebi, pa lahko sluzis :D

tnx!

Elemen_T ::

Torej bi ti rad strežnik, kjer bi več ali manj gostovali drugi...denar od gostovanja le teh pa bi tekel k tebi?

V tem primeru je najbolje, da zakupiš lasten strežnik (računalnik). Nekaj takega ima tudi st, če se ne motim.

Poglej pa si Netsi.net.
Slišal sem, da so dobri. Hitrost, zanesljivost in vse to...

Poglej si tudi Telemach. Tu je st.

Če pa misliš stvar vzet na veliko, pol je pa najbolje, da si najameš svoj vod preko siola ali arnesa. V tem primeru jih kontaktiraj.

lp

SubOrbit ::

tako je... kolokacija: ti kupis server, ga neses tja in oni ga ustekajo na internet...

hehe... najet vod pride na vrsto malo kasneje :)

telemach hoce 100K SIT za zacetni priklop, potem pa nevem... mislim da 20 - 30.000 na mesec...
in ce dela tako pocas, kot se mi vcasih st odpira... jao... no ja, verjetno je samo na st serverju mal prevec folka naenkrat gor, pa server mal sopiha...

siol pomojem bolje da ne vprasam, ker bom dobil o njih se boljse mnenje...

gledal sem voljo: 35000/mesec, pa cakam da mi posljejo odgovor, ce je tudi kaj prikljucnine... samo na pagetu ne pise nic o kaksni prikljucnini. morda je treba se kaj placati za IP... nevem

netsi.net: 53K na mesec + 17K prikljucnina... pa max prenos je 384kbit/s.
nevem... na volji pise, da si ustekan direkt na 45Mbit hrbtenico, slo. promet gre pa preko LIX-a - 100Mbit
sploh mi je pa na volji vsec tole: V vsakem primeru vam bomo zaračunavali samo pretok vhodnih podatkov. Promet odhodnih podatkov je neomejen in brezplačen.
to se pravi, steje se samo promet, ki prihaja na streznik (v bistvu samo client requesti... tega pa v bistvu ni tako veliko... za 6GB, ki so v ceni ti lahko ze kar nekaj userjev nabases gor), promet, ki ga pa streznik posilja klientom je pa for free... he :D


ok... pozna kdo se kakega ponudnika mogoce?
in zelo bi me zanimalo, ce za kdo uporablja voljo.

ceprav imam pa vcasih probleme z dostopom do voljine strani preko siola (kabel). ima se kdo take probleme? da ni samo na siolu kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

mirom ::

tu je ponudba kar dobra ta link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirom ()

Ales ::

Postavitev strežnikov v Sloveniji (in v Evropi) je še vedno zelo zelo draga, glede na razmere v ZDA. Pač, vodi so pri nas zgleda iz diamantov, ne optičnih kablov...

Jaz ti svetujem, da razmisliš ali ti morda ne bi zadostovalo, da imaš dostop do strežnika na daljavo in ne osebno. V tem primeru si definitivno najami strežnik v ZDA.

Primrejaj recimo ponudbo kot je v zgornjem postu, s tisto na naši strani. To je realna razlika v cenah in ponudbi med ZDA, kjer se naši strežniki nahajajo, in Evropo.

Če npr. potrebuješ malo mesečnega prenosa podatkov, je mogoče čisto spodoben strežnik v ZDA dobiti že za okoli 120-150$ mesečno (ne preko nas). Obstajajo tudi pod 100$, a ne priporočam...

Seveda to pomeni, da imaš dostop preko telnet/SSH in ftp, ne pa tudi osebno, vendar bo tako verjetno skoraj povsod. Tudi če postaviš mlinček k Volji, Telemachu ali kam drugam, ne boš za vsako stvar hodil tja...

LP,
Aleš

SLOWWWeb.net ::

Vsi paketi vsebujejo:
RAID system (backup on the fly)
Virtualno domeno
Dostop preko ftp / sftp


DaMAn

400 MB
mysql podpora
cgi-bin, php
20 e-mail naslovov na lastni domeni
ssh dostop ( s tem imajo samo sftp dostop )

5000 SIT / mesec

Power

200 MB
cgi-bin
10 e-mail naslovov na lastni domeni

2500 SIT / mesec

Easy

50 MB
2 e-mail naslova

1250 SIT / mesec - letna narocila samo!

p.s: omejitev prenosa na streynik ni! xxx in piratske vsebine ne podpiramo!!!
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

SubOrbit ::

ma kaj delas reklamo zase??? JAO JAO! owca! :D there really are some parts missing!!!

daj mi link do strani ali pa nic...

in, a sploh ves, kaj je kolokacija??? saj lepo pise ze v topicu: gostovanje streznikov, kolokacija...

jaz bi rad prinesel SVOJ racunalnik enemu ISPju v NJEGOVE prostore, da me usteka na link direktno... to, kar volja recimo ponuja za 35K...
razumes?

gostovanje NA strezniku me ne zanima, ker se mi sploh ne splaca in imam nasploh slabe izkusnje s tem...
hocem imeti SVOJ server, ki ga bom v celoti lahko upravljal, z root pravicami in to...

in za vse nadalnje poste: link pod 1Mbit sploh odpade... netsi ali kdo ze ponuja 384kbit mensezdi... to je premalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SubOrbit ()

squid ::

Probaj Amis (080/2010). Ni zacetnih stroskov, prikljucen direktno na 34MB link, nimajo nekih hudih omejitev kar se tice prometa, cca. 40 ksit/mesec, ...

--
SCSI - System Cant See It

|GrEgOr| ::

Probaj preko KKS Online.

Lp grega

Brane2 ::

Suborbit:

Sem mel deal z SGNom in ni blo slabo. Sam ni se mi dal vozit u Celje vsakič, ko bi rad kej upgradeal/zamenjal, pa tud takrat se mi je zdelo malo drago.
O konkretni ceni ne morem govort.
Poklič jih zdaj, zna bit, da se boste kej zmenil...

Server sem ukinu, ker ni blo interesa zanj s strani mojih strank, sam pa nisem rabu kej dost več ko plac na disku, navaden dostop in par emailov.

Zdej mam u paci bistveno bližje variante in zna bit, da bom spet poču piksno na kabel ...





AlBundy ::

volja.net:D

mh8759a ::

Mene bi tudi zanimalo kakšna je volja.net glede kolokacije..sedaj že 2 meseca uporabljam njihov internet dostop in to dela ok. ce kdo kaj ve tudi o ostalih ponudnikih naj sporoci.
drugace bi pa se najraje mel strežnik na Siolu, ker tam bo sigurno vse delalo tako kot mora in je najbolj zanesljiv, vendar so predragi - okoli 100 jurjev/mesec.

Nikoli ga pa ne bi imel v ZDA, ker je potem vse skupaj prepočasno. Server mora biti dostopen tudi fizično, če ni, maš lahko probleme, poleg tega je tudi boljše če si lastnik in ga postaviš nekam, kot pa če ga samo najameš.
Aja pa puste te številke o raznih linkih ne vem kam.
Ponudnika moraš samo vprašat kakšno povezavo ima z Arnesom ter Siolom - ta dva linka sta pomembna, ker je na teh dveh ISPjih 80% slovenskih uporabnikov interneta.

Lep pozdrav,
Marko

Ales ::

Jaz sem resno razmišljal, da bi postavil strežnik pri Volji, a ga zaenkrat nisem. Prvič zaradi stroškov, pa tudi ena sama 45 Mbit povezava se mi ne zdi ravno garancija zanesljivosti in hitrosti... ampak to bi še tvegal. Dokončno me je odvrnilo, ko sm jih poklical in niso znali odgovoriti na nekaj osnovnih vprašanj glede DNS, PTR in IP-jev. Mislim, ne da ne bi znali, samo eden ni vedel kaj govori drugi in kaj sploh lahko ponudijo. Mogoče je zdaj bolje, ko poslujejo nekaj dlje časa.

mh8759a: glede počasnosti strežnikov v ZDA se ne bi čisto strinjal s tabo. Ping je resda daljši, vendar to nima veze s hitrostjo strežnika, samo s časom prve povezave do njega...

Kar je zares važno je konfiguracija omrežja kjer je strežnik povezan, kakšen pasovni dostop imaš do internetnih hrbtenic in sam strežnik. 5 hopov več pri pingu se ti zelo malo pozna, če sploh kaj.

Da pa je boljše, če si lastnik strežnika... zakaj? Stvar je samo v tem, kaj je ceneje in bolj zanesljivo, ane? Če strežnik najameš za morebitna popravila in omrežje skrbijo drugi, ko ga ne želiš več imeti, enostavno odpoveš najem. Če pa je strežnik tvoj, pa je tudi vsako vzdrževanje v celoti tvoja odgovornost, da ne govorimo o ceni samega strežnika, ki je velik plus na ceno kolokacije...

Ne vem če si kdaj pomislil, ampak če bi si jaz postavljal strežnike pri Volji bi moral imeti doma vsaj en enak strežnik kot rezervo, ali pa vsaj vse dele, razen morda CDja in piksne... :\ Kaj ti pomaga garancija na hardwer, če je potem dobavni rok en mesec...

Brane2 ::

Ales:

Zame je razlika med placom na disku in kolokaciji v tem, da si lahko instaliram svoja orodja gor (recimo search engine, mojo verzijo php, instalacija cgi-binov in skriptov po želji itd...


Če ma nekdo server in tebi nudijo plac gor, se mu moraš prilagajat, ker ne bo reskiru jezo vseh ostalih uporabnikov zaradi tvojih skriptov itd...

Aja, kar se cene hardvera tiče:

-sunilo me je na tazadno, ko sem plaču za profi ATX pixno (IIRC 150 kSIT), ki je za našraufat v rack, sam stvar dela. Ravno tko kot stari Athlon 700 MHz, ki je not na profi MB...

ZAto pa se zdej igram z idejo in iščem variante, da bi zmontiru v isto škatlo recimo 4 tamale VIA-ine MB skupaj s CPUji in 2.5" HDD, povezane z 100 Mbit Ethernetkami...

Navidez bi blo vse skupaj videt kot 1 mashina, mel bi pa zahtevano redundanco...

Just a thought...






Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Ales ::

Brane2: narobe si me razumel, jaz govorim o najetju celega strežnika v ZDA, kakor npr. imamo in tudi ponujamo mi. Pri nas lahko dobiš tako paket gostovanja, paket za nadaljnjo prodajo (veliko več svobode) kot tudi celoten strežnik z root dostopom, kjer lahko namestiš kar ti duša da. Res je, da boš na daljavo težko zamenjal RH 7.1 z npr. freeBSD, ampak vse je mogoče :D

Je pa npr. freeVSD zelo zanimiva stvar, že poznaš? Razmišljam, da bi uvedel kaj takega, samo trenutno je zadeva še nekoliko nestabilna.

Mene je tudi skoraj kap, ko sem prvič videl cene rack ohišij. 1U in 2U so tako pasje dragi... sem pa videl 3U varianto z blade strežniki - kjer je cel strežnik na eni blade kartici, diski pa v drugem ohišju. V 3U stlačiš tudi 20 serverjev, brez HDD.

Če boš kaj ustvaril glede tistih 4 strežnikov v 4U se priporočam za ogled!

Aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako "poteka" gostovanje streznika?

Oddelek: Omrežja in internet
212966 (2474) Bakunin
»

www gostovanje za "malo" denarja....

Oddelek: Omrežja in internet
191758 (1402) Gandalfar
»

Zakup ali koolokacija strežnika? Kje, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
213086 (2730) Uporabnik
»

Kaj naredit s streznikom?Pomoc!

Oddelek: Omrežja in internet
321653 (1148) PaJo
»

Web gostitelj

Oddelek: Omrežja in internet
221068 (866) Ales

Več podobnih tem