» »

Star Trek 2

Star Trek 2

1
2
»

LordPero ::

Nikec3 je izjavil:

Ne vem če veš, ampak Zachary Quinto je dejansko gej. :D

Aja, ne, nism vedu & pol nima neke veze, kar sem tam napisal (gay kiss pač nima fore, če je vsaj en od dejansko/odkrito gay, pol je bolj pač sam kiss :)).
Sem pa avtomatsko mislil, da je straight ker se je toliko slikc pojavilo po netu od ta novega Spocka in Kirka (mal redditiram vsake tolko :)).

BigWhale je izjavil:

LordPero je izjavil:

da nov mlad Spock veliko bolj ustreza tistemu, kar danes hoče mladina gledat v filmih, pač bolj faggish

Ne razumem kaj bi rad povedal s temi zaljivkami.

Kaj od tega pa je bila žaljivka oz. več njih? Prevladujoči trendi so težko žaljivka že po definiciji, če pa misliš, da sem žaljivo uporabil besedo faggish, imaš mogoče kakšen predsodek odveč (drugače rečeno: nič tam ni bilo napisano z žaljivim namenom & v kontekstu sem tudi razložil, kaj meni osebno ni bilo všeč v filmu).

BigWhale je izjavil:

Vampirje? Na cem si ti? Drugace so pa vsi rebooti komercialni. Nevem zakaj ne bi bili?

Dude, relax, usi frendi tukaj, poudarek pa je bil na besedico 'uber' (pri uber komercialen), torej v smislu 'malce preveč' (vampirje pa sem omenil, ker se v zadnjem času pogosto pojavljajo, ker so in). Pač mene osebno je motilo, da sem videl toliko stvari v filmu, ki so se mi zdeli noter načrto, kasneje dodani in s hladnimi kalkulacijami nepiscev scenarija vsiljeni samo zavoljo dosega čim širšega občinstva, četudi mogoče na račun zgodbe, kar mi potem doda na tistem slabem občutku, koliko več bi lahko tak film bil, sploh ob tako velikem proračunu (konkretno mi je ostalo v spominu predvsem neko preveliko poudarjanje dramatičnosti posameznih reči, kakor da bi lahko velikokrat preskakoval po par sekund in nič zamudil ... ampak to sem sedaj napisal po že omenjenem slabem spominu & niti ne znam bolj konkretno na/opisat brez še enkrat pogledat filma, za kar pa nimam želje -pač meni ta reboot ni bil všeč, sem pa odprt, če bo slučajno kakšno nadaljevanje boljše, sedaj ko že imajo ustvarjen nek fanbase, ki ga investitorji zahtevajo, in bodo mogoče lahko šli bolj prosto z zgodbo, že s Khanom lahko dosti naredijo).

Komercialno pa je seveda vse, pri čemer nekdo pričakuje nek zaslužek, torej tudi Original series v 60s. Nič narobe s tem, drugače ne bi imeli toliko tako razvitih stvari/umetnosti. Samo če postane vse skupaj preveč načrtno (večja konkurenca na vrhu verige & večanje skale branže), postanejo produkti (po definiciji) med sabo bolj zamenljivi. Torej filmi med sabo podobni (no, pri visokoproračunskih zadevah je to že kar nekaj časa precej res -kar, priznam, mi je mogoče ustvarilo kak predsodek že na poti v kino).

Master_Yoda ::

Ko sem trailer prvic videl sem najprej pomislil: Kaj dela Sherlock Holmes v Star Treku :D

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Iz kje je to:

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

[D]emon ::

Ce bi pogledal opis linka na youtube bi videl, da pise. Star Trek: Legacy.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jst ::

Se opravičujem.

In kaj je Star Trek: Legacy? "Samo" računalniška igra?

Ker jaz se spomnim, ko sem gledal Enterprise (2004) in je bil tako ogaben konec, je izšla zelo zanimiva knjiga, ki sem jo prebral in je stvari postavila na svoje mesto.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

[D]emon ::

Ja, samo igra. In se to precej slaba. Knjige pa ne spadajo pod canon.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nikec3 ::

http://www.rottentomatoes.com/m/star_tr...

Kritike so dovolj dobre, čeprav verjetno ne bodo tako visoko kot so bile pri Star Trek (2009).
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

chuck ::

Film sem si včeraj pogledal in me je precej razočaral. Res škoda za 185 milijonov dolarjev kar bi bilo dovolj za par let nove Star Trek serije. Dialogi so mi bili dolgočasni in predvidljivi. Kirk popolnoma naiven.

Tero ::

Pravkar prišel iz kina. Hmm..... Mešani občutki. Za moje pojme je preveč eksplozij, superherotov in podobno. Če odmisliš da je to star trek je film kar ql :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Smurf ::

3d efekti so bili kul (predvsem posnetki mest), klasicne star trek fore so bile zabavne.

Zgodba pa je zanic, dejansko lahko v naprej predvidis vse zaplete in razplete :/.

Tr0n ::

JJ Abrams sranje pac. :(

Ahiles ::

Men je bil pa kr cool film tam ene 6-7/10 res pa da si lahko predvideval kva se bo zgodil uro prej. Pa mal prevec zadev iz 2 ven pobran Reaktor room etc..

BigWhale ::

Gledal vceraj. Resno me je motil ta bebav lens flare. V vsakem drugem prizoru se je vse blescalo. Iz filma so odstranili prakticno ves techno babble in naredili film bolj primeren za maso. :) Kar niti ni nujno narobe.

Je bil pa film precej predvidljiv. Zal. Na koncu sem se vecino filma hehetal in hihital, takrat k je bla najvecja drama sem jaz padel v smeh. :/ Na koncu je bil film ze rahla parodija prejsnjega drugega dela. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

LordPero ::

BigWhale je izjavil:

Gledal vceraj. Resno me je motil ta bebav lens flare. V vsakem drugem prizoru se je vse blescalo.

Ja, človeštvo s časom izgubi tehnologijo indirektnega osvetljevanja in ti more vsaka luč bleščat direkt u uč, na full, da ne vidiš nič. Par mrd vredna ladja s sci-fijem prihodnosti pač ne more bit še človeku prijazna ali pretirano funkcionalna :).

Drugače pa thx za definitiven review, si povedal vse kar sem hotel slišati (za primer, če bi slučajno dobil napačno mnenje po prikolicah).

Zakaj pa sta filma taka kot sta, vam je vse jasno, če ste slišali, kaj je ta Abramsovič razložil pri Jonu (sploh @2:20+, tip baje itaq nikoli ni maral Star Treka, ker mu je bil preveč stacionaren in filozofski & ker ga ni štekal etc. -podobn šmorn bo torej tudi Star Wars VII, neko kaubojcanje s še manj zgodbe & skoraj sigurno z bolj malo veze z zgodbami iz SW universa, ki so sicer kar OK).
LordPero

[D]emon ::

Vazno da zgleda lepo, ostalo je nepomembno ... *snark*
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PARTyZAN ::

Kot sem rekel, zloraba franšize.

[D]emon ::

More like assrape of Gene and Majel.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MrNighthawk ::

PARTyZAN je izjavil:

Kot sem rekel, zloraba franšize.


Zloraba? Kaj bi pa bilo boljše po tvojem mnenju, da nebi bila zloraba?

[D]emon je izjavil:

More like assrape of Gene and Majel.


Res mi ni jasno zakaj? Leta 60 so naredili kar so lahko za publiko, ki je bila.



Večina ljudi pa tako in tako pozablja, da je bil Star Trek narejen kot serija in kot serija je bil uspešen... če ne upoštevamo Enterprise polomije :)
Prav tako je TOS rabil kar nekaj časa, da je postal to kar je in ni bil "instant hit".

Filmi pa niso bili nikoli nevem kako uspešni.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Zato, ker je tale Star Trek bleda senca pljunka na Gene-ovo idejo.

Filmi so bili pa dokaj uspesni, samo tistih z liho stevilko nisi smel gledat ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

BigWhale ::

[D]emon je izjavil:

Zato, ker je tale Star Trek bleda senca pljunka na Gene-ovo idejo.

Filmi so bili pa dokaj uspesni, samo tistih z liho stevilko nisi smel gledat ;)


Od Star Trek filmov sta bila omembe vredna samo dva ... The Wrath of Khan in Undiscovered Country. Vse ostalo je bilo pa sranje. :>

Nikec3 ::

Predvidevam da ste tisti, ki zelo kritizirate film že precej izkušeni, preveč nostalgični Star Trek fani. Glede ene stvari si moramo biti na jasnem. Ne dobiš 200 milijonskega proračuna za Star Trek, zato da bi naredil film v stilu ST: The Motion Picture. Film enostavno mora privlačiti mase, ob tem pa jim po mojem uspeva, da se (precej dobro) držijo duha Star Treka. Nisem Trekie, pogledal sem samo vse filme, serije me pa enostavno niso pritegnile. Mi je pa Wrath Of Khan definitivno eden izmed boljših ST filmov. O franšizi pa vem ravno dovolj, da sem lahko vlekel vzporednice z dvojko, kar je bilo super.

Nekateri se pritožujete, da je preveč predvidljivo. Se ne strinjam. Res je predvidljivo, ampak to je k večjemu dodana vrednost filma. V The Dark Knight tudi cel čas veš po kaki poti bo šel Two-Face, in ravno to naredi film izjemen.

SPOILERJI!

Sploh ne vem kaj naj ne bi bilo predvidljivo. Da je Harrison, Khan? Logično, o tem se čivka že vse od ST(2009). Da Kirk preživi? Logično. Govor starega Spocka je bil izjemen, prav tako obrnjena situacija glede na dvojko med Kirkom in Spockom. Vzporedno vesolje ponuja izjemen potencial za zanimivo zapletanje zgodb. Sedaj lahko povem še, zakaj menim, da se Abrams solidno drži ST duha. Klasičen primer je začetna scena, kjer vidimo tipično raziskovanje planeta. Dileme o tem, ali naj bo Starfleet civilna ali vojaška, vprašanje borbe proti terorizmu itd.

So pa tudi slabše strani. Pri scenariju se vidi, da je bil zraven Deamon Lindelof - oseba, ki je kracala že po scenariju pri Prometheusu. Nekatere izjave in dejanja Marcusa so milo rečeno čudne.

Gledano vse skupaj je film dober.

8/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

[D]emon ::

Nikec3 je izjavil:

Film enostavno mora privlačiti mase


Tudi TMP jih je.

Nikec3 je izjavil:

da se (precej dobro) držijo duha Star Treka


Ti nimas pojma kje je duh Star Trek-a.

Nikec3 je izjavil:

Klasičen primer je začetna scena, kjer vidimo tipično raziskovanje planeta. Dileme o tem, ali naj bo Starfleet civilna ali vojaška, vprašanje borbe proti terorizmu itd.


Again, nimas pojma kje je duh Star Trek-a. Ampak z ozirom na to, da nisi gledal niti TOS, me to niti ne preseneca.



Sorry, you didn't convince me.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zvezdica27 ::

lp,

TOS in TAS tudi jaz nisem gledal, ker sem rpobal, mislim da 3 dele, pa ne gre. Res ne gre, pa sem totalen fan. Sem pa vse ostalo, večkrat... in filmi so bili vedno nekaj drugega od serije, sam to da pa dandanes štancajo samo še filme, serije pa ne, pa je res odklon od ST. In to na slabše. Mene filmi niti niso nikoli motili, nekaj jih je res kulskih, a samo če upoštevaš da je to dodatek serijam... in to dober, hiend dodatek, ker v serijah pač nekih efektov ni moglo biti.

pa spet nazaj... Kirk... pa madona, vesolje možnosti je z Voyagerjem ali DS9... vsaj jaz osebno bi rad več prihodnosti, čimmanj timetravel in čimmanj parallel universe shita... in ja, absolutno "filozofske" teme.

Batman je z zadnjimi deli spet dober (se kdo spomni BRUH-Iceman-Scwarzija?), ampak tole pa...

Dobr, bomo šli gleat...

zz

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

Sedaj lahko povem še, zakaj menim, da se Abrams solidno drži ST duha. Klasičen primer je začetna scena, kjer vidimo tipično raziskovanje planeta. Dileme o tem, ali naj bo Starfleet civilna ali vojaška, vprašanje borbe proti terorizmu itd.


Dude. Duh Star-Treka je techno babble in background story. Ne pa 1.5 ure preganjanja po vesolju z blescanjem svetlobe v vsakem prizoru.

Abrams je naredil soliden sci-fi film za danasnji cas. Zgodba sama po sebi ni nic posebnega in iz Wrath of Khan ne vlece nekih vzporednic ampak naredi en hecn rip-off, ki se je meni zdel hecen in bi sodil v parodijo.

Predstavljaj si, da naredijo reboot Star Wars in na koncu Luke rece Darth Vaderju: 'Vader, I am your son!' in mu odseka roko ...

:>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Nikec3 ::

Dude. Duh Star-Treka je techno babble...

Tega pa res nisem vedel. Če je to ves smisel Star Treka, potem sem močno razočaran.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

Dude. Duh Star-Treka je techno babble...

Tega pa res nisem vedel. Če je to ves smisel Star Treka, potem sem močno razočaran.


Selektivno citiranje. Win! ;>

[D]emon ::

Ko da bi rekel, da je Galaxy Quest ekvivalent Star Treku... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nikec3 ::

Sicer pa vprašanje, če bomo kdaj videli Star Trek 3. Zaslužek v prvem vikendu bo v ZDA namreč krepko pod zaslužkom iz leta 2009. V tujini je obiskanost sicer 70% večja kot za prvi film, a je to še vedno malo, ker ST enostavno nikoli ni bil globalni hit. Je pa to precej zanimiv fenomen, ker bi po vseh parametrih Into Darkness moral močno povečati zaslužek napram 2009. Kritike so za oba filma bile odlične in je to precej čudno. Jaz krivim preveč agresivno marketinško kampanjo, ki je bila tudi slabša od 2009.

To je po mojem najboljši trailer vseh časov:

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

[D]emon ::

Filmom gre nasplosno vedno slabse, ce mene vprasas. Ze to, da vidis prakticno vse glavne tocke filma v trailerju je crap.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Sicer pa vprašanje, če bomo kdaj videli Star Trek 3. Zaslužek v prvem vikendu bo v ZDA namreč krepko pod zaslužkom iz leta 2009. V tujini je obiskanost sicer 70% večja kot za prvi film, a je to še vedno malo, ker ST enostavno nikoli ni bil globalni hit. Je pa to precej zanimiv fenomen, ker bi po vseh parametrih Into Darkness moral močno povečati zaslužek napram 2009. Kritike so za oba filma bile odlične in je to precej čudno. Jaz krivim preveč agresivno marketinško kampanjo, ki je bila tudi slabša od 2009.



Blade Runner tudi ni bil uspešen v kinu.
Tako kot je TOS postal uspešen šele po več letih ponovitev.

[D]emon je izjavil:

Zato, ker je tale Star Trek bleda senca pljunka na Gene-ovo idejo.


Me zanima kaj bi Gene naredil danes, če bi prišel s tako idejo in s sredstvi, ki bi mu bili na voljo.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Nič, ker mu ne bi dovolili narediti tak film.

vostok_1 ::

Btw, ST2 je pretty shitty. Film, ki bi ga gledal ko mi je dolgčas in vse drugo sem že pregledal.

Nikec3 ::

To je sicer stara zadeva, ampak je ob dejstvu, da bo Abrams režiral Star Wars, še toliko boljša. :D

@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kr?en ::

Zdaj vem, kako so se SW fani pocutili ob ogledu Epizode 1 ...

[D]emon ::

"Star Trek was an attempt to say that humanity will reach maturity & wisdom on the day that it begins not just to tolerate, but take a special delight in differences in ideas & differences in life forms. If we cannot learn to actually enjoy those small differences, to take a positive delight in those small differences between our own kind, here on this planet, then we do not deserve to go out into space & meet the diversity that is almost certainly out there." --Gene Roddenberry
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

LordPero ::

kr?en je izjavil:

Zdaj vem, kako so se SW fani pocutili ob ogledu Epizode 1 ...

Hehe, kaj bo šele z Abramsovo E7.

[D]emon je izjavil:

More like assrape of Gene and Majel.

Jup.

To (zadnja filma) niti ni ST, samo neka generična ameriško uber dramatično molzenje, ki ST uporablja le kot sliko za ozadje. Ker res, z useh prizorov so izrezali vsebino in samo igralcem ukalazi overactat vsako podrobnost (čakaš, da bo prej al slej nekdo začel pet).
In ja, valda se film za 200 mio ne bo ukvarjal z neumnostmi, kot so zgodba ali smiselnost screen playa. To bi lahko povzročilo, da bi folk u kinih moral razmišljati, nakar bi se jim možgani pocedili iz uh in nosu. Kdo bo za to odgovarjal?

Also, film je bil narejen in oglaševan ne Trekijem, pač pa ljudem, ki so že slišali, da ST fani obstajajo (poceni oglaševanje, če je folk za nekaj že slišal, najbolj učinkovito pa je, če folk ne ve nič v povezavi s to 'znano besedo'), mogoče, mogoče še, da vedno, kdo še Špok (neki z ošpičenimi uhlji & dva prsta mu čudno silita narazen), sigurno pa ne njegovega ozadja in zakaj je, kar je (bil). Nimoy pa se je takrat tudi lepo prodal.
LordPero

kr?en ::

Hehe, kaj bo šele z Abramsovo E7.


Masovni samomori.

Ali pa oslepitev zaradi vsega lens flare-a iz lightsaberjev.

Nikec3 ::

Ali pa oslepitev zaradi vsega lens flare-a iz lightsaberjev.

Pa res. To bo zabavno. :D
Sicer pa res ne razumem kaj lahko zajebeš pri Star Wars, ki je bil že v osnovi mišljen kot akcijska znanstvena fantastika s poudarkom na efektih. Dandanes so popularni isti tipi filmov. Pri Star Trek je malo težje, ker je (očitno) bolj pomembna sama ideja in filozofija.

Pri Star Warsu tega ni. Že v osnovi zamišljeno kot klasični pop-corn entertaintment. Slabše od Lucasove zadnje trilogije (predvsem 1. in 2.) itak ne more biti.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kr?en ::

Verjemi, da ce ima Abrams to cez (in se kak Lindelof, ki je imel prste vmes pri Prometheusu in v ST:ID), bo SW:EP7 se vecji fail kot EP1.

Nikec3 ::

kr?en je izjavil:

Verjemi, da ce ima Abrams to cez (in se kak Lindelof, ki je imel prste vmes pri Prometheusu in v ST:ID), bo SW:EP7 se vecji fail kot EP1.

Lindelof bi tudi mene skrbel, ampak ga na srečo pri SW ne bo zraven. Epizodo 7 namreč piše ta človek:

http://www.imdb.com/name/nm1578335/?ref...
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kr?en ::

Heh, nekaj upanja se ostaja. Ampak res malo.

Help us Obi Wan Kenobi, you're our only hope!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

LordPero ::

kr?en je izjavil:

Ali pa oslepitev zaradi vsega lens flare-a iz lightsaberjev.

:D:))

kr?en je izjavil:

Verjemi, da ce ima Abrams to cez (in se kak Lindelof, ki je imel prste vmes pri Prometheusu in v ST:ID), bo SW:EP7 se vecji fail kot EP1.

Verjamem, tuki bo Jar Jar teenage vampir s feelingsi in romantično razdvojenostjo.

Nikec3 je izjavil:

Lindelof bi tudi mene skrbel, ampak ga na srečo pri SW ne bo zraven. Epizodo 7 namreč piše ta človek:

http://www.imdb.com/name/nm1578335/?ref...

Amm ... nevem, ampak nekih dobrih del na tem linku nisem našel, Brave pa itaq deluje, kakor da so v postprodukciji pol (ozadne) zgodbe vrgli vn (pri Oblivionu pa sem že s prikolico dobil dovolj materiala za na sekret).

kr?en ::

Oblivion je bil kar soliden Sci-Fi, ceprav je ogromno kopiral iz drugih filmov (npr. Moon). Brave mi je pa tudi bila simpaticna animiranka, ceprav bi bila lahko boljsa.

oo7 ::

Sem pogledal Star Trek Into Darkness in mi je bil všeč:)čeprav mi je bil prvi del malo boljši.
Če bo tretji del upam,da bodo Borgi:)
Drugače se pa tale film zaenkrat zelo zelo slabo prodaja sicer dobiček je ampak za tak film sem pričakoval,da bo pol miljarde tamal problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Brias ::

zankrat gledal vse serije vsaj 2x in skoraj vse filme vsaj 2x ( in NE, ne bi da me v Vegasu poroci Klingon )

- med tem filmom sem sel parkrat na WC, skuhat kavo, naresti sendvic, umiti zobe, refreshal nove teme na ST ....


brez da sem stisnil pavzo ...

that being said ...

D3m ::

Si pa picajzlast :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

TESKAn ::

Film pač s star trekom drugega kot imena ne deli. Roddenberry je pa ventilator.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dami ::

TESKAn je izjavil:

Film pač s star trekom drugega kot imena ne deli.

Sem se že pri prvem delu s tem pač sprijaznu. Ob gledanju drugega dela bo verjetno podobna situacija kot pri Briasu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek Beyond (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9017049 (7814) oo7
»

Star-Trek spoilerji

Oddelek: Sedem umetnosti
442892 (1704) BigWhale
»

StarTrek fan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810651 (9212) nicjasno

Več podobnih tem