» »

Star-Trek spoilerji

Star-Trek spoilerji

Primoz ::

sem

...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

BigWhale ::

Matr jih je velik. :>

Tr0n ::

Zakaj pa je ta tema potrebna?

AmokRun ::

Zheegec ::

Tole zna biti orientirano na akcijo in efekte... Tako, da nimam visokih pričakovanj :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Atos ::

Sem si že ogledal film in sem razočaran v bistvu. Zgodba je popolnoma v nasprotju s celotno franšizo in to jim zelo zamerim.

T-h-o-r ::

a si ti sploh gledal film?

kaj je v nasprotju s čim??!!?!


vse se poklopi, to je pač začetek
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Atos ::

??? Nič se z ničemer ne poklopi. Ok, zato so pa šli naprej s time travel, da se kao ustvari alternate reality, ampak to je za mene cheap trik, da so lahko delali kar so si želeli.

Prvič: mati od Spocka NE umre. Je še čist živa v tretjem oz. četrtem filmu.

Drugič: Kirk ima mnogo drugih zadolžitev preden postane kapitan Enterprise, men drugim je tudi kapitan ene druge ladje.

Tretji: Njegov oče NE umre ko se narodi.

Četrtič: Vulkan je lepo cel še mnogo prihodnjih let in na njegovem mestu vsekakor ni črne luknje

In še bi lahko nadaljeval. Sej pravim, time travel jim to čisto lepo omogoči, vendar je za mene to malo tako tako. Ne preveč všeč.

T-h-o-r ::

jah, seveda so posegli po tem, sicer pa ne bi šlo za reboot serije, ker bi za vse naprej do natankosti vedeli, kaj se bo zgodilo

tako pa bo ta film imel kup nadaljevanj :P
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Matev ::

prvi film iz te serije : star trek motion picture

ta je bil daleč najboljši

v-ger in ostalo

BigWhale ::

Sem si že ogledal film in sem razočaran v bistvu. Zgodba je popolnoma v nasprotju s celotno franšizo in to jim zelo zamerim.


Nehi bluzit. So ze takoj rekli, da bo tole Reboot fransize. In za reboot je bil prekleto dobro narejen. :)

http://www.theonion.com/content/video/t...

DarkSite ::

Glede reboota so dobro naredili. Brez reboota ne bi šlo, ker kdo pa bi oz. bo gledel prihodnje filme, serije s to posadko, če pa bi že v naprej vedeli, kaj se bo zgodilo. Z rebootom pa smo dobili popolnoma nove možnosti, praktično neverjetne scenarije.

BTW z rebootom se ni končalo obdobje "starega" star treka, saj ta še vedno živi v svoji verziji vesolja.

Sedaj smo prešaltali na novo verzijo.

Federacija je trenutno precej šibka. Izguba najpomembnejšega partnerja v Federaciji je za Zemljo hud udarec, posebno v obdobju po Romulaski vojni. Izgubili so tudi veliko ladji. Največ na moči so pridobili prav Romulanci, medtem ko so Kligonci izgubili tudi dost ladji. Zgodba se lahko nadaljuje z novo vojno med Federacijo in Romulanci, ker podpisan mirovni sporazum med tema 2 ne bo zdržal.... ah ja, kot rečeno z rebootom jim ni več treba sledeti določenemu timelinu.

Lahko bi posneli kar serijo s to posadko.

Zdej pa mormo čakat :D

Mavrik ::


Lahko bi posneli kar serijo s to posadko.


Men se hudo zdi da je bil to celoten namen tega filma: postaviti izhodišče za novo, prenovljeno, serijo.
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Ja. We need that!

To je blo zdej najdaljse obdobje brez star treka. :>

Tero ::

Hmja film je bil ker hud. Čeprav se meni tudi zdi da nekako to ni star trek, ampak en dober sci-fi action movie.
Zdi se mi da hočejo scenaristi poslat star trek v vedno neke vojne itd. Ni glavni names star treka bil peaceful exploration?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

BigWhale ::

Ti zgleda, da nisi gledal Deep Space Nine in Voyagerja in Enterprise? ;)

SasoS ::

Bah...film stinks.
Kot pravijo, niti ene stvari ni notri od star treka. Zamenjali so popolnoma vse, efekte, izgled, bistvo vsega. Zakaj zadeve ne poimenujejo Battlestar Enterprise, un pa naj bo kapitan Dirk? Velike cevi polne vode, wtf? Cel engineering pa izgleda kot hala v Litostroju, lol...
Ni mi jasno, čemu je reboot sploh potreben...ali ta zgodba ne bi delovala recimo v začetku 25. stoletja? Zakaj je potrebno tlačiti vse skupaj v isto časovno obdobje, samo zato da kao temu rečejo star trek. TNG je lep primer, kako se z nekaj domišljije da uspeti in narediti čisto lepo (ne lepo, odlično!) serijo in nadaljevanje.
In BTW, dialogi so popolna kopija II...seveda n00bs niso tega opazili in ploskali inovativnosti writerjev, ko sva včeraj z drago gledala II. je rekla a ni bil ta film že v petek? :D

opeter ::

Hmja film je bil ker hud. Čeprav se meni tudi zdi da nekako to ni star trek, ampak en dober sci-fi action movie.
Zdi se mi da hočejo scenaristi poslat star trek v vedno neke vojne itd. Ni glavni names star treka bil peaceful exploration?


Meni pa so bile v Star Treku vedno vojne všeč. Ali pa, ko napadajo Borgovsko kocko...
novega filma še nisem videl, upam pa, da bom kmalu.

Nikoli nisem maral diplomacije v Star Treku. Zato pa so mi bile všeč igre tipa Star Trek Voyager: Elite force!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dami ::

Razn imen, film nima ama nič skupnega z vsem startrek materialom kar obstaja atm. Tudi če recimo sprejmem, da so nardil reboot in rewrite zgodovine, je film posnet čisto v stilu režiserja (lost mi je največja beda od serij, fringe zaenkrat še gre, sam vprasanje kak dolg) in daleč od klasik stat trek filmov. Zakaj more un rus tak fejst zavijat z naglasom, zakaj more McCoy kar nekajkrat jasno povedati da je dohtar in ne smthelse.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

BigWhale ::

Checkov je res prevec po rusko zavijal, to se je tudi meni zdelo tako. Bonesa se pa spomnim samo enkrat, da je povedal, da je Doctor. :)

Sej zato, ker nima nic skupnega s staro zgodbo se mu rece reboot. :) Nekako tako kot Galactica. Zaradi tega film ni nic slabsi, prej obratno.

Star trek universe je bil do sedaj tako kompleksen in zapleten, da bi trekkiji ponoreli, ce bi ble kake napake v zgodbi in se ne bi vse poklapal.

SasoS ::

Ravno zato ne vem zakaj silijo v isto časovno obdobje. Mar je premalo časa v vesolju? :)

DarwiN ::

V soboto je bila na angleškem Channel4 oddaja "Bring back Star Trek" [-snip-] kjer se tip na videz in karakterno skoraj identičen Jack Blacku poda na misijo ponovno združiti člane originalne serije Star trek TOS , nekakšen reunion torej.

Zadeva je skrajno zanimiva in must watch za vse star trek fane, brez izjeme, osebno se že leta nisem tako nasmejal kot ob gledanju tega. ROFL nora zadeva, in ravno pravšnja za dvig ozračja pred ogledom tega novega filma.

Live long and prosper. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

krho ::

V soboto v kinu je cela dvorana crknila od smeha, ko je Checkov začel po rusko zavijat..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Tr0n ::

Sem si ga pravkar ogledal.

Ocena: lame.

Klasicen brainless action-flick, ki je pravemu Star Treku podoben samo v imenu.

ahac ::

Hehe, trekkiji QQ. Men je bil film zelo všeč: Star Trek za 21. stoletje.


ps.
Trekkies Bash New Star Trek Film As 'Fun, Watchable'
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tr0n ::

Ce so filmi za 21. stoletje braindead, potem je bil pravi ja.

AmokRun ::

ahac: Pa si gledal prejšnje star treke, al je ta bil prvi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

BigWhale ::

Jaz sem gledal VSE prejsnje treke, skupaj s serijami. Veckrat kot enkrat.

Tole je bila resilna bilka za celotno fransizo. Zafuravanje se je zacel pri TNG filmih. First Contact je se bil gledljiv the rest was just downhill from there. Serija Enterprise, ki se je v bistvu zacela dobro koncala pa tako, da bi blo boljs, da bi jo kar sredi sezone ukinil. :>

V bistvu pa film ni bil brainless. Zakaj? Zgodbo so v bistvu prav lepo restartali.

Brane2 ::

Meni se je tudi zdel v redu. Pač nekako moraš začeti, ko iščeš nov koncept.

Za prvi poskus niso veliko zgrešili. Zgodba je nekako klasika, igralci, efekti in izvedba so pa veliko bolj življenjski.

Spock recimo je prikazan kot tip z globokimi in povdarjenimi čustvi, šolanje pa kot intenziven proces, med drugim namenjen njihovemu obvladovanju. Je kup situacij, ko čustva vsaj malo pogledajo iz njega, a so nadzorovana.

Ravno tako Kirk, Uhuru, Cpt Pike, Leonard Mccoy ( _ta_ je zakon !) niso plastične nalepke, ampak imajo nek relief.

Teh in takih sivin v starem ST ni bilo. Poleg tega so bile prej vse akcijske sekvence posnete bistveno bolj v nekakšnem geriatričnem, neprepričljivem modu, sedaj so pa dobile real-time speed.

Tudi končni občutek je bistveno bolj življenjsko grenak kot pri originalu.

Reboot ni revolucija v okvirih sci-fija, je pa zelo soliden preobrat za ST IMHO.
On the journey of life, I chose the psycho path.

gpanta ::

WE ARE THE BORG...komi čakam

Tr0n ::

Ne moti me tolko sam reboot, kot to, da so film poenostavili in poneumili na nivo klasicnega action flicka.

@BW

Medtem ko je tebi bil vsec samo First Contant, so bili meni vsec vsi filmi, saj so vsi imeli nek zanimiv message in so obdelovali razlicne cloveske konstrukte, zelje,... (Generations - verzija Thomasovega protocola, Insurrection - vecno zivljenje, Nemesis - Data preseze svoj programing, vpliv okolja na istega cloveka,...).

@Brane

Tale Spock konflikt je splosno znan in se je kazal v razlicnih serijah in filmih. Prav nic novega.

Ta novodobni Star Trek je pa JJ Abrams klasika. Ce ne gre ta time-paradox (Lost) gre pa za paralelni univerzum/alternativno resnicnost (Fringe). Give me a break.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

opeter ::

Tr0n, mogoče pa si se le postaral. Taki filmi več niso zate. Lahko kupiš staro kolekcijo na Collectors Edition izvedbi in vsak teden pogledaš en film iz "stare serije", samo tak, za nostalgijo.

Zame najboljši Star Trek iz stare serije je bil četrti del, ko so reševali kite. :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Ne, ni to. Rad pogledam kak "novodobni" action film, kjer je vecina bolj povrsinskih in pri katerih moras, ce zelis uzivat, izklopit mozgane.

Nisem pa kaj taksnega pricakoval za Star Trek. Ze zadnja Enterprise serija se je spustila tako nizko, tako da kaj podobnega nisem pricakoval se za film.

opeter ::

Ne, ni to. Rad pogledam kak "novodobni" action film, kjer je vecina bolj povrsinskih in pri katerih moras, ce zelis uzivat, izklopit mozgane


A ni smisel večine filmov ravo to?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dami ::

Men je nov film prot starim nekaj takega kot Spaceballs prot SW. Parodija pač. Reboot bi že prežveču. Režiserjevega stila pa ne morm. JJ pač ni v isti ligi kot Gene. Tole je že skor na ravni Uwe Bolla:)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tr0n ::

Ne, smisel filmov je se kaj vec. :) Tako, kot je smisel knjig se kaj vec, kot samo branje.

tempoFlow ::

A ni smisel večine filmov ravo to?


Ja, smisel filmov za butaste Američane. A si kdaj pogledal kak dober evropski film?

opeter ::

A ni smisel večine filmov ravo to?


Ja, smisel filmov za butaste Američane. A si kdaj pogledal kak dober evropski film?


Ja, včasih. Skoraj vsako sredo se kaj pametnega predvaja na RTVSLO.
Npr. nedolgo nazaj je bil film o gospodu Ferrari.

Sicer pa francoski filmi so odlični (npr. barvna trilogija /Trois couleurs/ rdeče, mordo, belo.). Nemški filmi z zadnjem času spet pridobivajo tako na kvaliteti, kot priznanjih (recimo Hitler: Der untergang ali pa Der Tunnel). Angleški filmi so spet posebna kategorija, folk večinom pozna le komercialne uspežneže, kot so režiser Guy Ritchie, pa razne njihove postapokaliptične filme (28th Day, Children of men, Doomsday itn.).

Gledam pa vse živo (tudi ne-evropske filme), če najdem kak zanimiv film z umetniških pridihom, npr. Andaluzijski pes, Mesto bogov itn.
Kitajci in Korejci so sploh mahnjeni na zgodovinske in pravljične filme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-h-o-r ::

rtv smrdi, ker kakšne pametne filme vrtijo šele okrog 11.00 zvečer
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Tr0n ::

Poglej si temo Filmi za razmisljanje, ce bi rad pogledal en tak film v pravem pomenu besede.

BigWhale ::

Tron,
Ne moti me tolko sam reboot, kot to, da so film poenostavili in poneumili na nivo klasicnega action flicka.

Medtem ko je tebi bil vsec samo First Contant, so bili meni vsec vsi filmi, saj so vsi imeli nek zanimiv message in so obdelovali razlicne cloveske konstrukte, zelje,... (Generations - verzija Thomasovega protocola, Insurrection - vecno zivljenje, Nemesis - Data preseze svoj programing, vpliv okolja na istega cloveka,...).


Meh, nisem rekel, da mi je bil samo First contact vsec. Zanimiv je bil vsak po svoje. A vendar, Insurrection in pomlajevalni planet? Oh, daj no. ;) Ali pa Generations, kjer so se znebili Kirka?

Ta novodobni Star Trek je pa JJ Abrams klasika. Ce ne gre ta time-paradox (Lost) gre pa za paralelni univerzum/alternativno resnicnost (Fringe). Give me a break.


Zgleda, da si ze pozabil Pillar, Braga, Bergman (scenaristi novih filmov in serij) time paradoxe in alternativna vesolja? A tisti paradoxi in alternativna resnicnost so bili pa ok? ;) Tega je bilo polno v ST.

---
Dami,
Men je nov film prot starim nekaj takega kot Spaceballs prot SW. Parodija pač. Reboot bi že prežveču. Režiserjevega stila pa ne morm. JJ pač ni v isti ligi kot Gene. Tole je že skor na ravni Uwe Bolla:)


Gene je mrtev mal manj k 20 let. :> Nima tle nobene veze.

Tr0n ::

A vendar, Insurrection in pomlajevalni planet? Oh, daj no. ;) Ali pa Generations, kjer so se znebili Kirka?

Vecno zivljenje se ti ne zdi zanimiva tema za sci-fi film? Pa "protocol" kot naravni pojav? Kaki sci-fi fan pa sploh si? ;)

Zleda, da si ze pozabil Pillar, Braga, Bergman (scenaristi novih filmov in serij) time paradoxe in alternativna vesolja? A tisti paradoxi in alternativna resnicnost so bili pa ok? ;) Tega je bilo polno v ST.

Ne, niso mi bili ok. Poceni sredstvo za izmisljanje zgodbe ob pomanjkanju pravih idej.

Isto se dogaja z Lost, pa se je z Terminator Chronicles in vsemi temi serijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

CCfly ::

Ne maraš alternativnih vesolij ina časovnih paradoksov ? Kaki sci-fi fan pa sploh si? ;)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tr0n ::

Taksen, ki ne mara alternativna vesolja ina casovne paradokse. :)

BigWhale ::

Lost, pa se je z Terminator Chronicles in vsemi temi serijami.


Lost nisem nikoli gledal, pri Terminatorju se je pa tako ze zacelo hehe... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek 4 (2019) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6818661 (348) oo7
»

Star Trek Beyond (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9017190 (7955) oo7
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726922 (22550) Dami

Več podobnih tem