» »

Moderna instrumentalna glasba?

Moderna instrumentalna glasba?

RejZoR ::

Sicer ne vem če se taki zvrsti striktno tko reče, ampak predvsem ciljam na komade kot je npr Vanessa Mae - Euphoria.
Klavir, violina in bas spakiran v skorajda soundtrackovskem slogu. I want more of this good stuff, izvajalec niti ni važen, samo da je nekaj na to foro...



Komad sem odkril čist slučajno in mi je postal eden najbolj nepozabnih in bi želel še več tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

2E55 ::

Pomoje bi bil najbližji Dubstep violin.. lahko da ti bo všeč tudi kak Instrumental RnB/Pop/Rap.

Drugače pa Lindsey Stirling in razni mix-i



RejZoR ::

Lindsey Stirling pa res nisem poznal in ima kar zanimivo glasbo, zelo blizu tistega kar iščem. Hvala ti, bom prečekiral.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Boobiz ::





Čeprav pomoje to ni to, pa vseeno.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

garamond ::

Kakšna pesem iz Matrice bi ti lahko bila všeč, čeprav ni striktno enak slog.

RejZoR ::

Massive Attack sem poslušal ja. Sicer ni glih to kar iščem ampak Dissolved Girl in Prayer for England sta svetovna komada.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jernejl ::

Če ni pogoj violina, je tu nekaj na temo klavirja (Yiruma):


Edward:


morda tudi kaj od Vangelis, npr. njihova večna Chariots of Fire (slow motion song):

Massacra ::



Nekaj ne-pop instrumentala...

Massacra ::

pegasus ::

Moje razumevanje naziva "moderna instrumentalna glasba" so v prvi vrsti izdelki npr. Zbigniewa Preisnerja. Če "instrumentalna" vzamem širše in dopustim elektroniko, potem pridejo v igro bolj znana imena kot so Jean Michelle Jarre in Vangelis, če pa še izraz "moderna" interpretiram tako kot večina mladine danes (tuc tuc), pa lahko priporočim še npr. Globus Epicon.

Massacra ::

Sry pegasus, tvoje razumevanje je...glede na post, s "čudnim repom in še bolj čudno glavo"

RejZoR ::

Pod klasično instrumentalno glasbo jezst smatram vse legendarne glasbenike iz preteklosti (Beethowen, Mozart, Bach, Chopin itd), pod moderno pa tiste, ki se sicer uporabljajo enake instrumente ampak s pridihom modernejših tonov, lahko tudi hitrejših ritmov in tempa ter mogoče še mešanje z drugimi inštrumenti (bas, bobni itd). Vsaj ne pomnim, da bi kakšen od klasičnih glasbenikov iz daljne preteklosti igral violino kot jo igrata Vanessa Mae in Lindsey Striling.

Oz če se spomniš main menu muzike iz Max Payne 1 in 2, počasna violina s prav tako počasnimi bas vložki. Sicer dokaj moreča glasba (primerna stilu igre), ampak je bila naravnost epska.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::


Massacra ::







Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

vostok_1 ::

Holy sh**t dude. Pa točno te zadeve sem jaz iskal. Zelo mi je postala všeč "electro-acoustic" zvrst tipa Lindsey itd. Sam zlo malo je avtorjev.

bluefish ::

Zadnje čase poslušam razne skupke filmskih ter drugih komadov (primer spodaj) in se vmes kar najdejo kaki biseri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

pegasus ::

Včeraj sem na r ars zvedel za ime Anže Rozman. Ime, na katerega bo potrebno biti pozoren v prihodnjih letih, poba namreč hudo obeta.

vostok_1 ::

Talentiran posameznik, ni kaj. Sam iščem kaj manj epičnega.

tt2advanced ::

meni instrumentalna glasba opredeljuje kej v tem smislu, pa ni treba zdej takoj hate-at mnmla, bolj je drugi track instrumental..





Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno poslušam (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5410524564 (408) Orias
»

Skladba ki vam naježi kožo... (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Sedem umetnosti
463103822 (17719) pi pawr
»

Lindsey Stirling - Shatter Me

Oddelek: Sedem umetnosti
121806 (1479) bluefish
»

Epic muzike z filmov

Oddelek: Sedem umetnosti
383656 (2648) Barbarpapa2
»

Simfonični orkester + metal

Oddelek: Sedem umetnosti
474884 (3183) GrimReaper

Več podobnih tem