» »

PHILIPS 37PFL8404H ali LGSL8000

PHILIPS 37PFL8404H ali LGSL8000

Johny231 ::

Pozdravljeni,

odločam se zanakup LCD Tv. V mislih imam 2:

LG 37sl8000: http://www.bigbang.si/slika/tv-sprejemn...

in

PHILIPS 37 pfl8404H: http://akcije.bigbang.si/lcd-tv-philips... (A ma ta model PIP (slika v sliki?))


TV bom montiral na steno gledal pa ga bom s približno 3m. Gledal bom predvsem TV ter predvajal filme iz trdega diska.

Pri PHILIPSU mi je vseč Ambilight in NET TV pri LG-ju pa Bluetooth, 200Hz osvežitev ter kontrast 150.000:1

Katerega mi bolj priporočate???

hvala in LP

maxoff ::

Mene tudi zanima!

roCkY ::

Pomoje nič od tega ampak čakanje na philips 7605H. Pridejo v sredini tega meseca. K nam pa ?

200hZ je pomoje smiselno nabavljat le pri aparatih, ki so/bodo 3D ready oz. že v paketu imeli ustrezen pribor. A zadeva bo šele čez nekaj let aktualna kar se vsebin tiče...

3m /1.4 =?
1.4-1.6 * diagonala je optimalna razdalja gledanja za HD ločlivost.

Siceer kakor komu paše a praksa pokaže pravilnost take postavitve.

PS. uf star prvi post. Dobrodošel bi bil kak barvni indikator za ta namen?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roCkY ()

Mitja358 ::

@roCkY imaš mogoče še kake novice o novih modelih Philipsa in LG-ja?

roCkY ::

glede Philipsa nekaj proizvajalčevih informacij je. Kaj več pa, ko sem nazadnje čekiral ni bilo. Od dobavitelja v SLO pa ni zaenkrat nobenega glasu ne o dobavljivosti kaj šele o lokalnih cenah. Serija 7605H Philipsa naj bi bila v DE dobavljiva sredi aprila, 8000 maja. Nekaj smo se menili okoli philipsa na
www.avforum.si

LG-jevih novosti pa ne
spremljam, ker ob zadnjem pregledu scene pred nekaj tedni ni bilo nič kar bi se dalo v ožji izbor za TV, ki se bo kupil v bljižnji prihodnosti.

Mitja358 ::

Tudi sam se precej nagibam k Philips 37PFL7605H. V Nemčiji ga imajo ponekod na ceniku za 999EUR. Kake pa imate kaj izkušnje s HD natural motion? Saj je ta 7 serija nima in hočem vedeti če se splača potem kupit serijo 8, ki to ima.

Anybody?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Danes sem bil v BB-ju in tale LG SL8000 je oblikovno zelo lep pa še slika je zakon.

djordjevic ::

Mitja358 je izjavil:

Kake pa imate kaj izkušnje s HD natural motion?

V bistvu ni nobena noviteta. Ima že moj prastari 7332. Zame je zelo dobrodošla zadeva, spet drugim se zdi slika s tem 'plastična'. Kakor za koga, no.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mitja358 ::

urli ::

Vsekakor raje kot 37'' vzami 42''. Jaz imam Philips PFL 8404 42'' in sem super zadovoljen. Edina pomankljivost je, da ne moreš gledati filmov preko USB priključka (zamika zvok in slika), kar pa zame itak ni ne vem kakšen problem glede na to, da v kratkem dobim Blue-Ray predvajalnik. Drugače je pa slika super, ambilight pa sploh. Sam sem ta televizor kupil čisto po naključju ampak sedaj vem, da bo tudi nasledni imel ambilight ali kaj podobnega. Ambilight je enostavno super zadeva in vsekakor vredna nakupa! TV-ji brez tega me ne zanimajo več :D Če imaš možnost, potem si recimo pri nekom oglej ambilight zvečer. Je pa res, da tak TV ne moreš dati na TV omaro, ki je levo in desno zaprta (ima kakšne predale). Za tak TV je primerno samo in edino, da imaš samo spodnji del ter belo ozadje. Potem pride ambilight šele do izraza... mogoče bom kasneje dodal kaj slik da vidiš kako zadeva zgleda...

Če finance dopuščajo potem pa vzami kakšnega Philipsa z Ambilight Spectra 3 (ambilight levo, desno in zgoraj) ampak ti so vsi krepko čez 1000EUR, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Mitja358 ::

Več kot 37" palcev ne morem, ker bo trenutno TV še v omari in je zaprta z vseh strani ter razdalja gledanja je 2,5m. Za zdaj mi Ambilight ne bo prišel do izraza, ko pa bo TV na steni pa bo super. Tale TV ima funkcijo, da si sam izbereš barvo stene in prilagodi Ambilight barvi stene.

Ja za slike bi te lepo prosil če boš imel čas, da kako dodaš.

Budget imam okoli 900EUR. Bo Spectra 2 dovolj.

Torej sta tista dva TV-ja popolnoma enaka?

djordjevic ::

Na tvojem mestu bi malo počakal. Ravno te dni hodijo na plano letošnji philipsovi modeli.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mitja358 ::

Zakaj naj bi še počakal? Točno ta model sem čakal 1 mesec in zdaj je "skoraj" tukaj. Padec cen pa itak še nekaj časa ne bo. Četudi bo se ga ne splača čakati.

djordjevic ::

Se opravičujem - nisem kliknil na linka. Po naslovu (8404) sem sklepal, da kupuješ lanski model.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mitja358 ::

Aja. Ni hudega. :D

Leks ::

Prej bi dal vzrok na blagovno znamko, kot na samo trgovino. Mogoče bi pri nakupu razmislili o nakupu dodatne garancije, ali pa drugi blagovni znamki. Kakorkoli BB je samo posrednik pri prodaj in ni neposredno kriv za okvaro. V tem primeru je treba žolč zlivati na Philips.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV do 900mm širine

Oddelek: Zvok in slika
5822 (636) popster
»

katera znamka LCD

Oddelek: Kaj kupiti
204419 (3154) billgates
»

Kateri LCD LED TV?? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10069913 (56045) seljo
»

Prosim za nasvet: Philips 37PFL7605H LCD LED

Oddelek: Kaj kupiti
93492 (3422) trnvpeti
»

Kateri 37" LCD FULL HD Televizor?

Oddelek: Kaj kupiti
213605 (2974) Mitja358

Več podobnih tem