» »

BOOTanje

BOOTanje

Robocop1 ::

Mogoče je to bolj stvar programske opreme, a bom vseeno tukaj poskusil.
Stvar je taka: Namestil sem Virtual PC, kjer zdaj nekaj sprobiram. Delam s slikami (image disk) zagonskih diskov za DOS.
Torej: s pomočjo take diskete Virtual PC lepo štarta v DOS, kar je pač na disketi. Potem pa hočem vsebino diskete prepisati na pravi (virtualni) disk (ukaz SYS C:), nakar mi izpiše sporočilo "system transfered" - torej uspešno, čeprav mi ukaz DIR izpiše "file not fount" in tudi ko ponovno štartam Virtual PC s trdega diska, dobim sporočilo "Insert Boot Media".

Zdaj me pa to zanima: Katera je tista datoteka, ki jo BIOS prepozna in zažene, da prideš v nek operacijski sistem (če lahko tako rečem). Probal sem tudi prekopirati autoexec.bat, a neuspešno.

Je to samo stvar Virtual PC, ali bi se enako dogajalo (to da noče bootat), tudi na pravem PC? Kako je s tem?

5er--> ::

Syntax

Copies MS-DOS system files and command interpreter to a disk you specify.

SYS [drive1:][path] drive2:

[drive1:][path] Specifies the location of the system files.
drive2: Specifies the drive the files are to be copied to.


SYS C: sam po sebi očitno ni dovolj.
(Pa imaš formatiran disk, predenj poskušaš izvesti ta ukaz?)

Drugače pa se bi isto dogajalo tudi na pravem PC-ju.

mihagr ::

Ukaz "SYS c:" ti prenese dve sistemski datoteki IO.SYS in MSDOS.SYS, katerih atributi pa so nastavljeni na S(ystem) in H(idden), zato jih ne vidiš z ukazom DIR.
Ročno moraš še skopirati datoteke COMMAND.COM, AUTOEXEC.BAT in CONFIG.SYS in potem če je vse v redu se bo računalnik "bootal"!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualizacija obstoječega win3.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
282098 (1227) kixs
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142600 (2354) Mercier
»

Slovenske nastavitve v MS Dosu

Oddelek: Pomoč in nasveti
302681 (1822) boogie_xlr
»

P133 ne gre instalirat windows OP

Oddelek: Pomoč in nasveti
251471 (1197) gumby
»

Boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
71212 (1129) TheHijacker

Več podobnih tem